Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nyerni hagyni, vagy nem hagyni? fórum

Nyerni hagyni, vagy nem hagyni? (beszélgetős fórum)


1 2
55. 915e4d9553 (válaszként erre: 1. - Panna.33)
2017. jan. 14. 21:34

Arany középút...


Eleinte egész biztosan nem árt, ha kicsit "csalunk" a pici gyerek javára. Játék ez, nem véresen komoly dolog. Hadd élvezze a játékot, hadd örüljön, hogy nyert.

Viszont ez nem mehet a végtelenségig. Vigyázni kell, mert a pici gyerek előbb-utóbb oviba kerül, és keservesen fog csalódni, ha családi körben nem tanult meg veszíteni. Az a gyerek, akit mindig hagynak győzni, majd az oviban lesz kénytelen szembesülni azzal, hogy bizony nem mindig ő nyer. Nagy valószínűséggel nem tudja majd feldolgozni a kudarcot, és elképzelhető, hogy a kudarc érzése agresszióba csap át.

Úgyhogy csak óvatosan! Fokozatosan arra kell törekedni, hogy megszokja, hogy nem nyerhet folyton.


Van egy ismerősöm. Már 5 éves a kislánya. Nem tud veszíteni. Tudatosan csal azért, hogy győzzön. Ha rászólnak, akkor letagadja, hogy csalt.

Ilyenkor már sokkal nehezebb rávezetni arra, hogy a szabályokat be kell tartani, nem lehet mindig győzni.

54. spinneli (válaszként erre: 1. - Panna.33)
2017. jan. 14. 21:09
én a kiegyensúlyozottság híve vagyok, nyerjen is, veszítsen is, pont ahogy az éeltben.
53. Karott (válaszként erre: 48. - Timycat)
2017. jan. 8. 15:50

Nagyon jó játék, bár több személyes a For Sale (EladLak), most jelent meg magyarul. Bár angolul van, szintén nagyon szuper a Brave Rats (ha valaki szeret készíteni, nem tart sokáig megcsinálni magyarul). Nagyon jó kétszemélyes Gigamic játékok vannak, abban is nagyon ügyesek már ennyi idősen.

Aranyos még a Drachenwurf, ill. ha ügyes játékor akkor érdemes megpróbálni a Bohnanzát, bár azt nagyobbaknak ajánlják, szerintem nem játszani nehéz, hanem a szabályban van egy kis különlegesség, amiatt írják idősebbeknek.

2017. jan. 8. 14:45
Mi mostanában is szoktunk Monopolyzni (vagy Capitali hirtelen nem tudom) de kiskorában mindig hagytuk nyerni őt is, most már nem kell simán kikapunk tőle. A másik kedvenc az UNO kártya, azt nagyobb társaságban is szeretjük. Játszani jó.
51. gyöngy:) (válaszként erre: 50. - Timycat)
2017. jan. 8. 14:14

Én meg már 4 X felett, de még szeretek vele játszani:)

A mostani társasokat nem ismerem, épp elég van itthon, az én gyerekem is már felsős.

50. timycat (válaszként erre: 49. - Gyöngy:))
2017. jan. 8. 14:02
köszi, de ehhez a gyermek már nagy, 9 lesz az idén
49. gyöngy:) (válaszként erre: 48. - Timycat)
2017. jan. 8. 13:49

Tudom ajánlani a Minimaxtól a Védjük meg a Földet című társasjátékot, ez is kedvenc, hasznos kis társas.


[link]

48. timycat (válaszként erre: 45. - Gyöngy:))
2017. jan. 8. 13:37

Én most próbálom bevezetni a komolyabb társasjátékok világába, csak az a baj, hogy nem nagyon van minőségi társas a 7-12 éves korosztálynak.

A Monopolyt nem szeretem, vettem egy felújított gazdálkodj okosan-t, az is katasztrófa. Junior Catan sem nagy dobás. A felnőtt stratégia meg még nem nekik való, inkább elveszi a kedvét, pedig úgy igyekszik. Pl az egyik kedvencem a Ticket to ride Europe hiába írják, hogy 8 éves kortól, szerintem inkább 10 év az a 8. Van hogy felnőtteknek sincs türelmük hozzá, de ez igaz a többi "komolyabb" játékra is.

Mondjuk scrabble-ben már egész ügyes, pedig a felnőtt verziót játsszuk.

47. Nyamitörp (válaszként erre: 45. - Gyöngy:))
2017. jan. 8. 12:53
Én minden játékban kikapok, amihez szerencse kell. :-)
2017. jan. 8. 12:44
Általában akkor hagyom nyerni a gyereket, ha látom, hogy nagyon nincs szerencséje, vagy valami még kicsit nehezebben megy neki, de igyekszik. Ha nem figyel oda eléggé a játékra, akkor kikap. Viszont fontosnak tartom, hogy azt is meg kell tanítani a gyereknek, hogy hogyan kell veszíteni és hogy kell a veszteshez viszonyulni. Úgyhogy még véletlenül sem játszom el neki, hogy szomorú vagyok, ha kikaptam illetve nálunk a nyertes és a vesztes is kap valamit, pl. egy csokit vagy csak szimplán dicséretet. A nyertes az eredményéért a vesztes meg azért, mert ő is végig "küzdötte" a játékot.
45. gyöngy:) (válaszként erre: 42. - Timycat)
2017. jan. 8. 12:32
Úgy szeretem a ki nevet a végén társast! De legtöbbször kikapok:)
2017. jan. 8. 12:29
Én kocogok, ő bicajjal, rollerrel mellettem. Naná, hogy lehagy és önfeledtem kacag. Kacagása, önfeledt öröme nekem is földöntúli boldogság:)
43. gyöngy:) (válaszként erre: 32. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 8. 12:29
Igen, erről van szó, egyetértek.
2017. jan. 8. 12:20

A memóriában néha-néha félrenézek ezt-azt, szerintem ezzel nem kényeztettem el. Picit hagyom nyerni, ha megverem akkor is csak picit.

Viszont vannak játékok, pl ki nevet a végén ahol erős a szerencsefaktor, hát én ott mindig kikapok pedig nagyon igyekszek :) De ha látja hogy nem zúz agyon a vereség akkor ő is megtanulja kezelni.


Régen a fogócskában is hagytam magam megfogni/egérutat adtam, ahogy a bújócskában is felületesen keres az ember.

Szerintem ez így normális.

2017. jan. 8. 12:15
Én hagytam annak idején lányomat is és most az unokákat is. Persze sokáig nem kellett, mert nagyon ügyesek, okosak, talpraesettek és az "apró csalások" nélkül is nyernek. Főleg kirakósban, undigusztiban, memoriban, párkeresősben.
40. Panna.33 (válaszként erre: 34. - Karott)
2017. jan. 8. 12:12
A memóriában simán el tud verni.:)))
39. MZsanett (válaszként erre: 33. - Miss Angel)
2017. jan. 8. 11:44
Ha valaki mindig hagyja nyerni a gyerekét úgy, hogy realitás nulla, az már inkább elkényeztetés.
2017. jan. 8. 11:36

S ha már felvetült a másik kérdés is, akkor tanítsuk meg a gyermekünket veszíteni:


[link]


Itt szó van arról is, hogy ne csalással érjük el, hogy ő nyerjen. Szerintem ez egy nagyon jó összefoglalója a kérdésnek. Részben ellent mond az én véleményemnek (ami az önbizalmat érinti), de attól még hasznosnak találom.

2017. jan. 8. 11:24

Én ezt a nézetet vallom:


[link]

36. csikil4ny (válaszként erre: 33. - Miss Angel)
2017. jan. 8. 11:16

Tényleg nem lehet elég korán kezdeni a gyermek önbizalmának letörését, javaslom, hogy már a pocakban levő korban kezdje el az anyuka mondogatni, hogy "ha nem leszel mindenben az első, akkor senki vagy."


Minden gyermek önmagában győztes, pusztán azért, mert megszületik. Inkább legyen picivel magabiztosabb, mint amennyire tehetséges, minthogy hozzá se merjen kezdeni semmihez, mert már letörtük a hajlamát. Akármilyen területen kezd is, csak egy-egy első hely lesz, a második már vesztes?

2017. jan. 8. 11:14

A fészekaljból a legkisebb unokámat néha elhozzák a gyrekeim egy napra. Nos elő a különböző társasjátékokat, és.. -papa! gyere játszani!


nos kérem szépen öregkoromra meg kellett tanulnom állandóan egy pontot dobni a kockával.


De nagyon megérte..látni azt az örömet, ha nyer..boldogan csacsogja a szüleinek, hogy bizony nyert. Otthon nem így van, valamiért mindig apa nyer...

Szereztem neki egy boldog napot, máskor is örömmel hozza a játékát.


Ráér az élet nagy pofonjaiba belefutni. Az iskola már a kanyarban. Na ott nagyon gyorsan érik meglepetések.

34. Karott
2017. jan. 8. 11:10

Az a legjobb, a nem csak hagyod nyerni, hanem úgy hagyod, hogy meg kelljen küzdenie attól még a győzelemért. Vannak olyan játékok, ahol lehet előnyt adni. Ekkor tudhatja, hogy nagyobbként te jobban tudsz játszani, s hogy legyen esélye előnyt kap. Ilyenkor nagyon jó győzni, s lehet hajtani arra, hogy kissebb előny is elég legyen.

Ill. vannak játékok a memóriajátékon kívűl is, ahol a kicsik kis betanulás után szinte ugyanolyan jók, mint a felnőttek. Érdemes ilyeneket is játszani :)

33. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Panna.33)
2017. jan. 8. 11:03

nem hagynám nyerni..a kudarcélményeket fel kell tudni dolgozni és akármilyen kicsi,nem lehet elég korán kezdeni az erre "felkészítést"

tanulja csak meg hogy nem lehet mindig az,ami neki kellemes és nem sikerülhet mindig minden.Hangsúlyozom,hogy szeretem a gyerekeket,tehát ezzel nem szadizni akarom+foglalkoztam gyerekekkel.

32. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 30. - Ina87)
2017. jan. 8. 11:00
csak azért azt figyelembe kell venni, hogy mondjuk ha egy 4-5 évessel leülök társasozni, kártyázni ő még megközelítőleg sem éri el azt a szintet, hogy nyerni tudjon egy felnőttel szemben, viszont ha folyamatosan veszít előbb utóbb elkeseredik és elmegy a kedve a játéktól. Nem arról van szó, hogy egy kisgyermek játszik egy vele egykorúval, hanem arról amikor felnőtt játszik kicsivel és itt nem egyenlőek az esélyek.
31. globus (válaszként erre: 1. - Panna.33)
2017. jan. 8. 10:23

Memóriajátékokban mindig ő nyert :/

Van az a kártyajáték, nem tudom mi a neve, amikor lefelé van fordítva az összes lap, és random kell a párokat megtalálni. Hát valami bámulatos, seperc alatt felszedte és csak nevetett. Csalás nélkül, ezt a játékot próbáljátok meg:)

30. ina87
2017. jan. 8. 10:18
ahhoz h felnőtt korban tudjon veszíteni ahhoz igen már gyerek korban át kell rajta esni h nem mindég lesz nyerés sőt senki nem fogja nyerni hagyni ez benne van az életben veszíteni is tudni kell
2017. jan. 8. 09:34
Hát engem annó apukám sosem hagyott nyerni. Ha nyertem azért volt mert szerencsém volt a társasba ha kártyáztunk odafigyeltem Ritkán nyertem de ha nyertem tudtam magamnak köszönhetem És imádtam vele játszani. Tesóm ha vesztett (kinevet a végénben) akkor mindig sírt és felborította a táblát és akkor pillanat a leghülyébb játéknak tartotta De imádott társasozni
2017. jan. 8. 01:07
Bonyolult a dolog, de mégis oly egyszerű. Tulajdonképpen egy ezzel foglalkozó szakembernek legalábbis. Fő szempont és elengedhetetlen, hogy tudjuk, maga a gyermek milyen típusba tartozik, és még pár szempontot figyelembe kell venni ahhoz, hogy csak úgy bárki kinyögje, nyerni hagyni, vagy sem.
27. unom (válaszként erre: 11. - Panna.33)
2017. jan. 7. 23:06

Szerintem hagyni kell nyerni, de nem mindig. Ha mindig nyer, akkor hozzászokik, nem fogja értékelni, és a vereséget is meg kell tanulnia.

De ha nem hagyjuk nyerni, akkor a kudarc elveheti a kedvét.

26. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Panna.33)
2017. jan. 7. 23:01

Attól függ, hogy mennyi idős a gyermek.


Amíg óvodáskorú érdemes nyerni hagyni, de mindig jó elmondani, hogy a szórakozásért játszunk, utána már élvezni fogja ha meg kell küzdeni a győzelemért. Persze ez gyermekfüggő is.


A 4,5 évesem ma bevárt a "futó versenyünkön" , hogy egyszerre legyünk győztesek. :)


Arra még érdemes odafigyelni, hogy első és második győztes legyen, ne győztes-vesztes. Sajnos ezt szülőként, pedagógusként hajlamosak vagyunk mellékesnek tartani, pedig ha mindig azt várjuk el a gyermekünktől, hogy első legyen kiöljük a játék, a sport, a tanulás örömét s végül a gyermek lelkét.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook