Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti mennyit költötök csak élelmiszerre egy hónapban? Mi fér bele ebbe a keretbe? fórum

Ti mennyit költötök csak élelmiszerre egy hónapban? Mi fér bele ebbe a keretbe? (beszélgetős fórum)


36. plavalaguna (válaszként erre: 33. - 328e1b30ab)
2016. dec. 30. 20:25
agglomerációban :)
35. 3d787b167a (válaszként erre: 20. - 9a095cf031)
2016. dec. 30. 20:24
Égi szerencse, hogy tudjuk, a sok "szerintem" mögött nincs tudás.
34. plavalaguna (válaszként erre: 27. - 328e1b30ab)
2016. dec. 30. 20:23
jajj, nem tőled kérdezem, az csak költői kérdés volt az elején :) bocs.
33. 328e1b30ab (válaszként erre: 31. - Plavalaguna)
2016. dec. 30. 20:23
Te vidéken élsz?
32. 3d787b167a (válaszként erre: 1. - 9a095cf031)
2016. dec. 30. 20:22

Ne vezess félre senkit!

Itt a kaja olcsóbb, a primőr is mindig.

A hús oké, de a többi nagy kamu a részedről.


Még jó, hogy nem te mondod meg, ki mire és mennyit.:D


Szex téma oké már?

Vagy helyette ricotta?

31. plavalaguna (válaszként erre: 23. - 9a095cf031)
2016. dec. 30. 20:22
Én pl nem járok piacra mert piacnapon dolgozom. És nem szeretem ha a kaja körül forog az életem, hogy mikor milyen olcsó menüt állítsak össze. Ez is a komfort része. Voltam csóró is, tudom miről beszélek. Nem a kajapénzből utazunk ;)
30. 328e1b30ab (válaszként erre: 28. - 9a095cf031)
2016. dec. 30. 20:22

Azt gondolom, bár még soha nem éltem négy fős családban, hogy havi százötven vagy százhúsz ezer forint nem túlzás kosztpénz gyanánt. Amit persze el lehet költeni kólacsipszropicsokira, heti többszöri olajban sütéssel, illetve finom és egészséges ételekre is.


De ennek a többszörösét is el kehet költeni. A lényeg az, hogy arányaiban ne billenjen ki az illető költségvetése: 800 nettóból lehet kettőötvenet is étkezésre költeni, de 200 nettóból nehéz lenne.


Meg azt is gondolom, hogy négymillióan élnek ma a szegénységi küszöb alatt, akik biztos, hogy nem költenek ennyit, amit nyilván meg is látszik vagy meg fog látszani az egészségükön sajnos.

2016. dec. 30. 20:19

Olyan 340-360 eurot.


Otthon nem tudom.

28. 9a095cf031 (válaszként erre: 19. - 328e1b30ab)
2016. dec. 30. 20:17
Szerintem ez jó dolog, bár nyilván hosszú távon nehézd idegekkel bírni a macerát és tény, az ilyen "olcsó" étkezéshez fontos, hogy ne menjen el a rengeteg pénz olyan dolgokra, amik egyénként tök feleslegesek a szervezet számára, törekedni kell a minőségi étkezésre.
27. 328e1b30ab (válaszként erre: 25. - Plavalaguna)
2016. dec. 30. 20:15
Ezt miért tőlem kérdezed?
26. 328e1b30ab (válaszként erre: 22. - Plavalaguna)
2016. dec. 30. 20:15

Az Aldiban kerül annyiba, nemrégiben láttam.


A fővárosban nem kerül sok időbe bejárni ezer boltot, minden egymás mellett van szinte. Aki pedig rá van kényszerítve, az gondolom, megteszi.


Nekem sincs kamrám, kamraszekrényem van, de nem eszek meg mindent rögtön, amit veszek, akkor naponta kellene közértbe járnom. Nincs az a pénz!


Én nem gyúrok tésztát, mert sem időm, sem kedvem nincs hozzá, igaz, én Olaszországból hozom a tésztát haza.


Hogy miért verseny? Nem tudom. A harmadik hsz-ben írtam, hogy ez itt olcsósági verseny mindig.

25. plavalaguna (válaszként erre: 19. - 328e1b30ab)
2016. dec. 30. 20:15
na ez az... az idő pénz. én még mindig nem értem 120 ezerben mi a vad 4 főre?? én nem fogok rohangászni 6 boltba, hogy ennyivel annyival olcsóbb legyen, amikor abban az időben pl kimehetek kocogni, vagy hétvégi nagy főzőcske helyett, inkább mehetünk kirándulni vagy együtt lehetünk a családdal. Én még ha barátokkal összejövünk is akkor főzök, mikor már itt vannak. szokták is mondani, látványkonyha:)
2016. dec. 30. 20:14
teljesen változó mennyi naponta, pld egy sima egyszerű sajtos makaróni se jön ki 1000.- Ft alatt mert egy gyermelyi makaróni tészta cca 350.- Ft, egy nem túl nagy darab sajt 5-600.- Ft és a tejföl is 200.- Ft körül van, tehát már 1000.- felett és akkor hol van még a reggeli, a gyümölcs stb. Mi hárman vagyunk de nem lehet 1000.- alatt kihozni a kaját naponta ha azt akarom, hogy normálisan étkezzünk.
23. 9a095cf031 (válaszként erre: 11. - 328e1b30ab)
2016. dec. 30. 20:13
Igen, a piacon én is ennyiért látom, csak nem akartam írni, nehogy azt mondják, hogy alálicitálok, mert tényleg nem. Csak mi tudatosan spórolunk - ami nem azt jelenti, hogy nem vesszük meg, amit szeretnénk -, de azért odafigyelünk az étkezésre is, hogy ne verjük magunkat napi több ezer forintos költségbe miatta, mégis egészséges legyen. Mert a havonta megspórolt tzízerekből lehet a házat finanszírozni, utazgatni és minden egyebet csinálmi ;)
22. plavalaguna (válaszként erre: 14. - 328e1b30ab)
2016. dec. 30. 20:12

Szerintem más síkon mozgunk. Ha dolgozol, és városban élsz, ahol nincs külön kamrád pl, ahol tárold a dolgokat, akkor mindig mindent akkor veszel meg amikor eszed. (180 ft a durum tészta?? hol??? ) meg nem fogo járni az 500 boltot, mert jobb dologgal is el bírod tölteni az időd.


Amúgy én egyszerű vagyok. Tényeg be se szállok ebbe az olcsósági versenybe. Szeretek egészséges rendes kajákat enni. Persze szeretem a krumplistésztát is (szoktam is csinálni) sőt, derelyét pl én gyúrom :) De nem ámuldozok mennyi megy az ételre, meg hogy lehetne kifillérezni. volt hogy fillérezni kellett, ideiglenesnek tekintettem rá. (sőt voltam olyan csóró, hogy jól le is fogytam, mert nem volt pénzem kajára)


De nem értem, hogy miért verseny ez, főleg gyerekekkel, hogy ennyiből annyiból. Nyilván nem vesz az ember ész nélkül mindent, én is pl simán akcióban igyekszem vásárolni, de na...

21. 9a095cf031 (válaszként erre: 13. - Györgyike 79)
2016. dec. 30. 20:11
És ebbe mi fér bele nektek? Minden, amit szeretnétek, mondjuk csirkemell vagy banán vagy dió is?
20. 9a095cf031 (válaszként erre: 12. - Plavalaguna)
2016. dec. 30. 20:10

Sehol sem mondtam, hogy ennyin él az ember, csupán annyit, hogy szerintem azért sok ételt ki lehet hozni 4 főre 2000 forintnál kevesebbért. A lencse, bab és egyéb hüvelyesek mind olcsók, de egészségesek és laktatóak.


Egyébként, nekem nem gond, ha valaki a kaján spórol, hol láttál ilyet? Mi sem élünk krumplin meg tésztán, szerintem az átlagnál jóval egészségesebben élünk (teljes kiőrlésű liszt, kevés és sovány hús, sok-sok zöldség és gyümölcs, hüvelyesek, magvak, csak víz és semmi cukros lötty meg temérdek nasi), de a mi étkezéseinket tekintve furcsállnám, ha belekerülne havi 120 ezerbe. Amit szeretnénk, megvesszük, de sok egészséges étel nem a legdrágábbak közül való.


Az iskolai menzával nem tudom, mi a helyzet, mondom, az én időmben alsóban mindenki kapott kaját, de az akkoriban még ingyenes volt, felsőben viszont már a fele sem evett menzán, a középsuliban meg szinte senki.

19. 328e1b30ab (válaszként erre: 17. - 9a095cf031)
2016. dec. 30. 20:09

Én egyszer kipróbáltam, meddig tudom minőségromlás nélkül leszorítani a havi kajapénzt, két főre. Kíváncsi voltam.


Macerás volt, mert mindent akcióban és az akciós helyen vettem meg, kb. 50.000 ft lett a vége. Ebben nem volt broiler csirke, csak tanyasi, de volt benne lazac is, de szigorúan mirelit filé, akcióban. Volt benne jázminrizses indiai étel, tésztából csak durum, kenyeret nem igazán eszünk, reggelire sem. Volt benne natúr joghurt, sok saláta, zöldség-gyümölcs, de kizárólag idénydolgok. De mi nem sütünk olajban, így nem veszek étolajat például, stb.


De mondom, macera volt. Ennél lejjebb már tényleg az egészség rovásra ment volna. Ez a tavalyi évben történt. Épp ráértem :)

2016. dec. 30. 20:06
Nem csak az számít, hogy hány fő van a családban, hanem hogy mennyi idősek, vagy nők ill. férfiak. Mi négyen vagyunk, abból három férfi (na jó, az egyik még kamasz, de pont ő eszik a legtöbbet) plusz én :) gondolhatjátok mennyit bírnak enni :) amíg kicsik voltak a gyerekek, mindenből kb. felét elég volt főznöm. Amúgy nem tudom megmondani mennyit költünk élelmiszerre, nem adtam össze egy hónapra még sosem, de szerintem nálunk több elmegy a 120 ezernél.
17. 9a095cf031 (válaszként erre: 9. - Plavalaguna)
2016. dec. 30. 20:04

Egyébként nem azt állítom, hogy ne kerülne bele simán a minőségi étkezés 120 ezerbe, ha az embernek van pénze, szimplán nehezen tudom elképzelni, hogy az átlag családok tényleg ennyi tudnak rá fordítani.


Kíváncsi lennék, kinek mennyi és milyen étel fér bele a havi kajapénzbe? Idővel szeretnénk hazamenni, érdekel a dolog.

16. 328e1b30ab (válaszként erre: 12. - Plavalaguna)
2016. dec. 30. 20:03
A pita liszt, víz, élesztő, csepp olaj, csepp só, igen.
15. Györgyike 79 (válaszként erre: 12. - Plavalaguna)
2016. dec. 30. 20:02

A mi menzánk is nagyon jó. Változatos, finom és van sok gyümölcs, magvas zsemle, vitamin saláták.

Mi is szeretjük az egészséges, finom kaját. Ez viszont azóta van, mióta nekem is van munkám. Azelött nagyon kevés mindenre jutott. Húsra nagyon ritkán.

14. 328e1b30ab (válaszként erre: 12. - Plavalaguna)
2016. dec. 30. 19:59
Azt hiszem, valamit nem értek: a krumpli kilója 200 ft, de szerintem olcsóbb, fél kg tészta 180 (és ez már durum). Mi ezen ezer ft négy főre?
2016. dec. 30. 19:57

Mi négyen vagyunk egy családban.

Olyan 70-80 a menza, bevásárlás. Ez mellett még néha elmegyünk étterembe, Mc-be, vagy rendelünk pizzát. 100 felett van nekünk is, de azért ez változó.

12. plavalaguna (válaszként erre: 8. - 9a095cf031)
2016. dec. 30. 19:53

aha... a házilag sütött pita.. az liszt meg víz??? ennyi?


Persze a saját gyúrt krumplistészta is megvan ezresből 4 főre... lehet egy két extrém kaját mondani... De ugye nem ezeken élsz egy hónapig??


egyébként miért baj, ha valaki nem spórol a kaján? Én pl azon pont nem szeretek spórolni. Nekem ez a kényelmes élet része, hogy nem kelljen filléreznem a menüösszeállításnál. Meg mondjuk ehessek rendszeresen halat pl. megvehessem a teljeskiőrlésű tésztát, stb.

De mondom, csak a gyerekeknek 15/hó a sulis kaja... Felénk pl a legtöbb gyerek alsóban eleve menzás, de felsőben is vagy 80% minimum. Középsuliban lesz először mindenki menzafüggetlen...(És egyáltalán nem ehetetlen a menza, nyilván ezért menzásak a gyerekek. itt pl tényleg van mindennap gyümölcs, stb)

11. 328e1b30ab (válaszként erre: 8. - 9a095cf031)
2016. dec. 30. 19:49
Egy kg lencse 450 és 600 ft között szór :)
2016. dec. 30. 19:47

A pénznek itt nincs értéke,az áruk meg minőségtelenek.

A szegényebb réteg csak a szemetet eszi.

Napi menü 500 forintból,nagyon fasza lehet gondolom :(

Eleget láttam,és az elszomorító.

9. plavalaguna (válaszként erre: 7. - 9a095cf031)
2016. dec. 30. 19:46

de mi a célja a topiknak?? mit szeretnél hallani?? a rendes kaja nem jön ki 30 ezer per főből se... Szóval a 30 ezer semmiképp se elrugaszkodott.


ha a gyerek nem menzás, akkor meg te veszed meg neki a kaját, tökmindegy, az pláne nem olcsóbb, mert kistételben veszed.

8. 9a095cf031 (válaszként erre: 5. - Plavalaguna)
2016. dec. 30. 19:46

Én azért ezzel nem értek egyet, bár nem az alálicitálás a célom, de pl. egy curry-s lencsefőzelék simán megvan ezer forintból négy főre. Egy kg lencse kb. 700 forint, abba csak egy kis zöldség kell, mellé egy-egy házilag kisütött pita és ennek elég nagy a kalóriatartalma, tök laktató. Még egészséges is.


Jó, ez természetesen csak egy példa volt, nyilván a marhahátszín fehérborban nem jön ki ennyire, csak arra akartam célozni, hogy azért szerintem nem igaz, hogy egy kiadós kaja feltétlenül 2 ezer forint felett kezdődik.

7. 9a095cf031 (válaszként erre: 4. - Plavalaguna)
2016. dec. 30. 19:42

Ismerem az otthoni árakat, mert járok bevásárolni, ha otthon vagyok, itt felénk azért nagy része drágább (nem minden, főleg az alapvető élelmiszerek, liszt, só és ilyesmik kerülnek ugyannyiba, de az egyéb már többe kerül).


A mi kajaköltésünkbe mindent beleszámoltam, mert táblázatot vezetünk róla, de iskolai étkezésre például nem gondoltam, bár nem is tudom, mennyire jellemző. Én sem az őskorban voltam iskolás, néhány évvel ezelőtt, akkor az általános suliban a diákok igen kis része volt menzás, talán 3-4 fő egy osztályból, középiskolásként meg jóformán senki nem járt menzára (nem is volt).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook