Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől lehet a lábujjak zsibbadása? fórum

Mitől lehet a lábujjak zsibbadása? (tudásbázis kérdés)


22. Antonov225 (válaszként erre: 21. - Réka555)
2017. jan. 25. 18:00
Értem, ez nem jó. Nálam is ez van. Akkor szerintem a keringéseddel van a baj. Ha megdörzsölgeted, akkor elkezd keringeni a vér, azért nem látod olyannak.
21. Réka555 (válaszként erre: 19. - Antonov225)
2017. jan. 16. 09:03
Néha amikor zuhanyzok úgy látom a forró víztől mintha lilás lenne. De közelebb hajolok megdörzsölgetem és akkor már nem látom olyannak.
20. forgatos (válaszként erre: 15. - Réka555)
2017. jan. 14. 03:13

Nem sportoltam, dohányoztam, ülőmunkát végeztem, és mégsem zsibbadtam.

A zsibbadás csak a hosszas, mozdulatlan testtartást követően mondható normális jelenségnek, egyéb esetben kivizsgálandó.

2017. jan. 14. 02:05

Üdv!


Nekem is zsibbadnak, érbetegségem van, alig kering a lábaimban a vér. Én is 25 éves vagyok. Sajnos kortól függetlenül is lehet elégtelen a keringés. Írtad, hogy dohányzol, sokat ülsz és fázós a lábad, ezek alapján lehet, hogy keringési zavarod van. Főleg, hogy a hidegben jön elő. Persze lehet gerinceredetű is, a legjobb, ha megnéz érsebész is, meg a gerincedet is megnézeted, hátha mégis valami idegek rosszalkodnak.

Amikor fáznak a lábaid nem változik el az ujjaid színe? (Vörös/fehér/lilás színre) Ha igen, akkor tuti a keringéssel van gond és ha az kihagy, jön a zsibbadás is.

18. 3aa914ed63 (válaszként erre: 17. - Réka555)
2017. jan. 12. 16:20

Sehová. Ha van 2 nm helyed, meg interneted, akkor sokszázezer fintessvideó közül válogathatsz.


De nekem nem kell megmagyaráznod, hogy miért nem sportolsz, és a nyaki gerincsérv egyetlen más embernél másképpen jött ki, így neked nem lehet az, és pénz sincs rá, és egyébként is.


Nem kötelező sportolni, az azonban biztos, hogy az egészséghez komolyan hozzá tartozik.

17. Réka555 (válaszként erre: 16. - 3aa914ed63)
2017. jan. 12. 14:08
Hova menjek télen sportolni? Nem mindenki teheti meg hogy eljárjon edzőterembe, nem mindenkinek van otthon hozzá elég helye stb. Minden tavasztól amíg az idő engedi (túl meleg túl hidegben nem bírom) járok futni a töltésre. Nem gyógytornázni akarok, csak mozgatni azokat a dolgokat amik valószínűleg a merev ülés miatt nincsenek megmozgatva. Egyenlőre ennél többet nem tudok tenni. Láttam írtad, hogy lehet gerincsérv is. Keresztanyámnak aki itt ül mellettem nyaki porckorongsérve van. Teljesen más tüneteket produkált, nem a meleg vízben kezdett el zsibbadni.. és nem csak zsibbadt hanem iszonyatosan fájt neki a keze. Nekem semmim nem fáj. Néha a vállaimat és a nyakamat érzem elgémberedettnek. Egyenlőre nem szeretnék orvoshoz rohanni, próbálkozom ezekkel a tornákkal, cipőmet lecseréltem már, ha nem javul akkor tényleg megyek orvoshoz. Sajnos a tornánál többet most a sportra sem tudok szánni sem az idő miatt sem pénz miatt.
16. 3aa914ed63 (válaszként erre: 15. - Réka555)
2017. jan. 12. 10:29

Ne gyógytornával szórakozz! Felügyelet nélkül szinte semmit nem ér.


Kezdj el sportolni! Építsd be az életedbe! Az a szomorú, hogy 25 évesen ez nem törvényszerű az életednek.

2017. jan. 12. 09:14
Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek. Most megpróbálok odafigyelni, csinálok vénás lábtornát, gerinc és nyak tornát, hátha a sok ülés meg a dohányzás összességében nem tett jót. Hát kicsit el vagyok keseredve hogy 25 évesen ilyesmiket kell csinálnom, de hát mondjuk dohányoznom meg nem kellene :D
2017. jan. 11. 18:40
Kipróbáltam. Ha ruhaba ulok be akkor semmi. Most kevesbe forro vizet engedtem. Kicsit zsibbad. Fogalmam sincs mi ez. Ma egesz nap venas labtornat csinaltam a meloba.
2017. jan. 11. 18:37

Ami most hirtelen eszembe jut,az: a gerinc problémák,főleg gerinc,vagy porckorong sérv, testtartási problémák, szűk cipő, érszűkület( ráadásul dohányzol,ami emelheti a zsibbadás esélyét) és a cukorbetegség.

Én a helyedben minden kép orvoshoz fordulnék,mert akár melyik probléma áll fenn,magától nem fog elmúlni.Azért mert csak 25 éves vagy az érszűkület téged is érinthet. A súlyodról nem írtál semmit,így nem tudom,hogy esetleg a túlsúly szerepet játszik-e. Az,hogy az érszűkület mikor válik érezhetővé nagyban függ a hajlamtól és a mozgástól. Az ülő munka épp úgy nem jó,mint az áló munka. Akkor már inkább a szaladgálós.( felszolgáló,ápolónő, stb) Menj mielőbb orvoshoz.Először a házi orvost keresd meg,majd Ő eldönti hová küld tovább.

12. 3aa914ed63 (válaszként erre: 11. - Réka555)
2017. jan. 11. 16:46
Szinte minden ilyen problémát meg lehet oldani rendszeres sporttal, ha nincs (még) szervi bajod.
2017. jan. 11. 14:29
Most az egyik gyógytornász (látatlanba) azt mondta próbáljam ki hogy beülök a kádba ruhába víz nélkül úgy ahogy szoktam beülni. Ha úgy is zsibbad akkor valószínű rossz tartással nyomok valami ideget. Ha úgy nem akkor még mindig lehet hogy esetleg be van gyulladva egy ideg vagy ér és az a meleg víztől ilyen hatást vált ki. Azt nem mondta ha ez a probléma akkor mit csináljak. De a ruhás beülést kipróbálom.
10. 3aa914ed63 (válaszként erre: 2. - Réka555)
2017. jan. 11. 11:55

Kezdődő porckorongsérv is valószínű: a kitüremkedő porckorong nyomja az idegeket.


Ne várd meg a bajt! Ezt még vissza lehet hozni heti 3-4 alkalom sporttal, elég sokaknak sikerült. De ha már kitüremkedik, akkor csak a műtét marad.

2017. jan. 11. 10:07

Egyik lábadon, vagy mindkettőn? Ha csak az egyiken, valamivel elnyomod. Cipő, ülőmunka, gerincprobléma, stb.

Ha mindkettőn, akkor lehet pl. B12 felszívódási zavar (cukorbetegség, alkohol, bélgyulladás, stb okozza). A B12-t háziorvossal megnézetheted egy vérvizsgálattal.


Utánajárnék, mert nagyon nehezen jön az ilyesmi rendbe.

2017. jan. 11. 09:44
Volt egy nagyon magas sarkú bokacsizmám, amit fél évig hordtam, imádtam (fiatal voltam és bohó :D), és én fél évig nem éreztem a lábujjaim egy részét, aztán többet nem vettem fel a cipőt, és néhány hónap alatt helyrejött :D
7. Zsú1965 (válaszként erre: 6. - Réka555)
2017. jan. 11. 09:39
Ha most valaki azt mondja, hogy ne fordulj, akkor nem fordulsz????
6. Réka555 (válaszként erre: 5. - Jennyvagyok)
2017. jan. 11. 09:13
Nem tudom.. Most akkor forduljak orvoshoz?
5. jennyvagyok (válaszként erre: 2. - Réka555)
2017. jan. 11. 08:49
Szia, sok mindentől lehet, de gyakran gerincprobléma okozza. Gerincsérv? Érdemes odafigyelni. Persze nem akarlak riogatni.
4. Réka555 (válaszként erre: 3. - BatGirl°)
2017. jan. 11. 08:45
De hogy lehet hogy csak ilyen hidegben jön elő és csak amikor melegvízbe teszem?
2017. jan. 11. 08:43
Nekem a lagzi után zsibbadt két lábujjam. Kb. 14 órát töltöttem magassarkúban, rengeteget táncoltam, nagyon el volt fáradva. Kb. 2 hónapba tellett mire teljesen elmúlt.
2017. jan. 11. 08:41
Ülőmunkát végzek. Napi 6 órát biztosan ülök, utána a kocsiban is ülök, otthon is ülök, nem rohangálok, nem járok edzeni, maximum a konyhában állok. Este beülök a kádba és rettentően zsibbad a nagy lábujjam. Már ott tartok hogy nem csak a nagy, hanem szinte az összes. Tavaly ilyen tél tájban kezdődött. Nem foglalkoztam vele, mert azt gondoltam a cipő nyomhatott el egy ideget. Mikor jött a jó idő el is múlt. Lehet összefüggés? Lehet a vérkeringésem rossz? Mindig is fázós lábú voltam. Sajnos dohányzom is. 25 éves vagyok, tehát azért annyira az ereim csak nem rosszak.
2017. jan. 11. 08:37
Lábujj zsibbadás, mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook