Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szakaszos/átmeneti böjt - aki csinálja, ide! fórum

Szakaszos/átmeneti böjt - aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2019. dec. 8. 00:21

Sziasztok. Latom nem igazan aktiv a forum.😄

En par honapja talaltam ra az idoszakos bojtre es nagyon orulok neki. Nagyon megkonnyiti a minden napokat. Fogytam is azota. Elotte nagyon ragorcsoltem, hogy 6-7kilot le szeretnek fogyni, de nem hogy nem sikerult, meg hiztam is kettot....


Ezzel a modszerrel viszont mar Alig van hatra a cel sulyig.😌😌🙏💪🏻

467. Adlene
2019. aug. 1. 18:13

Sziasztok! 1 hónapja és 4 napja kajálok újra úgy, hogy napi egyszer. Tulajdonképpen 23/1 ben. Energikus vagyok, sokkal jobban érzem magam a bőrömben, és nem mellesleg 8 kilóval könnyebb vagyok. Nem vagyok éhes reggel, mert iszom egy üres kávét, este pedig azért nem, mert normálisan ebédelek.

10-20 évvel ezelőtt is voltak ilyen periódusaim, akkor olyan sokat dolgoztam, hogy napközben nem volt időm enni. Általában este 9- 10 körül jutottam el odáig, hogy evés. Na akkor mindig jól bekajáltam, aztán másnap estig csak kávé. Vékony voltam, tele energiával. Emiatt tértem most vissza ehhez a módszerhez, csak annyi különbséggel, hogy most ebédelek, nem vacsorázom. Ez a módszer szerintem nagyon könnyen tartható, nem kell megvonnod magatól semmit, nem kell kalóriát számolgatni. A lustáknak tökéletes megoldás:)

466. Coni2
2019. júl. 24. 13:15

A szakaszos böjt lehetőséget ad a szervezetnek a "nagytakarításra" mivel a "nagytakarítást" (autofagiát)a szervezet csak 10 óra éhezés után kezdi meg, azaz sokaknál soha. Szerintem hosszú távon és fájdalommentesen fenntartható egy 16/8 órás szakaszos bőjt (pl. csak 12-20 óra között eszem) hetente 3-5 napon keresztül mivel reggelire üres tea és kávé fogyasztható. Előnye, hogy hosszú távon szenvedés, számolgatás és gondolkodás nélkül fenntartható, garantált a fogyás jojo effektus nélkül és már néhány hét után csökken a hasi zsír. Ráadásul nulla kockázattal és költséggel kipróbálható...

Nálam a vacsora elhagyása nem jött be mert nem tudtam jól aludni ezért a reggelit hagyom el, de lehet másnak könnyebb ha nem vacsorázik (pl.7-15 óra között eszik csak) hetente 5x és a fennmaradó 2 (nem egymás utáni napon) rendesen eszik. A vércukorszintet (és az ehhez kapcsolódó betegségeket) is csökkenti mivel csökken a máj zsírtartalma.

465. Melind@Hassan (válaszként erre: 463. - Grétike)
2019. júl. 20. 13:48

Szia!

Nalam evekkel ezelott pco-t diagnosztizaltak. Az orvosom mondta, h menjek vissza 2 honap mulva, addig gondolkodjak el a hormonalis kezelesen, ha babat szeretnek. Kb 2 hettel ezek utan teherbe estem spontan az elso gyermekemmel. Ezalatt az ido alatt paleo dietan voltam egyebkent, sokat mozogtam, keveset/kevesszer ettem. Masodik gyermekemmel szinten dieta idejen estem teherbe 2 evvel kesobb. Nem pont ezt a dietat csinaltam akkor sem, de szerintem mindenkeppen probald meg. 😊 jah, a testverem szinten tobb honapos probalkozas utan, mikor mondta, h jo, nem is erdekli, dietazik, h nyarra meglegyen az a beachbody, teherbeesett, ugyh beachbody-ja mar gombolyodo pocakkal lett.

Csodat ne varj azert tole, de en szemely szerint nagyon hiszek benne, h az segitett... sok sikert Neked! Melinda

2019. júl. 16. 18:00

sziasztok,

kb. 6 hete álltam át az időszakos böjtre - reggel 8-16 óra között eszem csak. A kérdésem az volna, hogy van-e itt olyan, aki egy beállt időszakot átállított aztán.

Szeretném áthelyezni 12-20 óra közé az evési időszakomat.

köszi, a tapasztalatokat, persze, ha van:)

2019. jún. 29. 17:04
Sziasztok,én évek óta próbálkozok teherbe esni.Számtalan inszem után lombikot javasoltak.Viszont elhatároztam,lombik előtt kipróbálom a 16/8 böjtöt.Tudom nem javasolják,ha babát tervezel,de olvastam,hogy segíthet az IR-ben is és a hormonháztartást is helyre teheti.Pár napja kezdtem el.A reggeli marad ki.Szerintetek beválhat? Próbálta valaki baba miatt?
462. VersEmber (válaszként erre: 461. - Ericika2)
2018. aug. 6. 01:41
Köszönöm, megnézem.
461. ericika2 (válaszként erre: 460. - VersEmber)
2018. aug. 3. 21:55

Még egy fontos információ:

ez a fórum a szakaszos böjt fóruma, a másik, a léböjt, vízböjt, stb...

itt szerepel:

[link]

Két különböző dolog.


Amiket leírtál, mindegyik szuper, csak nem a szakaszos böjt része.

460. VersEmber (válaszként erre: 458. - VersEmber)
2018. aug. 1. 20:24

Harmadik fontos info a böjthöz:

Fogadd el a tested minden reakcióját!

Előfordulhat természetesen fáradtság, enyhe fejfájás, aluszékonyság, stb. ezek mind a TISZTULÁS jelei.

459. VersEmber (válaszként erre: 458. - VersEmber)
2018. aug. 1. 00:53

Második fontos info a böjthöz:

Tudományosan bebizonyított, hogy a böjt sok-sok tekintetben előnyös hatású mind a testre, mind a szellemre.

458. VersEmber (válaszként erre: 457. - VersEmber)
2018. aug. 1. 00:19

Még egy fontos info a böjthöz:

Ne hagyd, hogy bárki is lebeszéljen róla, mert biztos, hogy nincs igaza!

Ha le akar beszélni a böjtről, akkor egyszerűen hülye a témához.

2018. júl. 31. 23:07

Kár, hogy leállt ez a téma. Érdemes életben tartani - és legalább kipróbálni!

A böjt a világ egyik legegészségesebb tradíciója.

-------

Azért nem propagálják ezt annyira a fogyókúrázók berkeiben, mert ebben nincs pénz.

Minden sz@rt eladnak a fogyni vágyóknak, a teljes böjtölőnek mit lehet eladni...?:))) Vizet?

-------

De a böjtnek csak másodlagos hozadéka a fogyás. Az elsődleges a tisztulás, gyógyulás.

--------

Szokták mondani legtöbbször: én max. fél napot bírok ki éhen, az estét el nem tudnám képzelni kaja nélkül, stb.

A teljes léböjtnek (csak víz) van egy mindenkire érvényes szabálya:

Átlagosan 3 nap teljes böjt után eltűnik az éhség érzet. (Erre szokta a barátnőm mondani: De azt a 3 napot meg is kell élni!:) )

Miért tűnik el az éhség érzet?

Mert a szervezet nagyon bölcs. Minden ember mája kb. 2-3 napra való cukrot tartalékol, mely cukorral - ha nem eszünk, iszunk semmi ilyet - fenntartja a szervezet működését.

Mi van, ha kiürülnek a máj cukor tartalékai?

A szervezeted folyamatosan gondolkodik, és ekkor így dönt:

"Ez a kedves gazdám már 3 napja nem vesz magához semmi tápanyagot. Azért nem hagyom meghalni őt, körülnézek, "mi van ehető itt helyben?"

Ekkor kezdi leépíteni szervezeted tartalékait (zsír, fehérje, stb.) és itt jön be az, amit fentebb említettem: kikapcsolja az éhség érzékelő mechanizmust és az emésztés megfordul. Nem a belekben lévő tápanyagból tartja fenn az életet, hanem az entero gastriális emésztést leállítja és a szervezet tartalékait kezdi felélni.

De itt is marha okos!

Mindig azon részekhez nyúl, amik egyébként is feleslegesek a szervezet számára, vagy éppen szennyeződések. A szó legszorosabb értelmében ELKEZD TAKARÍTANI a saját bölcsességed.

Ez a takarítás a teljes böjt 4. - 7. napjaiban történik. (Eddig a teljes böjt veszélytelen, kivéve diabetes, onkológiai kezelés, erős depresszió, és egy-két nagyon ritka eset.)

Fentiek alapján egyértelmű, hogy a 3. napon abbahagyni a böjtöt, amikor kezdődik az éhség csökkenés, és a nagy takarítás, az nagy butaság, mert szinte nulla eredményt hoz.

Én a havi-kéthavi 7-8 napos böjtöt tartom a legokosabb választásnak. Ismétlem: tapasztalat alapján merem ezt mondani.

----

Egyenlőre ennyit erről.

Bármi kérdésetek van, feltehetitek és rengeteg anyag van a neten is.

Én azt mondom, hogy szép, egészséges és olcsó:) kaland, ami nagyon megéri.

456. VersEmber (válaszként erre: 455. - Zseba)
2018. júl. 1. 00:16

Nagy tapasztalatom van a böjtről.

Úgy saját tapasztalat, mint páciens tapasztalat.

Kérdezzetek nyugodtan!

A Böjt egy gyógyító faktor.

455. zseba
2018. jún. 27. 15:35
Én kb. 3 hete figyelek újra a kajálásra és 1 hete böjtölök. Elvileg 16/8, de többször is 18 órát bírtam kaja nélkül. Alapvetően amióta az eszemet tudom nem reggelizek, és ebédelni is sokszor csak délután szoktam. Tehát nekem nem okoz gondot a böjt, de most tudatosan figyelek rá. Jelenleg - 3 kg - nál járok.
454. zseba (válaszként erre: 451. - Andarea64)
2018. jún. 27. 15:26
Szia. Örülök hogy visszatértél, remélem többen is visszatérnek vagy csatlakoznak.
2018. jún. 26. 14:29
Sajnos nem találok normális magyar anyagot a száraz böjtről, én angol írások alapján döntöttem úgy, hogy kipróbálom. Szörnyű hőhullámok kínoztak, óránként vagy gyakrabban. A vízböjt nem használt, mert már egy korty víz is beindította a hőhullámokat. A száraz böjtöt naponta csinálom, este kb. hattól nem iszom és nem eszem semmit. Változó időpontokban töröm meg, néha már 10-kor, de van hogy délután 5-ig tartom. Mióta elkezdtem, délelőtt órákig hőhullámok nélkül vagyok. Remélem, még tovább fog javulni a helyzet.
452. VersEmber (válaszként erre: 451. - Andarea64)
2018. jún. 25. 23:06

A böjt az okosság.

Minden formája.

Azért, mert hagyjuk a szervezetünket átmenetileg nem foglalkozni az emésztéssel, hanem kicsit szabira megy.

Nagyon meghálálja.

Igen, erről érdemes beszélgetni és eszmét cserélni.

2018. jún. 25. 22:17
Üdv Mindenkinek,visszatértem! Anno én indítottam a topikot, örülök, hogy még működik. Egy időre leálltam a böjttel, mert nem voltam biztos benne, hogy jó - e nekem. Azóta sokmindent próbáltam, és újra csak a böjthöz jutottam vissza. Hőhullámok és fogyás miatt kezdtem annak idején. Most időszakos száraz böjtöt csinálok, és egyelőre nekem ez vált be, de még nincs két hete, hogy belekezdtem. Aki csinálja, jöjjön, osszuk meg a tapasztalatokat!
450. zseba
2018. jún. 21. 20:02

Sziasztok. Látom, hogy kicsit kihalt a topik, de remélem újraéleszthető.😊

Szeretnék csatlakozni hozzátok.

449. pnegab
2018. máj. 1. 20:48
Ma újra kezdtem.😊
448. Lonna4 (válaszként erre: 437. - 597e292c7d)
2018. ápr. 29. 15:57
Ez kb olyan agymenes mint hogy a víz nem oltja a szomjat. Az egyetlen dolog ami fogyaszt a kalória deficit. És pont. Hogy ezt hogy hozod létre, mozgással diétával vagy a kettő kombinációjával szinte mindegy.
447. pnegab (válaszként erre: 446. - Shally)
2018. ápr. 10. 21:51
Igen, ez normális. Majd az is jobb lesz. 🙂
446. Shally (válaszként erre: 444. - Pnegab)
2018. ápr. 10. 18:37
Igen 😁 olvasgattam, tényleg sok IR-es van, de nem sok tapasztalatot olvastam. Végül elkezdtem próbálgatni, egyenlőre olyan 14-15 órásat, de szuper. Nekem az agyam nem dolgozik úgy a vége fele, ez elmúlik?
445. Lydian
2018. ápr. 10. 17:29

15 kg-t fogytam 2 hónap alatt.Drasztikusan csökkentettem az elfogyasztott ételmennyiséget -

gondolom böjtöltem - miközben gyógyteákat kezdtem el inni. A teák rendszeres fogyasztása mintegy "kiváltotta" az evést, ami már egyre kevésbé hiányzott. Ezzel egyidejűleg szintén a teák hatásaként sikerült teljesen leszoknom a csípős ételekről és 90%-ban az alkoholról is. :) Amúgy templomban is gyakran előfordultam ...

444. pnegab (válaszként erre: 443. - Shally)
2018. ápr. 10. 17:05
Sikerült belépned? 😊
443. Shally (válaszként erre: 442. - Pnegab)
2018. ápr. 8. 08:17
köszi :)
442. pnegab (válaszként erre: 441. - Shally)
2018. ápr. 8. 07:22
A dietcrafting fb oldalán van szerintem sorstársad. Lépj be oda, ott minden kérdésedre választ kaphatsz. 🙂
441. Shally
2018. ápr. 7. 18:03
Sziasztok, IR esetén szerintetek lehet próbálkozni szakaszos böjttel? Meckformint is szedek. Még mielőtt kiderült az IR léböjt napokat tartottam, tudom az nem ugyanaz, de nekem az is nagyon jó volt.
440. 597e292c7d (válaszként erre: 439. - Martini64)
2018. febr. 22. 08:39

"A böjt az éhezés."

A te peldad alapjan szerintem ez nem teljesen igaz.


Az ehezes eloszor is kenyszerusegbol fakad, a bojt pedig sajat elhatarozasbol.

Masreszt a bojt alatt nincs taplalekbevitel, az ehezes soran pedig (altalaban) van, de nem elegendo, nem megfelelo - ha az "etiop ehezo" (altalanos) peldadra gondolunk: ott nincs teljes taplalekhiany, hanem keves az elelem es nem megfelelo az ossztetele es a minosege.

Ez azert lenyeges kulonbseg, mivel teljes taplalekhiany eseten a szervezet teljesen mas allapotba kerul (pl. hormonalis valtozas), mintha keves taplalekot viszunk be. Ajanlom ezt a blog bejegyzest:

[link]


Az is fontos, hogy amikor bojtrol beszelunk (kulonosen idoszakos bojtrol), az a feltetelezes, hogy a bojti idoszakon kivul megfelelo a taplalekbevitel (energie, tapanyagok, vitaminok, stb.).


A pusztan kaloriacsokkentesen alapulo etkezes eseten esznek, de a kaloriamennyiseget lecsokkentik. Ennek szinten teljeen mas elettani hatasa van, mintha valaki egyaltalan nem eszik. Korabban mar emlitettem peldakent a metabolizmust: kaloriacsokkentes esten a metabolizmus hozzaigazodik a bevitt energiamennyiseghez (kevesebb bevitte enrgia -> kevesebb felhasznalt energia). Bojtoles alatt a metabolizmus lenyegileg nem valtozik.

2018. febr. 21. 22:17
A böjt az éhezés.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook