Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 7,5 hónapos tápszeres babának hasmenése van, mit lehet neki adni enni, inni? (Nem fogadja el se a teát, se a vizet, tápszert nem kaphat.) fórum

7,5 hónapos tápszeres babának hasmenése van, mit lehet neki adni enni, inni? (Nem fogadja el se a teát, se a vizet, tápszert nem kaphat.) (tudásbázis kérdés)


12. Carfiol (válaszként erre: 10. - Mókuska2012)
2016. dec. 27. 21:02
Inkább ébredjen többször és kapjon többször keveset vagy amennyit elfogad, mert akkor tuti elegendő folyadékhoz jut szegényke. Esetleg Sinlac vagy Sinemil? Úgy tudom azok tejmentesek, bár cukortartalmuk ezeknek is van, de én tojnám le, ha hatásos. Esetleg azokat is csinálhatod hígra. Bár, ha nincs otthon, akkor ezért már nem szaladj ma el otthonról. Esetleg rizspehely almalében megáztatva? Vagy szoktak még hasmenéses betegnek rizsnyákot adni...rizst már kaphat úgyis. Mondjuk azt jó sokáig kell főzni, lehet azzal ma már nem szórakoznék. Totál szétfőzném mászkosra a rizst és azt leturmixolnám almával vagy párolt almával. Remélhetőleg nem maradna darabos, mert úgy lehet nem kell neki. Hirtelen ennyi ötletem van, remélem hamarosan jobban lesz a kicsi. A darált háztartási kekszes alma is isteni finom, amit a doki mondott.
2016. dec. 27. 20:59
Fecskendőből adnék neki cukros teát.Igen,nem baj ha cukros ilyenkor,sőt...erőltetném lefele,mert kiszárad,és kórházba fogtok kerülni.Jobbulást!
10. Mókuska2012 (válaszként erre: 9. - Carfiol)
2016. dec. 27. 20:40
Nagyon köszönöm, na ilyesmikre gondoltam, ha van neked vagy bárkimásnak hasonló praktikája nagyon megköszöném, főleg valami laktató kellene, most is úgy üvöltött nem akart elaludni tuti hogy éhes. Most diktáltam bele egy kis almalevet, de kérdés mikor ébredünk és hányszor az éjjel. :S :(
9. Carfiol (válaszként erre: 8. - Mókuska2012)
2016. dec. 27. 20:17
Répát lereszeled, megsózod a vizét kicsit, hiszen a hasmenéssel rengeteg sót veszít ( még akkor is megsóznám, ha 1 éves korig nem ajánlják a sózást ) és felteszed főni legalább annyi vízben, hogy ellepje, aztán leszűröd és a kihűtött lével itatod. Nagyon jót tesz a gyomrának. A megfőtt répára meg rámész a botmixerrel és azt is adhatod neki, ha elfogadja. Az almalé is jó, de én fognám az almát, megpucolnám és lereszelném, ha kell még forralt, lehűtött vízzel hígítanám, pépesíteném és azt adnám neki. Az almában lévő pektin megköti a bélben a bacikat. Esetleg patikában lehet kapni orális rehidráló folyadékot. Szerintem inkább legyen híg, amit adsz, mert azt könnyebb megemészteni is, nem terheli le annyira a gyomrát. A kiszáradás ilyenkor a legveszélyesebb. Teát is cukrozhatod...az a lényeg, hogy belediktáld valahogy a folyadékot.
2016. dec. 27. 20:02
természetesen voltunk orvosnál, ilyen hülye nem vagyok hogy nem viszem el. ő csak annyit mondott, hogy tea, meg főzzek neki csirkét, répát, krumplit saját levében leturmixolva. Én kérdeztem az almát, banánt, az almát kekszel javasolta de a banánt nem. Azt mondta tápszert nem kaphat, mert ha kap akkor akár 2 hétig is elhúzódhat. Ha nem vettem 4-5 féle teát máma hogy próbálgatom egyiket másikat, de csak ráharap a cumisüvegre és ordítközbe, a víznél úgyszintén, vettem neki mert találtam a baba-részlegen olyan almalevet amit 4 hós kórtól lehet adni 2 dl 400 ft!!! adtam neki kínomba, hogy igyon már valamit az tetszett neki, de félek, hogy a cukor tartalma miatt nem a legmegfelelőbb. Szóval fogalmam sincs hogy adhatom-e neki? Szegénykém folyton éhes. Nem tudom hogy mit lehet még tenni valami táplálóbbat adni. Nagyon nyűgös, sokat sír gondolom mert éhes.
2016. dec. 27. 19:18
Gyógyszertárban kapható tápszer hasmenéses csecsemőknek,nem biztos,hogy jól írom a nevét ORS-25?Ezen kívül répalé,almalé.Adhatsz még nem tejalapú tápszert is.
2016. dec. 27. 19:00

Megkérdezném az ügyeletet, minimum telefonon, hogy milyen tápszert helyettesítő ötletük van erre az esetre!!!!

bIZTOS, HOGY MÁS BABÁKNAK IS VAN-VOLT HASONLÓ PROBLÉMÁJUK, TEHÁT KELL LENNIE ÖTLETÜKNEK!

5. spann (válaszként erre: 1. - Mókuska2012)
2016. dec. 27. 18:51

Hát ez az, amit csak az orvos tud megmondani!

Sürgősen keresd fel!

2016. dec. 27. 18:50
Erőltetném azt a teát, vagy vizet, mert különben kiszárad és infúziót fog kapni. Próbálnám, kanállal, pohárral, üveggel, bárhogy.
2016. dec. 27. 18:48
alma, banán, reszelt sárgarépa. Próbáld meg itatni valahogy, ha nem eszik az nem akkora baj, mint az, hogy nem iszik
2016. dec. 27. 18:48

Védőnő, esetleg orvos telefonszáma nincs meg?

Én biztosan vinném az ügyeletre!!

2016. dec. 27. 18:46
7, 5 hós tápszeres, hasmenéses. Mit lehet neki adni enni, inni? (Nem fogadja el se a teát, se a vizet, tápszert nem kaphat.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook