Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindent, csak kevesebbet diéta fórum

Mindent, csak kevesebbet diéta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
1488. 12d083b51b (válaszként erre: 1487. - Guruljka)
2017. okt. 11. 10:58
Éppen mondom, hogy mire összeszedtem magam, elkezdett esni az eső. Nekiláttam ebédet főzni, erre 100 ágra süt a nap. Majd holnap elindulok akár esik, akár nem. Hacsak majd még délután rám nem jön a mehetnék...
1487. Guruljka
2017. okt. 11. 10:00

Jó reggelt kívánok!

Néha elkallódik ez a rovat. :D


Tegnap nálunk nem borult,de hűvös volt. Örömömre, ma már most érezhetően meleg van, szépséges napsütés.


Bizony, jó a savanyú káposzta, szeretem én is. Tegnap kenyér helyett ettem egy rántotta mellé.

2017. okt. 11. 09:07

Szevasztok!

Jár erre valaki, vagy csak én kuruttyolok egyedül?

2017. okt. 10. 07:28
Reggel jutott eszembe, hogy korábban a hordós apró káposztát ettem télen kilószámra. Nemcsak nagyon jó vitamint forrás, de fogyózásra is tökéletes. Megfőztem egy jó adagot úgy mint a pörkölt, és tökéletes ebéd-vacsora volt belőle 1-2 napra! Jó szokás, megtartom az idén is! :))
2017. okt. 10. 07:26

Szervusztok! Jó reggelt kívánok mindenkinek!

Nyírkos, borult, hűvös idő. Ebből még eső lesz, de napsütés nem!

1483. Guruljka
2017. okt. 9. 20:23

Én csak annyira kérek szépen megtanulni angolul, hogy átcsússzak azon a nyüves nyelvvizsgán, és kezdhessem a német mester szakot jövő ősszel...


Ha abból indulok ki, mennyire (nem) tudtak németül azok, akik angolos mesterszakosok voltak, erős reményeket táplálok.

1482. Katus73 (válaszként erre: 1481. - Guruljka)
2017. okt. 9. 17:53

Igen, valóban jó nekik.

Én a magyar mellett csak svédül tudok. Annak ellenére, hogy ugye tanultam oroszt és valamennyi angolt is. Az igazság az, hogy amikor elkezdtem a svédet intenzíven szinte kitörlődött az angol tudásom. :( Érteni értem, de a válsz svédül jön. :(

1481. Guruljka (válaszként erre: 1480. - 12d083b51b)
2017. okt. 9. 17:04

Az ember csak elképed.


Én is gyerekkoromban tanultam meg németül, Németországban. Igaz, nagyon hamar.


Franciát tanultam a gimnáziumban, tagozaton, de nem használtam. Pedig elég jó szókincsünk volt.


Most az angollal nyűglődöm. Nem tudom, hogyan kell nyelvet tanulni. Igazából a francia is csak rám ragadt a német alapján, és akkor még fiatal is voltam...

1480. 12d083b51b (válaszként erre: 1477. - Katus73)
2017. okt. 9. 16:21

Csodálom, akik olyan könnyen tanulnak idegen nyelveket. Nekem 8 éven át próbálták az oroszt megtanítani, de esküszöm, már köszönni sem tudnék.

A németet 4 éven keresztül tanultam, elég jól ment is, de azóta sem szólt hozzám németül a kutya se!!


Valamelyik d.e. megyek az utcán, kb. 5 éves forma kisfiú jön, nevet rám, egy kis helikopter, vagy repülő a kezében, és messziről mutatja. Gondolom, akkor vette neki az anyja. Megállok, és kérdem tőle, mutasd, mid van neked? A gyerek nem szól, az anyja (???) mondja: nem beszél csak angolul és olaszul.

Most erre mit mondjak? Apró gyermek és már 2 nyelven beszél.

1479. Guruljka (válaszként erre: 1477. - Katus73)
2017. okt. 9. 16:15
Katus, biztosan remek szünetük lesz Veled!
1478. Guruljka (válaszként erre: 1473. - 12d083b51b)
2017. okt. 9. 16:14

Értem!

Azért, ha esetleg előre tudható, hogy később fogsz ágyba kerülni, esetleg kicsivel csúsztathatod későbbre az aznapi vacsorát. Ezzel is kisebb a lehetőség arra, hogy megéhezz. Közel 5 óra ha eltelik a lefekvésig, jogos az éhségérzet! Mert hogy másfél-két óra teljen el lefekvésig, az teljesen rendben is van.

1477. Katus73 (válaszként erre: 1476. - 12d083b51b)
2017. okt. 9. 16:00
Nem magyar személyzet lesz. Norwegiannel jönnek. Úgyhogy a személyzet norvégul, svédül és angolul beszél. :) A stockholmi reptéren már nem lesz gondjuk, ott várom őket. :)
1476. 12d083b51b (válaszként erre: 1475. - Katus73)
2017. okt. 9. 15:24

Akkor legalább a repülőn + a reptéren nem lesz gondjuk, hogy megértessék magukat. Vagy magyar gép lesz, magyar személyzettel?

Az biztos, hogy helyükben már én sem igazán tudnék másra gondolni. És persze kitalálni, hogy ott milyen hőmérséklet, milyen ruha-cipő stb. kell??

Majd csak eljön az a nap is!

1475. Katus73 (válaszként erre: 1474. - 12d083b51b)
2017. okt. 9. 15:09

Igen, már ők is nagyon várják. Épp ma beszéltem anyuval, már nagyon készül. :)

Igen, Kristóf beszél angolul. Hozzáértők azt mondják elég jól. :)

1474. 12d083b51b (válaszként erre: 1472. - Katus73)
2017. okt. 9. 15:00

Nem tudom, miért emlékeztem arra, hogy október elején jönnek?

Nem baj, eltelik már az a két hét. Gondolom nem csak te várod, hanem ők is! A fiad beszél angolul?

1473. 12d083b51b (válaszként erre: 1471. - Guruljka)
2017. okt. 9. 14:58
Már gyerek koromban is fél hat, hat órakor volt a vacsora, és 8 órakor nyomás az ágyba. Erre van beállva a gyomrom. Igaz, hogy évek óta fél 11, előtt nem kerülök ágyba, de gyakran 11 után, de a vacsora időpont az maradt.
1472. Katus73 (válaszként erre: 1470. - 12d083b51b)
2017. okt. 9. 14:49
Majd 27-én jönnek csak (őszi szünet). De már csak kicsit több, mint 2 hét. :)
1471. Guruljka (válaszként erre: 1469. - 12d083b51b)
2017. okt. 9. 14:23

Miért vacsorázol annyira korán?


A fehérjepor nekem néha kell, mert kevés húst eszem, a tejtermékek általában zsírosak a napi zsírkeretemhez képest.

Szerintem a fehérjeporban messze nincs annyi "műanyag", mint akár egy felvágottban.

Ebben a jelenlegiben:


Narancs-maracuja: Micelláris kazein koncentrátum (tej), tejfehérje-koncentrátum, tejsavófehérjekoncentrátum (emulgeálószer: szójalecitin), tojásfehérje por, aromák: narancs, maracuja; sűrítőanyag: xantán gumi; édesítőszerek: aceszulfám-K, szukralóz; bromelain Ananas comosus-ból kivonva (1200 GDU/g), papain Carica papaya-ból kivonva (1.5 FIP U/mg), színezék: sunset yellow FCF***


Még némelyik tejtermék is tartalmaz édesítőt, sűrítőt, színezéket. (Mint tudjuk, a piros színű pudingporok egyfajta állati színezéktől pirosasak, nem akarom brutál mód leírni, mit...)


A leveskocka ettől még elég messze van. :D

2017. okt. 9. 14:09
Katus, hogy is mondtad? Ma-holnap-mikor érkezik a kis családod? Jól emlékszem, hogy itt a napokban?
1469. 12d083b51b (válaszként erre: 1468. - Guruljka)
2017. okt. 9. 14:04

Nálam a vacsora kb. 1/2 6 órakor van, és a következő vacsit kb. 7-8 óra körül kezdi követelni a gyomrom. Olyankorra ezeket a helyben járást is lelépkedem, amikor lelépkedem.


Az ilyen fehérjepor, és társait pedig ugyanúgy egy kalap alá vonom a különböző leveskockákkal, félkész és kész ételekkel: tele vannak tartósító szerekkel, és fogalmam sincs, hogy mi minden olyan dolgokkal van még tele, amikről nem is tudok. = Nálam ilyenek nincsenek! :))

1468. Guruljka (válaszként erre: 1466. - 12d083b51b)
2017. okt. 9. 13:21

Tudod, ilyenkor jön az, hogy "tele gyomorral nem", később meg elmarad...

A lustaság, na.


Én továbbra is a fehérjeporhoz folyamodom, ha több napon át is nagy a kimaradás. Most egy gyümölcsízű

van, és négyféle fehérjéből (tejsavó, szója, kazein, tojás) tevődik össze.


Én mérem még a zsömlét is például, vagy a tojást is. Nincs két egyforma...

1467. Katus73
2017. okt. 9. 11:57

Sziasztok!

A tegnapi napomról inkább nem írnék semmit. :(

Na de majd ma helyrehozom. :)

Mostanában netes videókra tornázok kb fél órát. Igyekszem minden nap, de persze tegnap ez is kimaradt.

2017. okt. 9. 07:10

Szevasztok! Hát igen, vacsorára a fehérje valóban eltelít, de már annyira unom, hogy tojás így-úgy, a tejtermékeket ritkán veszem sorra, valahogy nem igazán díjazza a gyomrom... no majd lesz valahogy.


Napközben arra vigyázok, hogy a tányérba kiszedett kaját lemérjem, és amikor a KB-ra beírom, sorra veszem, hogy mit is ettem.

A leadott listából arra a sorra katt, amelyik leginkább úgy készült, ahogyan én szoktam. Szerencsére inkább csak tájékoztató jellegnek tartom, annyira nem veszem szigorúan.


Így télidőszakban én is szoktam esténként a helyben-járást. 5 perc alatt 500 lépés, és az elégetett kcal kb. fele annyi, mint a KB-n a "lépcsőzés" esetén. Vagyis 10 perc helyben járás = 5 perc lépcsőzés = 5x9 kcal, 45-50 kcal.


Ha több lett a vacsora, mint akartad, helyben is lejárhatod! :))

1465. Guruljka (válaszként erre: 1464. - Zsókica21)
2017. okt. 8. 21:07

Ma például már az elején elfelejtettem számolni.

Valószínűleg túlléptem kicsit, de igyekeztem figyelni, és nem ettem semmi rendkívülit. én is inkább "mesebeli" vagyok, azt hiszem.


Össze kell szednem magam, és rendszeresen mozogni. Még az itthoni helyben járás a szőnyegen is más, mint cipőben az aszfalton. A kisebb edzésekről nem is beszélve.

2017. okt. 8. 20:54
Szép estét majd nyugodalmas éjszakát kívánok én is!Köszönöm szépen Guruljka!A búcsúzás nehéz mindig!Minél korosabb az ember!Te Ügyes vagy jól gazdálkodol a kalóriákkal!Nekem hol sikerül hol nem!Mint a mesében!"Alkalom szüli a tolvajt!"Igyekszem úgy és annyit vásárolni ami éppen szükséges!A héten nekem sem volt rendszer az életembe!Máskor sem nagyon van!Főleg ha sokat dolgozom akkor nem!
1463. Guruljka
2017. okt. 8. 20:28

Mindenkinek szép estét!


Munkával telt a hétvégém, előtte pedig egy eléggé zaklatott hét, mert fiatal kutyát fogadtunk örökbe, és folyik az összeszoktatás a komondorral. :D


Sajnálom, Zsókica, hogy el kellett válnotok, de arra gondolj, hogy minden nappal a következő együttlét jön közelebb!


Hópihe - én nem nagyon esem rendszeresen, amint tudod. gyakran nem is marad keret vacsorára, esetleg egy adag fehérje van nég meginni való. Az eléggé el is telít, már megfigyeltem: minél inkább sikerül bevinnem minden szükségest a megfelelő arányban, annál jobban elég is annyi.

2017. okt. 8. 19:31

Szép estét!Elmentek sajnos a gyerekeim!Most szomorúság van!Én a maradék tejbegrízt vacsoráztam!

Kalóriám rendben volt a hétvégén!Szép és sikeres napokat kívánok a jövő hétre is!Kevesen vagyunk és új fórumok nyílnak!

2017. okt. 8. 09:18
Sehol senki?
2017. okt. 8. 07:19
Szevasztok! Jó reggelt mindenkinek!
2017. okt. 7. 07:26

Szevasztok!

Hogy el ne kiabáljam, valóban van eredménye az asztalra tett kis rajzocskának! Tegnap este sem jutott eszembe, hogy a második vacsorát is keressek magamnak.


Csak kezdek az ötletekből kifogyni, hogy mi legyen a vacsora! Ti mit szoktatok vacsorázni????

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook