Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Társkapcsolatok fórum

Társkapcsolatok (beszélgetős fórum)


1 2 3
75. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 1. - 70b16b8f8b)
2016. dec. 23. 21:37
ezek a mondatok lehetnének sima hétköznapi mondatok, de ha te érzed belőlük, hogy valamiért meg akarnak vele bántani akkor nyilván így van és nem fújod fel. Emberek vagyunk rosszul esik ha megbántanak. Az pedig, hogy mostanában halt meg az anyukád nyilván érzékenyebbé is tesz. Az pedig kifejezetten durva beszólás volt, hogy "tűrnöd kell". Hát bocsánat de ezt még a kutyámnak sem mondanám.
74. gribedli*** (válaszként erre: 73. - Sziszo22)
2016. dec. 22. 15:49
Akkor hajrá!:)
2016. dec. 22. 15:29

Köszönöm szépen a válaszokat!

Most tudnék "csak" 4órásba dolgozni,mert a tgyás miatt most van rá lehetőség. A nyuszik előtt is dolgoztam,7évet egyhuzamban,2014óta vagyok itthon. A saját lakásunkra is a férjemmel együtt rajtuk össze a pénzt,szerintem ezért mondhatták ezt,mert a befizetett összeg után ìrta meg a tul.lapot az ügyvéd.

Mégegyszer köszönöm szépen a véleményeket,és a tanácsot! Hál istennek olyan szakmám is van amit itthon is tudok végezni(varrónő vagyok)

72. gribedli*** (válaszként erre: 70. - Sziszo22)
2016. dec. 22. 10:37

Egyébként abban tényleg van valami, hogy ha elmennél dolgozni, akkor nem lenne időd ilyen csipcsup dolgokból problémákat gyártani. Nem mellesleg még be is fognák mert már nem tudnák azt mondani, hogy unatkozol és azt sem, hogy csak a férjed miatt vagy talpon. Ne adj nekik okot, hogy ezt mondhassák! De magad miatt is! Ha zavar, hogy megszólnak mert nem dolgozol, akkor menj eldolgozni. Ha meg nem akarsz elmenni dolgozni, akkor ne zavarjon, hogy megszólnak emiatt.


Őszintén, én sose voltam gyesen egyik gyerekemmel sem, mert nálunk nem létezik. Amikor volt olyan, hogy 6 hónapnál tovább maradtam otthon, akkor is azt saját zsebből fizettem, az előtte megkeresett pénzből, és kiegészítettem otthonról való munkával megkeresett pénzzel.


Légy te is produktív! Csak nyerhetsz vele!

71. michelle.r (válaszként erre: 70. - Sziszo22)
2016. dec. 22. 10:07

Ne bántani akarlak, de nem fognak simogatni a szavaim ;)


Kezdj valamit magaddal, mert nem teszel jót magadnak azzal, ahogy a dolgokra reagálsz. A legartatlanabb mondatban is megtalálod, hogy miért irányul az ellened.


Anyósod lehet, hogy azért nem megy mostanában, mert nem akar a gyászodban zavarni. Nem tudom, hogy így van-e, de lehet.


A mamika valószínűleg közelebb van a nyolcvanhoz, mint a hatvanhoz. Az ő korosztályának valószínűleg keményebb élete volt mint nekünk, tudja hogy bármilyen sorscsapást túl kell élni. Ha nyugatóval, hát úgy. Nem hiszem, hogy rossz szándékkal tette.


Anyósod szerint a lánya megérdemelte az ikreit. Szerinted nem? Miért nem tudod úgy megélni, hogy igen, szerinted is. Neked is van gyereked, el tudod képzelni, mekkora boldogság neki is hogy gyerekei lehetnek.


Nem akarok regényt írni, nem tudod megváltoztatni a mások véleményét, hozzá(d)állását. A sajátodat viszont igen. Az, hogy te mire hogy reagálsz, a sajtá felelősséged.


Nem ők bosszantanak fel, de bosszantod fel magad azon, amit mondott, tett. Ráadásul napokig kattogsz rajta, értelmetlenül. Valakinek siekrült már a múltat megváltoztatnia? Hidd el, hogy neked sem fog.


Ha szándékosan csinálják - amit egyébkétn kétlek, szerintem csak így képesek működni - azért teszik, mert ugrasz rá.


Tanulj meg távolmaradni ettől, akármit is érzel, gondolsz abban a pillanatban, csak mosolyogva mondj neki annyit: hmmm, érdekes vélemény, köszönöm, hogy megosztottad. Ha csak két hétig kibírod, le fognak kattanni rólad.


Hajráááá! I

2016. dec. 21. 07:11
Nem az zavarna ha kibrszélnének,de ne baromsàgot legalàbb. Mert a férjem unokatesója már olyan üzenetet ìrt,úgy hogy 2,5fél év alatt 1*volt nálunk,hogy csak pislákoltam. Ő meg azt vágta a fejemben, hogy a férjem nélkül talpon nem maradnék,ha unatkozok menjek takarìtani.
69. lapbarna (válaszként erre: 67. - Sziszo22)
2016. dec. 20. 16:30

Tényleg nem értelek.

Ki nem szarja le, hogy mit gondolnak, beszélnek rólad, akár a hátad mögött???

A családoddal, a 2 gyerekeddel meg az uraddal foglalkozz!

Persze, nem esik jól az embernek, de ezen a végtelenségig lehet rugózni.

Vegyél be egy leszarom tablettát!

68. csikil4ny (válaszként erre: 67. - Sziszo22)
2016. dec. 20. 16:30
Akkor mast nem tehetsz, kapcsold ki a vevokedet, konyveld el, hogy primitiv es kesz. Ezert kar olnod magad, megvaltoztatni ugysem tudod, csak minel tavolabb maradni tole. Szomoru, amikor a ferfi anyja nem tudja elfogadni a menyet.
2016. dec. 20. 15:59
Alkalmazkodni tudok,ott voltam Anyóséknál fél évet,azóta csomó mindent vissza hallottam,hogy "miket nem tudok" megcsinálni. Férjem unokatesója szerint (amióta elköltöztünk 1*volt itt) akkor,azt állìtotta,hogy a férjem nélkül talpon nem maradnék,menjek takarìtani ha unatkozok,és S***keverő vagyok,ezt úgy,hogy csak anyóssal beszéltem és az ő anyjàval. Anyós szerint nem tudok főzni màst mint főzeléket,ezt a sógornőjétől hallottam vissza,és amikor lefogytam,mert diétázni kellett hát mögött azt kaptam,hogy nem eszek csak iszok.
66. csikil4ny (válaszként erre: 65. - Sziszo22)
2016. dec. 20. 14:37
Ha jol ertem soha nem vot felhotlen az anyos-meny kapcsolatotok. Neked is muszaj alkalmazkodnod, hanem egyre jobban elmergesedik a viszonyotok. Ha maskepp nem megy, akkor inkabb tarts tole tavolsagot. Sokan elunk anyos tamogatasa nelkul, jol jonne a plusz segitseg, de ha nincs hat nincs, anelkul kell megoldani a napi gondokat.
2016. dec. 20. 14:21
Tudom,hogy nem az a lényeg,hogy ki mit mond,csak az amit látvànyosan alkotnak. Sajnos ők közelebb is laknak össz 5km,Apu még 30km. Az az össznépi fújàs,(hát mögött)ami ott megy,szembe meg jópofizàs. Anyós drága meg azóta alig jött mióta Anyu meghalt,előtte még minden héten kivàncsi volt rànk és vitte a nagyobbikom.
2016. dec. 20. 14:16

Nyugtatót nem szedtem,màs jellegűt igen.

Pcora,pmre,prolaktinra és tüszőserkentőt.

63. csikil4ny (válaszként erre: 55. - 70b16b8f8b)
2016. dec. 20. 13:42

Kedves Sziszo!


Azert ajanlottak nyugtatot, mert a reakciod merteke nincs egyenes aranyban a masok reakciojaval. Idonkent olyan hozzaszolasokat is magadra vettel, amelyek vagy nem neked szoltak, vagy a hozzaszolo stilusahoz kotodik, nem hozzad.


Ha nem szeretnel gyogyszert szedni nem artana pszichologusi szaksegitseg, hogy ujra jol tudd kezelni az emberi kapcsolataidat. Mielott megvadolnal, hogy bolondnak nezlek en is voltam mar pszichologusnal annak ellenere. hogy van nemi kozom a pszichologiahoz. Nem az ordogtol valo dolog, s ha megis szukseged lenne valamilyen gyogyszerre, akkor erdemes szedni. A gyermekeidnek egeszseges, kiegyensulyozott anyara van szukseguk!


Felnott no vagy, ennyire befolyasol az anyos, dedi velemenye? Talan a ferjeddel is problemaid vannak? Figyelj magadra es az egeszsegedre, ne feledd: beloled csak egy van!

62. gribedli*** (válaszként erre: 61. - Sziszo22)
2016. dec. 20. 13:41
Az elôbb azt írtad, hogy még nem szedtél gyógyszereket. Most meg azt, hogy szedted és megutáltad?
2016. dec. 20. 13:03
Nem vagyok pipa,sem féltékeny.Csak abban a pillanatban éreztem rosszul azt a mondatot. Nem azért ìrom ezt,hogy védjem magam,de ezért is raktam ki a kérdést,mert màst lát egy kivülàlló,mint aki benne él. A gyógyszerrel kapcsolatban,sajnos helyből gyülölőm,mert annyit szedtem,és annyi félét,hogy megutàltam. Anyósra az utolsó kanyar erejéig visszatérnék. Én nem panaszkodok rà,csak a saját anyja,sógornője,annak élettàrsa,az ő anyósa. A férjem is észrevett egy-két vàltozàst rajta.
60. gribedli*** (válaszként erre: 58. - Sziszo22)
2016. dec. 20. 12:46

Most a babával kapcsolatban, te arra is pipa vagy, hogy téged nem dicsért meg, hogy mennyit kínlódtál? Mert akkor azért itt féltékenység is van. Gondoltam én, hogy nem mondott olyat, hogy te nem érdemled a gyereket, hanem a saját lányára mondta, hogy mit össze kínlódott, te meg magadra vetted, hogy akkor te meg nem.


Minek hozzákölteni gondolatban, hogy ő mit mondott és mit nem? Csak gyártasz magadnak problémákat ott, ahol nincs.

59. gribedli*** (válaszként erre: 56. - 70b16b8f8b)
2016. dec. 20. 12:39

Pedig hidd el, hogy indokolt lenne, szorongásgátló vagy antidepresszáns, mert ezzel az egésszel te már egyedûl nem tudsz megbírkózni. És nem hiszem, hogy kiütne, inkább nem kattognál tovább butaságokon, és végre teljes életet élhetnél, mert tudnál összpontosítani a lényeges dolgokra, nem vesznél el a csipcsup ügyeken való idegeskedésben.


Attól, hogy te nem akarod beismerni, még nem jelenti, hogy nincs szükséged rá. Persze semmiképp nem egy ismerőstől fogadnám el, hanem beszélnék egy szakemberrel és a megfelelő gyógyszert a megfelelő dózisban. És ettől szerintem senki nem fog lehülyèzni, de ha nem teszed, akkor meg a viselkedésed, paranoiád miatt igen, akár susmognak is rólad, hogy bolond vagy.


Nem a te eseted, de a kék fény is tele van olyanokkal, akik csak mert nem akarnak szakemberhez fordulni és visszautasítják a tényt, hogy kellene, vagy nem szedik a gyógyszereiket és kész a baj, mert pont hogy ettől golyóznak be. Pedig ha szednék, teljes értékű életet élhetnének.


Ezek ugyanolyan betegségek mint más betegségek, pl a cukorbetegségnek is van több fokozata, és ha kezelve van, akkor az egyén normális életet élhet.


Gondolkozz csak el! Nem fogadnék el semmit anyósodtól, de egy orvostól igen. Anyósod nem orvos.

58. Sziszo22 (válaszként erre: 57. - Lapbarna)
2016. dec. 20. 11:49
Köszönöm szépen a reakciókat és hogy ìgy vàlaszolsz. A gyermekekek azért ìrtam bele,mert nyitottam egy kérdés,amiben volt egy babàs rész,meg egy màsik rész,és úgy tettem fel,hogy azokat a mondatokat én fújtak fel vagy sem. Anyós mondata az volt,hogy a lànya megérdemelte az ikreit. Progis csàszár volt. Én úgy Éreztem,hogy ellenem szól,mi is kìnlódtunk a bébiétel,pco-m van, pajzsmirigyes is. A màsik az volt,hogy tegnapelőtt temetésre mentem,gondolkoztam rajta elmenjek-e,mert Anyut 2hónapja temettük. Mama ilyet mondott,hogy tűrjek és szedjek nyugibogyót. Erre kérdeztem,hogy felfújom-e a dolgokat vagy sem? Ebből alakult ki egy paràzs vita,mert én simàn megelégedett volna olyan vàlaszokkal is,hogy igen,nem,talàn,nem tudom:) :)
57. lapbarna (válaszként erre: 56. - 70b16b8f8b)
2016. dec. 20. 10:47

Sajnálom, hogy úgy érzed, a férjed családja nem fogad be, nem kedvel igazán. Hogy úgy érzed, nem néznek semmibe.

De amúgy csak jelzem, hogy más is nevel gyerekeket, kicsiket is, nagyokat is, meg többet is, mint 2, sőt, olyan is akad, akinek a gyermekével extra sokat kell foglalkozni, mert pl. sni-s, stb.

Úgyhogy nem értem, miért kell minden egyes hsz-ben velük indokolni mindent.

Köszönöm, hogy elmondhattam a véleményem!

2016. dec. 20. 09:52

Lànyok/Asszonyok!


Mivel kisebb vita alakult ki, mégegyszer leszögezték,nem az eltérő véleményekkel van a probléma,hanem:

1. Nem azt várom el,hogy mindenki mellém àlljon és szidjuk együtt anyóst,mamàt 1 betűvel nem ìrtam ki, örülök,hogy ebbe ti bele gondoljàtok.

2. Ha már eltérő a vélemény ìgy is lehet fogalmazni pl.én úgy gondolom,hogy igen és tovàbb lépek.

Senkibe nem kötöttem bele,hogy nem állt ki mellém ha igen tegye fel a kezét.

3.Ha nem kötelező nem szedek nyugtatót 18,6hós gyerek mellett,úgy,hogy világ életemben nem látott a gyomrom ilyen szert,gondolhatják fél óra alatt aludnék és akkor ki gondozza a gyerekeket?

55. 70b16b8f8b (válaszként erre: 47. - Gribedli***)
2016. dec. 20. 09:26

Kedves Gribedli,


nemmel tudok válaszolni, de nem sértődök meg,mert kúlturáltan írod a te gondolataidat.2,viszont hallottam már vissza sógornőm férjétől,(1munkahelyen dolgoznak) hogy Anyós panasz napot tartott rólam,hogy miért szóltam vissza,mert felkeltette, tavaly a 7hetes lányomat,azzal is dicsekedett ott bent,hogy addig b*****a,hogy felkeltette,meg állítólag csak főzeléket tudok főzni,meg nem takarítok.


Kisbabát nem vesztettem el, DE nem is azt várom el, hogy mindenki lesajnáljon, annyi volt az össz kérdés,hogy felfújom-e vagy sem,aztán azért ugrottam,mert a saját,több esetben eltérő véleményt ilyen nem formátumban közölték. Vissza is lehet kérdezni,mint ahogy te is tetted,de ilyen esetben pl, te mondanál másnak olyat,hogy szedjen nyugtatót? Őszintén 2 ilyen kicsi gyermek mellett én nem szeretnék szedni,mert kiütéssel nyerne.

54. 3d787b167a (válaszként erre: 41. - Fincsi5)
2016. dec. 19. 16:10

Ó Fincsi!

Nagyon sajnálom! :(

53. MZsanett (válaszként erre: 43. - 70b16b8f8b)
2016. dec. 19. 15:51
Azt nem tudhatod.
52. csikil4ny (válaszként erre: 51. - Gribedli***)
2016. dec. 19. 15:48
Igen, az itteni megnyilvanulasa is ravilagitott a problemara, de folosleges vitaba inkabb nem keveredek.
51. gribedli*** (válaszként erre: 49. - Csikil4ny)
2016. dec. 19. 14:44
Szerintem nem mondott ilyet az anyósa, hanem ô folytatta fejben a mondatot, vagyis felfújta az egészet.
50. gribedli*** (válaszként erre: 43. - 70b16b8f8b)
2016. dec. 19. 14:42

Szerintem még így is az ô története szomorúbb mint az ilyet. Pl téged nem hívtak lagzira egy héttel anyukád halála után, ôt igen, és nemet mondott, erre megsértôdtek.


Vagy, gondolom, te nem vesztettél el egy már megszületett babát.


Olvasod is, amit írt, vagy te csak akkor várod el, hogy mások ne lépjenek az érzelmeidre, amikor a te bajodról szól? Mert te észre sem vetted, hogy súlyosabbat élt át mint te!

49. csikil4ny (válaszként erre: 1. - 70b16b8f8b)
2016. dec. 19. 14:38

Eloszor is fogadd oszinte reszvetem!


1. Milyen szovegkornyezetben mondta anyosod? Volt arrol szo, hogy "bezzeg te"?


2. Ezt en nem latom beszolasnak, sot! A mamak korosztalyanak meg az volt a szabaly, hogy turni es kibirni, tehat lehet, hogy a maga modjan segiteni akart....

48. gribedli*** (válaszként erre: 41. - Fincsi5)
2016. dec. 19. 14:35
Neked is öszinte részvétem.
47. gribedli*** (válaszként erre: 43. - 70b16b8f8b)
2016. dec. 19. 14:31

Öszinte részvétem neked. Akkor egy kérdést szeretnék feltenni, remélem, hogy ezen nem sértödsz meg, légyszi igennel vagy nemmel válaszolj, azt nem fogja átírni a teló sem.


Akkor a kérdésem:


Anyósod azt mondta neked szó szerint így, hogy te nem érdemelted meg a gyerekedet? Ezt mondta így, igen, vagy nem?


Mert akkor igen, bunkóság, senkinek nem mondanék olyat, hogy nem érdemelte meg a gyerekét. Neked ezt mondta így ezekkel a szavakkal: Sziszó, nem érdemelted meg a gyereket. Igen vagy nem?


Ha a válaszod nem, akkor te fújtad fel.


Ha csak annyit mondott, hogy a lánya megérdemelte a gyerekeit, akkor is te fújtad fel, mert Szerintem bármelyik anya igenis mondhatja a lányáról, hogy: a lányom megérdemelte a gyerekeit.


Ennyi. Ebben a mondatban nincs benne az, hogy akkor te meg nem érdemelted meg. De miért ne dicsérhetné meg egy anya a gyerekét? Te nem szoktad?

2016. dec. 19. 14:14

Innen kérek elnézést,hogy hamar gyors ìrok. Legközelebb minden megjegyzést lengyelek, vissza kérdezni nem fogok. Ami a legfontosabb:

Érzéketlen,bunkó leszek,aki nem gyászol,gépről intéz mindent,nem beszélek senkivel,és nem is kérdezek semmit ha vmit nem értek.

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook