Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindent, csak kevesebbet diéta fórum

Mindent, csak kevesebbet diéta (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2017. nov. 6. 17:05

Ma elmentem a bio-boltos csajomhoz, és rákérdeztem nála erre az Ukko zsírégető teára.


Azt mondja, hogy most a vízcsapból is ez folyik. Gyakorlatilag valaki magyar gyógynövényekből készített teafüveket kevert össze, és ezekből csinált magának nagy üzletet.

A "Mama gyógynövényei" termékcsalád meghatározott teáiból egyszerűen össze lehet állítani, és lényegesen olcsóbban kijön, mintha az Ukko teát rendeljük meg.

De azt is elmondta, hogy van már a városban egy személy, aki megvette, itta, de nála semmi plusz fogyást nem eredményezett.


Megegyeztünk, hogy mire legközelebb megyek hozzá, nekem is kutyul össze belőlük egy keveréket. Ártani nem árt, aztán majd látjuk, lesz-e valami hatása, vagy valóban csak "divat-cucc" az egész.

1937. 12d083b51b (válaszként erre: 1935. - F.frezia)
2017. nov. 6. 15:00

Ne ess kétségbe! Nem ezen az 1 étkezésen fog múlni! Egyik nap így sikerül, a másik kicsit jobban, és ha odafigyelünk a következő még jobban... de amikor családi ebéd, vacsora van, ne is próbálkozz azzal, hogy majd így-úgy. Az a nap a családé!

Egyes fogyókúrák már eleve beépítik a rendszerbe, hogy hetente, kéthetente csinálni 1-1 jutalom napot, hogy a szervezet ne nagyon sóvárogjon a tiltott kaják után.

Neked ez a hétvége volt, kedves egészségedre! Most megnyugodva indulhat a hét. Minden oké! :))

1936. Guruljka (válaszként erre: 1935. - F.frezia)
2017. nov. 6. 13:41
Holnap állj a mérlegre. Nem szokott az a kása ilyen forró lenni- egy-egy kilengés nem okoz még visszaesést.
1935. f.frezia
2017. nov. 6. 13:26

Sziasztok!

Majd elolvasom.

A hétvégén tipikusan elcsesztem az egész hetem.

Elutaztunk, vendégség, keresztelő, ma orvosi kezelés.. és csupa csupa ch és kalóbiabomba..

2017. nov. 6. 07:34

Szervusztok! Jó reggelt, szép napot kívánok mindenkinek!


Most valahogy új lendületet érzek magamban.

Ezt még a nyáron találtam, sok jó dolgot lehet belőle tanulni, aztán elfelejtettem, de most újra itt van.

Érdemes a kezdetektől olvasni...


[link]

1933. 12d083b51b (válaszként erre: 1932. - Guruljka)
2017. nov. 5. 07:23

De jó hogy mondod!

Apósom csinálta: bő zsírban szálára vágott vöröshagymát sütött, majd a lábas közepére belenyomott egy szelet kenyérkét, villával rá a vöröshagymát, sót és törtpaprikát a tetejére!! Egy csésze tea, vagy tej = kész a vacsora!!!

Csupa-csupa fogyókúra! Kb. 120 kg cipelt a lábain!

1932. Guruljka (válaszként erre: 1931. - 12d083b51b)
2017. nov. 4. 17:33

Én ritkán ettem sárgaborsót gyerekkoromban, nem emlékszem, hogy kaptam. A menzán valami pörköltet tettek rá.

Jó lehet ez a paprikás hagyma, de akár sárgaborsó nélkül is. :D Kenyérkével.

1931. 12d083b51b (válaszként erre: 1930. - Guruljka)
2017. nov. 4. 17:23

Gyerek koromban édesanyám a hagymát paprikás zsíron forgatta át, és a sárgaborsó, vagy éppen száraz babfőzelék tetejére azt rakta.

Ezért jutott eszembe.

1930. Guruljka (válaszként erre: 1929. - 12d083b51b)
2017. nov. 4. 17:19

Eszembe se jutott! Nem hiányzott hozzá semmi.

Pedig van csirkecomb, de mire az is kisül, kiszáradok a nyálcsurgástól. :D


Sőt, a múltkor hozott a húgom egy doboz sült hagymát. Még jócskán van belőle, mert eddig csak kenyérrel (vajassal vagy zsírossal) ettem. Nem tudom, mihez szokás enni, nekem egy főzelék önmagában is teljes étel.

1929. 12d083b51b (válaszként erre: 1928. - Guruljka)
2017. nov. 4. 16:32
Kedves egészségedre. Finom is az. Ahhoz nagyon jó feltét lett volna egy kis rántott hagyma-karika! Nem gondoltál rá?
1928. Guruljka
2017. nov. 4. 16:22

Hát a sárgaborsóból nem volt elég egy tányérral. Egy kanálnyi kolbász-zsírral meg TK liszttel rántottam be, és a fél kiló sárgaborsóhoz belefőztem egy krumplit. Római köménymag van még benne, és kurkuma. :D Sózni még utólag is kellett, mert elsőre nem sikerült eléggé.


Isteni jól esett. Na most már dolgozom tovább!

1927. Százas Evelin (válaszként erre: 1926. - 12d083b51b)
2017. nov. 4. 16:04
Így igaz. :-)
2017. nov. 4. 15:55
Akkor ezek szerint szépen megegyeztünk abban, hogy mindkettőnknek igaza van. Lerágtuk már a csontot is. Nincs mit tovább rágni rajta. Legyen szép napod!
1925. Százas Evelin (válaszként erre: 1920. - 12d083b51b)
2017. nov. 4. 15:36

Mostmár nálam is rendben van, látom itt is.

Megint igazad van, és megint fűznék ehhez valamit.

Valóban az tűnik a kívántosnak, ami tilos, a Kalapos Király okos ember volt.


Most nem őrzi fegyveres őrség a tortát és a társait, ilyen értelemben az nem tilos. A sült csülköt megenni sem tilos, nem fognak senkit sem letartóztatni amiatt.

Az ilyesfajta ételek -valljuk be - nagyon finomak, az ízviláguk olyan gazdag hogy az utolérhetetlen. Viszont a hagyományos torta jócskán túlédesített, azért is olyan finom. A sült csülök meg nagyon zsíros, mégis nagyon finom.

Itt jön be az, amit az előbb írtál, Hópihe. A felnőtt ember tudja (vagy csak tudnia kellene) hogy mi az, ami neki jó, hát ezek tényleg nagyon jók, de tudni kell azt is hogy mindemellett kifejezetten ártalmasak. Mégcsak nem is az a baj, hogy "ami jó az vagy tilos, vagy hizlal".

Az a baj, hogy túl nagy ezeknek a csábereje, tilosnak kiáltjuk ki őket a hizlaló meg kártékony jellegük miatt, mégis sóvárgunk utánuk... :-)

Van egy olyan szisztéma, hogy néhány napi szabályos fogyis étkezés után be lehet iktatni "csaló" étkezéseket, pl. ilyen cukor meg zsírbombákat is akár, az jól becsapja a szervezetet hogy itt aztán nincs szó éhezésről, nem fog riadtan tartalékolni, anyagcserét lassítani az előző sovány kajás időszak után. Állítólag ez is nagyon jól működik, a legtöbben szerintem automatice is ezt csinálják, mert be- becsúszik úgyis időnként egy-egy ilyen nagyon kívánatos kaja. De lelkiismeret-furdalásuk van miatta, hát igazad van Hópihe, ne legyen. Senkinek nem hiányzik egy frusztrált, boldogtalankodó nő, még saját magának se. :-)

De az sántít, hogy csak azoknak a gondolatai forognak folyton a kaja körül, akinek tiltva vannak a finom dolgok. Ő maga tette azokat tiltó listára.

Azoknak is folyton ott forognak, akik ezt állították az érdeklődésük legfő fókuszába. :-) Szóval, csak lazán... :-) Nem kell mindig pont ezzel foglalkozni. :-)

2017. nov. 4. 15:13

1198 kcal, 792 deficit

Ma végül brassóit csináltam szójából. Mindig elfelejtek a fagyóba külön csomagolni egy marék húst, ami 1-2 tányér brassóinak elegendő. Ilyenkor előkapom a szójakockát. Igaz, hogy elég magas a kcal értéke, de fehérje is jócskán van benne.


Így amit a mai napon ettem, és még a maradékot vacsira, akkor fogom a napot zárni 1198 kcal-val, és a napi deficit 792 kcal lesz.


Ez így jó is lenne minden napra, tökéletesen elégedett is lennék. Ennyi megadná a heti 0,5 kg-os biztos fogyást. A gyümölcs-szezon előtt is ilyen ütemben tudtam leadni a felesleget, és ez a tempó a továbbiakban is jó nekem. Csak legyen meg!

2017. nov. 4. 14:01
Nálam minden oké, nem hiányzik semmi!
2017. nov. 4. 12:06

Na ez most egy kicsit furcsa. Hópihe, a te hozzászólásaidnál látok egy választ nekem, itt a fórumon meg nem.

Mi az ördög történhetett? Kiütötte volna egymást a kettő? Majdnem ugyanabban az időpontban küldtük.

1921. Százas Evelin (válaszként erre: 1918. - 12d083b51b)
2017. nov. 4. 11:52

Az amit írtam nem is neked volt "üzenet", te már okosan oda tetted a hangsúlyt, ahova kell. Felhagytál a nappali koplalást követő esti kis dorbézolással, nagyon helyes.

Képzeld nekem ugyanezen kellett változtatnom, én is szívesebben hagytam ki a reggelit és az mégcsak nem is tűnt semmilyen megvonásnak, de ezzel csak árt az ember a szervezetének, ezt tudomásul kell venni. Akár tök egészséges szervezetről van szó, akár egy picit megborult cukor-anyagcserésnek, mint amilyen én vagyok.

A felnőtt emberek viszont sokszor maguk sem tudják mindig, hogy mi a jó nekik, ezzel a kijelentéssel azért vigyázni kell.

A legegyszerűbb (nekem) erre a saját példám, nem tudtam hogy mi a jó nekem, fogyni akartam és már elég sokat fogytam is, de mivel a prediabeteszről sem tudtam (annak alattomos módon szinte semmilyen tünete nincs) - bátran megengedtem magamnak a reggeli kihagyását meg időnként még az édességeket is.

De nem kell ehhez még betegség sem, egyszerűen úgy tudjuk valamiről, hogy az úgy nekünk jó, a testsúlyunk meg mégsem azt tükrözi. :-)

1920. 12d083b51b (válaszként erre: 1919. - Százas Evelin)
2017. nov. 4. 11:51

Persze! Annál, akinek állandóan a kajálás körül forognak a gondolatai! És leginkább azoknál van ez, akik olyan módon táplálkoznak, hogy sok minden tiltva van neki!

Ugyanis az emberi természet már születésétől kezdve úgy van összerakva, hogy mindig az kell neki, ami tilos!!!

Azoknál jó módszer lehet egy agykontroll tanfolyam a gondolat-takarításhoz, vagy egy egyéb meditációs, ellazító, kizökkentő lazítás...


Tehát ne tilts semmit, ne legyen tabu semmi, akkor nincs olyan, ami után a szervezet állandóan sóvárogna, nincs olyan, amin az agy örökké pörögne.


Történelem órán tanultuk (ez sem most volt!), talán II. József, a Kalapos Király akarta itthon a krumplit általánossá tenni. Akkor még csak a kiváltságosok jutottak hozzá, de a pórnép nem akarta venni-enni. Erre megparancsolta a katonáinak, hogy a királyi krumpliföldet éjjel nappal fegyveresek őrizzék. Mi történt?? Ami tilos, amit őriznek, amiből nem akarnak adni, az kell nekünk is! És a lakosság éjszaka elkezdte lopkodni a földekről a krumplit.


Hogy ez igaz volt-e, vagy nem? Ki tudja? De ha nincs benne semmi igazság, akkor miért tartotta érdekes, és megemlítésre méltónak a történelem tanárunk?

1919. Százas Evelin (válaszként erre: 1917. - 12d083b51b)
2017. nov. 4. 11:25

Hópihe, minden szavad igaz, ez így van leírva a nagykönyvben.

De én nem erről beszéltem... :-) Hanem arról, hogy először gondolati síkon kell (kellene) programozni magunknak a fogyást és mindazt amit az előbb leírtál, ha sikerült erre fókuszálni, akkor egyébként a kivitelezés is sokkal könnyebb.

Csakhogy pont ebben a ráfókuszálásban gátolhat a folyton a kaják körül járó gondolatvilág, méghozzá nem is akármilyen kaják, hanem a kedvenc kaják körül járkáló gondolatvilág.

Egébként meg ugyanarról beszélünk. :-)

1918. 12d083b51b (válaszként erre: 1916. - Százas Evelin)
2017. nov. 4. 11:18

Persze van, akinek az a gondja, hogy nap közben is állandóan eszik, akár kell, akár nem...


Nekem pont az volt a gondom, hogy szinte egész nap alig ettem, és este jött a dupla vacsora. Hosszú-hosszú hónapok teltek el, mire sikerült a gyomromat átállítani, hogy igenis fogadjon el egy minimális reggelit, és az ebéd legyen a fő étkezés, majd d.u. egy pár falat uzsonnát is fogadjon el, és legyen elég az 1x-i vacsora!


Nem vagyunk egyformák, kinek az egyik dolog okoz gondot, kinek annak az ellentéte, felnőtt emberek, mindenki maga tudja, hogyan jó neki.

1917. 12d083b51b (válaszként erre: 1916. - Százas Evelin)
2017. nov. 4. 10:50

Annyiból egyetértek, hogy valóban frusztrált lesz előbb-utóbb mindenki, akitől valamilyen kaját hosszabb ideig tiltanak. A szervezet besokall, és egyszer csak feladja az egészet, amit addig csinált.

Ezért is döntöttem, döntöttünk többen is úgy, hogy nem tiltunk semmit magunktól, mindent eszünk, amit éppen enni akarunk, csak kevesebbet!


És ha valaki még ez mellett egészségesen is akar táplálkozni, akkor nemcsak azt nézi, hogy mennyit, hanem azt is hogy mit eszik. Ezért ami alapjaiban nem szolgálja az egészségünket, azt lecseréljük jobbra, pl. a fehér lisztet, a rizst, a cukrot...


És ha valaki még mindezek mellett szeretne egy ideálisabb testsúlyt is annál, ami éppen van, akkor meghatároz magának egy napi kcal-szintet is, és totál mindegy, hogy napközben mit eszik, a napi keretet, és a kitűzött napi kcal-deficitet igyekszik tartani.


És ugye a napi deficit tartását segíti, ha lehetőleg naponta mozgunk, tornázunk, kerékpár, séta, akármi plusz kcal-égetést iktatunk az életünkbe.


Így aztán, ha egyik nap nem igazán jön össze szükséges kcal deficit, akkor majd összejön a másik nap. Hiszen tudjuk, hogy 7000 kcal deficit eredményez 1 kg fogyást.

Nem kell rohanni, nem kell x idő alatt feltétlenül leadni 20-30 kg-ot. Azt is tudjuk, hogy a fiatalabb szervezet hamarabb ledobja magáról a felesleget, mint egy idősebb. Csak szépen, tempósan, idő van, mindenki a maga ütemében.

2017. nov. 4. 10:19

Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Remélem, nem gond, hogy bekukkantottam ebbe a korábbi kedvenc fórumomba. Félreértés ne essék, ez még most is kedvencem, dehát a frissen kiderült pre-diabetesz miatt automatikusan kikerültem a "mindent" bátran, de mértékkel elfogyasztani vágyók köréből.

Ebbe a felfogásba tartozik viszont egy gondolatom, ha megengeditek, megosztom veletek.

Nem azért élünk hogy együnk, hanem azért eszünk, hogy éljünk. Ez a közkeletű szólás mintha kikapcsolná kicsit magát az evés örömét, de ha ügyesek vagyunk, azt nemhogy nem kell kikapcsolni de nem is szabad, mert annak úgyis csak megfosztottság-érzet lenne a következménye, hosszabb távon az meg visszaüt.

Minden fejben dől el. (több szólásom ma már nem lesz) :-)

Szeretjük a főzős műsorokat, és szeretünk ötletelni is a finomabbnál finomabb kajákról, amikből ugye majd kellő mértékletességgel fogyasztunk. Csakhogy ezzel állandóan a kaják vonzáskörében tartjuk a gondolatainkat, ez olyan pszichés izé. :-) Ezt folytatva, méginkább kaja-orientáltabb lehet a beállítottságunk, pedig pont azt akartuk elkerülni. El akartuk kerülni, hogy frusztráltak legyünk a fogyás miatti "megvonások" mellett. Aztán egy olyan szférába kerültünk, ahol mindig csak a kajáról van szó... Ember legyen a talpán, aki még mindemellett sem esik folyton kísértésbe. :-)

1915. f.frezia
2017. nov. 4. 09:24
Én a kacsazsíros kenyérért vagyok oda. Na meg a sült kolbászért, fehér kenyérrel.. 😊
1914. Gombocbuksi (válaszként erre: 1913. - 12d083b51b)
2017. nov. 4. 08:55
Ezzel csak az volt a baj, hogy a napi zsír beviteled viszont az egekbe szökött, kell neki jó pár nap mire majd helyrezökkented....
2017. nov. 4. 08:17

Egyébként tegnap én is beleszabadultam. Ami fehér szalonnát kb. 2 hete vettem, annak a maradéka (= 5 dkg) még ott volt, hát gondoltam, eltüntetem egy szeletke kenyérrel, z-paprikával. Imádom, amikor a nyári napsütés pirosra érleli a paprikát!!

Így a végén a napot 1432 kcal, 154 ch!! értékkel zártam. De még így is sikerült 568 kcal deficiten maradni!

No majd lesz ez még jobb is! Pedig az a szalonna is finom volt.

1912. 12d083b51b (válaszként erre: 1909. - F.frezia)
2017. nov. 4. 08:10

No látod, ebbe fáradtam bele én is. Hogy a különböző tuti-módszerek mindegyike tilt valamilyen kaja fogyasztást, és ha mégis eszel belőle, akkor jön a bűntudat.

Ezért mondtam azt magamnak: elég volt, ettől kezdve mindent, csak kevesebbet.


És hogy mikor, miből, mennyi az, amit meg tudnék enni, de mégsem teszem, csak annál!!! valamivel kevesebbet!! és rögtön nincs bűntudat! :))


Persze, józan emberi ésszel, de olyan nem lehet, hogy valamitől örökre eltiltsuk magunkat! Együnk mindent, együnk bármit, csak ésszel, mértékkel, odafigyeléssel.


Egyébként én a készre főzött, tányérba kiszedett kaját szoktam mérni. A leveses tányérom üresen 50 dkg, a lapos tányérom üresen 40 dkg, a süteményes tányér, amire a savanyúságot is kiszedem, 20 dkg.


Amikor a KB-re felvésem, hogy miből mennyit ettem, megnézem, hogy ami receptek már fent vannak, melyik készült úgy, ahogyan én is főzöm, és arra klikk. Most + már csillaggal is jelölni tudjuk. És ha valamit nem pont úgy főzök, akkor olyat jelölök be, ami inkább kcal-dúsabb az enyémnél, így csak saját káromra tévedhetek a napi bevitt kcal értéket számolva.

1911. f.frezia (válaszként erre: 1910. - Guruljka)
2017. nov. 3. 18:35
Igazad van :)
1910. Guruljka (válaszként erre: 1909. - F.frezia)
2017. nov. 3. 18:21

Akkor miért mondod bűnnek? Enni mióta bűn?


Nem szeretem ezt a "ha nincs bűntudatom, csinálok magamnak" hozzáállást. :D


Kilengés, slussz! :D

1909. f.frezia (válaszként erre: 1908. - Guruljka)
2017. nov. 3. 18:16

Nekem is szokott ilyen lenni 😁 de kell is..

Régen annyit koplaltam, mindenféle hülye diétát csináltam, kiéheztettem magam. Ma ez már nem menne. És bele se fognék :) mert mindig falásrohamok követték.

Inkább eszek szinte mindent és odafigyelek az adagokra.. meg csak akkor bűnözök, ha a kedvenzem van.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook