Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hangkártya vásárlása esetén mit kell figyelembe venni? fórum

Hangkártya vásárlása esetén mit kell figyelembe venni? (tudásbázis kérdés)


8. kristo_f (válaszként erre: 7. - Maryka1962)
2016. dec. 24. 08:48

Akkor hurrá!

Ha nem is elegáns megoldás, de legalább hang van.

Azért a kezeim közé kapnám azt a gépet

Megnéztem a képet, nem látok azon olyan szines hang kimeneteket amit emlitettem

Nem baj

Szivesen

Kellemes Karácsonyt!

7. Maryka1962 (válaszként erre: 6. - Kristo_f)
2016. dec. 23. 19:43
Ne haragudj, de nem voltam gépközelben, így most tudok csak válaszolni. Először is nagyon köszönöm a segítségedet. Vettem egy hangkártyát,amilyet javasoltál. Igaz, a vaterán találtam rá, potom 490Ft volt. Gondoltam, próba szerencse. És meg is érkezett. S lám, csodák csodája, van hang. Lefényképeztem a gép hátulját, nem tudom, hogyan tudnám ide betenni? Míg nem tettem rá az usbs hangkártyát, addig csak azt írta ki, hogy AMD HDMI OUTPUT. Most, hogy felraktam rá az usbs hangkártyát, már ott van, hogy Hangszórók, és a zöld pipa.Feltölöm a képet a mappáimba, ha szánsz rá időt, pillants rá. De most elégedett vagyok, mert van hang, és ez még így jobban is működik, mert tisztább. Nagyon boldog ünnepeket kívánok neked, és szívből köszönöm a gyors, és hasznos segítségedet.
6. kristo_f (válaszként erre: 5. - Maryka1962)
2016. dec. 22. 15:11

Csak lassan, valami zavar van az egészben

A videókártyádon van a HDMI kimenet és mellette a VGA kimenet

Ez utóbbiba tudsz csatlakozni ezek szerint?

Mint itt a kék soklyuku csatlakozó

[link]


Ha meg azok a szines hüvelyes csatlakozók is vannak, akkor az alaplapra integrált hangártyád is van,de valószínű nincs setupolva/beállitva vagy le van tiltva a BIOS-ban vagy az Eszközkezelőben. Olyan nincs hogy ebben az esetben csak HDMI kimenetelen van hang

Esetleg, mi van a Vezérlőpult-Hangok és audió eszközök-Lejátszás fülön beállitva?


Milyen jó lenne ha leirnád az alaplapod tipusát

A PC burkolatát levéve rajta szok lenni az alaplapon, esetleg a számlán és milyen WIN-t használsz

5. Maryka1962 (válaszként erre: 3. - Kristo_f)
2016. dec. 21. 23:16
Nagyon szépen köszönöm a válaszod. Meg fogom rendelni holnap. Sajnos, már csak jövő évben fog ideérni. Igen, vannak azok a színes kütyük a gép hátulján, és a régi gépen simán ment a hang. A számítógépes azt mondta, hogy a mivel nincs HDMI kimenet a monitoromon, ezért nincs hang. Csak azt nem értem, hogy azok a színes kivezetések ugyanúgy rajta vannak a gép hátulján, akkor miért nem lehet átállítani arra. De megrendelem amit ajánlasz, és meglátjuk.Bocs, hogy csak most válaszolok, de délutános műszakban vagyok, és most értem haza. Nagyon szépen köszönöm a segítségedet.
4. kristo_f (válaszként erre: 3. - Kristo_f)
2016. dec. 21. 17:39
Azért az jelezd vételkor hogy milyen az op.rendszered XP/W8/W10
3. kristo_f (válaszként erre: 2. - Maryka1962)
2016. dec. 21. 17:20

HDMI mellett szokás azért alaplapi hangkárta is

Nincs ilyen szines , rózsaszin/zöld/kék kivezetés/csatlakozó a gép hátulján?

[link]

Ha nincs, nincs

A régi monitorhoz hogy ment a hang?


Feltételezem nem akarsz házimozi körhangzást és studió berendezést használni, csak hang legyen

Vegyél ilyen usb sticket, bármelyiket

[link]

Ezeknek van egy mikrofon bemenete és egy fülhallgató kimenet jack dugóval, oda vagy külső erősitőt csatlakozol, vagy fülhallgatót


Ez kicsit igényesebb, csatlakozások tekintetében

[link]


Illetve van amelyikhez telepitő CD is kell , van amelyiket felismeri a számitógép, amelyik neked tetsző

2016. dec. 21. 11:23
Új gépet vásároltam egy régi monitorhoz. Állítólag egy usb-s hangkártya kell hozzá, mert így nincs hang, mivel nincs HDMI csatlakozás a régi monitoron állítólag. Mit kell figyelembe venni a vásárlásnál, hogy kompatibilis legyen, és működjön? Ha valaki tudna segíteni, annak nagyon örülnék.
2016. dec. 21. 11:20
Segítséget kérnék usb-s hangkártya vásárlásához.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook