Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindent, csak kevesebbet diéta fórum

Mindent, csak kevesebbet diéta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
1638. 12d083b51b (válaszként erre: 1634. - Százas Evelin)
2017. okt. 21. 13:40

A dagadóba a máj+tojás hagyományos töltelék tökéletes, hiszen akármelyiknek megnézed akár a kcal értékét, akár a ch-tartalmát, fogyózás szempontjából mindkettő nagyon jó. Köretnek készíthetnél hozzá kölesből a rizi-bizit (= a köles a rizs helyett). Mellé a párolt káposzta, mint savanyúság, egészen komplett finom ebéd. Már csak a levest kell kitalálni.

Levesnek húsleves, gyümölcsleves, de akár egy karalábé vagy zöldbab, ami van...

1637. Százas Evelin (válaszként erre: 1636. - Guruljka)
2017. okt. 21. 12:28
Nekem is valami olyan motoszkál a fejemben, hogy "magv" meg párolt zöldség... Legalább kiprálom pl. a kölest is. :-) De van savnyakáposztám is most. Na, majd még megálmodom. :-)
1636. Guruljka
2017. okt. 21. 12:17
Ha kölest használsz, úgy számíts, hogy legalább 3- szoros vizet is felvesz.
1635. Guruljka (válaszként erre: 1634. - Százas Evelin)
2017. okt. 21. 12:16

Jó lehet valami köles, meg akár párolt vegyes zöldségféleség.


Én egyszer (akkor volt jó éles, hosszú pengéjű késem) egy szép darab combot vágtam fel egy szeletté, úgy, hogy hosszában csigavonalban felvágtam. Azt savanyú káposztával töltöttem, és összetűzve tettem a sütőbe. Látványnak is szép volt, amikor felszeleteltem!

1634. Százas Evelin (válaszként erre: 1632. - Guruljka)
2017. okt. 21. 12:11

Hát ha csak az a baj vele, az nem gáz. Nem vagyok különösebben édes-szájú. Néha eszem sütit, de hálisten jobban szeretem a rendes, nem édes kajákat, édességnek majdnemhogy elég a gyümölcs. Inkább valami másra gyanakszom a mesterséges édesítőkkel kapcsolatban, de ezt most még nem tudom pontosan.

A homeopátia tényleg fura, én mondjuk azzal kapcsolatban a minimális hatóanyagra gondoltam. A homeopátiás szerekben annyira kevés van, hogy az az eredeti hatóanyagnak szinte csak a kódja. Már ha egyáltalán van ilyen. Én használom a parlagfű ellenit, abban az a jó, hogy nem kell cserélgetni mint a többit (azokhoz egy szezon alatt már hozzászokik a szervezet és a következőben már nem használ) mert ebben ugye szinte nincs semmilyen "anyag", és mégis használ legalább úgy mint a többi, láss csodát. :-) Idén pl. alig tüsszögtem pár napig picinyég a parlagfű szezon alatt, korábban meg már volt komoly torok meg orrmandula gyuszim is miatta, éjjel nem aludtam a dugulástól, a szemem meg majd kivakartam a viszketéstől. Na a homeopátiás allergia szer óta ez nincs. Én se hinnék benne, ha nem tapasztaltam volna. Jó az. :-) Ne is jöjjön nekem senki azzal, hogy ez csak valami pszichés hatás. Nem, ez "rendes" hatás.

Aha, az angol krimikben tényleg mindig yorkshir pudingot esznek... :-) Én egy angol nyelvtanfolyamon találkoztam a répatorta recepttel, nagyon aranyos volt azt tanulgatni. Arról se gondoltam volna, hogy tényleg olyan fincsi. Bár az alapanyagokból azért már sejthető volt. Én is megcsináltam otthon, és isteni volt. :-) Angol pudingot még nem csináltam, majd valamikor talán elszórakozom vele.


Vettem egy kisebb dagadót felszúrva, az majd holnap lesz, szerintetek mivel töltsem a'la fogyisan?

1633. Guruljka (válaszként erre: 1630. - 12d083b51b)
2017. okt. 21. 11:44

Nem hiszem, hogy az méreg, inkább csak némi salakanyag, ami naponta képződik az anyagcsere során. Ha kicsit besűrűsödik, akkor sötétebb a vizelet színe. Ha sokat iszunk, akkor szinte átlátszó.


A tartósítószerek részben természetes anyagok, de alapesetben nem ennénk ennyit belőle. A többit lehet, nem tudjuk rendesen felbontani és eltávolítani. Azok maradnak, legalább is részben.


Itt egy jó cikk erről:


[link]

1632. Guruljka (válaszként erre: 1629. - Százas Evelin)
2017. okt. 21. 11:39

Az édesítővel csak csínján, mert elvileg fenntartja az édes íz iránti vágyat, aztán lehet, egy cukrászdában kötsz ki...


Habár egyszer-egyszer az is belefér.


Homeopátia? Nem hiszem, ott valami rezgésekről beszélnek. Azt sose próbáltam ki, nekem ez túl fura.


Az angol "yorkshire pudding"-ot kipróbáltam, annyit olvastam már róla. (Krimikben.)

Mivel előre tudtam, hogy lényegében egyfajta köret, illetve láttam is a tévében a sütögetős fiúk műsorában, nekem nem okozott csalódást, sőt meg is kedveltem. Húsétel mellé ebbe lehet a köretet tenni, mert mire kisül, olyan tálka-formája lesz. De tény, hogy az angol konyha nem éppen ízletes általában, a mi számunkra.

1631. Százas Evelin (válaszként erre: 1630. - 12d083b51b)
2017. okt. 21. 08:53

Aha, félkész meg készételt azt én sem veszek. Az édesítőszeremet majd megnézem, mi a helyzet vele. Tegnap vettem 1 kg eritritolt, hirtelen felindulásból. :-) Arról is csak annyit tudok, hogy a fogyizók is használják, biztos jó lesz nekem is. :-) Az kristályos, nem folyékony, de azt hiszem, a most használt ciklamát és szacharin alapú szeremet ki tudja majd váltani. De még utána kell néznem.

Hát ha a sok folyadék kimossa a mérgeket, akkor szerintem én már abszolute ki lehetek tisztulva... A múltkori labor mérésnél (kb. 2 hónapja) még a vizelet fajsúlya is alacsonyabb volt az átlagosnál (már bocs, hogy ilyen pórias ez a téma), gondolom pont azért, mert már akkor is igyekeztem lenyomni naponta legalább a 3 litert. Ment is, némi gyakorlással. :-)

1630. 12d083b51b (válaszként erre: 1629. - Százas Evelin)
2017. okt. 21. 08:23

Őszinte legyek, leves kockát esetleg 2-3 havonta 1-1 kockát, ha valamibe belerakok. A különböző panír-fűszereket, félkész és kész ételeket egyáltalán nem vásárolom. Gyógyszert nem szedek, ha kell valami, inkább a gyógynövény boltban vásárolok valamit. A kávémba reggel 1 szem pöttyintős.

Legyen a szervezetemnek a dolga, hogy ami méreganyag ezekben van, takarítsa ki!! :)))


Komolyra fordítva szót: ha a vizelet erősen sárgás, akkor van méreganyag a szervezetben, amit a vese távolít el. Ilyenkor valóban oda kell figyelni, hogy több vizet igyunk az átlagosnál, hogy a vesének legyen mivel!! kimosnia, amit ki kell mosnia!

2017. okt. 21. 08:10

Sziasztok! Jó reggelt!

Gurujka, affene a németek ízlésébe... :-) Az angoloké is elég furi. Az az angol puding, ami köszönőviszonyban sincs a mienkkel, meg a paradicsomos bab reggelire... Háááát, ez nagyon angol.

Azt mondod, kevés lehetett abban a fogyis lében a hatóanyag? Valóban. Ha azokat csak úgy simán megettem volna minden áztatgatás nélkül, talán jobban járok. Arra nem gondoltál, hogy ez egy homeopátiás módszer? :-)

Hópihe, a végén még fogyis kaját tudsz csinálni abból a bárányból. :-) A húsos káposztát és korábban csülökkel készítettem (oh, borzalom), pedig tényleg lehet azt eléggé leszelídítve is.

Én se csináltam még méregtelenítést azelőtt soha, gondoltam miért ne próbálnám meg. Még a rendes vérnyomásos gyógyszereim után is tele lehet szegény szervezetem valami maradványokkal, én a tartósítószeres dolgokat sem iktattam ki szerintem még eléggé. Az édesítőszer vajon milyen lehet? Azt elég sokat használok. Kávéba, teába, sőt még a menő magvas yoghurtos fogyis cuccba is teszek.

2017. okt. 21. 07:00

Szevasztok!

Tegnap ebédre csak sikerült megfőznöm az előző nap tervezett lecsót. Délután feltettem megfőzni a birkát, nem akartam már úgy nyersen tovább tartani. Ami jobb napokra érdemes adag lett, az ment is a fagyóba még este. Egy réges-régen kiürült ovális jégkrémes dobozka.

Majd ma kicsit előfőzöm a hordós káposztát, és a többi birka egyik felét húsos káposztának készítem el.


Nálam jó gyomortisztító a hordós káposzta, akár főzve, akár nyersen. Ráadásul tele van C vitaminnal, de jó erre a célra a vegyes zöldség leves is = mindent bele, amit a nyuszi megeszik.

És még a paradicsom is tisztító hatást vált ki nálam.


Egyéb méregtelenítést, különösen mióta nem dohányzok, nem szoktam csinálni. Semmi olyan kaját, fűszert, akármit nem veszek-eszek, amibe bármi olyasmi lehet, amiben tartósítószer és akármi hasonló lehet.

1627. Guruljka (válaszként erre: 1626. - Százas Evelin)
2017. okt. 20. 23:34

A németeknél az ilyen elég kedvelt.

Pl. az almafröccsöt tartják a szuper nyári italnak. Szódavizes almalé.

Megkóstoltam, hát nem is tudom. Almalénak híg, szódavíznek édes...de a németje odavan érte.

Ez az ázott uborka leve is ilyen lehet. :D


Aludj jól!

2017. okt. 20. 23:30

Én is azt írtam. Egy éjszaka álljon, 2 liter vízben. Kevesebbet is ettem, mint ahogy idén január óta mindig, de az 1200 kcal alá menés előírást na azt nem olvastam mellette. Akkor el se kezdtem volna. De négy napot nem nehéz kibírni, én szorgalmasan megittam minden nap ezt a homályos, kissé poshadtnak tűnő löttyöt. Háromszorra elosztva.

Nem bánom, nem ártott, nincs ebben semmi ami ártana. De nekem ilyen holmi enyhe izék nincs olyan isten, hogy használjanak, hát már a pszichillyumra is immunis voltam...

Már nem is érdekel az ilyesmi. :-) Na megyek alukálni, holnap is korán kelek. Puszka!

1625. Guruljka (válaszként erre: 1624. - Százas Evelin)
2017. okt. 20. 23:21

Akkor még félre is fordították, mert a német azt írja, hogy egy éjszakát álljon, de kettőt már ne.

Ehetsz bármit - de kevesebbet! Benne van a szövegben!


és van egy mintaétrend is hozzá. Ez nem pont az a cikk, amiben az 1200 Kcal-t említik.


[link]

2017. okt. 20. 23:14
Én ne hallottam volna... :-) Meg még gyömbér kell bele. 4 nap, 3 kiló minusz. Nekem természetesen egy se volt, én se olvastam soha hozzá a kcal megszorítást. Az íze meg pocsék volt. :-) Mert egy egész iccaka kellett ez a cucc 2 l vízben a hűtőben álljon.
1623. Guruljka (válaszként erre: 1622. - Százas Evelin)
2017. okt. 20. 22:44

Nem tudom, hallottál-e róla, van ez az uborkavíz kúra. Egy kancsó vízbe kell uborkát darabolni, meg citromot, talán még mentát. Ezt kell iszoganti a nap folyamán.

Na most persze a bölcselkedések, mi van az uborkában, mi van a citromban, csupa csodaanyag. (Naná, egy mázsában persze.)


Csak az eredeti cikkben ott van az is, hogy közben tartsuk a napi kalóriakeretet 1200 kcal alatt.


Ezt elfelejtették mondani!

2017. okt. 20. 22:40

Mostmár tudom. Egyébként - őt ismerve - és már kb. tudtam, hogy lesujtó lesz a véleménye. :-) A lehúzásokat én is útálom. Amit én csináltam, anyagilag nem volt egy nagy vaszisztdasz, de nem fogytam tőle (jobban mint ahogy eyébként is) mint ahogy mások igen. Pedig ebben reménykedtem. :-) Na az a rengeteg víz amit amellett meg kell inni, az viszont tényleg "tisztít".

És közben sem történt semmi drámai dolog. Összességében csalódás volt. Mindegy, túl vagyok rajta.

1621. Guruljka (válaszként erre: 1620. - Százas Evelin)
2017. okt. 20. 22:29

Én vettem belőle pár kicsi tasakot, próbaadagokat.

Még így is drágállottam, mert mégis maghéj, melléktermék...


Nem is hatott. (nem mert.) Elneveztem pisifűnek, kitekertem a latin nevét.


Én nem vagyok megmérgezve. És utálom a lehúzásokat.

Ismered, mit mondott erről Zacher Gábor? Ő mégis toxikológus!


[link]

2017. okt. 20. 22:22

Ok., hát értem én. Én már méregtelenítettem egy olyan kapszulával, aminek a legfőbb összetevője a pszchillyum (utifűmaghéj) volt, na azt is lehet kapni jó nagy adagban a boltokban. Még jó, hogy legalább nem a legdrágább méregtelenítőt vettem. Mert fogalmam sincs azóta sem, hogy én mostmár akkor méregtelen vagyok vagy nem... Ezzel az erővel azt hiszem, nyugodtan ehettem volna a sima bolti utifűmaghéjat is. Egyébként, azóta eszem is. :-) Jó rostos.

A méregtelenítő kúra alatt meg legalább megtanultam sok folyadékot inni. Addig annyi vizet én még sose ittam... :-)

1619. Guruljka (válaszként erre: 1618. - Százas Evelin)
2017. okt. 20. 21:56

Azért számoltam ki, mert meglepett, hogy sokaknak mit megér "a gyógyszer".


Én meg azt néztem: ha mégsem használ, csak egy százast buktam a bóton, illetve még annyit sem, mert fűszernek eddig is használtam.

1618. Százas Evelin (válaszként erre: 1617. - Guruljka)
2017. okt. 20. 21:52

Jaaaj, már megint matek. :-) De én is csinálok ilyesmit, igaz hogy csak mostanság. Én a reteklevél főzeléket eszem terápiás céllal, mert abban van a létező legtöbb magnézium. Nekem meg alacsony volt a labor szerint a magnézium szinten. Mondjuk pezsgőtabiban is nyomom, de mindig az étellel bevitt a hasznosabb.

Egyébként meglepően kellemes az íze. Megveszek egy csomag retket, háromnak a zöldjét meg elhozom vele. :-) Ennél kedvezőbb árfekvésű magnézium nincs. De kiszámolni ezt nem tudom... :-)

1617. Guruljka (válaszként erre: 1612. - Százas Evelin)
2017. okt. 20. 21:46

Kiszámoltam, mielőtt elkezdtem használni. Megnéztem a neten, mi van a drága kapszulában. Aszongya, csak kurkumin, azaz kurkuma-kivonat vagy mi.

5-600 mg egy kapszulában, azaz fél gramm.


Egy zacsi kurkuma itt a boltban 20 gramm, akkor száz Ft volt majdnem kereken.


Namármost lehet számolni...

1616. Guruljka (válaszként erre: 1615. - Százas Evelin)
2017. okt. 20. 21:43
Ezt elég nehéz kimutatni, de szerintem igen.
1615. Százas Evelin (válaszként erre: 1614. - Százas Evelin)
2017. okt. 20. 21:43
Az előbb nem mondtad, hogy megelőzésileg is jó. :-)
1614. Százas Evelin (válaszként erre: 1613. - Guruljka)
2017. okt. 20. 21:41
Azt hinném, hogy nem elég hideg a tél... :-)
1613. Guruljka (válaszként erre: 1612. - Százas Evelin)
2017. okt. 20. 21:29
Oszt' mi van, ha eszegeted, használgatod, és nem robban be esetleg? :D
2017. okt. 20. 21:27
Na, ha nekem is berobban legközelebb a váll izületem, majd megpróbálom én is a kurkumát. Van itthon egy kicsi, de még fel se bontottam. Mondom én, hogy reformizálnom kell... Az ember nem mehet el csak úgy vakon ennyi dolog mellett. :-)
1611. Guruljka (válaszként erre: 1610. - Százas Evelin)
2017. okt. 20. 21:18

A mustármagot ritkábban.

Kurkumát, amikor hónapok óta fájt a vállam, és az orvos csak csillapítót írt fel... na akkor mindennap. Manapság néha elfelejtem, de van nekem térdem is...

Az indiai ételek miatt megkedveltem a kurkumát, nálam a sárgaborsóban mindig van, a kelkáposztában is. Néha a rizst is megsárgítom vele.


Gyömbérből is rengeteg fogy, pirospaprikát sokszor heteken át elfelejtek venni.

1610. Százas Evelin (válaszként erre: 1609. - Guruljka)
2017. okt. 20. 21:04

Az biztos, az elején még tele volt helyesírási hibával is.

Nade nekem gyanús. Két hete regisztrált, azóta már a harmadik fórumot indítja. Talán csak valami nickváltogató.

Te tényleg szoktál kiskanálnyi mustármagot, meg kurkumát enni?

1609. Guruljka (válaszként erre: 1608. - Százas Evelin)
2017. okt. 20. 20:59
Ha meg igazat beszél, akkor ijesztően egyszerű lélek.
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook