Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pentoxyl filmtablettát szét lehet vajon törni és úgy bevenni? fórum

Pentoxyl filmtablettát szét lehet vajon törni és úgy bevenni? (tudásbázis kérdés)


17. globus (válaszként erre: 11. - Loch ness)
2017. jan. 26. 14:01
Nem tudom, hány féle ostyakapszula létezik. Amit nekem mutattak, pontosan akkora, mint a kínai balzsamos tégely, kb. 3,5 cm átmérőjű, 1 cm magas oldalú. Nyilván áztatás után összelappad, de a benne lévő töltet mérete ugyanakkora, szóval a csomag nem lesz kisebb. Filmtabletták, drazsék külsején lévő anyag a bevétel könnyebbségét (is) szolgálja. Sajnos aki nem tudja lenyelni, vagy eleve nyelési nehézséggel küzd, vagy pszichés alapon ellenkezik nagyobb falatok nyelésétől. Ha kenyér, élelmiszer, gyümölcs, egyéb rágcsa lemegy, akkor utóbbiról lehet szó.
16. luca9
2017. jan. 26. 13:03
Amúgy meg Gloup zselé, lekvár helyett hátha jobb. Nézz utána
2017. jan. 8. 14:39
Most még a cataflamma lis szenvedtem, 6ot kidobtam már tegnap óta mert nem bírtam lenyelni. :D
2017. jan. 8. 14:39
Nem volt semmi... legalábbis csak annyi, hogy a doki mondta lekvárral ennyi. Nem mondott más alternatívát.
2017. jan. 8. 02:38

Igen, de a kapszula ostyából van, ami a nyáltól megpuhul. Tehát beleteszel valamennyi porrá tört tablettát, aztán vízzel beveszed. Az ostya átnedvesedik, de valamennyire mégis megtartja magában a gyógyszert, nem kezdi emészteni a nyálad, csak mikor lentebb "kiszabadul" belőle. És egy gyógyszert lenyelhetsz pl. 4 kapszulában, te osztod el, mekkora adagot tudsz egyszerre lenyelni.


Remélem, érthető voltam :) Ha nem, kérdezz. De legjobb tényleg szakembert megkérdezni, muszáj valamit tanácsolniuk arra az esetre, ha nem tudja az ember lenyelni azt a gyógyszert, amit pedig feltétlenül be kell vennie.


Azt írtad, jársz infúziós kezelésre. Még ott is megkérdezheted, van-e valami ötletük.


Sok sikert!

2017. jan. 7. 16:20
De az a kappszula is nagy nem?
2017. jan. 7. 16:14

Ha azt mondta, hogy lekvárral vedd be, nem lehet, hogy értelemszerűen porrá törve gondolta? Az két nagykanállal megoldható, csak érdemes mély tálban csinálni, hogy ne röpködjenek szanaszét a darabkák.


Lehet kapni patikákban olyat, hogy ostyakapszula, esetleg kérdezd meg azt. Abba porrá törve belerakod és úgy nyeled le, akár több részre osztva is. Akkor az ostya csak átnedvesedik, de a por nagyjából egyben ér le. Szerintem az orvost vagy a gyógyszerészt kérdezd meg erről. Nyilván egyik megoldás sem olyan jó, mint egyben lenyelni, de ha abszolút nem megy le, akkor ki kell valamit találni.


Az ostyakapszulát nem mindenhol árulják, sőt volt, ahol csak bámultak rám a patikában, hogy mi az, meg azt már nem gyártják - de gyártják, mert rendeltek nekem, és egy-két nap alatt megérkezett.


Létezik még egy ún. nyelést segítő gél is, azt is megkérdezheted, de rajtad ez nem biztos, hogy segít. Ugyanis minden méretű gyógyszert lazán le tudnánk nyelni, hiszen amikor eszünk, egy falat nagyobb a legnagyobb gyógyszernél is, de ettől a tudattól sajnos ez a pszichikai gát nem oldódik fel.

2017. jan. 7. 15:17
Ma még reggel a kis cataflammal is megküzdöttem .. :D
2017. jan. 7. 15:17
oh értem. köszi! Akkor valahogy le kéne erőszakolnom ,dehát egybe ez nagyon nagy nekem.
2017. jan. 7. 00:01
Ha megbontod a külsejét a törés, zúzás által akkor egyszerre szabadul fel az egész dózis. Rontod a terápiás hatást, plusz túl is adagolhatod.
2017. jan. 6. 21:55
Ne felezd és ne is törd. Mivel nyújtott felszívódású ezért nem lehet. Próbáld meg egészben, sok vizzel. Menni fog az :)
2017. jan. 6. 14:05
Nem tudom esetleg ha porráz zúzom és úgy keverem el mézzel vagy lekvárral?
2017. jan. 6. 12:21

Nekem az vált be, hogy jó hátra rakom a nyelvemre és ahogy meghúzom a poharat, úgy hajtom hátra a fejem. Van, hogy úgy érzem, mintha a torkomban megakadna a gyógyszer, de akkor eszek egy falat kenyeret.

Ja és engedd tele a szád vízzel, szóval ne kis korttyal. Ha száraz a szád, akkor mielőtt a gyógyszert beveszed, előtte öblögess vízzel, nedvesítsd be.

4. globus (válaszként erre: 3. - Tomi9046)
2017. jan. 6. 09:25
Próbáld a nyelv hátsó részére tenni, és hirtelen nagy kortyot inni rá. Sajnos azok a gyógyszerek, amelyekben viszonylag sok hatóanyag van, értelemszerűen nagyobbak. Képzelj el egy 1000 mg-osat... :)
2017. jan. 6. 08:54
Nem tud adni, csak ez van azt mondta, azt mondta lekvárral vegyem be, de nekem nagy egyszerűen... Most négy felé törtem és így is csak kettő ment le a másik kettő a szájpadláson maradt... Nem megy, eddig kétszer próbáltam. Nem merem porrá törni, szóval nem tudom... Egyébként most értágító infúziós kezelésre járok ,de a gyógyszert nem tudom beszedni. Nincs rajta rovátka egyébként.
2017. jan. 6. 00:56

Van rovátka a közepén? Mert akkor ketté lehet törni. Sőt, nekem a patikában azt mondták, hogy akkor már szét is törhetem. Persze nem ideális, mert a filmbevonat arra való, hogy a gyomorban kezdjen feloldódni, de még mindig jobb, mintha egyáltalán nem vennéd be.


Közben megnéztem a használati utasítását, ott azt írják, egészben kell bevenni... Szerintem kérdezd meg az orvost, hátha tud adni helyette másik gyógyszert, aminek ugyanaz a hatóanyaga, de más a formátuma.


Nekem is probléma a nagyobb gyógyszerek lenyelése. Ami még segít időnként, az, ha beveszem a gyógyszert a számba egy adag vízzel együtt, lehajolok a mosdóhoz olyan magasságba, mintha a csapból akarnék inni, és ebben a testhelyzetben sokszor le tudok nyelni olyan gyógyszert is, amit különben nem. De mindent azért nem. Egyszer valaki ajánlotta, nem tudom, mitől működik, de működik. Túl nagy gyógyszernél már nem. Szóval kérdezd meg inkább, nehogy gond legyen és nehogy esetleg ne hasson eléggé a gyógyszer, ha szétrágod.

2017. jan. 6. 00:03
Mert túl nagy és nem bírom lenyelni... még félbevágva se ment le, nem csúszik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook