Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hajléktalanok elhelyezése fórum

Hajléktalanok elhelyezése (beszélgetős fórum)

24. fincsi5 (válaszként erre: 19. - 31bc25d879)
2017. ápr. 6. 16:32
Ez de fájdalmasan szép.
23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - Doubt)
2017. jan. 28. 12:32

Sosem tudhatod, látatlanba ne ítélj!

Lehet elverte a család összes pénzét, lehet ütötte-verte őket.

Minden ember a szebbik orcáját próbálja bemutatni, főleg, ha abból él meg.

22. Doubt
2016. dec. 27. 17:48
Ma megint meglátogattuk. Megkérdeztünk tőle pár dolgot. 1996 óta hajléktalan, ekkor vált el a feleségétől. Van egy fia és egy lánya. A fia külföldön él, ha jól értettem Olaszországban (kicsit már nehezen lehetett érteni amit mondott). Ő próbálta őt támogatni, 250 eurokat küldözgetett neki havonta, de már nem küld. Ahogy a szavaiból kivettük, a lánya nem foglalkozik vele. A volt feleségről pedig nem tud semmit. Nem értem. Nem tudom ép ésszel felfogni. Még távolabbi rokont sem, pláne a saját apámat nem tudnám így lesz*rni.
21. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 19. - 31bc25d879)
2016. dec. 27. 15:36
szegény biztos meghalt. isten nyugosztalja.
20. e36c6ad80e (válaszként erre: 18. - Doubt)
2016. dec. 27. 09:12
A két ünnep között kell, hogy dolgozzon szociális munkás valahol. A családsegítő szolgálatnál biztos, ott a dolgozók 90 % - a szoc. munkás.
2016. dec. 27. 06:41

Mindenhol vannak hajléktalanok. A mi környezetünkben egy elég forgalmas kereszteződésben évek óta és állandóan, télen, nyáron, esőben, hóban, szikrázó napsütésben volt egy fickó. Nem is tűnt öregnek. Mi is adtunk mindig neki egy kis pénzt. Erre ő: "köszöni szépen és vigyázzunk magunkra". A megnyilvánulása, a viselkedése intelligens emberre engedett következtetni. Mindig mosolygott és beszélt és beszélt.

Aztán kb. két hete jöttem haza és abban a kereszteződésen ahol állni szokott egy kezdetleges, bottal és talán a kendőjével becsavart keresztet láttam. Aztán tegnap még mindig ott volt a kereszt és még mécsesek is...

18. Doubt
2016. dec. 26. 23:07

Sziasztok!

Először is köszönöm a sok segítséget, és ötletet.

Így azért könnyebb elindulni, mert sajnos nem sok fogalmunk volt eddig az ilyesmikről. Egy szociális otthonnal már próbáltuk felvenni a kapcsolatot, de a karácsonyi időszak miatt nem túl szerencsés, még nem válaszoltak. Vagyis gondolom, hogy emiatt. A többi dolognak is utána fogunk járni, reméljük találunk olyan szociális munkást, aki tud nekünk, neki segíteni. Egyébként ma is mentünk hozzá, mondta, hogy ma alig evett... Ezek szerint ma nem nagyon mentek hozzá a mindennapos látogatók :( Vittünk neki bort, meg kenyérlángost, pizzát, sajnos csak ezt tudtunk hirtelen venni a közelből. Adtunk neki egy kis pénzt is, mondta, hogy reggelente szokott kávézni. :) Egyébként a bácsi, ahhoz képest, hogy milyen körülmények között él, életvidámnak tűnik, néha poénkodik is. :) Legalább nem törte meg a sorsa. Már szóltunk neki, hogy segíteni szeretnénk rajta, és próbálnánk valami végleges helyet találni neki, azt mondta jó lenne. Kicsit tartottunk tőle, hogy nem menne bele, hogy esetleg valamilyen otthonba kerüljön. A családjáról még nem kérdeztük, holnap megtesszük. :) Jó lenne valami happy end.

17. 31bc25d879 (válaszként erre: 15. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 26. 14:54

Mert meghatott ez a segíteni akarás és jó szándék. Jó tudni, hogy vannak még ilyen emberek és köztünk élnek. Annyi szenny, rosszindulat, irigység, féltékenység, önzőség van a világban. Így az ember ilyenekre fokozottan felkapja a fejét:)

Őszintén kívánom, hogy legyen eredménye és a bácsi jó és biztonságod helyre kerüljön:)

16. kristo_f (válaszként erre: 10. - Doubt)
2016. dec. 26. 12:22

Hova lettek az iratai?

Pedig az első az iratok beszerzése, de nyilván ő egyedül ezt nem tudja elintézni

Be kell szerezni a születési anyakönyvi kivonatát, aztán ez alapján a szem.igazolvány. Lakcimkártyáért be tud jelentkezni bármelyik kerületbe mint hajléktalan "település szintű" bejelentővel.

[link]


Vakok intézetébe csak előzetes beszélgetés és felmérés után, de keményen fizetni kell a bentlakásért. Hasonló fizetős 0-24 hajléktalan szállások vannak, de ki tudja azt kifizetni, nem tudom

[link]


A csak éjjeli szálláshoz meg oda kell állni a sorba már 16órakor vagy elöbb hogy bejusson

És még ezer buktatója van ezeknek a helyzeteknek


Ételosztás volt a Blahán

Hajnali háromkor odaálltak hogy a 11 órakor kezdődő osztásba még beférjenek

Még jó hogy "nem hagyunk senkit az út szélén", a tuggyukki mondta

15. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 14. - 31bc25d879)
2016. dec. 26. 10:40
nagyon szívmelengető szép gondolatok voltak amiket írtál.
14. 31bc25d879 (válaszként erre: 1. - Doubt)
2016. dec. 26. 09:44

Az előttem szólok elmondták, többet én sem tudok hozzá tenni.

Családja? Gyermekei? Rokonai?

Lehet tudni valamit róluk?


Egyébként nem írtam volna erre a fórumra mert elmondták a többiek a lehetőségeket. Mégis amiért "tollat ragadtam" az a segíteni akarásod, empátiád, jó indulatod és emberséged. Jó ilyet látni, hallani, olvasni. Sok ilyen szemléletű jó ember kellene. Más lenne a világ.

Kívánok neked további kellemes ünnepeket és boldog új évet!

Remélem sikerrel jársz és lesz eredménye a fáradozásaidnak és a bácsinak meg lesz a megfelelő elhelyezése.

2016. dec. 26. 09:43

Valami jövedelmének lennie kell. Vagy ha nincs, intézni kell neki valamit. Szoc. munkás van a hajléktalanszállókon, családsegítő szolgálatoknál, Máltai Szeretetszolgálatnál. Ha nem lát jól, akkor el lehet helyezni vakok intézetében.

A szoc. munkás segít az iratpótlásban is, meg mindenben.

12. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 10. - Doubt)
2016. dec. 26. 09:31
tényleg a szociális munkás lenne a jó megoldás, mert azt hiszem van olyan képzettségük is, hogy utána tudna nézni miért nincs semmi jövedelme és esetleg ebben is tudna segíteni a bácsinak. mert ha idős akkor azért biztos volt valamikor valamennyi munkaviszonya és ha nem lát jól akkor valamennyi rokkantnyugdíj is gondolom járna neki
11. e36c6ad80e (válaszként erre: 10. - Doubt)
2016. dec. 26. 08:54

Gondnokság alá lehetne helyeztetni, akkor egy hivatásos gondnok venné a kezébe a sorsát. Hogyhogy nincs semmilyen jövedelme? Mennyi idős lehet?


Egy szociális munkás sokat tudna segíteni.

10. Doubt
2016. dec. 25. 23:22

Ma ismét voltunk a bácsinál, beszélgettünk kicsit vele.


Fél szemére vak teljesen, a masikkal meg alig lát, csak homályosan.

A lábával is gond van, kétszer eltörte már, másodjára rosszul forrt össze.

Semmilyen jövedelme nincs, és az iratai sincsenek meg, ami az elhelyezés szempontjából nagyon nagyon szerencsétlen helyzet.

De ami legalább pozitív, mondta, hogy minden nap legalább 5-6 ember jar le hozzá, és adnak neki enni-inni bőségesen. Volt nala leves, rántott hús, hal, mi is vittünk sülthúsos szendvicseket, és bort.


Az éjjeli menedékhellyel az a gond, azt mondta menne ő, meg is szokott nézni 1-2 helyet, de azt mondja nem férnek, olyan sokan vannak. Tavolabbiba meg felkínálták neki, hogy elviszik, de azért nem akarja, mert aztán nem találna vissza.

Mi meg amúgy is valami hosszabb távú megoldást szerettünk volna, de már így iratok, meg jövedelem nélkül nagyon kilátástalannak tűnik :(

9. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 6. - Doubt)
2016. dec. 24. 22:36

Bármelyik budapesti hajléktalan szállóra bekíséritek, és felvilágosítást adnak, hol lehet a bácsit elhelyezni.

Ha van jövedelme, akkor szóba jöhet átmeneti szálló, rehab.intézmény, tartós bentlakást nyújtó intézmény.

Ha semmi jövedelemmel nem rendelkezik, akkor az ottani szociális munkás segít abban, hogy mit kérelmezhet, de éjjeli menedékhelyre ezer százalék, hogy befogadják. Tél van, nem fagyhat meg senki az utcán. Ilyenkor vannak krízis ágyak, talán konténerek is, ami plusz férőhelyet biztosít a rászorulóknak.

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Doubt)
2016. dec. 24. 21:13

Szerintem beszélj a V.K.-el . Mond el, hogy vak és beteg. Mit tudnának segíteni?


Aztán kérdezd meg a bácsit, (aki lehet nem is bácsi még, csak az utca tette olyanná a külsejét) egyáltalán akar-e menni, mert mi is istápoltunk hajléktalant és nem akart bemenni hajléktalan szállóra.



Magyar Vöröskereszt Hajléktalan Szálló


cím: 1131. Budapest, Madridi u. 7.

telefon: (1) 370 2585

fax: (1) 370 3762

e-mail: madridi@hajlektalan.hu

web: www.hajlektalan.hu

Ellátási formák


Éjjeli menedékhely - 38 fő

Átmeneti szálló - 203 fő

Betegszoba - 10 fő

Rehabilitációs részleg - 28 fő

Kiléptető lakás - 6 fő

2016. dec. 24. 20:59
És Boldog Karácsonyt mindenkinek.
6. Doubt (válaszként erre: 4. - E36c6ad80e)
2016. dec. 24. 20:58
Megmondom őszintén, a jövedelméről nem kérdeztük. Még neki nem is mondtuk, hogy szeretnénk segíteni, mert nem akartuk, ha esetleg nem jön össze, akkor csalódás legyen. De beszélünk vele majd erről, és akkor többet tudunk.
5. Doubt (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2016. dec. 24. 20:55
A bácsi Pesten, pontosabban Újpesten van. Köszönjük az eddigi tippeket utánanézünk mindennek.
2016. dec. 24. 20:49

Milyen jövedelme van a bácsinak? Nyugdíj, rokkant nyugdíj? Valami biztos van.


Mínusz fokban alapszabály a hajléktalanszállókon, hogy nem küldenek el senkit, szó szerint mindenkit befogadnak, az más kérdés, hogy nincs annyi ágy, de nem hagynak senkit megfagyni. Most sok településen nyílt a Sorsok háza. Ott lehetne pl. érdeklődni.


Vagy valami szoc otthonban, ami olcsóbb, milyen ellátást kapna a jövedelméért.


Bármilyen szociális intézménynél lehetne érdeklődni.

3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Doubt)
2016. dec. 24. 19:57

Ha a bácsi vak, akkor kap járandóságot (rokkant nyugdíjat) Tehát az a 40-50 ezer Ft. biztos a rendelkezésére áll.

A Vörös Keresztnél is lehet érdeklődni, náluk is van szállás lehetőség.


Ha leírnád a települést, lehet többen is tudnának tanácsot, segítséget nyújtani.


Békés Karácsonyt!

2. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 1. - Doubt)
2016. dec. 24. 19:15
a googleban esetleg rá tudnál keresni krízisközpont címszó alatt, illetve a Máltai Szeretetszolgálatról nagyon sok jót hallottam és ha a bácsi vak, esetleg a Hungária krt-n lévő Vakok és Gyengénlátók Intézeténél is érdeklődhetnétek.
2016. dec. 24. 18:40

Sziasztok!

Van egy hajléktalan vak (cukorbeteg) bácsi a közelünkben, szeretnénk rajta segíteni. Azt mondja, szállóra nem tud menni, mert mindegyik úgy tele van, hogy a padlón alszanak. Szegény kint fagyoskodik. Ennivalót vittünk neki az utóbbi 4 napban, de szeretnénk, ha nem az ég alatt kéne aludnia. Be is fogadnánk, de sajnos a saját házunk, ahova jöhetne, még ránk sem áll készen, nem, hogy plusz egy főre. Arról nem beszélve, hogy egy életen át, főleg majd gyerek mellett, nem tudnánk eltartani, pedig nem ideiglenes megoldás kéne neki. Ebben szeretnék segítséget, ötleteket kérni. Egy szociális otthonnál már érdeklődünk, várjuk a választ, de attól tartok, ha be is fogadnák, havi 40-50 ezer forint lenne az ellátása, annyi szerintem senkinek nincs fölöslegben, a bácsinak meg szerintem max az adományokból van pénze.Bárki bármi egyéb megoldásról hallott, tud esetleg? Jó lenne segíteni neki. De nem tudjuk, hogyan.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook