Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti mennyit költötök csak élelmiszerre egy hónapban? Mi fér bele ebbe a keretbe? fórum

Ti mennyit költötök csak élelmiszerre egy hónapban? Mi fér bele ebbe a keretbe? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
6. csgybzs (válaszként erre: 1. - 9a095cf031)
2016. dec. 30. 19:41

Ez relatív. Ha egy négytagú családból a felnőttek mondjuk nem főznek, hanem a munkahelyen ebédelnek, és a reggelit is veszik, simán kijön kettőjüknek napi 3 ezer forintra ez a két étkezés. Ez a húsz munkanapra csak 60 ezer. És akkor még ott a vacsora, a hétvége, és semmit nem vettek a főtt ételen kívül.

Én főzök, ketten vagyunk. Ha változatos, egészséges ételt akarok és nem krumplin és tésztán élni, nekem is benne van az alapanyag egy tízesben havonta. Ebbe mondjuk a reggeli szendvics is benne van, de a vacsora és a hétvége nincsen. Sem a háztartáshoz szükséges cuccok.


Szerintem a 30 ezer per fő abszolút reális kellene, hogy legyen, sőt, nem is egy elrugaszkodott szám. Napi ezer forint igazából nem sok. Veszel mondjuk egy péksüteményt, iszol egy kávét, veszel egy ebédet, vacsorára eszel egy gyümölcssalátát vagy egy görög salátát, ki sem jön ennyiből...

5. plavalaguna (válaszként erre: 3. - 328e1b30ab)
2016. dec. 30. 19:41

hahaha...

igen, sokszor olyan lehetetlen dolgokat beírnak, hogy "dehát nekünk is megvan ennyiből meg annyiból"...

holott 4 főre egyszeri kiadós étkezés az a legolcsóbb házikészítésű cuccból is kétezer. de akkor az nagyon olcsó. És csak egy étkezés. És ugye nem egyszer eszik az ember egy nap...


Én időnként csinálok számlás hónapot, hogy elsejétől hóvégéig összeteszem a számlákat... ezért eléggé képben vagyok.

4. plavalaguna (válaszként erre: 1. - 9a095cf031)
2016. dec. 30. 19:38

külföldön hol?? mert nem mindenhol drágább ám a kaja, van ahol olcsóbb.


És tuti mindent beleszámoltál a kajaköltésetekbe??

szerintem a havi 120 egy négy fős családra nem is durva. Gondolj bele, csak a sulis étkezés havi 15/gyerek állt. És akkor még ugyanannyit otthon is megeszik. Akkor már ott is vagyunk a 30 nál...

2016. dec. 30. 19:37
Nem hiszem, hogy sok korrekt választ fogsz kapni. Itt általában ezek a témák elmennek az alálicitálás felé.
2. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - 9a095cf031)
2016. dec. 30. 19:37
Pedig simán megvan az annyi.
2016. dec. 30. 19:23

Ma kiírtam egy szavazást azzal kapcsolatban, általában mennyit költenek az emberek egy hónapban élelmiszerre fejenként, és a javarésze azt jelölte meg fejenként 30 ezer fölött. Ez egészen meglepett, mert egy átlagos, négytagú család esetén ez már havi 120 ezer forint, valahol nehezen tudom elképzelni, hogy csak kajára ennyit költene egy átlag család.


Én nem tudok pontos adatot mondani, itt külföldön kb. havi 250 eurót költünk kettőnkre egy hónapban, de úgy, hogy ebben már benne vannak a háztartási apróságok is. Ez átszámolva kb. 75 ezer forint, de tény, hogy itt valamivel drágábbak is az élelmiszerek (főleg a hús) és a háztartási apróságok nagy része.


Ebbe az összegbe minden belefér, amit szeretnénk, az áfonyától kezdve a ricotta sajton át a teljes kiőrlésű lisztig. Benne van az öblítő, az autóillatósító és egy-egy kacat, amit néha megveszünk. Belefér egy-egy közepes árkategóriájú olívaolaj vagy a drágább magvak, chia vagy és hasonlók, ebből-abból a bio változat.


Én valahol havi 80-90 ezer forint körül látom reálisnak otthon egy négyfős család egészséges étkezését havi szinten, igazából elképzelni sem tudom, hogy családok havi 120 ezret költsenek csak kajára.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook