Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit lehet még tenni páramentesítés céljából? fórum

Mit lehet még tenni páramentesítés céljából? (tudásbázis kérdés)


14. Mezei Virág (válaszként erre: 13. - Domimami)
2016. dec. 31. 15:10

Résszellőzést nem tudtatok beállítani?

Nem mindegyiknél lehet, tudom. :(

13. Domimami (válaszként erre: 12. - Jozsi.38)
2016. dec. 31. 12:45

Kipipálva.Ez volt az első amit vettünk.60000.

Infrafűtés:80000.

Most jön majd az automata légbeeresztő.Minimum 100ezer.

2016. dec. 31. 09:33
páramentesítők? Mondjuk nekem az ellenkezője a gondom, nekem párásítót kell vennem, az olyan 15000ft. De ha szétnézel nagyobb barkácsáruházakban, biztos lehet kapni páramentesítőt.
11. Domimami (válaszként erre: 10. - Mezei Virág)
2016. dec. 28. 20:28
Na,ezt kipróbàljuk éjszakàra!😀
2016. dec. 28. 20:18
A mi nyílászáróinkat be lehet úgy állítani, hogy jöjjön egy kis friss levegő - ez is résszellőzés, csak nem automatikus. Kb. \ így kell állítani a kilincseket.Kipróbáltátok a tiéteket?
9. Mezei Virág (válaszként erre: 8. - Domimami)
2016. dec. 28. 20:12
8. Domimami (válaszként erre: 5. - Kristo_f)
2016. dec. 28. 19:41

Sk.csak az infra fütést tudtuk megoldani,de azt csak a laminált lap alá.A hidegburkolat alá már húzósabb lenne.

Hogy honnan a sok pára,fogalmam sincs,csak arra tudunk gondolni,hogy ezelőtt nem volt benne rendes fűtés sosem.Mostmeg a hideg meleg összecsap.

7. Domimami (válaszként erre: 6. - Mezei Virág)
2016. dec. 28. 19:37
Hát ez az,nem olcsó.Pedig már csak ez lehet a megoldás.Amíg nincs meg,marad a törölgetés😬
6. Mezei Virág (válaszként erre: 4. - Domimami)
2016. dec. 28. 19:26

Ez garantáltan baj!

1 db résszellőző beszerelése 25 ezer Ft. - Ennyi volt néhány hete. Kb. ilyen gondok miatt szereltették be, és jó.

Családi házba nem való a műanyag nyílászáró, ha nincs egyéb szellőzés.

Szakember tud segíteni.

5. kristo_f (válaszként erre: 2. - Domimami)
2016. dec. 28. 16:54

Padlón áll a víz? Honnan jön össze annyi pára?

Gondolom elöbb kellett volna szakember véleményét kérni

Feltételezem, sajátkezüleg nem tudtok kivitelezni semmit, értem a barkácsolásra

Esetleg ezeken a fórumokon lehetne éreklődni, vannak szakemberek vagy tapasztaltabbak

[link]


[link]


[link]


Szerintem az általad is emlitett páraérzékelős szellőzés vagy a hővisszanyerő szellőzés lehet a megoldás

[link]

4. Domimami (válaszként erre: 3. - Mezei Virág)
2016. dec. 28. 14:05

Vaci új műanyag.Marha jól záródnak.

Ez is baj lehet.

Néztem egy céget szellőztetéssel kapcsolatban,minimum 100ezer +a vidéki kiszállás.Kicsit húzós,tekintve,hogy már majdnem 200ezret költöttünk eddig a megoldásra.Lehet,hogy feleslegesen?!Még egy 100as és falnak megyek.

3. Mezei Virág (válaszként erre: 2. - Domimami)
2016. dec. 28. 14:01

Nem írtad milyenek a nyílászárok.

Esetleg résszellőzőt beszereltetni. Ez automatikusan nyit, ha magas a páratartalom.

2016. dec. 28. 12:40

Szóval,a kérdés:vettünk egy családi házat tavasszal.Tök jó,gondolhatnánk.Ám van egy kis bibi.A lakásban csak a nappali volt fűtve anno egy kályhával.Burkolat nem volt a 2szobában.Leburkoltunk,fűtést csinàltattunk(vegyes tüzelés) viszont a padló a nappali kivételével párásodik.

Vettünk már páramentesítő gépet,infrafűtést tettünk be utólag a padló alá,de a helyzet nem mindenhol javult.

A konyhában konkrétan áll a víz,az ajtók,ablakok reggelre"csatakosak"a víztől.

A ház nincs szigetelve csak a lábazata,meg a padlás termolinnal.

Gondoltunk az automata légbeömlőre,de elég drága.

Mit lehetne még tenni?Ja,a lakás egyébként új építésű,szóval nem vályog.

2016. dec. 28. 12:33
Páramentesítés

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook