Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől lesz varázslatos ma egy gyereknek a karácsony? fórum

Mitől lesz varázslatos ma egy gyereknek a karácsony? (beszélgetős fórum)


1 2
42. spinneli (válaszként erre: 10. - Chateigne)
2016. dec. 29. 20:34

Nekem is 3 éves a kisfiam, nálunka férjemmel díszíti a fát, én pedig főzök. A karácsonyi készülődést fordíthatod előnyére is, nyilván nem pár hetes kistesó mellett, hanem ha nyugisabb ez az időszak.

Mi raktunk ki adventi naptárat, mindennap kapott egy apró meglepetést, vasárnap gyertyát gyújtottunk, bementünk a karácsonyi vásárra, élő betlehemezni, jövőre talán megérik a fiam a pásztorjátékra is...szóvla sok apróság ami nemcsak neki, hanem nekünk is hozzájárul az ünnephez.

Szentest a fa díszítése után én sok ygertyát gyújtok, és a kicsiknek szánt Bibliai lapozóból felolvasom Jézus születését, utána csillagszórózás, nyilván az ajándékoknak nagyon örül, de ugyanolyan boldog a "körítéstől" is.

41. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Chateigne)
2016. dec. 29. 20:26

Elolvastam.


Szerintem nem azon mulik, ki disziti a fat, meg hogy mikor borul fenybe a varos.

En ugy latom, a karacsony kore kerekitett sztori a lenyeg. Ugy ra lehet hangolni a gyerekeket, hogy majd' kibujnak a borukbol 24-ere :)

40. NomNom
2016. dec. 29. 15:51
Attól, hogy együtt leül a család és egymással foglalkoznak, együtt társasoznak, esznek stb. és nem a telefont vagy laptopot nyomkodják miközben a gyerek a TV előtt ül.
39. Idhikai (válaszként erre: 1. - Chateigne)
2016. dec. 29. 15:44
.. a készülődés, a ráhangolódás... a témába vágó esti mesék, versek, énekek, az esti meghitt gyertyagyújtás.. ilyesmik is.
2016. dec. 29. 15:28
A világon semmi köze nincs a karácsony meghittségének vagy családi varázslatának a fogyasztói társadalomhoz.
2016. dec. 27. 07:53

Ez is egy meglatas a sok kozul:

[link]

36. 388b941089 (válaszként erre: 35. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 25. 10:44
Tök jó💕
35. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 34. - 388b941089)
2016. dec. 25. 08:39
Nekem pedig a 22 éves fiam volt teljes karácsonyi lázban mint kiskorában. olyan jó volt látni, hogy szereti a karácsonyt és boldog
34. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Chateigne)
2016. dec. 25. 08:17

A 14 èvesem úgy várta a karácsonyt, mint egy 6 èves :) a mezeskalacssutes, az ajandekok beszerzese, az apjaval valo fadiszites, a finom kajak, a kozos vacsora, az ajandekok miatt :)


Igen, a fogyasztoi társadalom olyan, amilyennek leirtad, de mi felnottek tehetjuk meghitte es szeretetben gazdagga az unnepet. 🎀

33. c73db520ef (válaszként erre: 31. - Ina87)
2016. dec. 25. 04:26
Nem a fenyekkel, a zenevel, a keszulodessel van a baj.
32. trapiti (válaszként erre: 31. - Ina87)
2016. dec. 24. 23:45

Itt nálunk az advent kezdete is nagy ünnep, mindenki kint van az utcán, koncert, közös karácsonyi éneklés, tüzijáték és a város karácsonyi fényeinek meggyújtása. Ha nem csak áruházi dekoráció, hanem egy közös élmény, ünnep, várakozás is tartozik hozzá, akkor varázslatos ha minden nap a reggeli és a délutáni sötétségben már a karácsony fényei világítanak. Én szeretem, különösen hogy itt ilyenkor nagyon sötét van már-még.


Az ajándék szerintem a szülőn múlik, nemcsak azon hogy mit vesz vagy nem vesz meg, hanem hogy az évek alatt hogyan terelgeti a gyerekét, milyen értékrendet ad át, mit közvetít... az én 9 évesem pl. csupa olyan dolgot kapott amit ki tud használni és ami gyereknek való. Legót, óriási szinesceruza készletet, szinezőkönyveket, könyvet, éjjeli lámpát. Műszaki cikk csak egy nagyon egyszerű mp3 lejátszó volt, aminek nagyon-nagyon örült. Nem fanyalgott hogy nem iphone vagy ipad, pedig itt körülöttünk minden gyereknek van majdnem. Inkább furcsának tartja hogy sok osztálytársa azt mondja hogy minél drágább egy ajándék annál jobb, xbox-ra, iphonra, PS-re stb. vágynak... így könnyű eljutni oda hogy már nincs mire vágyni.


Ami nekem gyönyörű élmény volt a mai ajándékbontáskor: nemhogy nem rontott rá az ajándékaira (nálunk szokás előtte még énekelni közösen stb.) hanem kérte hogy előbb az apjáét és az enyémet bontsuk ki, azokat is amikkel ő készült titokban, szépen becsomagolva stb. Fontosabb volt neki hogy lássa a mi örömünket, mint hogy kibontsa a saját ajándékait. És ez a varázslat, amikor mindenkinek az a fontos hogy a másiknak jó legyen...

31. ina87
2016. dec. 24. 23:25
nehéz manapság varázslatossá tenni mivel sokk helyen már 1 hónappal előtte mindenhol már fel van díszítve a fa és mindenhonnan csöpög az ünnep,holott nem így kellene viszont az ajándékok is túlzásban vannak víve már pl 2 kos osztályosnak is olyan ajándékot kapnak amit ki sem tud használni nem is értem.
30. gribedli*** (válaszként erre: 28. - Andi6020)
2016. dec. 24. 14:17

Ezt én is utáltam. Most, hogy nagyok, annyit csinálok, hogy összerakom a fát és hagyom őket díszíteni, majd később leellenőrzöm és ezt-azt átpakolok, felteszem a fényeket.


Marha kényelmes, mert 23-24-e már csak egy kis főzés/előkészítés, no meg egész decemberben amikor hazajövünk, vár a karácsonyfa:D

29. gribedli*** (válaszként erre: 7. - Chateigne)
2016. dec. 24. 14:14
Nálunk a fát nem, és kicsi koruk óta így van, és nem lőtte le vele senki a poént. Mindig december 8-án díszítjük a fát, így kiélvezik, de ettől függetlenül nem tudják, hogy az ajándékokat mi vesszük, szóval a varázs cseppet sem ettől függ, ne aggódj!:) Nyugodtan bevonhatod a díszítésbe!
28. andi6020 (válaszként erre: 8. - Panna.33)
2016. dec. 24. 13:57

Mi is mindig együtt. Mi azzal vártuk a Jézuskát, hogy fát díszítettünk "neki".

Utáltam volna külön díszíteni.

Gyerekkoromban is rühelltem, hogy át lettem terelve a szomszédban lakó nagymamához fadíszítés idejére. Tudtam mi zajlik, de mennünk kellett, ez volt a szokás.

2016. dec. 24. 10:51
Jo olvasni amiket irtok, köszi szepen! Igyekszunk, talan mat jovore tobb enerigia jut mindenre. Most egyelore az is kihivas hogy ne legyen kupi és az alap dolgok meglegyenek. Azt hiszem elfogadom hogy egy kisbaba mellett ez a legtobb amit most tehetek. Ja es legalabb nem vagyunk betegek mint tavaly...mindenkinek békés karacsonyt!!!:)
2016. dec. 24. 10:34
boldog karácsonyt, varázslatosat mindenkinek :)
25. jooeva
2016. dec. 24. 09:18

Nálunk 9-12 évesek a gyerekek és ugyanúgy várják 24-ét, mint kiskorukban! A készülődés, a várakozás teszi széppé az ünnepet és hogy együtt a család! Ez bármelyik korban meghatározza az ünnepet.

Ki kell alakítani egy szokást, hagyományt, ami megadja a karácsony keretét. Nálunk ma délelőtt lesz a fa feldíszítve közösen, karácsonyi zene szól közben. Megebédelünk, szépen felöltözünk, elvonulunk a gyerekszobába, karácsonyi dalokat éneklünk, egyszercsak felcsendül a szán csengője.....ekkor óvatosan átlopakodunk a karácsonyfához és lám ott vannak az ajándékok :)

24. 3d787b167a (válaszként erre: 6. - Chateigne)
2016. dec. 24. 08:26

Akkor varázsold meg neki!

Pl csengő jelezze, hogy ott járt a Jézuska.

Dobálj szanszét tollakat, amit az Angyalok hagytak el.


Fantáziálj!

23. c73db520ef (válaszként erre: 19. - Sirga)
2016. dec. 24. 08:07
Pl. ez a mesekonyv: [link]
22. Bichter1 (válaszként erre: 1. - Chateigne)
2016. dec. 24. 07:55

Tőled, apától/anyától, testvértől, Nagyiktól ... rajtatok múlik, hogy tudod/tudjátok megteremteni a varázst :) - nem az ajándékok tömkelegétől...


Békés, boldog karácsonyi ünnepeket kívánok.

2016. dec. 24. 07:51
Attól varázslatos, hogy készülünk rá, megsütjük a karácsonyi sütiket, feldíszítjük a fát, a lakást együtt van a család és a 22 éves nagy fiam most is úgy várja a karácsonyt mint egy kisgyerek.
20. plavalaguna (válaszként erre: 18. - Panna.33)
2016. dec. 24. 07:47

én kétfele voltam télen... itt pest környékén sose volt igazából jó. a nagyszüleimnél pedig ésszakkeleten mindig akkora, hogy sokszor elzárt minket :)


az országban egy csomó helyen csak februárban vagy jan végén szokott hó lenni. illetve mindig így volt, a tél többnyire száraz. Csak midnenki azt az egy két havas karácsonyt jegyzi meg többnyire, mert az olyan mint a képeslapokban :)

19. Sirga (válaszként erre: 13. - C73db520ef)
2016. dec. 24. 07:45
60 évtized? ...
18. Panna.33 (válaszként erre: 12. - C73db520ef)
2016. dec. 24. 07:34

Nem is tudom, mikor volt utoljára hó Karácsonykor.

Az azért hiányzik.

2016. dec. 24. 07:12
nálunk csak addig jött össze a Jézuska hozza a fát, amíg a legnagyobb 3 év alatti volt, utána együtt díszítettük vele/velük a fát, ahogy születtek a tesók. A ráhangolódás még nálunk az adventi koszorú gyertyáinak a meggyújtása és az elmaradhatatlan mézeskalács sütés közvetlenül karácsony előtt egy-két nappal, mert különben elfogy addigra
2016. dec. 24. 07:04
vagyis a jézuska csak az ajándékot hozta :) a szépen feldíszített fa alá, amivel vártuk :)
2016. dec. 24. 07:03
hja, nálunk sose hozta a jázuska a fát, mi első pillanattól együtt díszítjük 24 én. De mi gyerekkoromban is együtt díszítettük, felénk sose volt szokás a jézuska. Én mindig szerettem ezt a szokást, ahogy előkerülnek a díszek, és együtt a család, vagy aki épp nem dolgozik :) amikor nagyobbak lettünk, akkor meg mesélte pl nagymamám mennyi díszt törtünk kicsinek, ezért hiányos mind :) de ő mindig vett újat és újat, az csak dísz, a család számított :)
14. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Chateigne)
2016. dec. 24. 07:00

hát , nálunk a fadíszítést várják, együtt díszítjük. A sütést, a sütiket, és az együttöltött időt.

Az hogy az ajándékokat fogja e várni, vagy az időt veled/veletek, az rajtatok múlik. Az a minta főleg picinek ami otthon van, nem az ami másnál :)


mi pl ha nem jut eszünkbe meglepi jó, akkor csak egy egy tábla csokit adunk mindig egymásnak, ha eszünkbe jut valami akkor meg azt. így ezt látták, nem az ajándék a fontos. Jobban várják, hogy tuti jön a nagybátyjuk, tuti vagyunk a keresztszülőknél, idén már írtak mit kérnek, de mindkettő apróságot írt :) de arra hogy írják le, is mi bíztattuk őket, hogy legyen valami meglepijük.


amúgy a könyv szerintem pl nagyon jó, mert az örök emlék. azt sokkal később is elő lehet venni.


amúgy én mai napig örülök a fényeknek, és imádom. miért ne érdekelne egy 3 évest?? :O az itthoni fények nem olyanok mint máshol nézni, mert ezt mi tettük a fára, ez nekünk külön szép.

2016. dec. 24. 06:46
De a kapott mesekonyveket meg kozel 60 evtized utan is jó erzessel forgatom. Majd az unokamnak szeretnek belole olvasni, mert olyan szepek!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook