Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5-6 éves (fiú) gyerekednek mik a kedvenc meséi? fórum

5-6 éves (fiú) gyerekednek mik a kedvenc meséi? (beszélgetős fórum)


2017. máj. 25. 13:05
Enyém imádja könyvben a Grimm meséket. Tévében most a Mancs őrjárat, Dóra és a Jake kalóz a kedvencek. De szereti Pán Péter történeteit és (ez nem mese) a Titanicról mindent. :)
2017. máj. 25. 11:59

6,5 éves, könyvben már majd 1 éve az Így neveld a sárkányodat c. sorozatot olvassuk estéről estére.

tévében szeret bmit, ami harcos :) Lego sorozatok, slugterra, pokemon, aang legendája... ezek mellett állati küldetés, tatonka meséi, Így neveld a sárkányodat (filmet, sorozatot egyaránt)

16. LadyBird 2015 (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2017. márc. 6. 10:56

Tini Nindzsa Teknőcök

Könyvben: Misi szupermasinái - sorozat

15. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 14. - OrcaN)
2017. febr. 9. 11:44
De mostanában olyan más mesék vannak. Nekem nem igazán tetszenek.
14. OrcaN
2017. febr. 7. 03:49
Nekem akkor már bőven a Mézga sorozatok voltak már. ;)
2017. jan. 11. 20:29
Hálás köszi mindenkinek! Mazsolázok :)
12. babyapocakban (válaszként erre: 5. - Pengő Gyöngyi)
2017. jan. 10. 15:46
Spongyabob?! Felnőttként elröhögtem néhány részen, de a gyerekemnek nem fogom engedni, hogy ezen nőjön fel. Baromi nagy butaság az egész.
2017. jan. 10. 15:44
Barátnőmék már Thomas, a gőzmozdony mérgezést kaptak, nagyon nagy favorit a kiscsávónál. :)))))))))))
2017. jan. 10. 13:26

Verdák, Matuka meséi, Scooby Doo (egész estés rajzfilmek csak), Transzformers mentőbotok, Állati küldetés, Zaboo


Spongyabobot és egyéb hasonló cartoonos borzadványt nem engedtem neki...

2017. jan. 10. 13:26

Én 5 évvel ezelőttig be sem állítottam a cartoon networköt. Mintha nem is létezne. Aztán a kölykök nehezményezték, hogy hát nem tudnak miről dumálni a haverokkal az oviban-suliban, mert nem ismerik azokat a meséket, amikről a többiek beszélgetnek. Beállítottam neki. Bódottág.

7-8 évesen kezdték azt nézni, de lekorlátoztam, nem nézhettek minden mesét.

Én nem feltétlenül "tanítani" akarok nekik a mesékkel, meg ők már nagyok is. Ha szórakoztatja őket, akkor nézhetik, ha szerintem nincs benne olyan, ami káros lenne számukra.

2017. jan. 9. 20:54

Transformers mentobotok

Allati kuldetes

Geronimo Stilton

Dzsungel konyve

Ezek a minimaxon mentek. Nem volt rossz. Jobb mint a mostaniak a cartoonon. (Nexon knights, legi ninjago, star wars stb.) Kisebbnek inkabb megnezte a magyar meseket, most, 7-8 evesen mar nem.

2017. jan. 9. 20:34

Mély interjút készítettem az illetékes elvtársnővel, hogy a csoporttársai melyik meséket szereik.

Azt mondja, a Pókembert, Transformes mentőbotokat szeretik a fiúk.

2017. jan. 9. 19:51
M2-n szerintem egész jó mesék szoktak lenni. Gumimacik, Aladdin, Mekk Elek, Pom Pom..
5. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 4. - L.luiselotte)
2017. jan. 9. 16:38

Na az nálunk nincs. Hiányolok is egy olyan csatornát, ahol normális, szép mesék vannak, és szépen, artikuláltan beszélnek benne magyarul.

Spongyabob? Arra lehet, hogy ránézek :) Köszi!

2017. jan. 9. 16:32

5-6 éves korában : Batman, Spongyabob, Power rangers, ill. különösebben egyik sem, de ment Cartoon Network és a Nikelodeon egész nap


Az olvasott mesét nem nagyon szerette.

3. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 2. - Lapbarna)
2017. jan. 9. 16:28

A Toy story-t nem ismerjük, de a Thomas, meg a Verdák... hááát ja, a gyerek nézi, de nekem nem tetszik. Mindegyik az örökös versengésről szól, ja persze, a végén mindenki beismeri a hibáját, és újra jó barátok lesznek :)

Keresnék valami újat, de nem vagyok elájulva a kínálattól.

2017. jan. 9. 16:15
Mikor ennyi idősek voltak, Thomas, a gőzmozdony, Verdák, Toy story. Thomast esténként is tudtuk olvasni. Volt könyv és Thomas újság is. Szerencsére még meg vannak. :D
2017. jan. 9. 15:51
Könyv és film is érdekelne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook