Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Melyik a helyes étrend? fórum

Melyik a helyes étrend? (beszélgetős fórum)


2017. jan. 15. 10:18
Hogy miért nem lehet többet hallani róla? Szerintem azért, mert segít, enélkül, hogy bármit meg kellene venned hozzá... érted!?!
2017. jan. 15. 10:17

Szia! Nem egyik sem. Ez az étrend helyre teszi az összes többit, logikusan levezeti hogy miért. Táplálkozzunk okosan! a könyv címe, nem is kell megvenned könyvtárból is kiveheted - Biokémiai A&B módszer a neve, Eleonora DeLennart a megalkotója, aki olyan élettani igazságokra jött rá, amelyek ide vezettek. Egyidejűleg hozza el az ideális testsúlyt és az egészséget, hiszen ezek összefüggnek! Még szenvedni sem kell közben, ha amúgy egészséges vagy mindent ehetsz, csak oda kell figyelni.

Ajánlom.(Én nem vagyok túlsúlyos, nekem egészségemben segített.)

13. Sokcsoki (válaszként erre: 8. - Veronikaa)
2017. jan. 14. 12:45

Szia! Melyik étrendre gondolsz?Paleo, update, Dukán?

Nagyon köszönöm, ha válaszolsz!

Puszi: Kitti

2017. jan. 10. 09:51
:-)
11. ironizáló (válaszként erre: 10. - Veronikaa)
2017. jan. 10. 09:32
Akkor megnyugodtam :) később rákeresek.
2017. jan. 10. 09:19
Nem, ez nem bogyó, sem lötty! Egy könyvben van leírva, melynek címe: Táplálkozzunk okosan! Eleonora DeLennart a szerzője. Ismered?
9. ironizáló (válaszként erre: 8. - Veronikaa)
2017. jan. 10. 09:05
Mi a cucc neve? Gondolom van valami csodaszered :D
2017. jan. 10. 08:55
Szia! Van egy olyan étrend, ami amellett hogy lefogysz, még egészségessé is tesz! Nem tudom, ide írhatom-e, ha érdekel, írj! Nincsenek különösebb megszorítások (persze cukor, fehérliszt és társaik nem fogyaszthatóak!), csak oda kell figyelni.
2017. jan. 4. 13:02
Szerintetek melyik a diétásabb: naponta 3 óránként enni, vagy napjában csak 2-3x enni? Mindkét verzióra hallottam érvelést.
6. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 5. - Arón1)
2017. jan. 3. 20:03
hidd el, hogy bármilyen furcsa annak ellenére, hogy cukortartalmú égeti.
5. Arón1 (válaszként erre: 4. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 3. 20:03
Nagyon finom az ananász, a kivi és a grapefruit is, de nem égeti a zsírt.
2017. jan. 3. 18:37
szerintem próbáld meg a fehér lisztet, cukrot mellőzni és és ez már kezdeti lépésnek nem rossz. nem kellenek csodadiéták vagy kalóriaszámlálás, egyél gyümölcsöt a nasi helyett este 6 után már ne nagyon pakold tele a pocit és próbálj meg mozogni. két tipp az ananász (nem a cukrozott konzerv hanem az igazi) és a graipfruit valamint a kivi égeti a zsírt.
3. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Sokcsoki)
2017. jan. 3. 11:33

Ez nagyon összetett kérdés, hogy kinek milyen étrend a helyes. Kor, nem, de bizonyos betegségek is közrejátszanak. Neked, ha jól emlékszem, volt egy agyvérzésed, úgyhogy abba az irányba indulnék el, hogy lehetőleg semmi szélsőség, de kutatnám a jellemzőket, hogy mi vezet általában agyvérzéshez, milyen étkezési szokások hajlamosítanak, és ezeket a szokásokat kerülném.


Nyilván fontos a kalória is, meg a tápanyagszükségleteid, de hogy ezen belül hogy oszlik el, kinek mi, változó. Mit gondolsz erről? Milyen ismereteid vannak a betegségeddel kapcsolatban? Vigyázz magadra, és csak semmi szélsőség:)

2017. jan. 3. 11:31

Egyik sem helyes, vagy helytelen. Először az egyénnek saját magát kell megismernie, rájönni, hogy az ő szervezete hogyan működik, felismerni a jelzéseit, hogy mikor tesz jót, mikor nem. Amikor ezt már tudod, akkor kell diétát választani. A helyes diéta valójában nem önsanyargatásról szól, hanem helyes, nekem megfelelő étkezésről.

Első feladat felismerni, hogy miért vagyok túlsúlyos, aztán azon gondolkodni, ha én egy másik személy lennék, akkor milyen tanácsot adnék ebben az esetben.

Valóban vannak alapszabályok, de elsősorban a testi-lelki-szellemi egyensúlyra (egészségre) kell törekedni. "Csak" egy diéta nem fog segíteni. Akkor csinálod jól, ha a fogyás (vagyis inkább az ideális testsúly) elérése személyiségfejlődéssel jár. Ehhez pedig nem csak diétás könyveket kell bújni!

2017. jan. 3. 11:03
Kb 20 kilót kell lesdnom.Tudom, hogy gyorsan nem megy, és nem akarok semmilyen csodabogyót.De mégis, akkor hogyan étkezzem? Olyan sokféle étrend van, de melyik a helyes?Tudom, hogy van a szénhidrátszámolás, a kalóriaszámolás,de azt senki nem mondja meg, hogy mégis, hogyan állítsak össze egy napi étrndet?Norbi szerint, 12 után csak fehérjét? Testkontroll szerint, délelőtt csak gyümölcsöt, utána meg szétválasztva?Vagy mégis hogyan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook