Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi lehet a gáztűzhely sütő részének a baja? fórum

Mi lehet a gáztűzhely sütő részének a baja? (tudásbázis kérdés)


19. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 18. - 6897bca198)
2016. dec. 30. 19:43
próbálj meg körbenézni a neten hol mennyibe kerülnek a sütők, nagyon nagy leértékelések vannak most mindenhol az is lehetne esetleg megoldás
18. 6897bca198 (válaszként erre: 17. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 30. 19:36
Hmmm, elvileg tudnék sütni ;-) gyakorlatilag nehezen. Még az előfőzött/sütött rakott ételek sem egyszerű. Városi legenda szerint süssek éjjel, mert nappal sokan sütnek, nincs elég nyomás. Most néztem, az ajtó szigetelőgumi is elszakadt, lehet az a baj, hogy nem zár rendesen a ajtó. Csak megsül a szilveszteri hús, mer' a sajtosrúd megint határeset, de ropiként tán jó lesz :-)))
17. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 9. - 6897bca198)
2016. dec. 30. 19:24
ha a sütő aljába teszel agyagcserepet visszavesz a hőből illetve egyenletesebben jön a hő és nem égeti annyira a sütit (sima agyagcserép olyan mint a tetőcserép). de az, hogy 4 fokozatnál nem süt erősebben az tényleg furcsa, de elvileg ez nem lenne baj, mert nekem is 8 fokozatos de 1-esen sülnek a piskóták (ezt sütöm a leggyengébb fokozaton), a 2-es pedig már bőven jó a pitéknek, egyéb tésztáknak és a csirkecomb és egyéb husiknak is bőven elég a 3-as max 4-es fokozat. tehát elvileg így tudnál sütni rajta.
16. kristo_f (válaszként erre: 15. - 6897bca198)
2016. dec. 30. 19:19

Mi a bánat romolhat el egy gázégőn, nem tudom

Anyámé hosszú évtizedekig működött gond nélkül

A sütőben hajlított cső U alakban sok furattal, vagy két egyenes cső amit billenteni lehet befelé akkor jobban melegít, vagy kifelé akkor kevésbé

Ezek a furatok nemigen tudnak eltömődni

Többet én sem tudok róla.

15. 6897bca198 (válaszként erre: 14. - Kristo_f)
2016. dec. 30. 19:00
Égni ég rendesen, de nem melegszik maximumig. Olvasom, hogy nem értesz gázhoz, de mennyi egy ilyennek a "kihordási ideje" vajon?
14. kristo_f (válaszként erre: 13. - 6897bca198)
2016. dec. 30. 18:53

Nade most is gáztűzhelyed van gáz sütővel, az meg nem romlik el úgy hogy ne lehessen javitani, jellemzően tisztitani

Ha nem ég rendesen akkor pancser szerelővel javitattad.

Gázhoz én nem értek

13. 6897bca198 (válaszként erre: 12. - Kristo_f)
2016. dec. 30. 18:30
Köszönöm, már majdnem mindent tudok ;-) A villanyóra a folyosón van, a biztosítótábla a lakásban, idén már nem megyek létrára, hogy megnézzem milyen színű és mi van ráírva :-))) Lehet, olcsóbban megúszom, ha valami extra sütőfunkciós gázsütős tűzhelyre váltok, mivel a sütés a gázátalányba belefér :-)
12. kristo_f (válaszként erre: 11. - 6897bca198)
2016. dec. 30. 17:53

Az automaták magyarul kismegszakitók

Ha piros a billentyűje akkor 10Amper, szürke 16A, kék 20A, sárga 25A, fekete azt hiszem 32A-es


Az alu vezetékek problémásak, de azok sem szoktak 1.5mm2-nél kisebbek lenni 10A-t ezek is elbírnak, a kötések okozhatják a melegedést.

A konnektorban meg kellene húzni esetleg a csavarokat, vagy ha nagyon régi a konnektor akkor cserélni mert az érintkezők elveztették a rugalmasságukat, rossz érintkezés

Ha a biztositék tábla alatt melegszik valami, akkor teljes felújitás kell, hacsak nem laza ott is valamelyik csavaros kötés

A szikrázás is laza kötésre utal.

Jó villanyszerellőt keress meg ezekkel a gondokkal


Azt nézd meg milyen szinű a villanyóránál levő automata és mi van ráirva hány Amper. 32A-ig szabadon, fizetés nélkül lehet bővitést kérni az áramszolgáltatótol

11. 6897bca198 (válaszként erre: 10. - Kristo_f)
2016. dec. 30. 17:37
Honnan lehet tudni, milyen automata van a táblán? A táblán 3 biztosíték-kapcsoló van, 8 éve a új mosógép 60 fokon ment, és szikrázott a tábla, akkor lett kicserélve a csavaros biztosíték kapcsolósra, vagy hogyan kell ezt nevezni. Ahogyan írtam, 90 fokon nem tudok mosni (nem is akarok, csak géptisztítás miatt indítottam el), langyos volt a vezeték és a mosógép dugója a konnektorban, leállítottam. Alu vezetékek vannak a falban, hallottam már "horror"történteket, hogy megvették a csili-vili kombinált gáztűzhelyet és az egész vezetéket ki kellett cserélni "+ ampert" venni az áramszolgáltatótól.
10. kristo_f (válaszként erre: 7. - 6897bca198)
2016. dec. 30. 17:10

Nem tudom, a mini sütőt bírja- e a biztosítótábla."


Mennyivel lehet menni az autómmal kanyarban?

Ez kb ilyen kérdés


Hány wattos a minisütő, milyen biztositék/automata van a táblán

Tájékoztatásul 2000-es majd' 9A-t vesz fel, ennyit minden becsületes automata elbír.

9. 6897bca198 (válaszként erre: 8. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 30. 16:47
Azt még nem, de azt nem tudom, miért nem melegszik tovább a 4. fokozatnál. Annyira nem tetszik, hogy mindenfajta géphez minimum 5.000 Ft a kiszállás+alkatrész+munkadíj, kicsit hozzáteszel és újat veszel a fogyasztói társadalom legnagyobb dicsőségére és növeld az elektronikai hulladékot.
8. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 7. - 6897bca198)
2016. dec. 30. 16:40
az próbáltad már, hogy a sütő aljába hagyományos agyagcserepet teszel? nem fog égetni annyira.
2016. dec. 30. 15:30

Köszönöm mindenki válaszát. Tisztítás megvolt, szerelő 2x tisztította, állított rajta, tizenezerért :-( a helyet nem lett jobb.


Nem tudom, a mini sütőt bírja- e a biztosítótábla.


Egyébként 15 éves a tűzhely, lehet javallt lenne kicserélni, majd talán Húsvétra. :-)

6. fincsi5 (válaszként erre: 1. - 6897bca198)
2016. dec. 30. 15:21
35 literes sütő elég nektek? Mert a Hauser TOS 3520-as nagyon jó.:)))
2016. dec. 30. 15:11

Nálunk nyitva van, semmi gond vele.

Gáztűzhelyünk van, most nézegetjük a kombit - mindenhol jót olvasok róla!(Az én sütőm általában 5 perc után elalszik. Szerelő mondta, hogy 2 dolog romolhat el: mindkettőt kicserélte, de így se jó. :/ )

2016. dec. 30. 15:11
Alapos tisztitas.
2016. dec. 30. 14:57
nekem is gáz a sütöm, de kint a nyaralóban villany és össze sem lehet hasonlítani a süteménysütést a villany javára. lehet kapni olyan sütőt ami alul villany felül gáz és 60-70 eft-ért már lehet kapni. én a villanysütőre szavazok. Elvileg a panelban is el kell bírnia a biztosítéknak, mert jó pár ismerősöm kombira cserélte a gázt (pont azért mert nem süt annyira jól mint a villany) és bírja nekik is. Hát azt a kis kinyitást amit írtál hogy hagyd e nyitva sütés közben én azt inkább nem merném. de nem vagyok szakember
2016. dec. 30. 14:50
lehet, csak egy alapos tisztítás kell neki
2016. dec. 30. 14:44

15 éves Zanussi gáztűzhelyem van, egyre nehezebben süt. A maximális 6 fokozatból 4 fölé alig megy, félnapos üzem mellett is. Kb. 1 éve a sütemény, kalács felül megég, alul jó esetben rózsaszín, közepe nyers/szalonnás, a linzerfélék meg csak kiszáradnak. Hús/rakott étel csak akkor sül meg, ha legalsó rácson kezdem sütni, kb. 1 óra múlva középre téve még bő fél óra. Megnéztem a használati utasítást, azt írja, a kis tetőt (amit ki kell nyitni, hogy be tudjam gyújtani) felnyitott állapotban kell tartani. Vajon ez biztonságos így? Első körben lehet szerelőt keresek hozzá.

Gondolkodom kombinált tűhelyre cserélni, ha nyerek a lottón ;-). Vajon a panelben lévő biztosítótábla elbírja? Ahogy hallom, aranyárban lehet venni + ampert. Ha 90 fokra tettem a mosógépet, langyos volt a kábel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook