Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tüdőgyulladás vagy csak megfázás? fórum

Tüdőgyulladás vagy csak megfázás? (beszélgetős fórum)


27. moonlight13 (válaszként erre: 25. - Coreyhaim)
2017. febr. 4. 11:12
fájdalomcsillapító, vagy várni a holnapot
2017. febr. 3. 08:37

Elfogadás, kávé, mosoly, algo, süt a nap ... :)


Köhögésre kiváló az ACC200, nekem két nap alatt elmúlt, ami addig hetekig sem.

2017. febr. 3. 08:21
Uuuuu iszonyatos fejfajasra ebredtem...valami jo otlet front ellen ??????
24. moonlight13 (válaszként erre: 23. - Coreyhaim)
2017. jan. 4. 10:00
Hmm. Nekem kb. 15 évig volt pollen allergiám, szintén életmód váltással egész jó lett, 80 %-ban elmúlt, nem szedek én sem gyógyszert rá, de mégis azt mondta az orvos, hogy akkor is irritációnak van kitéve a hörgőm. Passz! És most beszedtem az allergia gyógyszert, és lehet, hogy igaza volt. Bár csak addig szedtem, amíg jobb nem lett.
23. coreyhaim (válaszként erre: 15. - Moonlight13)
2017. jan. 4. 09:00
allergiás mondjuk enis " voltam " ( vagyok ) de azmég 2007 ben volt , nekem azóta teljesen elmúlt, jmőár nemis szedek gyógyszert, azért a más étkezés stb sokat segitett, tehát nem hiszem hogy az lenne....
22. moonlight13 (válaszként erre: 20. - Channa*)
2017. jan. 4. 07:21
Én azóta, ha mindenképp elengedhetetlen, penicillinest nem kérek.
21. coreyhaim (válaszként erre: 18. - Moonlight13)
2017. jan. 4. 07:12
Igen nekem is sok ismerosom...
20. Channa* (válaszként erre: 17. - Moonlight13)
2017. jan. 4. 07:11

Lehet!

Én utoljára 3 éve szedtem antibiotikumot (sumetrolim), attól nem volt gondom, előtte pedig sok-sok éve 1993-ban:)

19. moonlight13 (válaszként erre: 4. - Túrógombócka)
2017. jan. 3. 22:58
Nálam sem derült ki pontosan, hogy mi volt, szerintem vírussal indult és utána lehet, hogy bakteriális felülfertőzés.
18. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Coreyhaim)
2017. jan. 3. 22:51
Ezeknél a mai vírusoknál bármi átmehet tüdőgyulladásba, vagy akármi másba. Mostanában egy jó pár ismerősöm beleesett ebbe a köhögős vírusos nyavalyába.
17. moonlight13 (válaszként erre: 10. - Channa*)
2017. jan. 3. 22:50
Nekem azt mondta a doki, hogy a penicillines antibiotikumok okoznak nőgyógyászati panaszokat leginkább.
16. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Moonlight13)
2017. jan. 3. 22:47
Ja, és még a mai napig 2-3 alkalommal naponta rámjön a köhögés.
15. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Coreyhaim)
2017. jan. 3. 22:47
Nekem kb. 3 hónapja volt hasonló. Náthával kezdődött, majd köhögés. A nátha elmúlt, a köhögés még 2 hónapig sem. Akkor elküldtek tüdőröntgenre, nem volt tüdőgyulladásom, de kaptam antibiotikumot, amit beszedtem, de még mindig köhögtem. Elmentem egy másik orvoshoz, aki azt mondta, azért gyógyulok nehezen a köhögésből, mert amúgy meg allergiás is vagyok, és így a hörgök nehezebben jönnek helyre.
14. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Coreyhaim)
2017. jan. 3. 18:37

A tüdőgyulladást a röntgen kimutatta volna. Ugyanez volt velem két-három hete, zörgés, sípolás a röntgen nem igazolt tüdőgyuszit. Ez így hörghurut.

Ha a hurut sárga vagy zöld, akkor bakteriális.

2017. jan. 3. 16:51

Persze, nem kell lázasnak lenni, de akkor sem ilyenek a tünetek.

Nekem 2x volt tüdőgyulladásom. Az elsőnél lázas voltam, a másodiknál nem, csak fájt a hátam és a mellkasom, illetve a köhögésem olyan mélyről jövő volt és nem hurutos.


Én sosem szedek antibiotikumot, mert nagyon rosszul vagyok tőle, azaz már csak akkor, ha nagyok kell. Egyedül a sumetrolimtól nincs bajom, de az meg kevés dologra jó, illetve lassabban hat a mostaniaknál.


A fiam 27 éves, semmi baja nincs, de ha bármilyen antibiotikumot szed, akár dalacint vagy aquamentint, minden baja van. Igaz, neki segít a probiotikum. Nem normaflort szed, hanem komolyabbat.


A megfázás legtöbb esetben orrnyálkahártya gyulladással indul majd, ahogy a szmötyi megy lefelé megfertőzi lejjebb a szerveket, így a tüdőt is.


Neked nem hinném, hogy tüdőgyulladásod lenne, de ha mégis az lesz, akkor kell az antibiotikum.

12. coreyhaim (válaszként erre: 10. - Channa*)
2017. jan. 3. 16:27
Nekem 24 e ota van de orrfolyas stb semmi nincs..a horgogyulladasra nem szoktak antib szedni ?illetve az nem mehet at valoban tudogyulladasba ?
11. coreyhaim (válaszként erre: 10. - Channa*)
2017. jan. 3. 16:25

Igen igazad lehet...vagyis azt a hulye hangot akkor hallom amikor èpp kohogom fel a valadekot...pedig hallottam olyan verziot is akik szerint nem kell lazasnak lenned tudogyulladasnal, meg hogy ha most nincs es nem szeded be a bogyot akkor majd lesz... hatfajasom talan ma van picit eddig nem ereztem

.tudom persze hogy masnal is van hasmenes de nekem ultra extra szar a hasam, tenyleg sok ido volt mire ugy ahogy rendejott ( laktoz gluten minden volt egybe ....ismerek amugy sok olyat aki a dalacint szedte es soha semmilyen baja se hasmenes semmi nem volt !!! Es pro bogyot sem szedett...hat ok szerencsesek....de mindenesetre koszi a valaszt !!!! ;-)))

10. Channa* (válaszként erre: 7. - Coreyhaim)
2017. jan. 3. 16:19

Az antibiotikumtól mindenkinek ilyen problémái vannak, nem csak a chron betegeknek.

A probiotikum enyhíti.

Mivel az antibiotikum az összes sejtre hat, ezért van az, hogy egy ilyen kezelés után nőgyógyászati problémák is jelentkeznek, ami nem gomba (az mástól van).


Ha a rtg negatív, akkor nincs tüdő gyulladásod. Tüdőgyulladásnál nem sípolást hall az orvos, hanem teljesen mást, és olyan nincs, hogy a rtg nem mutatja ki. Azaz ne az orvos hallására adj.

A megfázások után a köhögés hosszú ideig megmaradhat. Nekem pl. nem csak a köhögés, hanem a megfázás is már 21-e óta tart. Igaz, én nem mentem dokihoz és nem szedek gyógyszert.


A sípolást, amit hall a hörgők adják ki, ez hörghurut gyulladás esetén is hallható.

9. túrógombócka (válaszként erre: 7. - Coreyhaim)
2017. jan. 3. 15:43
sok vitamin, sok folyadék, kíméld magad. nem nagyon tudok okosabbat mondani.
8. lapbarna (válaszként erre: 1. - Coreyhaim)
2017. jan. 3. 15:42

A "sípolás" nem (csak) a tüdőgyulladás miatt lehet.

Én és a legnagyobb fiam asztmások vagyunk.

Sípolás kisebb megfázásoknál is előfordulnak. Háziorvos írhat fel hörgőtágítót tabletta vagy "pipa" formájában is. Utóbbi pl. a ventolin. Ez segít a köhögési rohamoknál és a sípolásnál is.

Jobbulást!

7. coreyhaim (válaszként erre: 6. - Túrógombócka)
2017. jan. 3. 15:40
hát igen , ezért nehéz kérdés, énsem variálnék ennyit, ha tudnám hogy nem okozna napi x szeri hasmenést, amit márc óa most kezeltek ki, illetve gombát alul...de ez csak az en esetem sajnos ( más nem chron beteg stb ) nekem még probiotikummal isn rossz az antibigyó...de köszi a választ
6. túrógombócka (válaszként erre: 5. - Coreyhaim)
2017. jan. 3. 15:36

ennyit tudok csak.

nem tudok tanácsot adni, mert én beszedném az antibigyót. de szerencsére a rtg. negatív.

5. coreyhaim (válaszként erre: 4. - Túrógombócka)
2017. jan. 3. 15:34
oké mivel irtad hogy csaladtagod , azthittem tudtad mi volt....
4. túrógombócka (válaszként erre: 3. - Coreyhaim)
2017. jan. 3. 15:29
honnan tudjam? megfázással kezdődött, csak a köhögés maradt sokáig. nem talált az orvos semmit.
3. coreyhaim (válaszként erre: 2. - Túrógombócka)
2017. jan. 3. 15:23
és mi volt végülis neki ?
2. túrógombócka (válaszként erre: 1. - Coreyhaim)
2017. jan. 3. 15:17

van olyan családtagom, aki 6 hétig köhögött minden más tünet nélkül.

szedjél vitaminokat.

2017. jan. 3. 15:15

sziasztok,mártöbb mint egy hete köhögök, beszedtem 2 üveg hurutoldót, ami segített is, felszakadt de még nem az igazi..láz stb nincs, az elejen talan 37 ,4 de tobább nem ment... haziorvos azt mondta hall valamit ( azt a sipolo hangot énis szoktam ) és szerinte lehet akár tüdőgyulladás... elmentem rtg re , de az negativ... antibiotikumot nem szivesen szedek be, nagyon nem,sajnos bélgyulladásom van amit fél év alatt sikerült helyre raknom , illetve nögyógyászatilag is,mire minden ok lett, ha beszedem megint fél év tortúra. nem mondta zhogy szedjem be, csak ha rosszabbodna. én azóta sem vagyok lázas, de a köhögés megvan, most a landzsas utifüvet iszom.

tudom itt senki nem orvos,és ha ugy van visszamegyek a heten , csak kiváncsi voltam, ha valakinek volt már ilyen mibe lehet jobban hinni ? a rtg ami negativ vagy hogy ő hall valamit...der láz stb nélkül.. köszönöm a válaszokat !!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook