Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindent, csak kevesebbet diéta fórum

Mindent, csak kevesebbet diéta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
1578. Katus73 (válaszként erre: 1576. - Guruljka)
2017. okt. 18. 14:15

Az bizony! Nekem soha nem volt ilyen dolgom és nem is lesz. Az én szakmámban kivitelezhetetlen. De nem bánom, mert nagyon szeretem amit csinálok. :)

Ma végre sikerült rávennem magam egy kis edzésre. Péntekre tervezem a következőt. :)

1577. Százas Evelin (válaszként erre: 1576. - Guruljka)
2017. okt. 17. 21:01
Na ja. :-) Hát az bizony kincset ér. :-)
1576. Guruljka (válaszként erre: 1575. - Százas Evelin)
2017. okt. 17. 20:40

De mennyire mázlista vagyok, hogy itthonról dolgozhatom! Nem ül egy főnök a nyakamon, hogy mikor mit csinálok!


Nagyon nagy dolog ez.

1575. Százas Evelin (válaszként erre: 1574. - Guruljka)
2017. okt. 17. 20:30

Gurujka, hát tényleg eléggé le vagy terhelve. Nem csoda, ha evésileg is kicsit pszicho vagy. :-) Meló is meg tanulás is, nem semmi. Tudom, mi az, egy évet én levelezőn végeztem, aztán mentem csak nappalira. Na az alatt az egy év alatt tényleg karcsú voltam... :-) Elég strapás volt.

Nade legalább, a láthatáron már a dicső diploma... :-) Az alatt az egy hónap alatt azért legalább használd azokat a jó kis 10 perces videóidat. :-)

Igen, régebben a gyereknek kötelessége volt jól enni és mindent megenni amit elé raktak, merthogy micsoda áldozatot hoztak azért az ennivalóért a szülők, és beste kölyök, nem tiszteli ezt stb. Nyögve nyelős evések voltak azok sokszor. Az oviban sem kapott az ember különb bánásmódot...

Na és az a rettegés, ami tényleg a kicsi gyerek evése vagy nem evése körül volt... Úgy szép a gyerek, ha hurkás, aztán a hurkás kisgyerekből egy némileg evés-zavaros felnőtt vált. :-)

De mi már nem vagyunk azok. :-)))

1574. Guruljka (válaszként erre: 1572. - Százas Evelin)
2017. okt. 17. 20:11

De aranyos vagy, hogy vigasztalsz.


Beszaladtam a városba, hát nem megint itt egy munka holnapra?


Valamikor pedig erősen tanulnom is kell, illetve a szakdolgozatomat kiegészíteni, hogy egy hónap málva leadhassam...


Engem egy alma miatt fenekelt el Anyu. A legkisebb gyerekemnél pedig folyton azt hallgattam, hogy meg fog halni, mert nem etetem.

Pedig csak akkor kapott enni, ha kért.

És soha egyik gyerekemnek se kellett egy falattal se többet enni, mint ami jólesett.


Az oviban engem egyszer lebbencslevessel tömtek meg, a merőkanállal.

De ha nem ettük meg a levest, belerakták a másodikat.

1573. Százas Evelin (válaszként erre: 1562. - L.luiselotte)
2017. okt. 17. 19:24

I.Luiselotte, azt jól tetted, hogy beszüntetted az esti jó kis nehéz vacsikat.

Este én csak ránasizok kicsit a napi soványka mennyiségre, mert nappal könnyedén meg tudom állni hogy ne zabáljak, de nálam is valami "eltolásos" rendszer van, mert csak akkor eszem ha éhes vagyok. Ez azt jelenti, hogy a reggeli időpontja legkorábban is csak 11 óra, de inkább dél. Akkor szabályos reggelit eszem, egy tk. zsömlét, kenhetős sajttal, szalámival, hozzá valami zöldet. 3-4 óra felé szoktam újra megéhezni, de akkor "csalok", csak gyümölcsöt eszem. Ezekután 6-7 óra felé is már elég éhes vagyok, akkor eszem főtt ételt, az bármi lehet de nem túl sok, és akármi is, kenyeret már nem eszem. Na mindezek után ugye elképzelhető, hogy még este 10-11-kor is eszembejut valami kajálhatnék? Általában 11-12-ig fenn vagyok.

Az a késő esti nasi meg lehet akár jégkrém is. Az a jutalom... Nem minden nap sikerül azért ez ilyen szépen. :-) Mostanában általában igen.

De nem a bizonyítványom akarom magyarázni, az esti kajálgatás mindig is rendes szokásom volt, csak nem mindegy, hogy négy szeletke kocka kenyérrel, valamivel jól meghalmozva - vonulok be a tv elé, miközben nappal sem nagyon nélkülöztem a kalóriát - vagy így, hogy kicsit ettem nappal is meg késő este is. :-)

Neked is nagyon egyéni módszered van. :-) Hétközben nem eszel, de hétvégén igen. Van valami ilyenfajta szabályos diéta is. Váltogatják a koplalást egy kis habzsi-dőzsivel. Láthatólag jól működik ez is. :-)

1572. Százas Evelin (válaszként erre: 1571. - Guruljka)
2017. okt. 17. 18:55

Én rém boldog lennék most azzal a hatvannal... :-) Antilustamin? Még ne járd végig az összes patikát érte, most jön majd csak a tél, a belassulás, bekuckózás... Akkor viszont rendelt meg, majd hozatnak a központi raktárból. :-)

Téged is erőltettek gyerekkorodban, hogy egyél? Engem egyszer még el is náspágolt az apám, mert nem akartam megenni a krumplilevest, nem ízlett. Az oviban meg szabályosan megtömtek répafőzelékkel, ahogy befejezték, én úgy hánytam ki. Lehet, hogy mindkettőnknél kicsit mélyre mentek ezek a dolgok. :-)

Én soha nem erőltettem a fiamnál, hogy egye meg azt amit nem szeret, vagy pontban déli 12-kor nekem ott üljön az asztalnál.

Talán sok volt mostanában a melód, feszült voltál miatta és azt valóban jól lehet kajával kompenzálni. :-) Majd visszaállsz. Meg hasizmozol egy kicsit, és jó lesz.

1571. Guruljka
2017. okt. 17. 16:35

Jaj, dehogy 28-l! 58 volt az!


Nem mindig eszem ennyit, sőt, csodálkozom magamon.

Majd kiderül, miért ez a nagy étvágy. Nem akarok emiatt külön sajátkezűleg lelki görcsöt gyártani.


Csak lenne antilustamin a patikában... :D

1570. Guruljka (válaszként erre: 1561. - Százas Evelin)
2017. okt. 17. 16:30

Én visszamentem 28-ről 60 kilóra épp.


Nem a mérleg a bajom, hanem a pocakom.

1569. Guruljka
2017. okt. 17. 16:29

Fél nyolcra meg senki kedvéért nem állítom be az ébresztőt... :D A kis okos, hiába találta ki.


Nem azért nem hallgatok másra, mert "rosszból mondja", hanem mert NEM. Slussz.


Vén p... vagyok, igenis megengedek magamnak bizonyos flúgokat. (Eddig is megengedtem, de most már a koromra is rá tudom fogni.)

1568. Guruljka (válaszként erre: 1567. - 124637ff9b)
2017. okt. 17. 16:27

NEM.


Erőltettek eleget gyerekkoromban.

1567. 124637ff9b (válaszként erre: 1566. - Guruljka)
2017. okt. 17. 16:23

Sokára fogadtam el én is, hogy egyek legalább háromszor kicsi adagot, mint kétszer vagy egyszer nagyobbat. Mert egyszerűen nem voltam éhes, és makacskodtam, hogy de minek egyek, ha nem vagyok éhes?!?!!!!

Mostanában vagyok rászokóban a több kicsire. Még ellenkezik az agyam és a szervezetem, de már érzem a jótékony hatását a dolognak.

Szóval néha nem árt hallgatni valakire, hátha ért hozzá, és hátha nem rosszból mondja. :)

1566. Guruljka (válaszként erre: 1563. - 124637ff9b)
2017. okt. 17. 16:14

A napszakon még túlteszem magam, de itt konkrét időpont is meg volt adva.

Ha meg nem vagyok éhes, úgyse eszem, ha bárki akarja, akkor sem.


Az éjszakás műszakban minden borult nálam, nem kívántam enni a délutáni ébredést követően. Mire éhes lettem volna, már munkában voltam. Ott meg éjszakásban nem volt nyitva az étkező. Maradt az automatából a majonézes szendvics.

1565. 124637ff9b (válaszként erre: 1562. - L.luiselotte)
2017. okt. 17. 16:10

Csodálatosan szaporodnak a hurkák egy jó kaja után alvás közben :))

Ügyes vagy a fogyással, gratula!!

1564. 124637ff9b (válaszként erre: 1563. - 124637ff9b)
2017. okt. 17. 16:08
Felszerelhető=felcserélhető :))
2017. okt. 17. 16:07
Szerintem egy diétás előírásnál nem az a lényeg, hogy ki melyik napszakban dolgozik, az étkezések elnevezése könnyen felszerelhető . Mikor éjszaka dolgoztam, akkor a délelőtti alvás után kora délután ettem a "reggeli" szendvicset, este 10 körül az "ebédet", tehát a tartalmasabb ételt, és hajnal felé a könnyű vacsorát, mert nemsokára aludni tértem Végülis megoldható volt.
1562. l.luiselotte (válaszként erre: 1557. - Százas Evelin)
2017. okt. 17. 16:00

az esti evésről :

kétszemélyes háztartásban élek a 26 éves fiammal. idén márciusig munka után minden este főztem, jó kiadósat, a fiam sem evett napközben, én sem,. és este jól laktunk. Hát a kilók elszaladtak ... idén márciustól a fiam a munkahelyén ebédel, és én csak hátvégén főzök - de akkor szokás szerint jó kiadósat.. Az eredmény : én több mint 20 kg-t fogytam, a ruhatáramból teljesen kifogytam. .Igaz, hétközben nagyon keveset eszek. ( pl ma eddig ettem 1 kakaós csigát és 10 dkg sajtot, ma már többet nem eszem, legfeljebb egy banánt )

1561. Százas Evelin (válaszként erre: 1558. - Guruljka)
2017. okt. 17. 15:57

Ezt én sem tudom elfogadni. Se azt hogy mit egyek valaki más szerint, se azt hogy mikor. Egyből feláll a szőr a hátamon, ha ilyen értelemben 'fegyelmezni' akarnak.:-)

Remekül tudok számolni, de nem szeretek, a kajákra sem akarok egy-egy matematikai feladat módjára tekinteni. Nekem az a jó, ha "érzem" hogy mi kell és mennyi kell, és örülök minden olyan új dolognak, ami ízlik is meg egészséges is, azon belül aztán a mennyiséget magam szabhatom meg. Van olyan nap hogy érzem, még este is megengedhetek egy pálcikás jégkrémet, és meg is engedem. :-) Van amikor épp az ellenkezőjét érzem, de azért mégis megkockáztatom.:-) Szeretek este gyümit is enni (hallatlan!) nadehát ilyen borzasztóan fegyelmezetlenül is sikerült már 9,5 hónap alatt 15 kg, jó ez így nekem. :-)

Te most hol tartasz épp?

1560. 12d083b51b (válaszként erre: 1559. - Százas Evelin)
2017. okt. 17. 15:50
No meg a csecsemőnek is... ezért nem esnék kétségbe, ha a napi 1200 kcal-on tudnám élni az életem.
1559. Százas Evelin (válaszként erre: 1555. - Guruljka)
2017. okt. 17. 15:44
Ezért mondják, jó. De ugyanezt mondják egy felnőtt, jó nagy darab fiatalembernek is, meg egy felnőtt, pici nőnek is?
1558. Guruljka (válaszként erre: 1557. - Százas Evelin)
2017. okt. 17. 15:32

Nem is te mondtál ilyet. A napokban ajánlották a LifeTilt rendszert, hogy milyen jó meg hogy ért hozzá a srác, meg ingyenes.


Megnézem, hát mindjárt azzal kezdi, hogyaszongya:

Reggeli fél 8, egyél egy sonkás zsömlét.


Mondom én: Nem én.

(Nem is eszem húst, csak ha már jó ideje ébren vagyok. nem első étkezésre.)


Nem az a bajom, hogy "ötletet ad", én ezt inkább parancsnak érzem ugyan.

De egyszerűen bunkónak tartom, akinek meg sem fordul a fejében az, hogy létezik más életvitel és életrend, mint amit ő művel vagy lát.

Elég szemellenzésen lát ráadásul, aki még több műszakról sem hallott.


Aki meg szűk látókörű és tapintatlan, az nekem ne magyarázzon.

1557. Százas Evelin (válaszként erre: 1550. - Guruljka)
2017. okt. 17. 15:22

Szerintem is sok a hasonlóság... :-) Te észreveszed a germanizmust is, nem véletlenül, mert te perfekt vagy. Az én nagyanyám meg echte sváb volt. :-)

Azért vagyok én egyébként "Százas", mert amikor anno elkezdtem itt fórumozni, a tutira nem százas partneremről írogattam, - na te voltál az első, aki a nevemet ilyen értelemben megértette.

Mostmár sok év telt el azóta, és sok víz lefolyt a falon, bátran bevállalom, hogy én se vagyok 100-as. :-) Miért, miből gondolod, hogy a cigin kívül más "lazítást" nem próbáltam? :-) Megpróbáltam, nem gyött be. :-) De a cigi az annál inkább.

Gurujka, sem nem tudok, sem nem akarok két fronton is harcolni. Most le kell fogynom. Kell, mert vannak bizonyos eü. gondok. De tudom itten erről nem beszélünk. Arra ott vannak a spéci eü. fórumok. :-)

Én nem mondtam, hogy ne egyél este. Azt tényleg ahhoz kell szabni, hogy meddig vagy ébren, mert éber állapotban az ember (lánya) x időközönként megéhezik, hát ez már csak ilyen. Te még rá is bírsz pakolni a késő esti időpontra egy nagy lapáttal. hát minden tiszteletem a tiéd, az a reggelig tartó műszakod nem lehetett egy piskóta. Látod, arról nekem is egyből a kaja jut az eszembe. Piskóta. :-)

1556. Guruljka (válaszként erre: 1553. - 12d083b51b)
2017. okt. 17. 15:09
Én sem követtem el erőszakot magamon, mert mire a férjem kellőképpen megijedt, én már régebb óta vártam az alkalmat, hogy abbahagyhassam - csak egy járásképtelen dohányos mellett ennek nem lett volna sok értelme. Tehát amint kiejtette a száján, hogy abbahagyja a cigit, én már készen álltam.
1555. Guruljka
2017. okt. 17. 15:07
Azt az 1200-at azért mondják, mert ennyi (megfelelően összeállított) ételben van meg a minimálisan szükséges tápanyagmennyiség.
1554. 12d083b51b (válaszként erre: 1552. - Százas Evelin)
2017. okt. 17. 15:03

Igen, mindig kavarom, hogy BMI, vagy BMR. Szóval a képlet alapján nekem napi 1423 kcal lenne az ideális. Orvosok és táplálkozás szakemberek szerint kell a szervezet napi fenntartásához a minimum 1200 kcal.

No én jelenleg az 1300-1400 kcal-t eszem, ha nem figyelek oda, ezt szeretném az 1200 közelébe levinni, ha meg tudnám állni, hogy ne legyen második vacsora, vagy ez + az...

1553. 12d083b51b (válaszként erre: 1550. - Guruljka)
2017. okt. 17. 15:00

Érdekes ez a cigi dolog, én ahogy elszívtam az utolsó szálat, nekem nem jött vissza, hogy de jó lenne rágyújtani. Pedig több mint 40 évig szívtam, napi 1,5 dobozzal...

Igaz, hogy én a fokozatos nikotin-megvonás módszerével szoktattam le a szervezetemet a bagóról, és nem egyik napról a másikra "erőszakoltam meg magamat"! Talán ezért. :))

1552. Százas Evelin (válaszként erre: 1547. - 12d083b51b)
2017. okt. 17. 14:59

Az ételeid akkor tulajdonképpen teljesen "Norbis" jellegűek. :-) De abban is igazad van, hogy ha nyáron ott van az orrunk előtt a sok finom gyümölcs és ráadásul szereted is, vétek lenne azt nem megenni... :-) Nem vagyunk mi aszkéták. :-)

Ez a felnőtt ember számára szükséges egynapi kalória tudom, milyen számításon alapul, de az nem egységesen 1200. Azt testmagasság, testsúly, mineműség, életkor és a napi igénybevétel mértéke (enyhe-közepes-erős) alapján egyénileg is ki lehet számolni, nemrégiben foglalkoztam ezzel, a sajátomat ki is matekoltam. Ez nem a közismert BMI (testtömeg index) hanem a BMR, - basa metabolic rate. Ez adja meg egészen pontosan, hogy a saját fenti paramétereid alapján neked mennyi az, ami a súlytartáshoz kell, és ha az ottani táblázatban (a BMR címszónál ott van a számítási képlet) számolsz akkor kidobja azt is, hogy mennyit egyél ahhoz hogy fogyj, de ne tartalékolj. Ha nagyon leviszed a kalóriát, annak mindig tartalékolás a vége. Belassul az anyagcsere, mintegy a szervezet védekezéseként.

Ha nyitott kapukat döngettem, akkor elnézést kérek. (Úgy látszik, ma nem győzök elnézést kérni) :-)

Ha érdekel, matekold ki a saját pontos értékedet, szerintem az nem 1200 kcal lesz. Egyébként ilyen fogyizás közbeni súly beragadásnál pont ezért szokták a szakemberek azt mondani, hogy egy picivel többet kell enni.

Szerintem te nagyon jól csinálod, jók a kaják, kitűnő a sétálgatás, de talán pont annak a tavaszi megszorításnak volt köszönhető, hogy mihelyt kicsit több kalóriát vittél be a gyümikkel, azt a megvonás miatt megriadt szervezet egyből be is tartalékolta.

Na megyek komposztozni. Ha meg is forgatom némileg a cuccot, az van olyan mint egy adag tibeti jóga. :-)

1551. 12d083b51b (válaszként erre: 1549. - Guruljka)
2017. okt. 17. 14:57

Lehet, hogy rosszul van megfogalmazva a hús, de azt úgy kell érteni, hogy van 1 szelet sertés, vagy 1 szelet pulyka, vagy... másrészt nem is dekára írja, tehát kinek-kinek mekkora az a szelet.

Egyébként most is az a bajom, hogy saját fejem után összeállítva a napi kajámat, rengeteg a Ch benne, ... majd még meggondolom. A héten biztosan nem fogok belevágni, még alszom rá 1-et, 2-tőt.

1550. Guruljka
2017. okt. 17. 14:35

Evelin Drága, te hasonlóképpen nem vagy százas, mint én!! ! :D


Még hogy valaki megmondja, mikor egyek, nekem ez a legfőbb érvem: azt sose kérdezik meg, mikor keltem? Mikor feküdtem?


Az éjszaka reggel fél hatkor küldtem el a kész anyagot. Nem mertem aludni a vége előtt, mert ma 15 óra volt a végső határidő. Nem mertem volna kis alvás után kialvatlan fejjel folytatni, inkább huszárosan fent maradtam vele.


Hogy is van? 12 éven át le voltál már szokva? Inkább ittad volna le magad, azt kihevered...

Én még csak 6 éve "vagyok leszokva", de rohadt messze van ide az első trafik. Nagyon ritkán van rágyújtási érzésem, inkább csak a reflex szintjén, ha stresszesebb a munkám - pl. nehéz a szöveg, és közel a határidő.

De majd bolond lennék szűkíteni az agyi ereimet.


De jó, hogy beszélgetésbe keveredtünk, sok a hasonlóság a gondolkodásunkban!

1549. Guruljka (válaszként erre: 1542. - 12d083b51b)
2017. okt. 17. 14:26

Nem is tudom... ebben annyi hús van, a fülemen jönne ki már első nap. És a nyuszikajában kevés a rost. Rövid távon azért tartható, bár eleve tartózkodom az ilyen és hasonló csodadiétáktól. No meg nem is kell gyorsan fogyni.


A stagnálás megdobására jó lehet, igen. Ha szeretném a húst, ki is próbálnám. :D


A csapdája pont a korlátlan zöldség-gyümölcsben van, a sok CH miatt úgy ráéhezel a zsírra, hogy a végén bérletet veszel a töpörtyűshöz.

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook