Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tehetnék hátfájás ellen, 20 évesen? fórum

Mit tehetnék hátfájás ellen, 20 évesen? (tudásbázis kérdés)


20. spann (válaszként erre: 16. - Syria)
2017. jan. 13. 19:59

Még jobb a gyógyvíz! A Lukács! Na, az csodát tesz, annál jobb csak egy létezik: a hévízi gyógytó.

És a víz alatti gyógytorna.

19. syria (válaszként erre: 18. - Ca6273a8a5)
2016. dec. 29. 18:20

Arra a megállapításra jutottam, hogy minden monoton munka káros.

Aki áll, az abba gebed meg, aki fizikai munkát végez, hamar elkopik és lehetne sorolni.


Tényleg egyetlen ingyen ellenszer van: a megfelelő mozgás kiválasztása.

2016. dec. 29. 11:18

az akkupunktúra nagyon hatásos, nekem a mozgásszervi problémám (alig bírtam járni) csak az segített.


sajnos úszni nem tudok. és hát az ülőmunka elég káros...

2016. dec. 29. 05:14
Valóban az úszás a legjobb.
16. syria (válaszként erre: 10. - Plavalaguna)
2016. dec. 28. 20:54

Egyetértek, különösen a 40 éves kori előrejelzéssel.


A fórumindító helyében a squash, az aerobic helyett úszni járnék, mert a mozgásszervi problémákra az úszásnál jobbat még nem találtak fel. Legalábbis olyat, ami a kispénzűek számára is elérhető.

Messze van az uszoda? Az oda-vissza jutáshoz be lehet iktatni sétát, esetleg összeállni több koleszossal és taxival jönni-menni. Időrabló a hajszárítás? Ha ezen múlna az úszás, az egészségem érdekében rövid hajat hordanék.

A masszázsról az a véleményem, hogy nagyon-nagyon jó, de nem sokat ér, ha nincs rendszeresség, heti minimum 2 alkalom.

15. syria (válaszként erre: 2. - Sacc01)
2016. dec. 27. 21:39
Huszonévesen én is állandó hátfájdalomtól szenvedtem, nem segített semmi. Végső elkeseredésemben lézer-akupunktúrás orvoshoz fordultam, aki pár kezeléssel évekre tünetmentessé tett.
14. life14
2016. dec. 27. 20:09
13. spann (válaszként erre: 2. - Sacc01)
2016. dec. 27. 17:35
Ha ennyit kell ülnöd, mindenképpen kell egy jó szék. Állítható támlás, amit szabályozni lehet, és tartja a hátadat.
2016. dec. 27. 16:37

Szia! Én azt javaslom, hogy vedd nagyon komolyan és a hátizmokat erősítsd meg, nem ártana először gyógytornászhoz fordulni, illetve orvossal is megnézetni nincs-e már gerincsérv vagy kitüremkedés, mert akkor arra külön kell figyelni.


Nekem nem fájt a hátam, viszont nem megfelelő tartásban sokat tanultam, amikor meg észrevettem, hogy baj van, már késő volt, 2 év hátfájás után bénulásig romlott az állapotom. Egy éve küzdök, de amit elrontottam teljesen nem tudom helyrehozni, ami viszont rajtam áll azt megteszem.

11. Linzerkarika (válaszként erre: 2. - Sacc01)
2016. dec. 27. 16:12

Talán egy ilyen tartásjavító heveder segítene tanulás közben is

[link]

10. plavalaguna (válaszként erre: 2. - Sacc01)
2016. dec. 27. 15:26
ülj fittnesslabdán ;) és gerinctorna, plusz hátizomerősítés. Illetve kijárhatsz kocogni az nem plusz idő, otthonrol indulsz (vagy koliból) és itthonra érsz haza (vagy koliba). Ha sokat ülsz, nem tudsz mást tenni, csak sporttal védekezni a hátfájás ellen. ha most nem kezdesz sportolni ez csak rosszabb lesz, 40 éves korodra már rokkant leszel :( inkább építsd bele a sportot a mindennapokba. már egy félóra naponta csodákra képes.
9. Lonna4 (válaszként erre: 2. - Sacc01)
2016. dec. 27. 14:26
Gerinctorna? Szükséges lenne megerősíteni az izomzatot.
2016. dec. 27. 13:28

A térdeplős szék is jó, az nem is foglal sok helyet. Talán az a legjobb, ha ezeket váltogatod, pár óra ágyon tanulás, pár óra labdán, pár óra a térdeplősön vagy a dinamikus párnán.

Munkahelyen nagyon jó székeink vannak, dinamikus párnán ülök, 8 óra ülés után ugyanúgy fáj a hátam, pedig én is nyújtózkodok, óránként felállok, sokat sétálok stb. gyógytornász mondta, hogy bármin lehet görnyedve ülni, ha nem figyelsz a tartásodra...

A jóga is nagyon jó, megerősíti a törzsizmokat, megtanít helyesen ülni, ha rendszeresen jógázok, semmi bajom, és azt talán könnyebb is beépíteni a vizsgaidőszakba, mint az uszodába járást. Pl. youtube tele van jobbnál jobb jóga videókkal, úgy ki se kell mozdulni otthonról.

2016. dec. 27. 13:20
Torna.
6. 8a65af67ce (válaszként erre: 2. - Sacc01)
2016. dec. 27. 12:59
Stresszes vagy? Attól is fájhat, és ezen a párna nem segít.
5. vikucka (válaszként erre: 3. - Sacc01)
2016. dec. 27. 12:46

Szia! En gumilabdan szoktam ülni, ha nagyon nem birom, iroasztalnal is.

Amikor meg tanultam, sokszor tanultam az agyban ugy, hogy a hatam a falnak tamasztottam.

2016. dec. 27. 12:14
Ezt a párnát nem ismerem. Ékpárnát használunk: jobb, de ezen is lehet görnyedten ülni. Sajnos nincs ötletem!
2016. dec. 27. 11:59
Ezeket a dinamikus ülőpárnákat nézegetem most, van valakinek tapasztalata róla?
2016. dec. 27. 11:57

Orvosi egyetemre járok, szóval rengeteget görnyedek a könyv fölött ülve. A szék amin tanulok, nem támasztja alá a hátam , de olyan kicsi a koliszoba hogy másfajta be sem férne.

Tanulás közben gyakran nyújtózkodok, megnyújtom a hátam , akkor ideig-óráig jobb. Sportolok, heti egy squash illetve egy aerobic , sokat sétálok , néha masszőrhöz is eljutok... De semmi sem hoz pár óránàl tovàbb tartó javulást. Úszásra gondoltam még, de nagyon messze van tőlem uszoda, és hajszárítással- mindennel együtt rengeteg idő.

Van valami tippetek esetleg? Tudom hogy görnyedten tartom magam , viszont napi tizen x óra tanulásnál nem tudok odafigyelni rá.

2016. dec. 27. 11:53
Mit tehetnék hátfájás ellen, 20 évesen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook