Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Insulin/vércukor terhelés eredménye fórum

Insulin/vércukor terhelés eredménye (beszélgetős fórum)


1 2
36. erolin88 (válaszként erre: 35. - Forrest2010)
2017. jan. 18. 15:18
:O Ez azért durva. A nővérem 10 éve cukorbeteg (inzulinos) és 6x eszik, este 10 az utolsó.
35. forrest2010 (válaszként erre: 24. - Erolin88)
2017. jan. 17. 15:58
a férjem du. 5-kor ehet utoljára , 10-kor , ha beadja magának az éjszakai inzulint azzal már nem ehet semmit :( v az után :( reggel 7-ig éhen akar halni , korog a gyomra még éjjel álmába is :( viszont naponta csak 3x eszik és hiába p.fázom neki , h nem véletlenül találták ki a napi 5x-i étkezést :(
34. forrest2010 (válaszként erre: 27. - B1dbc250b6)
2017. jan. 17. 15:51
Az én férjem több mint 30 / inkább már 40 kilót / fogyott mire kiderült , h cukros :( az idegeit teljesen kikészítette , mára naponta 4x inzulinozza magát :( állandóan korog a gyomra , mire ehet :( sajnos ő nem tud örülni a lement kilóknak , tiszta csont és bőr :( úgy néz ki mint 1 Auschwitz reklám :( , mindig rossz volt a keringése , a kezei -lábai állandóan fáznak :( irigyellek , h sikerült és reménykedem hátha ...... csak az a baj , h ő rettenetesen pesszimista :( :( így azért nehéz lesz :(
33. Vikyci (válaszként erre: 29. - 1770b631db)
2017. jan. 17. 09:35
Miért ne ehetnél édességet? Megfelelően elkészítve, cukor-liszt lecserélve nekünk való anyagokra, lehet enni. Persze nem egy fél tepsivel egyszerre, de lehet. Fagyit is, csokit is, csak meg kell keresni a megfelelőt.
2017. jan. 15. 19:32
Rendben,írok privátba:))
31. erolin88 (válaszként erre: 27. - B1dbc250b6)
2017. jan. 15. 17:42
Nem kalóriát kell elsősorban szamolni hanem szénhidratot. Akinek tényleg nagyon kell a fogyás/hízás csak annak kell a kalóriát is figyelni.
30. erolin88 (válaszként erre: 26. - 1770b631db)
2017. jan. 15. 17:39
Ha nem eszel elég szénhidratot a met mellé akkor megy a hasad... meg elkezd majd a szervezeted raktározni és nem hogy nem fogy hanem.még hízhatsz is. Keress meg privatban, a fésze soport titkos, beraklak.
2017. jan. 15. 16:05

Szia! Köszi hogy írtál,igen tudom hogy édeset nem ehetek és nem is eszem az alkoholt meg nem is mondom mert soha nem ittam nem élek vele.

Diétázom,nem eszem olyanokat amiket eddig. Vagy ha igen,akkor egy falatot.

Ám te nem küzdesz pajzsmirigyel/inzulinrezisztenciával ugye?

28. b1dbc250b6 (válaszként erre: 20. - 1770b631db)
2017. jan. 15. 15:13
még annyit, hogy csak Supradin drazsét szedek, semmi mást,és csakis a kis kezemmel facsart narancslevet iszom a tea mellett
27. b1dbc250b6 (válaszként erre: 26. - 1770b631db)
2017. jan. 15. 15:01

Nem lettem megszólítva, de talán segíthetek.


Azt már tudjuk, hogy nagyjából nem az étel minősége, hanem a bevitt mennyiség számít(lánykori nevén mennyi kalóriát tolsz be)A te súlyoddal nagyjából 2000kcalt égetsz el akkor is, ha egész nap a lakásban fekszel.Ehhez kell igazítani a bevitt kalóriát, tehát ha kulturáltan, nem éhezve(mondhatni boldogan)akarsz súlyt veszteni, akkor 1600kcal-val kell megküzdened minden nap.


Én is cukros voltam, és baromi kövér(mertugye az nem is pasi, aki nincs egy mázsa)


a titok: abbahagytam a lisztes termékek fogyasztását(sem tésztafélék, sem pékárú, sem süti), nem ettem semmilyen rizst, és fájó szívvel, de abbahagytam a krumpli bármilyen alakzatban készült fogyasztását is.

Az első hat hónap is már döbbenetes eredményt hozott, da három év múlva se (cukor)gyógyszer se más nem kellett(vérnyomáscsökkentő)...


most a vérvizsgálaton egyetlen kereszt sincs a hosszú listán.


Ja, az alkohol(is) messze kerülendő.


Ez az én sorsom, más hogy csinálja nem tudom.

Már elegendő a napi 2000kcal bevitel, tartom a súlyom.

Persze ebben egy digitális mérleg segít (és nem eszem a rokonoknál, mert ingyen van)


először érdekes az öres, de jóízűhúsleves, paradicsomleves, tojásleves, rántottleves, halászlé, stb, meg a sok párolt zöldség csak csirkemellel, nyúlhússal, hallal, de megszokható.


a világ nem áll meg, csak én vagyok boldogabb(vékonyabb, mert a nagy hasam már borzasztó volt)


ennyi.

2017. jan. 15. 14:05

Sziasztok csajok:)

Hát én tényleg nem tudtam hogy ehetek a párom is mondja pedig hogy egyek mert nem fogyóznom kell,hanem diétáznom. Mondom nem,nem eszek mert akkor fölöslegesen szedem a gyógyszert. Nem fog használni.

Azt azért tudni kell hogy nem vagyok vékony,közel 90 kg vagyok. Igaz nem látszok annyinak mindenki azt mondja meg csak hasra hízok . De akkor is fogynom kellene. Úgyhogy ezért is gondoltam hogy nem eszek igaz,sosem voltam vékony,mindig molett voltam de az ünnepek alatt is sokat felszedtem. Sosem mutatott annyit a mérleg majd nem 90 kg.

68-75 közt voltam mindig. És 165 cm magas vagyok.

Orvos is mondta hogy fogynom kellene Nem az endokrinológus hanem a magánorvos mondta. De mondhatnám azt is hogy végülis mind a kettő azt mondta,csak az endokrinológus diétát mondott. Tudom hogy nem egy a 2 szó jelentése de mivel vastag vagyok ezért nem eezem nagyon.

De akkor szerintetek ezzel hogy nem eszek ,ártok vele magamnak??? Így nem is fog segíteni a gyógyszer???

Komolyan nem tudom hogy mit ehetek és mit nem,miből mennyit ???

Ja meg úgy olvastam ha nem jól eszem,vagy olyat amit nem lehetne akkor megy a hasam. Hát tényleg megy a hasam de nem is eszem. Akkor csak a gyógyszer mellékhatása nem pedig a rossz táplálkozás miatt van nem???

Igen megköszönném a faces csoportot. :)

25. dólamar (válaszként erre: 23. - 1770b631db)
2017. jan. 15. 09:38

Abból egészet vegyél addigra fel kéne építeni rendesen!

Viszont ilyet nem szabad , hogy este 6után nem eszel.

Nem fogyókúrán vagy hanem diétán ! Van akinek még este 10-kor is kell pótvacsizni pl.: 4-5db korpovit kekszet.

24. erolin88 (válaszként erre: 23. - 1770b631db)
2017. jan. 15. 09:16
Jesszus. Egyél 18 után is. Ezzel pont ártasz és nem használsz. Napi 5-6- szori étkezés javasolt! 3 óránként. Fontos az inzulinegyensúly fenntartása az meg nem valósul meg ha este 6tól, reggelig nem eszel. Ajánlok neked egy fészes IR étrendes csoportot ha szeretnéd.
2017. jan. 14. 16:43

Sziasztok csajok!

Igen,igen valóban nagyon nagy hasmenést okoz. De ha hatni fog a gyógyszer akkor nem bánom.

Diétázom nem eszek sokat sőtt mondhatnám hogy nem is eszem.. 18:00 után meg egyáltalán semmit.

Beszéltem az orvossal akihez előtte magánrendelésnél voltam azt mondta hogy legyek türelmes ha rendbe jön az endokrin oldal akkor gyógyszer nélkül is sikerűlhet a baba.

Azt is mondta hogy az orvos megtalálta az eltérést és biztosan eredményes lessz. Hát nagyon bízom benne hogy végűl így lessz.Mint már írtam az orvostól elfelejtettem megkérdezni hogy ha az 500 mg után kiváltom az 1000 mg sat,akkor abból is ugyan úgy feleket vegyek be ????

Na meg meddig kell szednem a gyógyszereket?? Szégyellem hogy tőletek kérdezem nem pedig az orvostól kérdezt rá de eszem be se volt tényleg elfelejtettem... :////

22. Vikyci
2017. jan. 13. 10:27

Igen, progit én is kaptam.

Javaslom még a folsav szedését, az kell a babának majd, nem árt előtte is feltankolni belőle. Nekem brutál alacsony volt a folsav szintem, még jó, hogy a dokim gondolt rá és megnézette.

Hasmenés valóban akkor van, ha nem jól eszel a gyógyszer mellett.

Javaslom, nézz utána a gyors-lassú szénhidrátoknak, mikor miből mennyit lehet enni.

21. dólamar (válaszként erre: 20. - 1770b631db)
2017. jan. 13. 07:11

Na örülök, hogy jó diagnózist állítottunk fel!

Most Te jössz!


Meg 400-as e vitamint is érdemes.

Az L-thiroxynt meg a merckformint sem szabad abbahagyni.

De még egyszer ...ezek nem csodabogyók hanem a kezelés egyik része! A diéta nagyon fontos , mert ha terhes is leszel , könnyen elmehet ha magasak a kiugró inzulin értékek.

Nekem napi 2500 volt a merck-ből az adagom, 2 hete kezdtem leépíteni , most 500x2 /nap.

Hasmenésed azért lesz , mert megtanít ez a gyógyszer , hogy mit és mennyit ehetsz! A fölösleges cukrot kitolja belőled, de ez ne nyugtasson meg , brutális görcsök és vizes fosás eredménye ez. Ha jól eszel nem lesz baj és tényleg lehet 3 hónap múlva eredmény.

Ha pozit tesztelsz akkor nézni fogják vagyis kéne, hogy nézzék egyből a progeszteron és TSH szintedet. Az L-thyroxint lehet plusszolni fogják, és valószínűleg kapsz progi készítményt !

Sok sikert !

2017. jan. 12. 22:07
Szia. Igen értem,D vitaminra én is gondoltam. És szerinted ezek a gyógyszerek mellett terhes leszek?? Tudom hogy nem arra van nem arra írták de az orvos is mondta hogy ha terhes leszek közbe...
19. Vikyci (válaszként erre: 18. - 1770b631db)
2017. jan. 12. 19:11
A pajzsmirigy gyogyszert nem szabad abbahagyni, plane ha teherbe estel hiszen a baba az elejen a te hormonjaid hasznalja, amig a sajat pajzsmirigye ki nem alakul. Sot, emelni is szoktak az adagjan olyankor. En elotte 50-est szedtem de a 7. heten megemelte a doki 75-re. A met-et viszont nekem a 12. het vegere le kellett epiteni, fokozatosan, nem egyik naprol a masikra. Abbol en 3x850-et szedtem elotte. Erdemes meg d vitamint szedni, az is segit az IR-en.
2017. jan. 12. 13:11

Sziasztok csajok ! Köszi nektek a hozzászólásokat Vikyci neked gratula a kisfiadhoz.:)

Ma vittem vissza az eredményemet az endokrinológushoz és valóban pajzsmirigyem és inzulin rezisztenciám van.

Irt fel gyógyszert kiváltottam, az egyik az a L-Thyroxin Henning a másik Merckformin .

azt mondta az orvos hogy úgy szedjem eztba Merckformin tabletátt hogy hétről hétre növeljem. 1 hét:500 mg. 2 hét:1000 mg.

3 hét:1500 mg. 4 hét: 2000 mg.

Mondta hogy mellékhatása hasmenés stb. De ha nagyon megy a hasam meg beteg leszek akkor álljak meg az 1000 mg.

Sportoljak,diétázzak. Mondta hogy gyógyszerek után ha javult a pajzsmirigyem is akkor könnyeben terhes leszek. De ha véletlen teherbe esek akkor hagyjam félbe a szedését a gyógyszereknek. Viszont ha nem akkor 3 hónap múlva menjek vissza hozzá. Azt m3g elfelejtettem meg kérdezni tőle hogy meddig szedjem ezeket a gyógyszereket????

Na ezt nem tudom.

Ti mit gondoltok??

Segíteni fog a gyógyszer??

Vagy hagyjam és menjek magán doktorhoz?

17. Vikyci (válaszként erre: 13. - 1770b631db)
2017. jan. 12. 10:30

Persze hogy lehet gyereked! Lehet, hogy nehezebb lesz, de ha kapsz gyógyszert, diétázol, sportolsz, menni fog.

Nekem szarabbak voltak az inzulinjaim, de 9 hónap gyógyszer, diéta és mozgás után jött is a baba, ma már 7 hónapos nagyfiú.

Előtte évekig próbálkoztunk mi is, de áldom az eszem, hogy nem hallgattam se a régi háziorvosomra, se az sztk-s endokrinológusra, és mentem tovább, magánúton.

16. erolin88 (válaszként erre: 14. - 1770b631db)
2017. jan. 11. 16:57
Metformint szedek és a pajzsmirigyem is oda van... Gyerek előtt kezelhetőbb volt az IR- em, most 2 éve vacakolok és a cukrom is... hát hagyjuk
15. dólamar (válaszként erre: 13. - 1770b631db)
2017. jan. 11. 14:03

Köszönöm!

Először is kezdjél a kajálasban drasztikus változást. Nézegess 160gr ch diétákat.

Cukor , liszt , krumpli, tészta ilyeneket iktass ki és kezdj el mozogni, heti 3-4x min30-40 perc kardio jellegű.

Én bicikliztem.

Nem tudom túlsúlyod van-e?

Ha van akkor az annyiból jobb, hogy gyorsabban célt érsz. Igen vannak rá gyógyszerek, de a diéta és mozgás nélkül nem fog hatni!

Ekkora inzulinnál már nem.

Az inofolicot vagy a kimérős olcsóbbik myo inositolt elkezdheted inni amíg eljutsz dokihoz annak is kell legalább 3 hónap még kifejti a hatását.

14. 1770b631db (válaszként erre: 9. - Erolin88)
2017. jan. 11. 13:59
Szia tehát akkor az egész minden rossz rajta ugye? És te kaptál rá gyógyszert,vagy szedsz valamit?
13. 1770b631db (válaszként erre: 11. - Dólamar)
2017. jan. 11. 13:55

Szia. Azt nem tudom hogy Pcos vagy-e de szerintem igen. Bár eddig még nem mondták az orvosok és egyik papíromon se volt rajta hogy az lennék. De ha az vagyok arra is van gyógyszer???

Hogy érted hogy sok munka lessz vele??

Nehezen fogok teherbe esni ugye? Ha egyáltalán lehet gyerekem..? 3 és fél éve nem jön a baba. Ami elég sok idő. De most megfogadtam,addig megyek járok orvosokhoz amíg terhes nem leszek ebbe az évbe:) neked viszont gratulálok a a 2 kis gyermekedhez is és a pocaklakodhoz is erőt egészséget nektek:)

12. 1770b631db (válaszként erre: 10. - Vikyci)
2017. jan. 11. 13:48

Szia csak ezeket nézték amiket leírtam.

Akkor ez pajzsmirigy ugye?

Gyógyítható? Gyógyszert kapni fogok rá?

2017. jan. 11. 13:35

A Tsh a pajzsmirigyed működését jelzi. Babásodashoz 1-2 közt kell legyen.

Terheléshez jobb lett volna a 3 pontos 0;60;120 perces mérések.

Amúgy ahogy erolin írja az inzulin értékek 5-ig illetve 25-max30-ig lehetnének.

Hiányolom még az lh/fsh hormonokat, progeszteront.

Pcos is vagy?


Mert elég erős inzulinrezisztenciad van az tuti.

Nincs veszve semmi, de lesz pár hónap melód vele.

Nekem júliusban 170 volt a terhelt inzulinom a 0. Perces 25.

Fogytam 12 kg-ot diéta , mozgás nagyon fontos, most 9 hetes terhes vagyok.

Van már 2 fiam akik szintén IR-es és pcos pályafutasom alatt lettek.

Sok sikert! Egy jó endokrinológus és nőgyógyász elengedhetetlen!!!!

10. Vikyci
2017. jan. 11. 13:33

Tsh is magas, inzulinok is magasak. T4-et nem néztek?

Tsh pajzsmirigy hormon, kellene hozzá a T4-is, fura hogy csak a T3-az nézték.

Szoktak adni rá hormont, nekem 3,05 volt a tsh amikor felírták, teherbeeséshez 1 körül ideális az értéke.

2017. jan. 11. 13:23
A HOMA egy igen elavult dolog. Lassan 8 éve Ir- es vagyok de a HOMA indexem sosem mutatta.120- as cukor kicsit magas. Az én endódokim szerint az inzu 0 percnél 5ig, 120- nál max 25- ig jó
2017. jan. 11. 12:50

Mi ez a TSH ??

Mit jelent? És miket befolyásol a teherbe esésen kívűl? Titeket kérdezlek csajok akik tudják. Mert énnmost kezdtem el ezt az egészet hogy babám legyen. Jó olyanokkal beszélgetni akik már tudják az ilyen dolgokat hogy mi hogy van.

2017. jan. 11. 12:42

Referencia értékek


Glucose 3,8-6,0


120 perces glucose -ide nem irtak értéket.


Inzulin 3,0 -25,0


Inzulin 120 perc ide se irtak


TSH 0,400-4,500


FT3 3,50- 6,50


Prolactin 40,0- 530,0


Tesztoszteron 0,70-2,70


ezek vannak még a papíron: terhes

206-4420


Praemenop

40-530


postmenop

14,7-399


Köszi a válaszokat és erre van gyógyszer amire írtad hogy nekem az magas ha teherbe akarok esni??? Lehet rajta segíteni??

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook