Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikor kapja a munkavállaló a cafeteriát? fórum

Mikor kapja a munkavállaló a cafeteriát? (tudásbázis kérdés)

2017. júl. 14. 20:45
Ja azt elfelejtettem, hogy mi mindig 21-én kaptuk meg de ez állami cég. Vállalkozóknál nem tudom hogy működik.
2017. júl. 14. 20:44
Mi kaptunk múlt hónapig de most nálunk valami totális bérátrendezés lesz (azt nem tudom hogy másoknál van e) és a Cafetéria megszűnik de állítólag kompenzálják béremeléssel. Nekünk egyébként évente netto 140.000.- Ft volt a Cafetéria.
2017. júl. 10. 17:27
Adhat, de nem kötelező! Nekem a bérembe van építve. Így kértem! 8 ezer forint/ hó, 9200 akkor, ha nem megyek táppénzre abban a hónapban. Illetve táppénz esetén ha meghaladom az 5 napot, elveszik. A szépkártyára utalt havi 9000-ret is! Hogy rohadnának meg! :/
15. renyh
2017. júl. 9. 17:53
Több pénz van a migránskérdésben, mint az eü-ben valaha. Jöjjön át, gondolom maga a fizetés is magasabb, mint a kórházban.
14. globus
2017. júl. 9. 15:57
Sógornőm megyei kórházban dolgozik, műtősnő. Ruhapénz, cafetéria ismeretlen fogalom.
13. renyh
2017. júl. 9. 14:44

Sziasztok,

Hivatalban dolgozom, a cafeteria egyrészét megkapom pénzben, szép kártyára viszont csak a próbaidő lejárta után utalnak, ami két hónap múlva lesz, egy hónap múlva azonban felmondok. Van rá esély, hogy megkapjam az eddigi munkámért járó cafeteriát a felmondás után?

2016. dec. 25. 17:42

Állami cégnél dolgozom, mégis 20-a után kapjuk minden hónapban. Végül is, örülök, hogy kapunk, 20 évig szintén állami cégnél nem kaptunk egy fillért sem.

Januárban ismét nyilatkozni kell ki milyen formában kéri, igy amig azt feldolgozzák, kb. február 10. körül kapjuk majd a januárit, igy szokott lenni általában.

11. majoros anna (válaszként erre: 8. - Bahama Mama)
2016. dec. 25. 14:00

Igazad lehet, mert béren kívüli juttatásként szerepel a bérpapíron. Nem is panaszként csak bosszantó, hogy nem egyszer a hónap utolsó napjaiban nagy keservesen kapják meg. Én azt tapasztaltam, hogy a fizetéskor kaptuk, sőt még nem volt a számlán a fizu de az utalványt megkaptuk elötte.

Valóban adható és ez a munkáltatótól függő juttatás, mivel a bér csak minimál így kompenzálnak.

2016. dec. 23. 22:26
Hó végén adják többnyire nálunk 20. után. Amelyik cég nem ad mert hát nem kötelező csak adható, az lusta ezzel foglalkozni.. vagy azt mondja beépíti a fizetésbe. :-(
9. globus (válaszként erre: 8. - Bahama Mama)
2016. dec. 23. 21:58
Mert csúnya vállalkozó bácsi nem ad.
8. Bahama Mama (válaszként erre: 6. - Globus)
2016. dec. 23. 21:10

Ha nem kapnak akkor két dolog lehet:


1. hanyag cég


2. béren kívüli juttatások vannak és nem cafetéria


A két fogalom nem egy és ugyanaz. A cafetériát a cafetéria szabályzatok keretein belül dolgozó választja, a béren kívül juttatásnál nincs választási lehetősége a dolgozónak, adja a cég amikor szeretné.

7. Bichter1 (válaszként erre: 2. - Majoros anna)
2016. dec. 23. 20:41

..miért nem lehet vele tervezni"? Egyébként mire gondolsz, az Erzsébet utalványra? Azt előre kapja mindenki, általában a hónap utolsó napjaiban történik az átutalás, mire kihozzák, sorszámilag felrögzítik, szétosztják stb. ...tehát elvileg a az adott hónap elején már kézbe is kerül, akár papír alapon, akár az Erzsébet zsebbe (utalás).


..és ez bizony nem fizetés, mert csak adható".

6. globus (válaszként erre: 4. - Bahama Mama)
2016. dec. 23. 19:59
Dehogy kapja mindenki.
5. pista55 (válaszként erre: 2. - Majoros anna)
2016. dec. 23. 19:38
Örüljön aki kap ilyet bármikor is.
2016. dec. 23. 19:18
Minden cég amely cafetériát ad annak van saját cafetéria szabályzata amiben ezt rögzítik. Elviekben mindenki megkapja vagy a munkahelyén elérhetőhelyen van.
3. vacsa (válaszként erre: 2. - Majoros anna)
2016. dec. 23. 18:12

Lehet tervezni. A hónap vége felé kapjátok.


Egyébként nincs szabály.

2016. dec. 23. 17:17
Férjem munkahelyén nem a fizetés időpontjában adják, hanem a hónap vége felé, de volt olyan is, hogy a hónap utolsó napján. Jól jön bármikor de bosszantó, hogy nem lehet tervezni vele.
2016. dec. 23. 17:13
Van valaami szabály arra, hogy a cafetériát mikor kapja meg a munkavállaló havonta?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook