Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindent, csak kevesebbet diéta fórum

Mindent, csak kevesebbet diéta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
1908. Guruljka
2017. nov. 3. 18:12

Én pár dolog kedvéért képes voltam az egész napot kilengéssé tenni. :D

Ilyen pl. a bab nálam is. Vagy a jó gulyásom. Amiben ha nem is áll meg a beleállított fakanál, de lassan dől el... krumpli, csipetke, rahedli zöldség... :D

1907. f.frezia (válaszként erre: 1906. - Guruljka)
2017. nov. 3. 17:57

Na igen. Én a közöst mértem. A lábast, az összesent, az adagot.. mindent cetlire írtam, majd ösdzeadtam, kivontam.. :) soha többet..


De tényleg rá lehet érezni egy idő után. Tegnap délben pl.túl sok ch volt a tányéromban, de szeretem a chilis babot, kevesebb nem lett volna elég, így fejben gyorsan kompenzáltam, hogy ne zárjam rosszul a napot.

1906. Guruljka (válaszként erre: 1905. - F.frezia)
2017. nov. 3. 17:54

Háromszor ujjat szúrni én is utálnék.


Mérni még nem vészes, ha csak magamra főzök, de a matek már sokszorosan rosszabb, ha közös ételből szedem ki az adagomat. Ez sajnos tény.

1905. f.frezia
2017. nov. 3. 17:49

Na, kiszámoltam a napomat.

1331 kcal és 129 g ch lett.

De nem hiszem, hogy én fogom többet számolni. Bőven elég volt 9 hónapon keresztül mindent mérni, adagolni, tervezni, napi 3-szor ujjat szúrni.. én nagyon megutáltam.


Szerintem egy idő után lehet látni az adagokat. Hogy mi az amit már nem kéne.

Kb.1 hete odafigyelek megint a kajára és épp ma néztem, hogy laposabb lett a hasam :) mérlegre nem álltam..

1904. Guruljka
2017. nov. 3. 16:38

A grillezés lényegében a zsír nélküli sütéshez jó. Nekem kicsike külön sütőm van, nem tűzhelyem, azt nem kár bekapcsolni kisebb mennyiségért. Ez a kontakt grill nekem most mindarra jó, ami az indukciós főzőlapon nem valósítható meg, és a sütőnél pedig gyorsabb.


Húsokat, a zöldségkörettel együtt lehet sütőzacskóban is párolni (majd a végén akár le is lehet sütni, ha kinyitod a sütőzacskót) a sütőben, vagy akár a tűzhelyen olyan teljesen fém serpenyőben, amire szorosan záródó fedő van, és a hang alapján nyitod ki csak, ha muszáj.

1903. 12d083b51b (válaszként erre: 1902. - F.frezia)
2017. nov. 3. 14:22

Nekem 727 kcal, 98 gr ch! :))


Most azon gondolkozok, ha lesz bátorságom, akkor a hét végére tervezett töltött patisszont variálom át:

grillezett húsgombóc, + grillezett patisszon, répa, paprika, hagyma... ezek vannak itthon olyan zöldségek, amiket elvileg lehet grillezni.

Mondjuk a paradicsomot nem grillezném, de egy kis tál paradicsom saláta még jó is lenne hozzá!

Hűűűű, micsoda dőzsölés lenne ebből! Csupa-csupa fogyókúra! :))

1902. f.frezia (válaszként erre: 1900. - 12d083b51b)
2017. nov. 3. 14:13

Majd írd meg, hogy hogy sikerült :)

Eddig jól állok: 712 Kcal és 66 g ch.

Mondjuk ez csak egy általános, körülbelüli adat, nem saját recept szerinti..

1901. 12d083b51b (válaszként erre: 1899. - 12d083b51b)
2017. nov. 3. 10:55
* rozsdamentes = krómozott
1900. 12d083b51b (válaszként erre: 1898. - F.frezia)
2017. nov. 3. 10:27

Mentem az előbb a boltba, kint volt az utcán rámolni, pakolni a zöldséges üzletből a csaj. Kérdem tőle is, hogy miket szoktak úgy általában grillezni. Sorolja, majd elkezd nevetni: Neked is akkor jut már eszedbe, amikor a zöldségek ára kezd felfelé kúszni?? :)))


Nekem nyáron sikerült tisztességgel mindenféle zöldséget, gyümölcsöt magamba tömnöm, most hogy jön a tél, ami a fagyasztómban van, annak kell majd elégnek lennie kb. 5 hónapig (december közepétől április közepéig).

Hát azért amit még lehet, majd grillezek, kihasználom a lehetőségeket. Mondom most.

Ember tervez, sors végez.

1899. 12d083b51b (válaszként erre: 1897. - F.frezia)
2017. nov. 3. 10:19

Hát ez az, hogy eddig azt hittem, hogy nekem sincs még grill serpenyőm se. Valamelyik este rámoltam a spájznak nevezett beépített szekrényemben, és mit találok:

Egy ilyen rozsdamentes acélból vagy miből készített tepsi, benne egy kiemelhető rács... valamikor, valakitől ajándékba kaptam, és be is raktam a szekrénybe, mert fogalmam sem volt, mire is lesz jó...


[link]


Valahogy így néz ki, csak az enyémnek a füle a tepsi végén van és nem a rácson. Van egy öntöttvas lángelosztóm is, ha ezeket felpakolom a gázrózsára, és megpróbálok rajta grillezni.


És ahogy dúrtam, rátaláltam a 3 részes pároló készletemre is. Azt még használtam is elég sokszor, miután megvettem, kb. 8-10 éve...


[link]


most meg itt agyalok azon, hogyan is kellene leszoknom az ősrégi sütés-főzési technikán??

1898. f.frezia
2017. nov. 3. 10:01

Nekem a zöldségek voltak mumusok.

Kb.napi 1 paradicsomban kimerült a zöldségfogyasztásom. Most direkt figyelek. Megpróbálom az ebédem telepakolni valamilyen zöldséggel és pludzban is enni valamihez.

1897. f.frezia (válaszként erre: 1896. - 12d083b51b)
2017. nov. 3. 09:59

Én is keveset iszok sajnos :( azt is észrevettem, h.olyankor sokkal több vizet tart vissza a szervezetem.


Nekem nincs kontakt grillem.

Én egy serpenyőbe teszek egy fél teáskanálnyi kókuszoljat.. majd bele a felkockázott zöldségeket. Átkeverem, felöntöm kis vízzel (csirkemellkockák is mehetnek bele) + fűszerek:só, bors, fokhagyma, bazsalikom (ezek a kedvenceim) és fedő alatt párolom. Néha átkeverem, odafigyelve, h.nehogy lekapja. Mire a víz elpárolog, már meg is puhult. Tk.tésztával, rizzsel, kuszkusszal eszem.

Ha varriálom, akkor lehet 'mézes-mustáros'. Eritritet olvasztok, picit karamellizálom, majd víz és mustár..

Szoktam szójaszószosan is készíteni..

Vagy fokhagymás joghurtosan is.

Na meg a zöldségek összetételével is mást-mást kapunk..

2017. nov. 3. 07:15

Mostanában szeretnék rászokni arra, hogy amit lehet ne főzzem-süssem, hanem pároljam, grillezzem.


Csak azt nem tudom, hogy a húsokon kívül miket lehet, miket szoktatok párolni, grillezni???


Tegnap néztem a zöldségesben, a cukkini, a padlizsán ára már közel van a 700 Ft-hoz, káposztám éppen van itthon ilyen is, olyan is, no meg egy patisszon. Igaz, hogy azt vasárnap akarom tölteni.


Vagy valami linket tudtok nekem feldobni, ahol lehet ötleteket kapni???

1895. 12d083b51b (válaszként erre: 1894. - F.frezia)
2017. nov. 3. 07:12

No ezzel bajban vagyok! Amíg 40 fokos nyár volt, akkor még odafigyeltem, hogy minimum a 2 liter vizet megigyam. De most alig-alig jut eszembe. Pedig van abban valami, hogy jobban olvadnak a kilók, ha a szükséges mennyiséget megisszuk!

Köszi, hogy szóltál.

1894. f.frezia (válaszként erre: 1893. - 12d083b51b)
2017. nov. 3. 07:09

Sziasztok!


Ügyes vagy.

Én se voltam olyan rossz tegnap. Talán kicsivel kevesebb fehérjét ettem, mint kellett volna, de nem volt rossz a napom.


Az ivászattal hogy álltok?


Na, ma kíváncsiságból méricskélem a napomat.. :)

2017. nov. 3. 07:05

Szervusztok! Jó reggelt, szép napot kívánok mindenkinek!

Büszke lettem tegnap magamra, mert maradt még egy "kistányér" adag resztelt máj + krumpli. És sikerült megállnom, hogy meghagytam mai ebédnek! :)

1892. f.frezia (válaszként erre: 1891. - 12d083b51b)
2017. nov. 2. 22:25
Nekem akkor van én időm, mikor alszanak :)
1891. 12d083b51b (válaszként erre: 1890. - F.frezia)
2017. nov. 2. 14:56

Persze, hogy nem olyan. Meg hát, ahogy mostanában olvasom, hogy a kismamáknak, dolgozó nőknek, családanyáknak ... is szükségük van az u.n.

"énidőmre", vagyis lehetőleg minden nap legyen pár óra, amikor kizárólag csak saját magával foglalkozik, csak azt teszi, ami őneki éppen jó!

1890. f.frezia
2017. nov. 2. 14:49
Igen.. de azért az nem olyan.. :)
1889. 12d083b51b (válaszként erre: 1888. - F.frezia)
2017. nov. 2. 13:41
Aranyosak lehetnek a lányaid, de hát mellettük meg van neked a napi mozgásod! :))
1888. f.frezia (válaszként erre: 1885. - 12d083b51b)
2017. nov. 2. 13:39

Na, majd kíváncsiságból lehet én is mérek 1-1 napot.

Nekem elvileg összeállítottak egy napi tápanyagösszetételt (doki is és edző is), azt próbálom követni. Igazából semmi különös.. :) zöldségek (kb.4-szer annyi, mint amit magamtól ettem), 3 kis adag ch tartalmú étel (rizs, tk.kenyér/tészta, bab, borsó, kukorica, kuszkusz, zabpehely), egészséges zsírok, magvak, gyümölcs.

Még sose számoltam ki, hogy ez összesen egy nap mennyi Kcal és ch lehet.


2 kislányom van, 3 és 4,5 évesek.

1887. 12d083b51b (válaszként erre: 1886. - Guruljka)
2017. nov. 2. 13:33

Vasárnapra-hétfőre akarok töltött vagy rakott patisszont.

A péntek-szombat kérdőjeles még.

Bár ebédkor kiderült, hogy a resztelt májból még mindig maradt egy tányérral, és hős maradtam, mert nem zabáltam be!!! így már csak a szombat marad kérdéses. Nagyon meglehet, hogy elintézem egy kis sült krumpli + tükörtojás, vagy valami hasonlóval.

1886. Guruljka (válaszként erre: 1882. - 12d083b51b)
2017. nov. 2. 13:28

Hópihe, talán valami rakottas étel lehetne? Káposztával rakva?


Igazából nincs ötletem, saját magunk számára sem. De tegnap tócsnit sütöttem a kontakt grillben, csakannyi étolajjal, amit a tésztába kevertem. Jó lett a zöldbabfőzelékhez.


Lehet, sárgaborsót főzök, régen volt már.

Jó lenne csirkehús hozzá, remélhetően ma hoztak. A hentesnél biztosan lenne, de ott nem biztos, hogy működik a kártyás fizetési lehetőség.

1885. 12d083b51b (válaszként erre: 1884. - F.frezia)
2017. nov. 2. 13:26

Én is csak önmagam tájékoztatása, megnyugtatása céljából vezetem a KB-t, nem dekázok szigorúan. Csak hogy szeretnék belül maradni a napi 1000-1200 kalórián és a 100-120 gr ch-n. Nem vagyok annyira gyakorlott, hogy a KB használata nélkül is tudjam, hol tartok.


Valami hasonló nyers salátát csináltam a múlt hét végén, de sok lett, a 4. napon már a maradék kuka. Sajnáltam, mert finom volt.


Mekkorák a csemeték? Kislány, kisfiú?

1884. f.frezia (válaszként erre: 1881. - 12d083b51b)
2017. nov. 2. 13:14

Régen használtam a kalóriabázist. Terhességi cukrom volt, mindent pontosan mértem és számoltam, a saját receptem szerint.

Ma már nem méricskélek. Ránézésre szedem az adagom. Ma jó ch dús ebédem volt: chilis bab, uh. már csak gyümölcsöt fogok enni és salátát talán egy kis csirkemellel (a csirkemell darabkák is ki vannak nekem porciózva a fagyasztóba, 100 g-os kiszerelésben).

Rakott karfiolt tervezek még.

És cukkini van itthon, abból meg vmi serpenyős egytálételt: hagyma, cukkini, paradicsom, csirkemell, fűszerek és kuszkusz..

1883. f.frezia (válaszként erre: 1880. - 12d083b51b)
2017. nov. 2. 13:09

Nem szeretek futni.. :) reggel aktívabb vagyok, ha elindulok, csak akkor. Az meg ritkán jön össze, csak akkor, ha a férjem itthon van és vigyáz a gyerekekre.


2 km a határ.. akkor van egy holtpont.. aztán vagy sikerül leküzdeni vagy kínlódva futok tovább.

2017. nov. 2. 10:17

Azt viszont még nem tudom, hogy péntek-szombat mi lesz a kajám! Szívesen fogadok ötleteket.

Vasárnap-hétfőre a töltött (rakott??) patisszon, az biztos.

1881. 12d083b51b (válaszként erre: 1879. - F.frezia)
2017. nov. 2. 10:11

Általában úgy vásárolok, hogy amire ráéhezek, ahhoz vásárolok be. Aztán vagy azt készítem, vagy valami teljesen mást! :))


Pl. tegnap volt resztelt máj + főtt krumpli + csemege uborka. Ez lesz mára is.

A múlt héten karfiol-pörkölt bulgurral. (A rizs helyett azt használok!) A karfiol másik felét a hét elején kirántottam, petrezselymes krumplival.


Szóval eszünk mindent, de a lisztes-cukros kajákból óvatosan, és:

A KalóriaBázis.hu. nagyon jó arra, hogy vezessük, mikor-mit-mennyit ettünk, akkor számolja ki a bevitt kcal-t, és bevéssük a napi testmozgást, kiszámolja mennyit égettünk el.

A végeredményt mutatja, hogy napi kcal deficit = fogyás, vagy kcal többlet = hízás lett a napi egyenleg.

1880. 12d083b51b (válaszként erre: 1878. - F.frezia)
2017. nov. 2. 10:04
Ha fizikailag birod a futást, az jó, majd amikor már a "kézzel nem fogható"!!! eredményét látod, sokkal nagyobb kedvvel indulsz neki! :))
1879. f.frezia
2017. nov. 2. 09:59
Kinél mi lesz ma a menü? Egyáltalán eltervezitek előre?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook