Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindent, csak kevesebbet diéta fórum

Mindent, csak kevesebbet diéta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
1728. Százas Evelin (válaszként erre: 1724. - Judit36)
2017. okt. 25. 12:00

Judit, az a 33 az egész egyszerűen gyönyörű. Le a kalappal. Engem is érdekelne, mi volt a szisztémád.

A Norbis készételekkel ezekszerint lehet, hogy valami prücök van. Én azokat eléggé kikerültem, a kódokkal viszont tényleg lehet boldogulni. Nem rendes Norbi kaját, hanem nasikat én is vettem a boltjában, pudingot meg panattát, ezek finik voltak. Norbi puding később szinte mindenütt kapható volt, mindig vettem is jópárat, mert arra még a gyerekem is rájárt. :-) Nekünk nem volt semmi bajunk attól, nem is tudom mi az ördög lehet abban, amire te valószínűleg érzékeny vagy. És persze ugyanazon az alapon a tesód is.

Egyébként nekem is ilyesmi súlyvesztés kellene, mint neked. Jó arról hallani, hogy tényleg meg lehet csinálni. :-)

1727. 12d083b51b (válaszként erre: 1726. - Százas Evelin)
2017. okt. 25. 11:53

Én sem vettem Norbi termékeit, ilyen ökör-áron, ahogyan árulta.

De az általa tanított módszert, hogy az 1-es kóddal elátottat tól-ig óráig, a 2-est, 3-ast, ... és a saját kajáimat osztottam-szoroztam ennek megfelelően, de hiába!


Írtam már az előbb is:

Guruljka suliba van, szólt előre, hogy most napokig nem fog jelentkezni, csak majd valamikor pénteken. Suliba ment vizsgára, vagy valami hasonló dolga van!!!

1726. Százas Evelin (válaszként erre: 1723. - 12d083b51b)
2017. okt. 25. 11:48

Sziasztok!

Gondoltam, hogy Gurujkának valami bokros teendője van. Én a main már túl vagyok, de a fogyimnak is annyi, meg kellett innom a laborban egy nagy begre cukorszirupot. :-)

Hópihe, ha nem is fogytál a Norbitól akkor az dupla csalódás. Más meg látom még rosszul is lett a kajáitól.

Én a készételeinek csak az árától voltam rosszul, némelyiknek meg a tré ízétől, de nem is ettem azokból csak egynehányat.

A kódokat használtam, azokból az anyagokból főztem magamnak ami upd. 1-es, meg "hamis kenyeret" készítettem (az zabkorpa, yoghurt meg tojás, mikróban seperc alatt kész) és ez így nekem akkor bejött. De a fogyás után már nem "rendesen" kellett volna étkezni, úgy ahogy eredetileg, hanem a norbis súlytartó ételeket enni, az upd. 2-est. Na abban korántsincs benne a teljes ételválaszték. Unalmas is volt már a "kotta", meg a figyelmem is elterelődött másfele, beértem kb. 70 kg-ra való lefogyással, holott nem szabadott volna abbahagyni mert utána meg visszahíztam.

1725. 12d083b51b (válaszként erre: 1724. - Judit36)
2017. okt. 25. 10:06
Gratulálunk! Ez a fogyás igazán szép teljesítmény! Elárulod nekünk, hogyan érted el? Mit ettél, és mit nem, mennyit ettél kcal-ban naponta, és mit, mennyit mozogtál (égettél el) naponta?? (És persze azt is szeretnénk tudni, hogy mindezt hány évesen csináltad meg?) :)))
1724. Judit36 (válaszként erre: 1721. - 12d083b51b)
2017. okt. 25. 08:54

Jó régen, amikor még csak a kódok léteztek és semmiféle norbis kaja nem volt, egy ismerősöm 47 kg-ot fogyott. Azóta tartja minden különösebb odafigyelés nélkül elmondása szerint.


Én rendelgettem korábban a készételeit és vettem a boltjában ezt-azt, de viszonylag hamar (4-5 nap alatt) elkezdett keményen tiltakozni a szervezetem.

Olyan rosszul voltam és olyan cseszett görcseim voltak, hogy készen voltam.


Néhány évvel később a tesóm is fogyni készült :D és Norbi készételei mellett döntött. Hát konkrétan kórház lett a vége és csak véletlenül derült ki, hogy a rendelt ételek okozták a rosszulléteket.


Na, ennyi.


Én a magam részéről egyébként 33 kg-ot fogytam az elmúlt időszakban. Még egy jó 10-es tervben van :)

1723. 12d083b51b (válaszként erre: 1722. - Százas Evelin)
2017. okt. 25. 07:09

Szia! Guruljka írta valahol, hogy megy oskolába, vizsgázik, vagy mit csinál. Egészen péntekig nem jön közénk.


Norbit én is csináltam, de nem sikerült fogynom! :)

2017. okt. 24. 21:10

Én is végigmentem ezeken a stációkon. Valamelyik könyv egyébkén nagyon jó volt. Biztos nem ő írta...:-) De én nem csak a reklámokat néztem, hanem effektíve csináltam, és fogytam. Olyan randa még a Norbi se bírt volna lenni, hogy ezt ne méltányoljam. Nem randa egyébként, inkább csak tenyérbemászó. :-)

Nahát, ma Gurujkamentes napunk volt. Holnap én meg laborozok, az a terheléses cukor elég hosszadalmas.

De majd jövök. Jó éjszakát Hópihe, meg annak is aki mégis idetéved. :-)

1721. 12d083b51b (válaszként erre: 1720. - Százas Evelin)
2017. okt. 24. 16:47

Norbiékat én sem bírom.

Amikor még csak a könyvet, a módszert olvastam, hogy reggel-délben-este mit hogyan, akkor még hittem neki. De ahogy egyre inkább az derült ki, hogy jelentős súlycsökkenést azok értek el, akik az általuk forgalmazott méregdrága cuccokat vették, ették... attól kezdve már hinni sem tudok nekik.

1720. Százas Evelin (válaszként erre: 1717. - 12d083b51b)
2017. okt. 24. 16:20

Én is használtam a Nicobrevint. Az gyógyszertári volt, de szintén ilyen fokozatosan csökkenő adagolású. Tele volt mentollal, égett tőle a gyomrom, de nekem az pszichésen azért kicsit segített. De ez csak az első nekifugási kísérlet volt, pár hét után nem bírtam, megint cigiztem.

Az életemben is egy stresszes időszak volt, olyankor nem is kéne próbálkozni.

Másodjára meg jan. 1-én elszívtam az utolsót, és azután 12 évig egyet sem. Ez mondhatni jól sikerült, de eleinte én is híztam miatta. Akkor azon a jelentős súlytöbbleten a Norbizás segített, a pofáját ugyan nagyon nem bírom, a nejének meg a hangját ne kelljen hallanom, - de a módszer jó. Csak hosszabb távon már nem működik. :-)

Már majdnem rendeltem nemrég fogyis csodaszert, annyira el voltam kenődve a súly megtorpanás miatt. De picit nézegetve a neten, valahol mindről ott van nemcsak a reklám, hanem az is hogy kamu.

Akkor vettem ezek helyett ukko teát, az legalább csak természetes anyagokból áll, amikről régen tudni, hogy tényleg serkentik az anyagcserét. Na ez nem csodaszer, de használ annyit amennyi nekem kell. :-)

1719. 12d083b51b (válaszként erre: 1718. - Százas Evelin)
2017. okt. 24. 15:09

Igen, egyrészt én is így vagyok vele, másrészt:

azt mondják az okosok, hogy 1 kg-os fogyáshoz összesen 7000 kcal deficitre van szükség, azaz: annyival égessünk el többet (= mozogjunk le), mint amennyit megeszünk.

Vagyis ez egy hétre számolva napi 1000 kcal deficitet jelent. No és ha ezt valaki úgy éri el, hogy egyik nap többet, másik nap kevesebbet, de a 7000 kcal akkor is összejön???


Szóval azért tértem át én is erre a "Mindent, csak kevesebbet" módira, mert már meguntam, hogy állandóan azt számolgassam, nézegessem, és csak sóvárogjak, hogy ezt sem lehet, azt sem lehet... nem tiltok magamtól semmit, csak arra igyekszek odafigyelni, hogy ne szaladjon el az a bizonyos lovacska! :))

1718. Százas Evelin (válaszként erre: 1714. - 12d083b51b)
2017. okt. 24. 14:51

Ja, erre az előzőre meg nem válaszoltam.

Aranyos vagy, hogy ezt mondod, mégiscsak "van itt helyem". :-)

Nem szabad, hogy gondot okozzon, ha megeszi az ember azt amit nagyon szeret, csak tudatosan egyenlítse ki azt még aznap vagy rövid idő távlatában valami mással. Na azt a kiegyenlítést azt nem árt bizony megtanulni, tudni hogy mi mennyi és milyen a hatása. És nagyon jók a "társak" ötletei, módszerei.

Mert persze általában mindenki azt szereti nagyon, ami hizlal... :-)

Tegnap este én is ettem egy kis saját sütit. Na azt viszont a kicsit soványabb előző kaja után. Ezt talán sorrendben fordítva kellett volna, de ezt is egye meg a fene. Hát pont akkor szerettem volna pont azt enni. :-)

1717. 12d083b51b (válaszként erre: 1716. - Százas Evelin)
2017. okt. 24. 14:42

Szia! Örülök, hogy minden jól alakul.


Tudod ezekről a csodaszerekről a véleményem:

Valamikor még kb. 25-30 évvel ezelőtt is le akartam én már szokni a cigiről, akkor árultak egy olyan tablettát a gyógyszertárban, ami a reklám szerint tuti biztos, hát az ára is az volt!!

Olvasom a használati útmutatót, írja, hogy első nap ennyit, második annyit... vegyek be, majd 6x, hogy: Ne gyújtson rá!!!! No hát ha azt meg tudnám állni, akkor nem kellene a csoda-pirula!

Így vagyok ezekkel a fogyós bogyókkal is. Vagy sikerül nélkülük is lefogynom, vagy maradok ott, ahol éppen vagyok!

1716. Százas Evelin (válaszként erre: 1715. - 12d083b51b)
2017. okt. 24. 14:34

Én épp megjöttem a dietetikustól. Ő is azt mondja, hogy lassan kell fogyni, szerinte havi 1 kg körül a jó, akkor több az esély, hogy nem szedjük vissza. Mert "amilyen erővel meglöktük az ingát, olyannal fog visszacsapódni is".

Lehet, hogy van már pre-diabateszem, mert első körben csak egy olyan "átlagolós" vércukor vizsgálatot csináltattam, az végülis nem mutatott ki cukorbajt, de attól a "pre" (elő) szakasza még itt lehet. Most a terheléses cukor vizsgálat jön, azt már a dietetikus írta elő. Az már ki fogja mutatni a pre-diabateszt is. Na akkor lesz fontos majd nekem az ételek glikémiás indexe, Hópihe.

Látod ez "érdekes" orvosi felfogás, a cukorbetegség (nekem mindkét szülőmnek van) kialakulását csak ebben a korai szakaszban lehet meggátolni vagy legalább időben kitolni, általában mégsem foglalkoznak ezzel egyáltalán.

Hát muszáj eljutni akár az inzulinig is ahhoz, hogy azt az orvosok egyáltalán komolyan vegyék?

Pedig micsoda randa, alattomos egy nyavalya.

Én az erősen veszélyeztetett kategória vagyok ebből a szempontból, azért is "szaladgálok" most mindenféle vizsgálatokra.

De ezt viszont én kezdeményeztem. Nem az orvos.

Piha. A dietetikus mindenesetre megdícsért a fogyásért. :-) Biztatott, hogy folytassam is, de csak szép lassan. Erre itt alul kiírja nekem a reklám, hogy 1 nap mínusz 1 kg - valamilyen csodaszer. :-) Na az az ami nem kő. :-)

2017. okt. 24. 13:48
Szevasztok! Merre vagytok??? Minden oké?
1714. 12d083b51b (válaszként erre: 1712. - Százas Evelin)
2017. okt. 24. 08:39

Jajj, dehogynem, jó helyen vagy! Mi is eszünk mindent, csak kevesebbet.

Az, hogy bizonyos alapanyagot lecserélünk esetleg erre-arra, ez nem kötelező, mindenkinek saját döntése.

Mi csak "mondjuk a magunkét", de látod, én is ugyanúgy bezabálom a birka pörköltet krumplival, meg a túrós palacsintát, meg reggelire a zsíros kenyeret, és nyáron gyümölcsöt ettem a gyümölccsel...

Csak azért írjuk, hogy mi mit, hogyan, hogy ha esetleg úgy gondolod, akkor legyen választási, váltási lehetőséged, akár neked, akár más valakinek, aki olvassa...

1713. Százas Evelin (válaszként erre: 1711. - 12d083b51b)
2017. okt. 24. 08:08

Szia Hópihe!

Fu ehhez korábban kellett volna kelnem. :-) Pont keresztben írtunk egyébként. Köszi, most megyek, majd jövök.

2017. okt. 24. 08:06

Sziasztok!

Jó reggelt, szép napot!

Megyek ma dietetikus orvoshoz. Kíváncsi leszek, mit mond, ha rámnéz meg főleg a labor eredményeimre. Ezt nem én kezdeményeztem,oda "küldtek".

Volt itt tegnap valami kis ellentét, semmi túl lényeges, csak szeretném tudatni, nekem mi a hozzáállásom, mert végülis miattam volt.

A "mindent enni"-ben szerintem benne van a teljes ételválaszték. Nemcsak azok a hagyományos kaják amiken ugye valamikor meghíztunk, hanem az azoknál sokkal egészségesebbek, a szervezetnek többet adóak is. Én pont a korábbiakban nem ettem "mindent", merthogy a hajdinát és társait mégcsak nem is ismertem. Nem akarom elhagyni a hagyományos magyar konyhát sem, de nyitott vagyok azt olyan ételekkel kiegészíteni, amik valljuk be őszintén, sokkal hamarabb a kívánt célhoz, a fogyáshoz vezetnek. Szeretnék szépen sorban mindent megpróbálni, ami nem ízlik azt nem fogom továbbra sem erőltetni. De kettő már bejött. :-)

Ha ez az én értelmezésem nem illik az itteni eredeti felfogásba, akkor talán mégsem itt van a helyem köztetek. No problem, tudom írogattok ti máshol is, én is írogathatok máshol is.

2017. okt. 24. 07:54

Remélem, így már jobban fog kinézni!


.......Kcal... Feh.... Zsír.... Ch..... GI %

Bulgur. 342... 12.0... 1.0.... 76.0... 48

Köles.. 350... 9.5... 3.9.... 68.8... 84

Hajdina 341... 9.8... 1.7.... 71.3

1710. 12d083b51b (válaszként erre: 1708. - Százas Evelin)
2017. okt. 24. 07:50

Ezt szoktam használni:

[link]


Kcal Feh. Zsír Ch. GI %

Bulgur 342 12.0 1.0 76.0 48

Köles 350 9.5 3.9 68.8 84

Hajdina 341 9.8 1.7 71.3


A bulgur és a köles között nem sok különbség van kcal-t és egyéb értékeit tekintve. Viszont a GI %-a a bulgurnak lényegesen jobb = lassan felszívódó ch-t tartalmaz, így sokkal később éhezünk meg utána. És nálam ez volt a döntő érv.

Kipróbáltam én a hajdinát is, de azzal nem tudtam megbarátkozni.

A kölesből nagyon szeretem a fasírtot: megfőzöm sűrűre, puhára, és amikor kihűlt, utána kezelem úgy, mintha az lenne a darált hús. Mindent zsemlemorzsával gyúrok össze, semmibe nem használok áztatott kenyeret! :))

1709. Százas Evelin (válaszként erre: 1707. - Guruljka)
2017. okt. 23. 18:41

De talán nincs is olyan, ami anélkül nem menne.

Én nem idegenkedem tőle, nadehát kenyérféle még ha tk. is, abból eszem egy zsömlényit reggel, a többi kajába nekem már ne tegye be a lábát. :-)

1708. Százas Evelin (válaszként erre: 1702. - Guruljka)
2017. okt. 23. 18:36

Van egy kis saját íze, nem is azt mondtam hogy nincs, de elég enyhe. Igen, picit kifordult, azon meg is lepődtem. De megkóstoltam, teljesen rendben volt. :-)

Persze, jöhet a hajdina is. Talán majd úgy péntek tájt eszem tisztára a hűtőt. :-)

Zsókica, azért ajánlgatja Gurujka ezeket mert én már betankoltam pár napja sokféle általam eddig ismeretlen magot, itt meg is írtam, hogy miket. Hát nem azért vettem, hogy csak ott álljon nekem a kamrapolcon. Nekem ezek fogyi és egészséges étkezés célra egyaránt kellenek, na a köles az pl. telitalálat. A bulgur is nagyon finom volt, ízre jobb is (szerintem) a kölesnél, de annál kicsit biztos kalóriásabb.

1707. Guruljka (válaszként erre: 1705. - Százas Evelin)
2017. okt. 23. 18:31
Megvallom, én az áztatott zsömlétől erősen idegenkedem. :D (Gyerekkorom óta.) Nem is készítek semmit, ami anélkül nem menne. :D
1706. Guruljka (válaszként erre: 1704. - Zsókica21)
2017. okt. 23. 18:30

Azért is jó a köles például, mert sok vizet vesz fel. Ezért kevesebbel is jóllaksz.


Örülök, hogy más is hasznosnak találja ezeket a régen elfeledett ételeket.

Mindent, csak keveset így is lehet enni. A "hagyományos" zsíros ételből nehéz kevesebbet enni, mert nem lakunk jól vele. Ha kicsit átváltoztatjuk akár a köreteket, máris jobb lesz az arány, és könnyebb lesz az étel.

1705. Százas Evelin (válaszként erre: 1700. - Zsókica21)
2017. okt. 23. 18:27

Hinnye. :-) Ez aztán a mindentudó magocska. :-)

Most megpróbáltam és jó volt, pár napig meg úgyis ez lesz az étlapon mert a most elkészüt kaja után a következőben is "ő" lesz a töltelék egy része.

Mindeközben gondolom már jól hozzá is szokom, rutin lesz majd használni. Isten veled, áztatott-kifacsart zsömle. :-)

Kösz a cikket!

2017. okt. 23. 18:26
Kedves Guruljka!Én azt tudom hogy megtapasztalod és akkor ajánlod!Én még nem csalódtam az ajánlásodban!Én már ezeket régen használom!Hasnyál mirigy műtettem volt és próbáltam észhez térni!De ez az oldal nem arról szól!Mindent ami hasznos csak keveset oda figyelni a bevitt kalóriára!
1703. Guruljka
2017. okt. 23. 18:20

Aztán jöhet majd a hajdina is?


[link]

1702. Guruljka
2017. okt. 23. 18:18

Egyébként van egy kis saját íze, amit én bizony megszerettem. :D


Ha nagyon jól sikerül megfőzni, akkor kifordulnak a kis sárga szemek, és fehér lesz, mint a rizs.

Volt már, aki kölest tálalt rizs helyett a férjének, és az meg nem vette észre! :D

1701. Guruljka (válaszként erre: 1700. - Zsókica21)
2017. okt. 23. 18:17

Én azt ajánlom, amit ki is próbáltam. :D


[link]

2017. okt. 23. 18:07

[link]

Akárhogyan is a köles jó választás volt!

1699. Százas Evelin (válaszként erre: 1697. - 12d083b51b)
2017. okt. 23. 17:36

Na, csak győzzem megenni ezt a mai sültet, majd elkészítem azt is. :-)

Jól sikerült a kölessel való találkozás, nem voltak drámai jelenetek, éppenséggel nem egy ízbomba az. :-) Töltelék anyagként meg igen derék módon viselkedett, passzolt a többi ízhez és mégsem az a mindig használt áztatott zsemle.

A húsban átsülve meg még kapott egy kis többlet ízt a töltelék. Kicsit sótlan maradt úgy anblokk, de azon könnyű tányéron is segíteni, inkább az, mint az elsózás. :-) Nagyon jólesett egyáltalán a disznaj husi is. Azt hiszem, sosem leszek vega. :-)

És nektek, hogy sikerült a mai főzőcske?

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook