Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gesztációs diabéteszes kismama - SOS! fórum

Gesztációs diabéteszes kismama - SOS! (beszélgetős fórum)


22. Tünde1974 (válaszként erre: 21. - Esőcsepp)
2017. jan. 10. 20:17
Köszönöm :) Nekünk 175 g-ot kell tartani. És étkezés utáni cukraim 6,0 körüliek egyenlőre, remélem így is marad! :)Soha nem volt gondom a cukorral terhesség előtt. Most is a terhelésem volt határértéknél. De a 3 havi is jó volt.
2017. jan. 10. 13:43

Sziasztok! Nekem is gesztációs diabéteszem volt, szintén 160 gramm ch diétát kellett tartanom. Eleinte elegendő volt a diéta, sajnos a vége felé már inzulin is kellett. Nálunk az étkezés előtti vc-nál nem volt kritérium, hogy 5 alatt legyen, viszont az étkezés után egy órával 7 alatt kellett lennie. Nálunk így volt elosztva az étkezés:

Reggeli: 20 gr ch-csak lassú ch

Tízórai: 20g ch-10 lassú-10 gyors ch

Ebéd: 55g ch-inkább lassú

Uzsonna: 20g ch-lehet gyors

Vacsora: 30g ch-csak lassú

Pótvacsora: 15g ch-csak lassú(lisztes áru)

Ha éhes vagy az étkezések között, akkor lehet enni kockasajtot, trappista sajtot, biztos van ezekből is laktózmentes. Érdemes teljes kiőrlésű kenyeret választani, nekünk azt mondták, a rozsos kenyeret, meg a korpás kiflit/zsemlét felejtsük el. Sok zöldséget inkább nyersen, gyümölcsöt számolni kell, mert az is gyors felszívódású, sajnos nem lehet ész nélkül enni. Tejből max 2 dl-t egyszerre. Ebédre főzelékféléket, húsokat. Tésztát, burgonyát, fehér rizst ritkábban. Ha nem tudod megenni a kiírt ch mennyiséget ebédre, kipótolhatod 100%-os gyümölcslével.

Ha fáj e torkod, lehet, hogy bujkál benned valami, a betegség is okozhat magas cukrot. Egyébként most kezdted még csak a diétát, a szervezetednek is át kell állni rá. Ha nagyon nem jók a cukraid több hét diéta után, mindenképpen menj el a diabetológiára! Nem csak nagy lehet a baba, hanem a szervei is károsodhatnak, illetve a TARTÓSAN magas cukor eredménye képpen elöregszik a placenta, és nem jut elegendő oxigén a babának. Nem ijesztgetni akarlak, olvasgass utána a témának. Remélem tudtam segíteni. :-)

2017. jan. 8. 18:05
Sziasztok! Nekem azt mondták, hogy étkezés után kell 1 órával mérni és annak az értéknek 7,0 alattinak kell lennie. Úgy járunk a cukorgondozóba, hogy délben itthon étkezés, utána 1 óra múlva mérjük saját vércukormérővel. ÉS 7,0 alatti a jó érték!
19. bnedora (válaszként erre: 18. - 140d4f9ec0)
2016. dec. 31. 10:55

Mint írtam, nem tudom, hogy a kismamáknál mennyinek kell lenni, de az egészséges cukorérték 6.3-ig normális. Egyelőre tartsd be a diétát, sok főzeléket, zöldséget és gyümölcsöt fogyassz! Bizonyos gyümölcsök magas cukortalmúak (banán, körte), ezeket mellőzd.


Interneten sok minden olvasható, mint pl. ez:


[link]


Az idegeskedés növeli a cukorértéket, így ha lehet, ne gondolj semmi rosszra. Biztosan egészséges, szép babád fog lenni.

18. 140d4f9ec0 (válaszként erre: 17. - Bnedora)
2016. dec. 30. 15:00

kedves Bnedora!


Ez biztos terhességi diabétesznél?

Mármint, h itthon mérve evés előtt 6.3-nál, evés után 1 órával pedig 10-nél alacsonyabb kell legyen?


Annyit kutakodtam a neten, s szinte mindenkinek sikerült evés előtt 5 alatt, utána pedig 7 alatt mérni.


Nagyon félek! Az enyém annyira össze-vissza van, félek, h baja lesz a babának, s azt nem élem túl.

17. bnedora (válaszként erre: 16. - 140d4f9ec0)
2016. dec. 30. 12:09

Kérdésedre nem tudom a választ.


Paprikát, paradicsomot, uborkát ehetsz, a pékáruval kell vigyázni. Lehetőség szerint teljes kiőrlésűt egyél, reggel, este 1 szeletet v. 1 zsömlét, amely kb. 6-7 dkg legyen.


A 8.3 elfogadható evés után. Akkor van baj, ha huzamosabb időn keresztül 10 fölé megy. És arra kell vigyázni, hogy az evés előtt mért ne legyen 6.3-nál nagyobb.

16. 140d4f9ec0 (válaszként erre: 15. - Geranna7)
2016. dec. 30. 11:05

Sajnos nem sokat értem el eddig a diétával, pedig nagyon igyekszem.

Ma uazt ettem reggel, mint tegnap, egy szelet sonkàval kevesebbet és minimális pritaminpaprikát (ennyi az eltérés), ma mégis 8.3-at mértem, míg tegnap 6-7 körül.

Nem értem. :-(

Talán az volt a baj, h bevettem a vasat és mellé C-vitamint?


A torkom is fájni kezdett, remélem elmúlik!


Lànyok, azt tudjátok, h a Szent Imrébem csinálnak befekvős cukorprofilt?

Csak jan. 18-a után mennék, nehogy a mozgástól bevérezzek, mert akkor nem jutok el a magán UH-ra. Fontos lenne jól látni a babát, a kórházi UH nem ad szerintem olyan jó képet.

15. geranna7 (válaszként erre: 1. - 140d4f9ec0)
2016. dec. 30. 09:14
Hogy vagy? Sikerült megtudnod valamit? Szorítok neked!!
14. geranna7 (válaszként erre: 13. - Bnedora)
2016. dec. 29. 18:21
Köszönöm a választ. Benéztem hozzád. Azt hiszem olvasód leszek. Bár nálunk nincs ez a gond. De szeretem az egészségesebb kajákat.
13. bnedora (válaszként erre: 12. - Geranna7)
2016. dec. 29. 14:15
A Cukorbeteg lettem naplómban is található több recept, de a google-ban többfélét is lehet találni, én is onnan szedem őket, csak be kell írni: bulgur receptek
12. geranna7 (válaszként erre: 11. - Bnedora)
2016. dec. 29. 14:02
Leírnád az elkészítését többféleképpen? Érdekelne mert én csak forrázást és pici főzést ismerem. Adni hozzá kis delikát és bors. Köszi ha leírod. Jöhet priviben is. Mert nem akarok a fórumindítónak kellemetlenkedni.
11. bnedora (válaszként erre: 10. - 140d4f9ec0)
2016. dec. 28. 16:42

A basmati és a jázmin rizs is jó, de én szinte csak a bulgurt használom. Finom és laktató is. Többféleképpen el lehet készíteni.

Szerintem az 1 csomag rizs, kb. 4 évesre való. Inkább pótold zöldséggel és gyümölccsel.

2016. dec. 28. 13:52

:-(

A basmati rizs szerepel a kórházban kapott mintaétrendben. 1 csomag 125 gr, ennek kb. a fele kell egyszerre a CH alapján. Ez nekem hatalmas adag, két ebédre szoktam enni. Mindent elkövetek a babámért, igyekszem ezt megenni, de nem biztos, h bent marad, s rosszul is vagyok ebéd közben. A cukrom pedig felvitte 9 fölé.

A barna rizst nem tudom megenni, hányok tőle.

A krumpit és a tésztat a napokban fogjuk kipróbálni, hátha.


56 kg vagyok most, 24 hetesen, 162 cm magas.

24 órából 22-t legalább fekszem.

Talán ezért nem esik jól ilyen mennyiség, mert nem mozgok szinte semmit. :-(

9. bnedora (válaszként erre: 6. - 140d4f9ec0)
2016. dec. 28. 12:31

Mi az a nagy adag köret?

Nem lehet több a rizs (barna) v. tészta 5 dkg-nál nyersen. 3 db tyúktojás nagyságú burgonya pl. 40 CH-t. Ha ezt pürésítve eszed, gyorsabban szívódik fel, mintha darabosan ennéd, így nem ajánlják pürésen.


Úgy kell kialakítani az ételt, hogy 50 %-ban CH-t, 25-25 %-ban zsír és fehérje legyen.


Ha gyorsan felszívódó ételhez mindig kell lassú felszívódót is enni (pl. 10-10 CH)

8. Arón1 (válaszként erre: 6. - 140d4f9ec0)
2016. dec. 28. 11:35
A szénhidrátból nem lehet levenni egy kicsit, egyenletesen minden étkezésből? 160 g szénhidrátot javasolnak az orvosok a 60 kg-os és a 90 kg-os kismamának is? Baj lehet abból, ha kevesebb a szénhidrát?
7. bnedora (válaszként erre: 6. - 140d4f9ec0)
2016. dec. 28. 11:34
A tojásnak nincs CH-tartalma, de heti 2-3-nál többet nem ajánlanak. Fehérjebevitelnek a húst és az olajos magvakat ajánlom.
2016. dec. 28. 11:25

Nagyon köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

Kaptam táblázatokat, hatszor eszem, 3 óránként.

Sajnos laktózérzékeny vagyok, így laktópzmentes tejtermékeket eszem. A diéta óta hasmenésem van, talán a napi 1 pohár tejtől vagy natúr joghurttól, ezért két napja elhagytam, de továbbra is hasmenésem van.

Attól is félek, h ezzel a diétával alig viszek be fehérjét, tekintve a nagy adag köretet (hogy kijöjjön az elegendő CH), húsnak már nincs sok hely.


Az inzulintól is tartok, h estleg az ingadozó értékek miatt rosszul lesz beállítva.


És tényleg ennyi kaját nem is ettem azelőtt.


Tojást megehetek vajon két étkezés között?

Vagy felvágottat magában?


Mennyire menne fel diéta nélkül a cukor?

Tényleg nem tudom, h mivel ártok többet.

A 8.4-es cukorral vagy ha nem kapjuk meg csak a fele kalóriát és a töredék fehérjét. :-(

5. bnedora (válaszként erre: 3. - Vecus)
2016. dec. 28. 09:20
Pont éjszakára nem szabad gyorsan felszívódó CH-ot fogyasztani.
2016. dec. 28. 08:42

Ja és érdeklődj utána az otthoni vérvételnek.

Ugyanis ilyen esetben ki lehet hívni egy asszisztenst aki házhoz megy és veszi le a vért.


Lehet hogy ez pénzbe kerül de jobb mint ha neked kellene menned.

2016. dec. 28. 08:38

Szia!


Első kérdésre válaszolva nem kell korán kelni az éhgyomri cukor mérésre.

Elég közvetlenül étkezés előtt.


Lehet vannak olyan ételek amik tartósan felviszik a vércukor szintedet.

Kerüld a fehér lisztes dolgokat.

És a gyorsan felszívódó szénhidrátokat.


Viszont lehet hogy utóvacsorára épp gyorsan felszívódó szénhidrát kellene hogy a reggeli értéked ne legyen magas.



Ami fontos hogy ha magas marad a cukrod bármit is eszel akkor valószínűleg kell inzulin.

2016. dec. 28. 08:33

Nagyon sajnálom, hogy problémás a terhességed.

Nem tudom, a terhességi cukorbetegség mennyiben tér el a 2.tipusú cukorbetegségtől (nekem ez van), de az eredmények nálam jók lennének.

Nem hiszem, hogy a vércsepp mennyisége befolyásolná a cukoreredményt. Ha mér a készülék, akkor megfelelő lehet a vér mennyisége.


Szerintem fontos, hogy aránylag azonos időben étkezz. Fontos lenne a mozgás, de a te állapotodban ugye ez nem lehetséges, így magasabb lehet a cukorérték.

Lehetőség szerint sok zöldséget, gyümölcsöt fogyassz. A tészta, a krumpli, a finomított liszt, nagyon emeli a cukrot.


Gyorsan felszívódó CH-ok: a tej, gyümölcs, kefir, stb.

Lassan felszívódó CH-ok: a teljes kiörlésű lisztből készült pékáruk, korpás keksz, barna rizs, bulgur, és a nyers zöldségek.


Sok hasznos dolgot találsz a Cukros lettem naplómban, ha gondolod, nézz be hozzám.

2016. dec. 28. 07:53

Sziasztok!


Nagyon nagy szükségem van a segítségetekre!

24 hetes kismama vagyok, egy hete derült ki, hogy a terheléses cukrom a határérték felett van.

Az éhgyomri 4.4 lett, a 120 perces már 8.4.


A hab a tortán, hogy placenta prévia (lepény rendellenesség, már kétszeri bevérzés) miatt fekvő beteg vagyok, nem tudok a diabetológiára bármikor elmenni.

Sajnos vagy-vagy helyzet alakult ki, vagy eljárok kontrollokra, s akkor lehet, hogy lesz megint egy vérzésem, talán sajnos komolyabb mint eddig, s abból lesz a baj, vagy itthon maradok, s a cukor okozhat gondot. A férjem egyáltalán nem akarja, hogy bemenjek a kórházba, mármint a diabetológiára.


Amikor kiderült a baj, éppen a kórházban voltam a második bevérzés után, s ott sikerült egy diabetológussal és egy dietetikussal is beszélnem. Mivel nekem új ez a téma, megkérdeztem, ami egy nap alatt hirtelen felmerült bennem, mint kérdés, de persze miután hazaengedtek, újak merültek fel.


Mérem itthon a vércukrom. Éhgyomrit és utána 60 perccel, ahogy mondták és mutatták.

A tízórait, az uzsonnát és az utóvacsorát nem mérem.


Sajnos a reggeli sosincs 5 alatt, az elmúlt napokban ezeket mértem: 5.3, 5.5, 5.2, aztán volt egy 6.4 amitől megijedtem, s tíz perc múlva rámértem megint, akkor már 5.6 volt, a legutolsó, ma reggeli pedig 5.1.

Reggeli után egy órával már 7 felett vagyok, 7.5, 7.4 kb. a mért értékek.


Ebéd előtt eddig volt: 5.2, 5.2, 5.5 és tegnap 6.0.

Ebéd után: 7.8, 6.2, 9.5 és 6.6 (utóbbi szépnek tűnt, rámértem megint, akkor már 7.5 volt).


Vacsora előtt: 6.3, 5.9, 5.5, 5.9.

Vacsora után: 8.5 (rámérve fél perc múlva 7.4), 7.2, 8.2, és 7.7 a tegnapi.


Nagyon ingadozik az egész.

Igyekszem mérni a szénhidrátokat. Ahogy olvasgattam a neten, másoknak olyan szépen megy, nekem nem. Nehezíti persze, hogy nem tudok annyiszor felkelni és a konyhában ülni vagy állni, mert feküdnöm kell. Az ebédet pl. lehetetlen megoldani így. A férjem dolgozik, a család messzebb lakik. Találtunk egy helyet, ahonnan keddtől rendelni fogunk, elvileg kiszámolt 50 CH van benne, de hogy ebből mennyi gyors és mennyi lassú, azt persze így nem tudni. :-(


Van néhány kérdésem. Ha tudtok, kérlek válaszoljatok! Köszönöm!


A reggeli, éhgyomri értéket mennyivel felkelés után kell mérni? Nálam kb. 5, maximum 10 perc telik el. Lehet, hogy ez korai, s inkább hamarabb kellene kelnem? (Első étkezés reggel 7 óra.)


Volt már valaki hasonló cipőben, hogy feküdt és akkor is 165 gramm szénhidrátot kellett bevinnie? Ez nekem sok nagyon, eddig sem ettem ennyit, s elvileg ez egy diéta. Hatalmas így egy ebéd adag, teli a tányér (még itthoni a kaja) basmati rizzsel és zöld körettel, hogy kijöjjön az 50 gr CH, s mellé már alig tudok húst enni, pedig a kalória is kellene a babának. Hányingerem van evés közben, nem esik jól szinte semmi.


Szerintetek erre már adnak inzulint? Ahhoz lehet kérni cukorprofilt, kórházi befekvéssel? Nem tudok sajnos napi többször visszamenni a kórházba, hogy vért vegyenek, de ülni sem tudok ott naphosszat. :-( És ezt az ottani "diabétesz menüvel" csinálják meg? Mert ha igen, akkor nem sokat érhet, amíg bent feküdtem karácsony előtt, fehér kenyeret hoztak vajjal és párizsival, cukros tea is volt, stb., nem hiszem, hogy ez így jó.


Méry kék mérőm van. Számít az, hogy mekkora a vércsepp az ujjamon, amikor hozzáérintem a tesztcsíkot?


Nem magam miatt aggódok, hanem a kislányunk miatt! Nem akarok minden nap rettegni. Már sikerült némileg megnyugodnom az elmúlt napokban, de még mindig nem tudok semmire koncentrálni, nem tudok egy filmet úgy megnézni, hogy odafigyeljek. Szeretném, ha egészséges lenne a Kicsink!

Ha nagyobb súllyal születik, az egy dolog, biztos egyébként is, hogy császárral fogok szülni a placenta miatt. Csak más baja ne legyen!

Január 17-én megyünk UH-ra, addig semmiképp nem szeretnék máshová kimozdulni, nehogy vérezzek, mert akkor csak a kórházi UH-val tudják megnézni, az pedig sajnos nem ad olyan jó képet, mint a magán rendelőé.



Mindenkinek nagyon köszönöm, aki tud segíteni!

Mancsi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook