Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mitől lesz fényes a csokoládé máz? fórum

Mitől lesz fényes a csokoládé máz? (tudásbázis kérdés)


10. life14
2016. dec. 23. 02:10
2016. dec. 22. 06:47
Az olajtól jól vágható lesz. Nekem a vaj/ margarin azért nem vált be, mert gyakran tartalmaz vizet, attól pedig összeugrik a csoki, matt lesz és törékeny. Az étolajban viszont tuti nincs víz. Vigyázni kell, hogy a használt eszközök is teljesen szárazak legyenek.
8. jooeva (válaszként erre: 7. - Dioevi)
2016. dec. 21. 20:50

Köszi! Nekem is az olaj vált be.

Nem tudom, hol élsz. Mi Szegeden vásárolunk, ott van Cukrászdiszkont, de biztos más nagyvárosban is van.

7. dioevi (válaszként erre: 3. - Jooeva)
2016. dec. 21. 20:42
Ügyes vagy ! szép mind ! Hol van cukrászati bolt ? Egyébként úgy néz ki az enyének is jót tett a kis olaj,a vajon kivül
6. jooeva (válaszként erre: 5. - NomNom)
2016. dec. 21. 19:39
Köszönöm :)
5. NomNom (válaszként erre: 4. - Jooeva)
2016. dec. 21. 19:31
Nagyon jól néz ki amit sütöttél! :)
2016. dec. 21. 19:30
Az adatlapomra töltöttem fel egy fotót, a mai zserbó és 2 gyümölcskenyér, már megszilárdult rajta a csoki.
2016. dec. 21. 19:28
Jó minőségű csoki (én csokilencsét szoktam venni cukrászati boltban), gőz fölött megolvasztom kevés olajjal, folyamatosan keverem. Mikor felolvadt, még teszek hozzá valamennyi csokit, ekkor már nem melegítem és addig kavarom, míg el nem olvad az is. Így hűtöm a mázat, azaz temperálom valamilyen szinten....Mehet a süti, hidegre teszem, szépen megdermed, fényes is és vágni is könnyen lehet, nem törik.
2016. dec. 21. 19:11
én kísérleteztem házival, mindig lett vele valami gond. ha nem ragaszkodsz nagyon a házihoz, megéri az otker csokimáza, zacskós, fel kell forralni a vizet utána lezárni a gázt és beletenni 8 percre a zacskót ahogy van. utána ki kell nyitni és ráönteni a torta közepére és gyorsan kanállal szétkenni. így ha nem is házi, de garantáltan fényes és finom. teheted meleg sütire is. ha vágod, nem reped szét (ha kihült) 300.- Ft és van tej ill. étcsokis.
2016. dec. 21. 19:02
Mitől lesz fényes a máz ? Olvasztott csokoládé +vaj ....de nagyon matt.....,tettem hozzá egy kiskanál olajat, most várom az eredményt

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook