Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Komplett hasi CT - tapasztalat? fórum

Komplett hasi CT - tapasztalat? (tudásbázis kérdés)


26. Channa* (válaszként erre: 5. - 65a50256f6)
2016. dec. 22. 20:10

Nekem volt ilyenem néhány éve.

Adtak egy papírt, hogy mit kell tennem, de már nem emlékszem rá.

Amikor odaértem, akkor kaptam talán 2 liter folyadékot, amit poharanként kellett meginnom. Azt hiszem 30 percenként 1 pohárral. Amikor elfogyott, akkor kellett a gépbe befeküdnöm.

Ja, a lötyi íze elsőre olyan, mint a víz, de a többedik pohárnál mér érzel valami fémes ízt.

A gép kb. olyan, mint egy röntgengép, így semmi nem fáj. A vizsgálat alatt vénába adnak kontraszt anyagot, ezzel nézik a vesék kiválasztását/működését. Nekem rögtön meg lett az eredmény.

Ez kb egy 2-3 órás program....

25. globus (válaszként erre: 18. - Kristo_f)
2016. dec. 22. 18:38
Ezért írtam, ha nem mondták, hogy béltisztítást végezzen előzőleg, akkor a levegőbefújás ki van csukva. Látatlanban tuti, hogy natív, vagy sima kontrasztanyagos lesz.
2016. dec. 22. 18:16

:)))) naugye!

Remelem soha nem is kell megtapasztalnod...

23. kristo_f (válaszként erre: 22. - Kristo_f)
2016. dec. 22. 18:12

Najó, a duma is számit

Ma voltam varratszedésen és vártam majd egy órát

Végül rászóltam a nővérre hogy unom már, nekem mindegy ki szedi ki a varratot

Legyek türelemmel, mert a sebész doktornő foglalkozik valami beteggel és ő szeretne látni

OK. pár perc és ott volt a dokinő, elnézést kért és tényleg azért mert bárki kiszedhette volna, de ő akarta látni az eredményt

22. kristo_f (válaszként erre: 21. - 65a50256f6)
2016. dec. 22. 18:08

Egy pillanatra sem kaptam fel a vizet

Arra értettem, hogy egy ilyen járóbeteg rendelésen nem oszt nem szoroz a pénz és a duma

Ugyanúgy csinálják mindenkinek


Az hogy adott kórházban mit számit a pénz, nncs tapasztalatom, bár sokat olvastam róla. Nekem idáig szerencsém volt a doktorokkal és nagy műtétjeim sem voltak

Aki unszi volt azt meg otthagytam, mentem másikhoz/fogorvos/

Pénz a várólistánál számit!

Hasi UH 3hét, ha kifizetem a 10ezret akkor is annyi idő a szakrendelőben

Elmentem maszekba 8ezerért és másnap megcsinálták

Utóbbi időben egyre inkább igénybevettem a magánrendelőket


Komolyabb esetben a fene sem tudja mit tennék

Jóbarát apját X százezerért műtötték endoszkóppal prof.engedéllyel, máskülönben hasi feltárás

21. 65a50256f6 (válaszként erre: 19. - Kristo_f)
2016. dec. 22. 17:09
Rendszeres kórház tapasztalatom van évek óta. Számít. Akkor van gond ha rossz helyre kerül a beteg... nem, nem egyforma a bánásmód! Nem írok se kórház nevet se ennél több konkrétumot, ebben az esetben SEM az illetékes kh hanem a bevált underground privát orvosi kört futjuk mert előbbiektol nyugodtan felfordulhatsz ha van elérhető szakember egyáltalán... vagy varhatsz pár évet mikor meg már azért mindegy. De ez nem eü politika forum elsősorban, mit kapod fel a vizet?
20. 65a50256f6 (válaszként erre: 18. - Kristo_f)
2016. dec. 22. 16:56
Koszonom a személyes beszamolodat.
19. kristo_f (válaszként erre: 16. - 65a50256f6)
2016. dec. 22. 15:50

Se buksza se nagypofa nem játszik ott már!

Mit akarsz ezekkel megoldani?

Egyformán csinálják mindenkinek

18. kristo_f (válaszként erre: 5. - 65a50256f6)
2016. dec. 22. 15:48

Kevered/keverik a dolgokat

Van kontrasztanyagos és a-nélküli CT.

A bél/kolonoszkopia CT esetén fújnak fel levegővel, miután előző nap kipucoltad magadat hashajtóval, és adnak egy kontraszt anyagot vénásan

Semmiféle fájdalom nincs, inkább csak érdekesen kellemetlen + a szégyenkezés :)!

Volt két hasi műtétem, mindkettő elött ezt alkalmazták.

Bél tükrözésnél csak ki kell pucolnod magad rendesen, ott csak minimális levegő megy be, szinte semmi


Folyadék fogyasztással semmit nem kerülhetsz ki!

17. globus (válaszként erre: 16. - 65a50256f6)
2016. dec. 22. 15:21
Nyugodtan felhívhatod az illetékes vizsgálót, és kérdezd meg asszisztenstől, hogy mire számíthatsz, beutalón megnevezett, kért vizsgálat alapján. Mondd, hogy fontos tudnod, mert nagyon izgulós vagy. Ami lényegében igaz :)
16. 65a50256f6 (válaszként erre: 14. - Globus)
2016. dec. 22. 14:51
Nem rólam van szó... :( csak tervezem h ott leszek én is h kinyissam az erre tartogatott nagypofam vagy az erre félretett bukszam, attól függően melyik lesz a hatásosabb vagy eredményesebb.... esetleg a kettő kombinációja.
2016. dec. 22. 14:47

Hm. Jó, hát majd kiderül. Csak az a tapasztalat h tájékozódni kell, már nem bízok orvosokba se mindig. Ertem h le vannak terhelve csak ne a beteg boren sporolja meg az időt (rövidebb de rettenet elmeny pl) es ha tudjuk h lehet másképp is akkor ki lehet harcolni azt a módszert... míg ha vakon bízunk lehet többet árt mint használ egy vizsgálat is, ha pl fölösleges és a tb miatti pénzért csinálja a kórház, nem pedig a betegert.... na, elkalandoztam.

Ha valakinek meg van infoja, szívesen fogadom!

14. globus (válaszként erre: 13. - 65a50256f6)
2016. dec. 22. 14:39

Nem kell befeküdni! :) Nyugodj már meg.

Gondolom, hogy nem kaptál kórházi beutalót, hanem a CT vizsgáló előtt kell megjelenned.

Logikusan végiggondolva, a felfújásos vizsgálat előtt komoly előkészítést, béltisztítást kellene végezni. Ezt pedig nem mondták.

13. 65a50256f6 (válaszként erre: 12. - Globus)
2016. dec. 22. 14:34

Oooooo, azt nem lattam.

:)

Megnézem megint. Mondjuk sztem simán "megéri" így vagy egy ejjelt benn tölteni vagy másnap visszamenni, csak fájdalommentes legyen..... pill

12. globus (válaszként erre: 10. - 65a50256f6)
2016. dec. 22. 14:28
De az is benne van, ha későbbi vizsgálatra van szükség a kontrasztanyag elfogyasztása után, akkor visszarendelnek egy későbbi időpontban. Ugyanúgy, mint 24 órás bélpassage röntgennél: megiszod a kását éhgyomorra, és másnap megnézik az alsóbb szakaszokban. Hidd el, hogy először az egyszerűbb vizsgálatot végzik.
2016. dec. 22. 14:17
De nem vagyok orvos, nem tudom, csak tudni szeretném mire lehet számítani...
10. 65a50256f6 (válaszként erre: 9. - Globus)
2016. dec. 22. 14:15

Koszi ezt is elolvastam.

De úgy tűnik max felső bélrendszeri vizsgálat tortenik kontrasztanyaggal, ahogy írtad anyudet, az alsó meg ahogy bnedora linkjeben van, úgy.... tukrozesrol szó nincs, ha gondolod te is nézd még az első linket, mit ír. Valszeg azért, mert a vastagbeleket lehetetlen pár óra alatt folyadékkal elérni, így kénytelenek a "másik oldalról vizsgálódni" :(((((

2016. dec. 22. 14:05
8. globus (válaszként erre: 5. - 65a50256f6)
2016. dec. 22. 14:03

Beleket levegővel tükrözésnél fújják fel.

Anyunak CT előtt kb. fél liternyi mentolos ízű folyadékot kellett meginnia, ott keverték ki. Ez kirajzolta az emésztőrendszer felső szakaszát.

7. 65a50256f6 (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2016. dec. 22. 13:55
Azért a topikcim h "komplett". Mert nem sima. Teljes, mindenre kiterjedő! Ez lenne a téma.
6. zebracsikó (válaszként erre: 5. - 65a50256f6)
2016. dec. 22. 13:52

szerintemcsak speciálisan, célzott esetben van csak ilyen vastagbélfeltöltés


ha sima hasi ct-vizsgálat van, akkor nem csinálnak semmi egyebet,csak a kontrasztanyag beadását vénásan

5. 65a50256f6 (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2016. dec. 22. 12:30

Koszi a linket, elolvastam.

Úgy tűnik belőle, h a szondas vekonybel feltöltést ki lehet kerülni folyadék fogyasztassal, de a vastagbél vizsgálata már lehet fájdalmas :( hogy injekcioznak a gorcsoldasra és felfujjak a beleket levegővel :(

Uhh.

Más valaki, akinek volt konkrétan ilyen esetleg?

(Globus, neked is köszi, koponya ctrol van tapasztalat, az tényleg nem fáj, max amig betöltik a kontraszt anyagot a venan keresztül kellemetlen, de ez, jó lenne ha vki személyes tapasztalat útján tudna beszámolni róla).

Viszont úgy tűnik, ambulansan megoldható, legalább ez.

2016. dec. 22. 11:21

Feltétlen be kell tartani az utasításokat, pl. Nem szabad enni előtte jó pár órával, inni viszont kell. A vizsgálat alatt vénádon keresztül kapsz kontrasztanyagot, de előtte szólnak, hogy mikor. Ezzel forróságérzéssel jár, de ezt úgyis elmondják előtte.


Találtam róla leírást, ezt olvasd el:


[link]

2016. dec. 22. 10:46
Semmilyen CT nem fáj. Fekszel szépen egy spec. asztalon, közben fura zajokat hallasz, ennyi. Időpontra odaballagsz, elvégzik, utána felkelsz és hazamész. Leletért legtöbbször másnap kell visszamenni.
2016. dec. 22. 09:48

Azokat kérdezem akik ilyen vizsgálaton részt vettek, mik a tapasztalatok, mennyi ideig tart, fájdalommal jár e és ambulansan megoldható e?

Koszonom

2016. dec. 22. 09:46
Komplett hasi CT - tapasztalat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook