Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindent, csak kevesebbet diéta fórum

Mindent, csak kevesebbet diéta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
1518. Százas Evelin (válaszként erre: 1514. - 12d083b51b)
2017. okt. 15. 18:08

Rizottó, az is olyan amit én nem szoktam csinálni. Biztos finom lehet, egyébként enni ettem már.

No, a fiam nekem meg nem hozott bulgurt, nem volt az Intersparban. Hallatlan. :-) Tabulé holnapra halasztva. Majd én megveszem valami bio helyen.

Nem, Hópihe, nem foglalkozom ilyesmivel, ennek a Kelder könyvnek a szövegében szerepel csak a "csakra", dehát ez azért eléggé közismert dolog már. Úgy általában a természetgyógyászatot viszont nagy figyelemmel kísérem. :-)

1517. Százas Evelin (válaszként erre: 1514. - 12d083b51b)
2017. okt. 15. 18:01

Balra forogni, az istenkáromlás lenne. :-) Csakis jobbra, az óra forgásával megegyezően szabad, mivelhogy a csakrák is arra forognak. :-) Az első héten 3-at, aztán hetente kell emelni az ismétlés-számot (minden gyakorlatnál, így a forgásnál is) 2-vel, összesen 21-ig. Mondom, nem vészes. Nekem az jött be, hogy a vitrinszekrény tükröződő üvegén számolom, hányszor láttam az arcom, és máshova nem nagyon nézek. Utána meg a kezeket elöl összetéve a nagyujjakra kell nézni, egy pillanat alatt elmúlik a szédülés. :-)

Utoljára ovis koromban pörögtem így, de egyébként minden gyerek csinálja. Játékból. :-)

1516. Guruljka
2017. okt. 15. 17:35

A svájci bankokról írt az a Kelder. Tehát nem bakok, elgépeltem.


Ha tudsz németül, elküldöm a cikket. Két részben jelent meg a Die Welt-ben, ami nem éppen bulvárlap. .

1515. Guruljka (válaszként erre: 1512. - Százas Evelin)
2017. okt. 15. 17:32

Nekem is megvan az a könyv.

Mivel fordítással foglalkozom, automatikusan megnéztem, mi volt az eredeti címe? ki fordította és milyen nyelvről? (Ezt minden könyvben meg szoktam nézni.)

Már ekkor furcsa volt, hogy több fordítója van, mert egy részét angolból, más részét németből kellett fordítani. Mondom, no ezt meg minek? Nem volt egy egységes eredeti könyv?


Ugyanakkor már ekkor tanultam arról, hogy létezik bibliográfia, ahol minden kiadott könyv fel van jegyezve. Ezt csak azért mondom itt, mert az az oknyomozó újságíró, aki utánajárt, hivatkozik erre, de mivel még én is tudok erről a jegyzékről, nem ő találta ki.

Mert utánakerestem, és mivel magyar oldalakon csak tanfolyamokról találtam anyagot, német oldalakon kerestem utána.


Kiderült, hogy az egész humbug. Nemhogy ilyen című künyv nem jelent meg soha, ilyen nevű író sincs azon a Kelder nevűn kívül, aki egy svájci bakokról szóló füzetkét írt.


Az első megjelenés óta (egyébként ez az összeszedett anyag erősen hasonlít a Kék Hold Völgye című giccshez - jól írták meg, de mégis giccs...)egy-egy fitness hullámot meglovagolva újra és újra kiadják a gyengélkedő könyvkiadók, hisz szerzői díj sem terheli...

A gyakorlatok nem jógából valók, hidd el, én éveken át jógáztam és erősen utánanéztem, hasonlók a gyakorlatok, de nem jóga.

Annál is inkább, mert Tibetben nincs jóga. Maga a "jóga" szó is szanszkrit, de Tibetben nem beszélnek szanszkrit nyelven.

A könyvet az újságíró megmutatta az egyik európai tibeti szerzetes-központ egyik magas rangú szerzetesének, aki mulatságosnak tartotta: "Mi nem tornázunk, mi dolgozunk és meditálunk."

1514. 12d083b51b (válaszként erre: 1512. - Százas Evelin)
2017. okt. 15. 16:37

Ha jól emlékszem én is azt a könyvet olvastam. Úgy rémlik, hogy az induláskor a falon ki kell egy pontot szem-magasságban jelölni, és minden fordulat befejezésekor azt a pontot kell(ene) megtalálni ahhoz, hogy valóban ne szédüljünk el. Nekem úgy rémlik, hogy (talán) 7x jobbra, és 7x balra fordulva, és ennyi az egészséges adag.


Ma végül a rizottót csináltam meg. Elég volt az is, maradt még holnapra is bőven.


(Te műveled a természet gyógyászat valamelyik ágát? Mert hogy a csakrák és hasonló fogalmak azokon a területeken ismert és használatos.)

1513. Százas Evelin (válaszként erre: 1512. - Százas Evelin)
2017. okt. 15. 15:31
Elütöttem egy bötűt, extázist akartam írni a második sorban.
1512. Százas Evelin (válaszként erre: 1511. - 12d083b51b)
2017. okt. 15. 15:30

Nekem erről a módszerről az eredeti könyvem (Peter Kelder: A fiatalság forrása) is megvan, abban is a forgó dervisekkel példálózik a szerző, azok egyébként valósággal etázisba kerülnek ezáltal. A klasszikus tibeti 5 jógagyakorlatokban ez csak az első, és egyben a legkönnyebb. Nem túl sok forgás, nem vészes. Nem esem el, ügyes is vagyok meg óvatos duhaj is. :-) A soronkövetkező 4 gyakorlat az ami "húzós", azok jobbára olyan gerinchajlítgatós dolgok. Mindenesetre elég jól átmozgatnak. És az első pár hét után szabályosan vidám voltam utána, erről a közérzet javulásrólásról egyébként mindenki beszámolt. Nem rossz dolog ez, tulajdonképpen elég jól átmozgat, és hajlékonyít. A "szakirodalom" szerint pontosan a csakrákra hat, amelyek ugye a gerinc mentén vannak, nade ebbe ne is merüljünk bele. De az a kezdeti kedély javulás mostmár nincs, úgy látszik, ehhez hamar hozzászokik az ember, és már az az "alap". Milyen kár. :-)

Fogyasztani viszont ez egész biztos nem fog valami hihetetlen mértékben (holott többek között ezt is ígéri) nem azért fogytam én mert tibetiztem, hanem mert vigyáztam a kajával.

Nade igazad van Hópihe, a járkálgatás az nagyon jó, és szeretem is. Pár évvel ezelőtt szinte minden nap "lenyomtam" 1-2 órát, az tényleg hasznos fogyis módszer. Most ki kell szedegetnem a kertből a növényeket, lemetszegetni amit le kell - szóval téliesíteni. És mindent összeaprítani, mert komposztálok. Ez picinyég hoszadalmas dolog, de most emiatt nem akarok "csak úgy" sétálgatni, kell az időm a kertre. Még pár nap, amíg befejezem, isteni egyébként ebben a napsütésben ezzel szöszmötölgetni. :-)

Azután majd megint elindulok. Vagy gyalog, vagy biciklivel. :-) Futni azt nem fogok. Van egy kis térdizületi artrózisom, aminek a séta kifejezetten jó, a futás meg kifejezetten rossz.

No mit főztél ma? :-)

1511. 12d083b51b (válaszként erre: 1510. - Százas Evelin)
2017. okt. 15. 14:18

Az a dervis tánc, a forgásos módszer, de tudomásom szerint nem igazán a test karbantartására = fogyózásra való, hanem a gondolatok kikapcsolására, a szellem karbantartására. Azért is érezted, hogy olyan "eufórikus érzésed" van tőle... Ha pedig a jelenlegi súlyoddal elszédülsz, és esetleg eltörik valamid...


Ilyen korban, és ekkor súlyoknál már inkább a gyaloglás, ha tudsz, akkor az u.n. intenzív gyaloglás az ajánlott, még a futás is meggondolandó, mert a túlsúly és a lábak, térdek, csípők fokozott terhelése többet árthat, mint használ.

1510. Százas Evelin (válaszként erre: 1509. - Guruljka)
2017. okt. 15. 12:56

A fiam elindult venni magának valamit, úgyhogy megbíztam a bulgurral is. :-)

Én őszintén szólva beleszerettem a tibeti jógába, mert főleg eleinte - olyan eufórikus érzéssel járt. Tényleg. De való igaz, a forgástól elszédülök. :-)

Írd le, igen, megköszönném. :-)

1509. Guruljka (válaszként erre: 1508. - Százas Evelin)
2017. okt. 15. 12:07

Evelin, a tibeti jóga egy óriási csalás. Ha érdekel, leírom részletesen. Az egyik itteni tibetis fórumon majdnem leették a fejem miatta.

Nem zavar, ki mit mozog, de a tibetiben ott az a forgás. Na azt nem kellene erőltetni, mert nem kellene idősebb korban elszédülni. Pláne elesni. Mivel ezek nem jóga és nem tibeti gyakorlatok, bármi mással helyettesíthető vagy kihagyható a forgás.

A pozitív hatása abban van, hogy a misztikum miatt azok is végzik, akik egyébként meg nem mozdulnának a világért se. Ráadásul ugye egy idő után már egy órát is tornáznak folyamatosan, ennek mindenképp van hatása, persze. :D


A bulgurral kezdd a barátkozást! Nagyon finom köret! Az átlagos leírással szemben kicsit azért kell főzni. (De érdemes leforrázással kezdeni, úgy gyorsabb.)

2017. okt. 15. 11:20

Hópihe, Gurujka, nagyon aranyosak vagytok. :-) Olvasgattam már visszafele, azért is jelentkeztem írogatni. Kaptam az itteni régebbi hozzászólásokból ötleteket is, köszönöm. :-) De majd elolvasom az összeset is, tényleg érdekel. Mi az, hogy érdekel! Ez foglalkoztat mostanság leginkább. :-)

A kitsányér jó módszer, de nekem nem azzal van bajom, hogy egyszerre akarnám degeszre enni magam, hanem hogy az esti órákban többször is olyan izé... ehetnékem van. :-)

Ezeket a számomra egzotikus dolgokat, mint pl. a köles meg hajdina, sorra ki fogom majd próbálni. Már vettem ilyesmiből sokfélét, osztán képzeljétek pont bulgurt azt nem, pedig a tabuléhoz az kellene. Meg egy csomó petrezselyem, azzal mondjuk tele van a kert, legalább használok is végre egy nagyobb adagot belőle (majd ha vettem végre bulgurt is). :-)

A mozgást illetőleg rengeteg tartalékom van még, ott nagyon fel kell fejlődnöm. Tibeti jógázom ugyan reggelenként, már ha ki nem marad az is valamiért, de a sima kertészkedés tudom nem pont az a mozgás, amire szükség van. Na, majd alakul. :-)

Hópihe, talán némi komposztozgatás után elsétálok az Intersparba bulgurért. :-)

Gurujka, szeretek valakivel egyidős lenni. :-) Sajnos lassacskán már akárhova nézek, mindenütt csak fiatalabbakat látok, főleg a fogyis fórumokon. Pedig miránk is süt azért még a nap... :-)

Puszka nektek. :-)

1507. Guruljka (válaszként erre: 1505. - Százas Evelin)
2017. okt. 15. 10:45

Örülök, hogy bővíted kis csapatunkat.

És egyidősök vagyunk, még én is 59 vagyok vagy két hónapig! :D


Én szeretem a kölest is, meg a hajdinát is. Mindkettőt köretnek, illetve a köles alkalmas sütikhez is.

A hajdinalisztet is használják mindenfélére, de én azt még nem próbáltam.

1506. 12d083b51b (válaszként erre: 1505. - Százas Evelin)
2017. okt. 15. 09:41

Gyere csak nyugodtan! Ez a kistányéros módszer azért jó, mert semmit nem tiltunk magunktól, csak odafigyelünk (igyekszünk odafigyelni) a mennyiségre. És kinek, mikor, hogyan alakul, azért viszonylag rendszeresen valami kis plusz testmozgásra is szakítunk időt. Részemről a rendszeres napi séta, gyaloglás.


Olvass vissza az elejére, mert azért ott szinte mindenki leírta, hogy milyen hagyományos kaja-alapanyagokat mire cseréltük (lisztet, cukrot, rizst, stb. stb.) és azokkal próbálgatjuk a napi kajánkat összehozni.

Nem sietünk, nem görcsölünk, meghízni sem egyik napról a másikra sikerült, majd ezek a pluszok is eltűnnek idővel, csak ki kell várni!

2017. okt. 15. 09:32

Sziasztok! Csatlakozhatnék? Volt egy lelkileg eléggé megterhelő időszakom, és 90 kg felettire szaladt fel a súlyom, mert mindenre figyeltem csak magamra nem. Amikor egyedülmaradtam, akkor kaptam észbe, január óta le is fogytam 14 kg-ot. De a 154 cm-es "magasságomhoz" kellene még vagy 22 kg mínusz. Eddig valahogy könnyen olvadtak a kilók, mostmeg viszont már rém nehezen és lassabban. Kétségbeesetem, már a ketogén diétával igyekeztem összebarátkozni gondolatilag, de nem sikerült. :-) Sok minden miatt nagyon tartottam tőle, és nem vágtam bele.

Nem szeretek számolgatni, azt hiszem ez a mindent, csak kevesebbet módszer az egyedüli ami nekem is megfelel. Most azon igyekszem, hogy olyan kajákat is kipróbáljak, amiket eddig még nem ettem, pedig azokkal valószínűleg jobban jártam volna. Már megszerettem pl. a chia magot, és ma készülök egy "tabulét" készíteni.

59 éves vagyok, azt hiszem ez nem pont a harmatosan fiatalok kedvenc fóruma, elméletileg ideillenék. :-) Van, akit már "ismerek" más fórumokról. Szóval, nem bánnátok, ha írogatnék itt? Én szorgalmas írogató vagyok, és mások problémái, örömei is érdekelnek, nemcsak a magamé. :-)

2017. okt. 15. 07:49

Szevasztok! Jó reggelt mindenkinek! Tegnap egész jól el voltam az előző napról maradt rácpontyommal, még vacsira is maradt!


Ki hogyan áll, mit terveztek mára főzni? Vagy már csak én próbálkozok?


Érdemes dolgozni a kilókon, ami pluszt a nyáron visszaszedtem a gyümölcs-zabálással, abból már kb. 2 kg-ot sikerült ismét csak ledolgoznom. Még kb. 1 kg, és ismét a májusi súlyomnál leszek.


De legalább tele a szervezet vitaminnal, és sokkal jobb a hangulat is, hogy nyáron nem tiltottam magamat a gyümölcstől.

Most jövök rá: a gyümölcsöt sohasem tányérból ettem! :))

1503. Guruljka (válaszként erre: 1502. - Guruljka)
2017. okt. 14. 15:14

Kimaradt:

kapható megint a madáretető, de még ezért sem indulok el. Hiába süt a nap-- azaz nem hiába, mert... :)

1502. Guruljka
2017. okt. 14. 15:13

Én gondoltam arra, hogy bemegyek a Lidl-be (célirányosan csak oda), de ismerve magamat, ha már ott vagyok, mást is hoznék, és annak cipelés lenne a vége.

A madáretető kapható megint. Illetve nem, mert a napsütésben kutya-macska szerte hever, és nagyobb a nyugalom, jobban megy a munka. Mert az meg szorít.

1501. 12d083b51b (válaszként erre: 1489. - 12d083b51b)
2017. okt. 14. 09:57

Most összeszámoltam:

Hétfőn fél óra, csütörtökön 2,5 óra, péntek-szombat 1,0-1,0 óra, összesen a héten 5,0 óra séta-gyaloglás.

Pont a duplája annak, amit a cikk ír, hogy az életünk meghosszabbításához szükséges. Remélem, hogy ebből már egy kis fogyásra is futja!! :))

2017. okt. 14. 07:43
Még ma is lemegyek egy körre, már kel a nap is, főzni nem kell, van tegnapról egy kis maradék.
1499. Zsókica21 (válaszként erre: 1490. - 12d083b51b)
2017. okt. 13. 18:05
Ügyes vagy!Jól teszed ha kihasználod a csapadék mentes időt!
1498. 12d083b51b (válaszként erre: 1497. - Guruljka)
2017. okt. 13. 11:40
Akkor legalább futok még egy plusz kört is! :))
1497. Guruljka (válaszként erre: 1496. - 12d083b51b)
2017. okt. 13. 11:04
...csak el ne téveszd, melyik lehajtónál kell... :D
1496. 12d083b51b (válaszként erre: 1495. - Guruljka)
2017. okt. 13. 06:50
Ez nagyon tetszik! :))) :)))
1495. Guruljka (válaszként erre: 1494. - 12d083b51b)
2017. okt. 12. 15:18
Hasonló nálunk: el lehet jutni oda úgy is, ha Los Angelesnél balra fordulsz... :D
1494. 12d083b51b (válaszként erre: 1493. - Guruljka)
2017. okt. 12. 15:11

Ja! Egy kis kerülővel!

Ahogy egyszer egy ismerős mondta, hogy a tőlünk jobbra eső városba el lehet ám jutni úgy is, ha a balra levő felé indulunk, így előtte csak megkerüljük a földet. :))

1493. Guruljka (válaszként erre: 1492. - 12d083b51b)
2017. okt. 12. 14:45

Nem tudok kerülővel se menni. Két párhuzamos főutca van.

A mi utcánkban van a bolt. A párhuzamos utcára át tudok kerülni esetleg, de ott nagyobb az autóforgalom.

1492. 12d083b51b (válaszként erre: 1491. - Guruljka)
2017. okt. 12. 14:00

Korábban írtad, hogy a faluban nem igazán szeretsz jönni-menni. De ha kerülővel mégy a boltba, akkor már ott is nyersz egy kicsi egészséget magadnak! :)


Én hétfőn kb. fél órát voltam lent, az nagyon keserves volt, mert alig értem le a lépcsőn (38 lépcsőfok) beleállt a görcs a csípőmbe, de ma sikerült bő másfél órát, így a héten már a 2 óra oké. Igaz, hogy holnap főzni kell, de ha ilyen szép idő lesz, egész biztosan lemegyek. Max. a kora reggeli órákban amit lehet, előre megfőzök, és utána már csak össze kell dobni. Rácpontyot akarok csinálni, szintén 2 napra.

1491. Guruljka
2017. okt. 12. 12:54

Köszönöm, jó kis cikk!

A heti 2,5 óra még vállalható is, majd odafigyelek erre. Ha készen lesz a gyógycipőm, hátha a gyaloglás is jobban megy majd. Addig idebent Sansone.


Van egy gördülő talpas cipőm, és van egy nem felírt, de kellemes betétem, amely az itthoni cipőmben van, ezeket váltogatom. Úgysem esik már jól a papucs, fázik benne a lábam. Hátha ezzel is segítek a lábamnak. Érzésre legalábbis kellemes.

2017. okt. 12. 10:31
Hatalmasat gyalogoltam! Ragyogó szép idő, kellemes, langyos napsütés, minden tökéletes.
2017. okt. 12. 08:00

[link]


Ezt tegnap találtam.

Minimum napi 20 perc, a felső határt napi 100 perc = másfél órában írja. Nem azt írja, hogy minden nap tegyük meg, heti keretre átszámolva adja meg azt a mozgás-szükségletet, amely kell az egészséges életmód fenntartásához.


Csomagolok és megyek, mert a héten még alig-alig mozogtam, nem lesz meg még a minimum sem! :))

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook