Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kamaszok otthoni segítsége fórum

Kamaszok otthoni segítsége (beszélgetős fórum)


1 2 3
2018. aug. 17. 07:05
Hát anyuka tereget foz mos a kamssz lannyal felesben, takarotono a yobbi hazimunkat megcsinalja anyuka kamaszlany neha vasal. Apuka kamaszlany (egy lanyrol van szo végig) segit neki szinte mindig ket 11 eves fiu semmit nem.vsinal joforman. Legjobb felosztas szerintem.na mimdegy
69. Anetta25 (válaszként erre: 68. - Csikil4ny)
2017. jan. 16. 13:27

Na nálunk általában apa főz -nagyjából 80%-ban, főz, kiszedi a mosógépet, összesöpör..szóval láthatják, hogy apa is részt vesz.


Igen én dolgozom, és pont azért ütközött ki ennyire a dolog, mert nagyit ápolnom kell az elmúlt pár hónapban. műtét után..és akkor én meló után rohantam oda, este haza és ők semmit nem csinálnak...


az evészet is egy külön világvége nálunk..sosem jó semmi..


megprópálom őket ismét leültetni..leginkább úgy nézett ki hogy apa meg én elmondtuk, hogy ha együtt élünk miért kell mkinek csinálni vmit...aztán ezek ketten sírtak az asztalnál...megfogadtak mindent..két nap után meg ők nem fognak dolgozni, ők gyerekek :D


persze tudom, hogy nehéz...azért is próbálkozom..mert a pszichológust már végigjártuk..az iskolában a káromkodáson kívül átlagosan nem problémásak..otthon vannak a gondok. És már arra is gondolok hogy én akarok sokat

68. csikil4ny (válaszként erre: 67. - Anetta25)
2017. jan. 16. 12:45

Az apjuk mennyire segít neked a háztartásban? Van munkahelyed?


Egyedül nem fogod tudni végigvinni a változást: lehet ez neveltetési hiba, de lehet sima lázadás is. Neten keresztül nem nagyon lehet eldönteni.


Én az őszinte beszélgetés híve vagyok. Leültethetnél mindenkit és elmondhatnád ezeket az érzéseket, amelyeket itt most nekünk leírtál és igen, ha ők nem segítenek akkor te is visszavehetsz, pl. miután mindent megbeszéltetek és még sincs foganatja egyik este nem készítesz vacsorát. :)

2017. jan. 16. 12:32

nyilván nincsenek szidva..mama abszolúte részemről anyuka sem, apának sajnos vannak néha negatív megjegyzései...de hálisten egyre ritkább.


De telefon elvonást ajánlottak fel ... elfogadtuk.

de a lányzónak ez nem büntetés.

A srácnak igen. De ő meg azért nagyjából megcsinál mindent.


Mi a párommal négy, a gyerekekkel közösen 3.



Igen próbálom tolerálni a robbanásokat, meg a kamaszkort, de a stílust -azért úgymond kivülállóként nehezen viselem, ami rendszeresen a ki ha ő nem...azt is próbálom figyelembe venni, hogy nem én neveltem, nem is nagyon voltak elvárások...na de a cselédjük se vagyunk..


ők azzal jönnek ha véletlen van egy plusz kés a mosogatóba...az nem a mienk volt..egy héten a 3, ilyen után én is meg kérdezem, hogy akkor holnap csak magamra mossak? de általában nincs foganatja

66. csikil4ny (válaszként erre: 65. - Anetta25)
2017. jan. 16. 12:16

Mióta éltek együtt?


Ti vagytok a felnőttek, nektek kell az érzelmeiteket uraljátok. Kamaszkorban robbannak, ez a természetes.


Végül nem kérdeztétek meg őket, hogy mi legyen a bűntetése annak, aki "megfelejtkezik" a teendőiről. Ugye?


Bármilyen a mama, meg az édesanya ne szídd őket a gyermekek előtt, azzal csak magadat utáltatod meg velük. Csak annyit érdemes mondani, hogy nálatok ezek a játékszabályok, másnál meg mások.

65. Anetta25 (válaszként erre: 64. - Csikil4ny)
2017. jan. 16. 12:04

Igazából olyan alapvető dolgokat tartok/tartunk apával (mert ugye anya, mama ebben nem partner) mint szoba takarítás ( ez úgy néz ki, hogy emeletes családi ház...emeleten két szoba egy nappali- ezt két hetente egyszer kell rendbe rakni, a másik héten az emeleti nappalit felporszívózom, felmosom. A szobába nem megyek csak ablakot pucolni). ez minden két hétbe óriási hiszti és veszekedés tárgya...teszem hozzá szoba minimálstílus : ágy, szekrény komód, három polc, íróasztal székkel tehát tényleg rengeteg takarítani való van :D) innentől kezdve amire próbáljuk őket rászoktatni hogy ha esznek azt az egy tányért, kést mossák el maguk után (ebéd, vacsora utáni komplett mosogatást nem kell csinálniuk), a törölközőt ami reggelre megszárad össze kell hajtogatni...és nagyon ritkán ki kell vinni a szemetet.

Tehát ezek azok a nagy dolgok amit meg kell csinálni..lehet én látom rosszul szerintem kibírható...nálunk persze nem az..


és akkor a mindent elfelejtenek az már csak hab a tortán

64. csikil4ny (válaszként erre: 63. - Anetta25)
2017. jan. 16. 11:54

Amit fontosnak tartasz (gondolok itt saját szoba takarításra, bármire) azt következetesen tartassátok be, de ami kevésbé fontos, kár erőltetni.


Ha úgy érzitek érdemes lehet iskolai tanácsadóhoz vinni a lányt, hátha kialakulna vele valamilyen bizalom.

63. Anetta25 (válaszként erre: 62. - Csikil4ny)
2017. jan. 16. 11:48

Nem jellemző. Mikor már nagyon kiprovokálja és elszakad a cérna a srácnál mondjuk 3 havonta egyszer...a kiscsajnál ennél gyakrabban, de nagyon maximum heti egyszer....

és akkor se veszi magára...kb jólvan beszéljetek..de jó hogy én elértem hogy most ki vagytok akadva

62. csikil4ny (válaszként erre: 61. - Anetta25)
2017. jan. 16. 11:43
Ez baj. Kiabálások vannak?
61. Anetta25 (válaszként erre: 60. - Csikil4ny)
2017. jan. 16. 11:37

13 14, bár már nemsokára 14, 15...szóval lényegében egy kor...

az a meglepő, hogy a társaikkal sem. iskolában sem...tehát úgy néz ki hogy inkább befele és a világ ellen vannak fordulva.


velünk kb abszolút nem beszélgetnek...tegnap is a mama beszélje meg velünk az ő dolgát...megbeszéltük megoldotttuk..de megkérdeztük a lányt, hogy miért nem mer szólni...egy átlagos dologról mi lesz ha komoly bajok lesznek...válasz..nem tartotta fontosnak...pfff most akkor??

60. csikil4ny (válaszként erre: 59. - Anetta25)
2017. jan. 16. 11:19

Csak következetesen!


Nehéz történet, hisz a nevelés kora a gyermekkor és nem a kamaszkor.


Beszélgessetek velük sokat, olyan témákról amelyekről ők akarnak. Ha tudtok. Azt se felejtsük el, hogy most már befelefordulnak vagy a kortársak felé... Több "lazsálási" időre van szükségük.


És hamarosan kirepülnek. Hogy írtad, 14-15 évesek?

59. Anetta25 (válaszként erre: 56. - Csikil4ny)
2017. jan. 16. 11:08
bevettük őket, egy - két napig érdekes volt, mostmár ez sem az...de hát mondtuk nekik, hogy ez van..csak olyan feladat van benne ami elvégezhető (nem kell fát hasogatni se, meg kertet ásni se :D) szóval tetszik nem tetszik amit dob a gép
58. Anetta25 (válaszként erre: 57. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 16. 11:07

elég nehéz, de igyekszem.

a sráccal még akkora bajok nincsnenek, de a kiscsaj...nehéz természet

57. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 54. - Anetta25)
2017. jan. 3. 19:54
Igen azért azt náluk figyelembe kell venni, hogy ha a mamájuk elhagyta őket, azért ők lelkileg labilisabbak, mert az anya "elvesztése" azért durva lelki sérülés. Ha szeretnek akkor nincs baj,mert ez a leglényegesebb, csak próbáld őket okosan "terelgetni".
56. csikil4ny (válaszként erre: 55. - Anetta25)
2017. jan. 2. 11:48

De jó!


Ha elfogadsz hozzá egy tanácsot: a kamaszokat vonjátok be a feladatok megfogalmazásába. Sokkal szívesebben csinálnak meg bármit, amiben kikérték a véleményüket. És olyan dolgokat is bele fognak venni, amire te nem is gondolsz. :)


Sok szerencsét és jó mókát!

2017. jan. 2. 11:33

De egy jó hír így az új évre-főleg nekünk-azt hiszem megtaláltuk a megoldást :)

egy véletlen folytán.

társasoztunk és a monopolynak van az a pénzkidobós ökörsége...és kitaláltuk apával hogy rakunk bele feladatokat neki és azt fogja kidobálni...egyhangúlag belegyeztek, hogy az jó, mert igazságos és nem úgy lesz megmondva mit kell csinálniuk.


Nekem aztán úgyis jó :D csak végre kezdjenek bele vmibe :) kíváncsian várom

54. Anetta25 (válaszként erre: 52. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 2. 11:30
amig nem kell csinálni semmit amit imádnak, ha céges tréningre megyek sírnak hogy ne menjek (gondolom félnek hogy elhagyom őket én is mint az anyjuk), szóval olyan kettősek.
53. massalhangzo (válaszként erre: 50. - Anetta25)
2016. dec. 31. 13:00

akkor meg csak te tudsz valtoztatni, nem is ertem, miert nem teszed. ha arra varsz, hogy majd maguktol megvilagosodnak, vagy a parod, aki nem nagyon ert a neveleshez, neveli meg oket, akkor ezer evig varhatsz :D


ha veletek elnek, akkor be kell tartani szabalyokat a normalis egyutteles jegyeben, segiteni is kell es kesz. megbeszeled a paroddal, kitalaltok egy beosztasfelet, es ahhoz kell tartanotok magatokat

52. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 51. - Anetta25)
2016. dec. 30. 13:33
Hát akkor közted és a gyerekek között nem csak az lehet a gond hogy nem szeretnek segíteni hanem ha duzzognak hisztiznek háborognak stb. akkor szerintem alapból nem nagyon akarnak elfogadni téged és túl sokat meg is engednek maguknak veled szemben. Valahogy tisztáznod kéne a pároddal, hogy segítsen megoldani ezt a helyzetet mert ez hosszútávon meg fogja így keseríteni a mindennapjaidat.
51. Anetta25 (válaszként erre: 49. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 30. 11:46

megpróbálom.


Az a baja, hogy már úgy érzem tényleg mindennel próbálkoztam/próbálkoztunk.

Párom ha kell mindent megcsinál házimunkát, ha otthon vagyok akkor nem nagyon.

De múltkor rávettem, hogy amíg én fürdőt takarítok, mert azt a gyerekekre se akarom bízni ő törölgessen, és akkor így együtt rakjunk rendet otthon...akkor is ment a hiszti. megcsinálták nem arról van szó, de duzzognak háborognak csapkodnak.

50. Anetta25 (válaszként erre: 48. - Massalhangzo)
2016. dec. 30. 11:44

Nem az anyjuknál vannak.

Nálunk vannak. Csak anyukához járnak elvileg hetene láthatásra.

49. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 43. - Anetta25)
2016. dec. 29. 20:41
simán kirakta az anyjuk a két nagyobbat mert jött egy kisebb? Na erre inkább nem mondok semmit. Szerintem próbáld úgy hogy besegítsenek, hogy elmondod nekik hogy ezt te igényled és kitalálsz nekik egy kis rendszert kis feladatokkal és ehhez próbálj ragaszkodni illetve ha még nem túl nagyok csinálhatnál nekik egy kis feladatnaptárt amiben együtt kipipáljátok ha sikerült a feladat szerintem ez még tetszeni is fog nekik és játékosabban fognák fel.
48. massalhangzo (válaszként erre: 47. - Anetta25)
2016. dec. 29. 19:56

ezt nem nagyon ertem, ha az anyjuknal elnek, hetkozben ott vannak, akkor hogy-hogy alig vannak ott?


megkerdeztetek az anyjuktol, hogy otthon nem kell semmit csinalniuk?


nem emlekszem, veletek mennyit vannak, de nyilvan, ha szokast csinaltok abbol, hogy pl. segitenek teriteni, leszedni az asztalt, elmosogatni, kivinni a szemetet, akkor ezt csinalni fogjak. nehez raszoktatni oket, de alapbol a kamaszokat nehez ravenni otthoni munkara, akkor is, ha mar kisebb koruktol megszoktak :D

47. Anetta25 (válaszként erre: 46. - Massalhangzo)
2016. dec. 29. 11:39

Szó szerint vedd, hogy az anyjuknál semmi dolguk.

Megkérdeztem/kérdeztük.


Már ő is fel van háborodva, hogy a tányért nem viszik ki a szobából ( ezt legalább othhon megcsinálják) egy tányért nem mosogat el, és amúgy is ő nem kéri meg hogy takarítson vagy szemetet vigyen le, hát alig vannak ott ő meg ráér hétközben megcsinálni.

46. massalhangzo (válaszként erre: 44. - Anetta25)
2016. dec. 28. 15:15

en azert nem hiszem, hogy az anyjuknal semmi dolguk, es mindent elvegez mindig helyettuk. a gyerkocok hajlamosak a lustasagra, es ha barki megoldja helyettuk a dolgokat, szalmaszalat se tennenek keresztbe :D de azt nem vennem keszpenznek, hogy otthon semmit nem kell csinalniuk (persze hogy ezt mondjak)


ha megbeszelitek konkretan, hogy kinek mi a dolga es mikor, akkor jobban ra lehet oket venni

45. Anetta25 (válaszként erre: 34. - Fincsi5)
2016. dec. 28. 15:11
bízzunk benne, hogy így lesz -tudom sajnos hogy velem az is gond, hogy hiába imádom őket, azért akkor sem az enyémek, így irányomból nagyobb az elvárás, mig egy szülő megkiméli azért miközben tanítja...én szeretném ha csinálnák
44. Anetta25 (válaszként erre: 28. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 28. 15:10

az apjuk egy teljesen más neveltettést kapott, mint én így alapból más a gondolkodásunk a gyereknevelés egyes dolgairól.

(pl én a következetesség és a rendszer híve vagyok -ő megengedő inkább hangulat ember..ergo szünetbe a "gyerek" hajnal kettőig kukorékolhat...mert miért ne...)

korábban ő abszolút nem nevelt...leginkább hétvégén látta a gyerekeket mig ők együtt voltak is. tehát a nevelésre addig nem sok gondja volt, most meg próbálkozik, de úgy érzem mindkettőnket inkább hülyének néznek a gyerekek.

anyánál ninsc feladat..anya jó

43. Anetta25 (válaszként erre: 22. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 28. 15:07
elvileg nincs gond vele..az én véleményem meg hagyjuk :D amúgy egy egyévest nevel, mert az kellett gyorsan, az a fontos. Akkor volt terhes, mikor a nagyokat száműzte.
42. Anetta25 (válaszként erre: 21. - MZsanett)
2016. dec. 28. 15:06
nevelte a válás után őket egy évig, aztán elment dolgozni nem ért rá otthagyta nekünk őket (mi is dolgoztunk :D) aztán végül a sulikezdésre lemondott róluk a bíróságon -mert itt jobb lesz nekik, de a heti láthatásra igényt tart.
2016. dec. 28. 15:05
Sziasztok, az ünnepek alatt nemigen volt időm itt lenni. Köszi minden választ, látom azért vannak jófej tinik is :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook