Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindent, csak kevesebbet diéta fórum

Mindent, csak kevesebbet diéta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
1818. Guruljka (válaszként erre: 1817. - Százas Evelin)
2017. okt. 28. 20:41
Nincs retkem. Amikor vetettem, jó pár tő felmagzott.A leveleket valami meg is rágta, sok lyuk volt rajtuk. Végül hirtelen ötlettől vezérelve kipróbáltam a kutyakajába egy.két levelet, csak úgy eltépkedve. Hát imádták, úgyhogy övék lett, ami még volt, apránként. Szóval már akkor sejtettem, hogy nem lehet rossz. :D
2017. okt. 28. 20:15

Ettetek már reteklevél főzeléket? Ma harmadszor csináltam kb. egy hónap távlatában, ez volt az eddigi legjobb, gazdagítottam a fűszerezését. Ez volt a köret a baconba göngyölt csirkemájhoz.

Vacsira meg csináltam a Gurujka által ajánlott ZaBirodalom receptekből egyet, a túrós-almás zabkását. Ezt fel is faltam mindet, de a másik kajából marad holnapra is.

A betervezett zabkeksz ma kimaradt, majd holnap nekifutok. :-)

1816. Zsókica21 (válaszként erre: 1810. - 12d083b51b)
2017. okt. 28. 17:58
Igen csinálom amit ti!Csak nincs időm beszámolni róla!Akartam tojás diétát hogy hátha beindul a súlyom lefelé!Amikor elfogyott a tojásom !Nem sikerült vásárolnom!Tanulság!Nem készültem fel megfelelően!Most bevásároltam 1 hétre és tervezek készülök!A héten utaznom is kell !November 1-én!
1815. Százas Evelin (válaszként erre: 1809. - Zsókica21)
2017. okt. 28. 17:45

Szia Zsókica!

Az a link egy egész estét betöltő program...

Köszi!

1814. Guruljka (válaszként erre: 1808. - Zsókica21)
2017. okt. 28. 17:39

Nem tudtam, hogy van különbség!

A képről sem tudom, mert annyiféle van ott.


Majd utánanézek. De dolgoznom kell, mert hiába keltem elég jó időben, csak itt csevegek a gépnél. :D

1813. 12d083b51b (válaszként erre: 1811. - Zsókica21)
2017. okt. 28. 17:36
Köszi! Majd jelentkezel, amikor tudsz. Minden jót kívánok neked! :))
1812. 12d083b51b (válaszként erre: 1809. - Zsókica21)
2017. okt. 28. 17:36
Köszi! Mintha a saját gondolataimat olvasnám. Igen, valóban fejben kell először rendet tenni, és a hozzá álláson változtatni. De mennyivel könnyebb mondani, mint napról-napra megcsinálni.
2017. okt. 28. 17:34
A héten nagyon lemaradtam tőletek!Egyszerűen nem jutottam ide!Szombaton ma is kellett dolgoznom!Holnap tervezem a jövő hetem!Hátha jobb lesz!Délelőttös leszek!Sok sikert és kitartást nektek!
1810. 12d083b51b (válaszként erre: 1808. - Zsókica21)
2017. okt. 28. 17:33

Szia Zsókica! Örülök hogy látlak. Régen jártál felénk.

Épp ma gondoltam, hogy valamikor egészen sokan indultunk itt, és most már mondhatni, hogy gyakorlatilag, aki csinálja is, vagy próbálkozik csinálni, szinte magamra maradtam.


Mesélj, te csinálod még ezt a módszert, vagy találtál valami mást, jobbat??

2017. okt. 28. 17:32
1808. Zsókica21 (válaszként erre: 1750. - Guruljka)
2017. okt. 28. 17:30

Szép napokat mindenkinek!Én nem köles golyót írtam hanem puffasztott kölest!A köles golyót azt nem szerettem mert nekem az nagyon tömény!Egyszerűen nem ízlik!A kolléganőm + azt eszik éhség csillapítónak!

[link]

1807. Százas Evelin (válaszként erre: 1806. - Guruljka)
2017. okt. 28. 17:22
Ott én is szoktam. Meg mostmár mindenféle ügyfélszolgálaton, nagyobb áruházakban stb. van az őrült nagy víztartály palack, mellette müa. poharak. Ahányszor ilyet látok, annyiszor iszom, isteni hideg... Én tényleg mindig szomjas vagyok, de mostmár legalább tudom, hogy miért.
1806. Guruljka (válaszként erre: 1805. - Százas Evelin)
2017. okt. 28. 17:15

Azt én is iszom, főleg ha utazom. itthon meg a tea.


Ha nem számítana víznek, már kiszáradtam volna. Tudod, hol iszom vizet? Ha valahol városban járok és éppen nincs ásványvíz, bemegyek egy patikába és iszom. (Kérek mindig friss poharat, mert sokan nem dobják ki a használtat, hanem visszateszik. Vagy ha üvegpohár van, vissza lefordítják.)

1805. Százas Evelin (válaszként erre: 1804. - Guruljka)
2017. okt. 28. 16:56

Hát az nemcsak Kínában tesz jót a víznek, ha felforralják. A csapvizet én nem iszom meg, ha vizet mondok akkor az nekem ásványvíz.

Tein, hát az valóban van a teában. Nem baj. Hadd legyen. Mindig minden kívánalomnak nem lehet megfelelni. :-)

1804. Guruljka (válaszként erre: 1802. - Százas Evelin)
2017. okt. 28. 16:35

Nem emlékszel, amikor Kínáról tanultunk földrajz órán?

A bizonytalan minőségű víz miatt teát isznek, hogy ne kapjanak kolerát.


Elvileg a tein-tartalma miatt nem számít víznek, de ahogy én készítem, az már épp csak lé.


Minél tovább áll egyébként az a kb. 2 liter víz az egy szem teás zacsin, annál inkább gyengül, mert a fokozatosan kioldódó csersav közömbösíti az élénkítő tein -t.

1803. Százas Evelin (válaszként erre: 1801. - Guruljka)
2017. okt. 28. 16:35

Na, a tejivós korszakomban rengeteg sajtot is ettem, nagy sajtimádó vagyok. Azt kicsit ugyan most visszafogtam, nade azért még mindig... Szerintem elég kalciomot eszem. Ha netán mégsem, akkor ott van a pezsgőtabletta.

A mákot is nagyon szeretem, de az énrám mostanában kicsit furin hat. Csináltam nemrég egy álom fini mákos-meggyes sütit, rég sikerült valamit ennyire eltalálni. Persze ezt is a szüleimnek de hagytam azért ittenre is, ennek úgyse tudtam volna ellenállni. De nem tudtam végig megenni (ezt a szégyent) mert gikszert okozott. :-)

1802. Százas Evelin (válaszként erre: 1801. - Guruljka)
2017. okt. 28. 16:28

Annyi mindent összeolvastam ilyen-olyan fogyis szisztémákról mostanában, hogy az már kicsit talán zavaró is. De majd összeáll fejben... :-)

A tea nem számít víznek. Csak a tiszta víz számít víznek, na és az az ami a szervezetnek kell.

De a vízivással már én is hadilábon álltam, abból nem tudnám meginni a mínium szükséges mennyiséget, hogy a tea meg miért nem víz azt én se értem. Hát nem abból van?

Hálisten bejött a képbe balról az ukko tea, nade ezt meg édesítetten iszom. És citromlével, fene a kényes mindenit. Holott meg tudnám inni natúr is, megkóstoltam, nem rossz. De ezeket belerakva meg jó. Nagy dilemma... :-)

1801. Guruljka (válaszként erre: 1800. - Százas Evelin)
2017. okt. 28. 15:56

Én már régóta nem kívánom a tejet, esetleg a zabkása kedvéért eszem csak, de most úgy sem kellett. Kalcium meg a mákban is van, a sajtban is. Minden másra... :D


Én gyengére főzött édesítetlen teát iszom állandóan, és melegen. Nyáron is melegen. Télen forrón. Befőttesüveg csuporból.

1800. Százas Evelin (válaszként erre: 1799. - Guruljka)
2017. okt. 28. 15:46

Nyilván jó kis gyomrod van, nem teng túl a gyomorsavad. Nem kell szerintem okvetlen kellemetlen savasságot érezni, hát jobb is ha nem... :-) De ami savas az savas, és az már csak így hat. Azt érzed, hogy valamit nagyon enni kéne. :-)

Tényleg nem vagy semmi azzal a száraz müzli evéssel. :-) Legalább igyál rá valamit. :-)

Én meg leszoktam a tejivásról. Csak annyit iszom, ami a reggeli 1 kv-ba kell. Régebben mindig ittam egy jó nagy bögrével a reggelihez, a kalcium miatt. Aztán úgy döntöttem, hogy kalcium van másban is, az a tej meg nem biztos hogy olyan nagyon jó dolog. Nyákot képez vagymi. Brrr. És hiába hogy jó sokáig ittam, most hogy leminimalizáltam, nem is hiányzik. :-)

1799. Guruljka
2017. okt. 28. 14:49

Nem éreztem kellemetlen savasságot gyümölcsevés után, de étvágyat csinált.


Most mogyorós-mazsolás müzlit ettem - szárazon! Én se vagyok komplett... :D De tejet nem kívánok mostanában, és úgy alakult, hogy nincs itthon joghurt vagy kefir.

1798. Százas Evelin (válaszként erre: 1797. - 12d083b51b)
2017. okt. 28. 09:19

Jaj, ugyan már, tényleg nem érdekes. :-) Majd kiválogatjuk, mikor melyik kinek szól. :-) Én már annyit dumáltam itt, hogy nem csoda ha nem lehet elmenni rajtam, csak ha letesznek a földre... :-)

Ma baconba göngyölt csirkemájat fogok készíteni, mert az gyorsan megvan, és nincs már tarcsiban több kész kajám. Hogy maradjon időm (meg kedvem) zabkekszet sütni is.

1797. 12d083b51b (válaszként erre: 1796. - Százas Evelin)
2017. okt. 28. 08:53
Bocsánat! Majd igyekszek jobban figyelni.
2017. okt. 28. 08:51

Sziasztok, jó reggelt!

Hópihe, azt hiszem következetesen kevered a Gurujka meg az én gondjaimat a gyümölccsel, na nem mintha ez bármiféle probléma lenne. :-)

Gurujka az aki azt gyanítja, hogy a savas gyümölcsök neki (feleslegesen) jó étvágyat csinálnak, én meg azt, hogy az amit az elmúlt hónapokban a cukros gyümölcsökből megettem, rontott a pre-diabeteszes állapoton, mert erről konkrétan még nem tudva a gyümiket mindig önmagában kajáltam. Semmit nem ettem meg utána ami a hirtelen felszökő cukorszintet közömbösíteni tudta volna.

Na hagyjuk ezt mostmár, legközelebb én is már inkább csak akkor írok legközelebb erről, hogyha meglesz az újabb labor eredmény és annak alapján tovább lehet lépni.

Hát ez a mama meg zsíroskenyér dolog nagyon aranyos, de én akkor is imádom a kis mucikámat hogyha manapság már mindenből kifelejti a sót, ehetetlenre fűszerezi a rakott ételeket... :-) Neki már mindent szabad. :-)

2017. okt. 28. 06:51

Szevasztok! Jó reggelt, szép napot kívánok mindenkinek!


Evelin: tudod a mama kezéből még a zsíros kenyér is finomabb, bármit is tesz elébünk, annál finomabb nincs is.

Nekem a sok gyümölcs nyáron nem a gyomor savamat bántotta, hanem a kilóimat. A gyomromat érdekes módon csak a savanyú alma szokta birizgálni.

Nem gondoltam, hogy miközben arra koncentráltam, hogy a szükséges vitaminokat bespájzoljam a szervezetembe, közben a gyümölcs cukor is dolgozik.

Majd a jövő héten valóban rákérdezek az ukko-ra!

1794. Százas Evelin (válaszként erre: 1793. - Guruljka)
2017. okt. 27. 21:28
Nem hát. Finom volt, megettem, nagyon jólesett. Nem itt kell keresni a tüneteket, már ha vannak olyanok egyáltalán. Más téren azért voltak. Ha már a kaja után is érezni valamit, az már maga a cukorbaj és nem "csak" az előszobája.
1793. Guruljka (válaszként erre: 1792. - Százas Evelin)
2017. okt. 27. 21:22

Akkor csudába a csukával. :D


Amikor a nyáron etted a gyümölcsöt magában, nem éreztél semmi utóhatást? Kíváncsiságból kérdezem, hogy mennyire kell figyelni. Vagy hogy mire.

1792. Százas Evelin (válaszként erre: 1791. - Guruljka)
2017. okt. 27. 20:55
Ő Duna menti helységben lakik, és ilyen jó pecázós unokatesó csak ő van meg ő van. De ő sem olyan túl jó már a rántott csuka szempontjából, mert mióta nyögdíjba ment, olyan sóher hogy vagy horgászengedélyre, vagy benzinre (pecázni kismotorral tud csak kimenni) vagy egyikre sincs zséje, ha netán mégis szerez valahonnan, akkor meg a kis disznó eladja a fogást helyben egy étteremnek. Így múlik el a világ (és a csuka) dicsősége...
1791. Guruljka (válaszként erre: 1789. - Százas Evelin)
2017. okt. 27. 19:43

Nincs még egy ilyen unokatesód kölcsönbe?

Itt nincs hal. Illetve a szomszéd faluban mintha láttam volna valami halárust a buszról, majd meg kell figyelnem alaposan.

1790. Százas Evelin (válaszként erre: 1772. - 12d083b51b)
2017. okt. 27. 18:39

Alapvetően nem a gyümölcs savval van a gondom. Max. gyomorégést kapok, ha túl sok paradicsomot, narancsot vagy ilyesmit találtam enni, de mostanában valahogy nem is vagyok gyomorégős.

Csak belegondolni volt rossz, hogy mi mennyiségű cukorbomba (dinnye, őszibarack, szilva, szőlő) jellegű gyümit betoltam az elmúlt pár hónap távlatában, és - nem tudva a pre-diabeteszről - azokat én nem kísértem le egy kis cukorfelszívódás lassítóval, hanem büszkén direkt szólóban ettem, arra az étkezésre csak azt és semmi mást. Jól feltolhatta minden alkalommal a vércukrot. Hát mostmár mindegy. Visszamenőleg már semmit nem lehet tenni. Ezután meg majd úgyis odafigyelek.

1789. Százas Evelin (válaszként erre: 1786. - Guruljka)
2017. okt. 27. 18:26

Mmmm. :-) Arra én is. Még csak egyszer ettem valami állófogadáson, de az nem is igazán ízlett, túl sós volt. Nade ha háznál csinálják... gondolom friss halból... nahát, az elég extra lehet.

Nagyon szeretem a halat, ehhez képest elég ritkán eszem mert macerásnak találom.

Akkor szoktam full jóllakni rántott csukával, ha az unokatesóm kipecáz több elég nagyot, és egyet-kettőt elvisz a szüleimnek. Jaj az nagyon fincsi. :-)

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook