Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Én azt szeretem a karácsonyban.... fórum

Én azt szeretem a karácsonyban.... (beszélgetős fórum)


2016. dec. 24. 09:19
Boldog Karácsonyt mindenkinek!
25. NomNom
2016. dec. 23. 14:44
...hogy együtt sürög-forog a család. Takarítunk, sütünk, főzünk, apum megcsinálja a halászlét - még ha néha morog is közben.
2016. dec. 23. 14:29
Több minőségi időt tudok a gyermekemmel lenni.
23. jooeva
2016. dec. 23. 12:01
Szeretek mindent benne! A készülődést, a lakás díszítését, gyerekekkel együtt kreatívkodni, sütiket sütni, eltervezni a menüt, a fényeket, az illatokat, hogy együtt a család......Amióta gyerekeink is vannak, csak még jobb lett! Látni rajtuk az izgalmat, hogy mi lesz a fa alatt....várják a közös fadíszítést, szólnak a karácsonyi dalok....
22. plavalaguna (válaszként erre: 21. - 3d787b167a)
2016. dec. 23. 08:42
:D igen, nálunk is szólnak a vidám karácsonyi dalok. Hja én Michael Bublé karácsonyi albumát is szeretem a karácsonyban :)
2016. dec. 23. 08:23

Minden mindent szeretek, ami Karácsony és ami előtte van.💗🎄💗

Imádom a karácsonyi zenéket, filmeket, illatos gyertyákat, a díszkivilágítást.


A meleget, a pirosat és fehéret, ezüstöt.


A havat, ha lenne. 😊


Nem tudom, ki hogy van vele, de nálam már hetek óta Karácsony van.

20. Hanami
2016. dec. 22. 13:28
Illatok, fények, ízek, hangulat,csend, béke,varázslat, emlékek...
19. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 18. - Plavalaguna)
2016. dec. 22. 13:04
egyébként totál igazad van. lehet hogy kicsit repedt de finom. én sem fogok emiatt stresszelni tovább, végül is nem cukrász vagyok, finom és szeletelhető ez a lényeg.
18. plavalaguna (válaszként erre: 17. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 22. 12:55

amúgy én ezen gyerekkorom óta gondolkodom. miért baj ha repedt a bejgli? :) de komolyan, hát z íze a lényeg,az a jó töltelék! ha nem folyik ki, akkor tökmindegy, hogy repedt, nem?


én sose értettem, ezt a repedt gondot. ŰAmióta tudok bejglit sütni (olyan 14 lehettem tán mikor az elsőket sütöttem) azóta pláne nem értem, pedig az enyém csak néha repedt ki eddig.

17. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 11. - Globus)
2016. dec. 22. 12:26
a beigli nekem sem szuperál, de nem baj megesszük repedten is. van egy kis fóbiám ugyan emiatt, de hát túlélem
2016. dec. 22. 12:11

Én mindent szeretek a karácsonyban ♥♥


Jó tervezéssel, szervezéssel megoldható, hogy

senki ne érezze tehernek az ünnepet :)


Más kérdés, hogy kissé elfáradunk, de azt

ki is lehet pihenni gyorsan és kárpótol a

sok mosolygós arc amit vacsora, vagy épp

sütievés közben látunk magunk körül :)


Mindenkinek örömteli készülődést és áldott

karácsonyt kívánok ♥♥

2016. dec. 22. 11:28
A karácsonyi hangulat egyre később kap el az utóbbi években a rengeteg munka miatt. De az ünnepekben én is pont a lassítást, a fokozottabb egymásra figyelést szeretem. Olyan (közeli) családtagokkal tudunk végre találkozni, és egy kis időt együtt tölteni, akikkel csak ritkán sikerül összejönni. Szeretem a pihenést, a lazítást, azt, hogy bár zsúfolt az ünnepi időszak, még sincs kapkodás és fejetlenség.
2016. dec. 22. 11:02

Én a sülő mézeskalács illatát. Hogy dísziti a család a fát, sőt a színes összevissza díszekkel imádom a fát a fenyőillattal . Hogy vannak gyerekek, ahogy lelkesednek, hogy együttvagyunk, ha akarunk főzünk, ha akarunk nem, egyszerűen csak vagyunk, és élvezzük. szeretem a csodás fényeket a városban. szeretek emlékezni a régi karácsonyokra is, már vagyok annyi idős, hogy van mire. szeretem a csillagszórókat nézni, meg a feldíszített ablakokat, házakat. és a téli tiszta eget, hidegben valahogy fényesebbek a csillagok , vagy úgy tűnnek.


mondjuk én szeretem az ünnepeket. a vidám ünnepeket. karácsonykor nálunk mindig vidámság volt. még a vitákon is jókat tudunk nevetni a fa alatt. Ez a legjobb benne. a nevetés.

13. Kormi1985 (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2016. dec. 22. 11:00

Tényleg, azt ki is felejtettem, hogy mennyire imádom, hogy fénybe borul a város! Mindenhol égősorok villognak, a közeli Fő tér is fénybe borul!

Szeretni kell egymást az év minden napján, de csak karácsonykor van ilyen nagy fényár és fantasztikus vásárok, finom ételekkel és forralt borral! :-D


A lakás is ünnepi díszbe öltözik és olyan meghitt a hangulat!


Annyira tündériek a gyerekek, egy ismerősöm mesélte, hogy amikor a 3 éves kisfia meglátta a nagy 2 méteres fenyőt feldíszítve, csak annyit tudott mondani kikerekedett szemekkel, hogy húúúúú meg hűűűűűű... :-D

12. Sirga
2016. dec. 22. 10:45

Szeretem, hogy kicsit lelassítunk. Amikor a gyerekeknek elkezdődik a téli szünet, kicsit meghittebbé válnak a napok, kevésbé rohanunk. Imádom a belváros hangulatát, ahogy sötétedéskor megtelnek a sétáló utcák, halk zene szól, ... Szeretem, hogy együtt vagyunk, de a legnagyobb öröm számomra az, amikor a gyerekek a fa alatt az ajándékot keresik, és aztán látom az arcukon a meglepetést, örömöt. :) Nekem ez az ajándék.

Meghitt, békés ünnepet kívánok mindenkinek!

11. globus (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2016. dec. 22. 10:42
Nekem sem, dacára bármilyen csodareceptnek, de már nem bosszankodom rajta, egyszerűen kimarad. Enélkül is ünnep van, helyette mákos gubát szoktam csinálni, szeretjük :)
10. globus (válaszként erre: 6. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 22. 10:40
Mondjuk férjem mindig dolgozik egyik napon, de néha kettőn is... ha tágabb családlátogatást is ütemezünk, akkor gyakran előfordul, hogy itthon nem töltünk semennyi időt együtt, ettől függetlenül örülök az ünnepnek, boldog karácsonyt mindenkinek! :)
2016. dec. 22. 10:29

Nem tudom. Mindent, úgy, ahogy van ;)

Imádom a hangokat, a színeket, az ízeket. Imádok nagyot röhögni a banyákkal, mézeskalács sütés közben. Még az sem tud febosszantani, hogy soha nem sikerült még egy bejglit úgy megsütnöm, hogy ne repedne szét ;)


Imádom, hogy fénybe van borulva az egész város. Csak az emberek mosolya hiányzik, évek óta. És a hó, a legjobban az. Imádnám, ha derékig érne.

2016. dec. 22. 10:27

En mindigis szerettem az adventi idoszakot, amikor az ember tervezgeti a menut, az ajandekokat, a fat...

Amugy igaz, hogy miota gyerekem van a karacsony sokkal szebb!

7. Bekacomb (válaszként erre: 5. - Bnedora)
2016. dec. 22. 10:24

Így van. Semmi nem ér fel azzal, amikor látod, hogy a gyerkőcöd boldog, örül az ajándékoknak, hogy végre van idő kicsit jobban egymásra figyelni. Egyetértek azzal, hogy jó tervezéssel, időben felkészüléssel elkerülhető, hogy az egész napot a konyhában töltse az ember. Én nagyon szeretem a karácsonyt, a finom ünnepi ételeket, amikor olyat főzök, amit nem szoktam amúgy. Szeretem, hogy ömlesztve találkozunk mindenkivel akit szeretünk. Ilyenkor én is kicsit értékelem magamban az óévet és felkészülök lélekben az újra.


Legyen nagyon boldog a karácsony mindenkinek! :-D

2016. dec. 22. 10:23
én azt szeretem, hogy együtt van a kisebb és nagyobb család, jókat sütizünk, eszünk, rengeteget dumálunk hülyülünk, mindenki ráért senki nem rohan nincs dolga ráérünk egymással foglalkozni, illetve én nagyon szeretek ajándékokat adni és kapni is. egyébként számomra mindig is volt a karácsonynak egy titokzatos szép varázsa és ezt nagyon szeretem
5. bnedora (válaszként erre: 4. - Kormi1985)
2016. dec. 22. 10:18
Nekem meg éppen az a véleményem, hogy ott, ahol gyermek van, sokkal szebb a karácsony.
2016. dec. 22. 10:15

Imádom, hogy együtt díszítjük fel a fát, hogy együtt sütünk, főzünk, hogy közben szólnak a karácsonyi dalok.

Mondták már páran, hogy majd megutálom a karácsonyt ha gyerekem lesz, mert akkor egy merő rohanás az egész, de nem hiszem, hogy így lesz, mert a férjemmel mindig megosztjuk a feladatokat, időben elkezdünk készülni, így nincs rohanás a végén csak az utolsó simítások és a békés együttlét! :-D

Imádom még azt is, hogy ebben a pár napban kicsit lelassul az amúgy rohanó idő, van idő végiggondolni az elmúlt évet és új terveket szőni a következőre...


KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET MINDENKINEK! :-D

2016. dec. 22. 10:12
Nekem igazábol teljesen mindegy az,hogy most karácsony van-e,avagy valami más nap...De ettöl függetlenül szeretem a karácsonyi időszakot,mert tetszik nekem mindig a szépen feldíszített karácsonyfa...Meg legfőképpen a sok színes égő csillogása-villlogása...
2016. dec. 22. 10:09

Én nem szeretem, nem szerettem sosem igazán a karácsonyt, biztosan azért, mert gyerekkoromban nem volt nálunk szokás a klasszikus értelemben vett nagy karácsonyozás, egy kis ajándék, vagy az sem, mert "minek az". Ez úgy belém ivódott.

Viszont pároméknál nagyon nagy családi ünnep. Fura is volt az első évben.

Az idei az első, hogy élvezem a készülődést, mert mindenkinek saját készítésű gasztro ajándékokat adok. Nagy meló, én szeretek kreatívkodni, de nincs rá időm.

Érdekes módon az idén viszont csak nekem van karácsonyi hangulatom, biztosan e miatt :)

2016. dec. 22. 09:53

Az jutott eszembe, annyi kesergés megy mindenhol, hogy ezért nem jó a karácsony, azért nem jó. Meg csak vásárlás, meg álszent, meg csak látszat... És különben is az év 365 napján szeretni kell egymást...


De az év 365 napjában a Karácsony is benne van :) És ha szeretjük egymást, ezekben a napokban is szabad ;)


Szóval tegyük félre kicsit a borút, elvégre már a nappalok is hosszabbodnak, és nézzük a jó oldalát ezeknek a napoknak is. Ki mit szeret karácsonykor? Én pl hogy több egymásra az időnk, a fenyőillatot, a sülő mézeskalács illatát még akkor is, ha én sütöm :)...


Ki mit szeret? Jöhetnek egyszavak, mondatok, esszék, hátha kerekedik egy vidám karácsonyi topik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook