Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Éjszakai lábmozgatás - segíthet egy külön matrac, hogy ne zavarja a másikat az alvásban? fórum

Éjszakai lábmozgatás - segíthet egy külön matrac, hogy ne zavarja a másikat az alvásban? (beszélgetős fórum)

2020. júl. 20. 19:00

Sziasztok!


Nézessétek meg a D-vitamin szinteteket.


Találtam pár külföldi tanulmányt, ami kapcsolatot talált az RLS és az előbb említett vitamin hiánya között.


Én lassan két hónapja szedek D-vitamint, napi 6400NE-t, és még csak most tart az értékem 50 nmol/l-en a kezdeti 30-hoz képest, de 75 felett számít jónak.


Elvileg ilyen nagy hiány mellett legalább fél évig kell szedni, hogy visszaálljon normálisra.


Mintha már most javult volna az állapotom, de mivel féltettem a munkámat, így visszanyúltam a Mirapexin-hez.


Igen, nálam rendes rosszullétig elment a kialvatlanságom, hiszen amiatt már elkezdtem szorongani, és minden nyűg rámjött.


Ezeregy, de tényleg rohadt sok orvost megjártam, mire ezt a két dolgot felfedezték nálam, és azért megörültem, hogy végre van valami oka a tüneteimnek, főleg mostmár, hogy a tünetek között kapcsolat is lehet/van.


Egy próbát megér, tanácsot adni jöttem, majd pár hónap múlva újra írok, addig is kitartás! :)

2017. jan. 9. 12:45
Beírom akkor oda is a kérdést, csak itt hátha olyan is látja, akinek ettől az "állapottól" függetlenül eleve két matraca van és tudja, hogy átviszik-e a mozgást. :)
2017. jan. 9. 12:42
Igen, valószínű nyugtalan láb szindróma... Nem rugdosódok, hanem kb. fél percenként megrándul a lábam, amit én észre sem veszek. Néztem már fórumokat a témában, onnan vettem az ötleteket a kezelésére, de sajnos hosszútávon nem jelentettek megoldást. Gyógyszert nem szeretnék szedni, meg most nem is szedhetnék, mert most épp babát várok. :) Ez is ronthatja a helyzetet, de úgy gondoltam, addig is keresek valami megoldást, hogy a párom legalább tudjon aludni.
5. 0ebc9a84e1 (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2017. jan. 9. 12:40
Köszi!
4. bnedora (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2017. jan. 9. 12:20

Bocsi, a link lemaradt:


[link]

2017. jan. 9. 12:20

Szia!

Nézz be ebbe a fórumba, mert lehet, hogy neked is nyugtalanláb szindrómád van.

2017. jan. 9. 12:18

Mármint nyugtalan láb szindrómád van?

Vagy simán rugdosódsz álmodban? :)

2017. jan. 9. 12:09
Sziasztok! Éjszaka sajnos sokat mozgolódik a lábam, amitől a párom nem nagyon tud aludni. Szerintetek segítene a problémán ha két matracot vennénk az ágykeretbe? Valakinek bevált? Más ötleteket is szívesen fogadok. :) Sajnos a lakás pici és a szoba is, így a lehetőségeink korlátozottak, külön szobában pedig nem szeretnénk aludni. A lábmozgásra már mindent megpróbáltam, magnézium, hidegvizes fürdő, edzés, stb.. úgyhogy elsősorban az ággyal kapcsolatos kreatív megoldások érdekelnének. :) Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook