Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lelki problémával el lehet menni táppénzre? fórum

Lelki problémával el lehet menni táppénzre? (tudásbázis kérdés)


2016. dec. 19. 17:32
szerintem: nem, de ha a főnök megérti, ha elmondod a problémát őszintén, és van, aki helyettesít, talán... de orvoshoz mindenképp menj el!!!!
9. 328e1b30ab (válaszként erre: 8. - Csengu)
2016. dec. 19. 10:39
Menj el orvoshoz, mihamarabb!
8. csengu (válaszként erre: 3. - Hannababa13)
2016. dec. 19. 08:59

van mikor gyorsabban ver a szívem, a múltkor a munkahelyen pusztán gondolkodtam a "dolgaimon"

Elkezdtem szédülni meg elkezdett fájni a fejem, csak 183/109 re ment fel a vérnyomásom, meg 130 volt a pulzusom. :( Ja és nem volt bennem se kávé se energia ital és társai.

Az étvágyam, na hát az sem a régi, múltkor vagy 2-3 napig el voltam napi 2 banánon....

7. 5bab5193e7 (válaszként erre: 5. - Dogiz)
2016. dec. 19. 07:58
Még a hideg is kirázott,ahogy olvastam.Nem csoda,hogy kiborultál:(
6. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Csengu)
2016. dec. 19. 07:22

Persze, keresd fel a háziorvosod, mondd el, hogy mi a baj, ő pedig eldönti, hogy csupán túlterhelt/kimerült vagy, ami segít pár hét pihi, vagy szükséges-e továbbmenned mentálhigiéné kezelésre.

Jobbulást!

2016. dec. 19. 06:48

Szia! Szerintem is szakember, de olvasd el Hannababa13 hozzászólását, ő szakember.

Kitartás és hidd el, "hitesd el magaddal" Hogy a te problémád sokkal kisebb mint a másoké, és hamar túl leszel rajta. Fel a fejjel.

Példa az én esetemből: Tavaly márciusban éjszaka, arra keltett a szomszéd bácsi, hogy ég a garázsunk, mire a tűzoltók ide értek már át terjed a lakásra. Nem részletezem mennyire borzasztó volt :( A mozgássérült édesanyámat, nehezen kimentettem, a gázcsapot próbáltam elzárni stb.. Nem tudom honnan volt ennyi erőm ( a férjem kiküldetésben egy hete) Pár órával később öngyulladás történt, ismét tűzoltók.

Hetekig nem tudtam aludni, éjjel - nappal minden kis szösszenetre megrettentem. Majd április végén meghalt az unokaöcsém. Ez valamennyire "elterelte" a gondolataimat. 2 héttel később a 25 éves kolléganőm akivel naponta egy autóval jártunk dolgozni, vonattal ütközött.(koponyája, fél arca, szeme felismerhetetlen lett) Túlélés esetleg 1 % . Hetekig küzdöttek érte az orvosok. (szerencsére túlélte és 95 %-ban meggyógyult) Ez überelte a félelmeimet. A gondolataim ezek után csak itt keringtek. A tűz eset (több milliós kár) eltörpült, mintha nem is lett volna probléma.

Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikeredett, de minden gondnál - problémádnál van nagyobb és erre koncentrálj.

"A tied nem lehet akkor, hogy ne tudj tőle aludni!!" Ez lebegjen a szemed előtt és jobb lesz.

Áldott békés ünnepeket kívánok neked és szeretteidnek!!

4. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Csengu)
2016. dec. 19. 03:46

Szia!


Hogy legyen idod meg tobbet ragodni es jobban belemerulni? Nem ajanlott!


Keress fel szakembert! Egy jo pszichologus sokat segithet, mellette a csaladorvosodtol megkerdezheted, hogy mit ajanl: altatot vagy nyugtatot.


Es ne feledd: egyetlen problema sem tart orokke, van kiut! Kitartast!

2016. dec. 19. 01:46

szerintem,minden ember pótolható a munkahelyen,de a betegség ebben az esetben komoly problémát okozhat neked ,főleg hosszútávon.

ugy gondolom,kimerült vagy,és elképzelhető,hogy egy kis depresszió is társulhat hozzá.

az is lehet,hogy vegetativ idegrendszeri betegség kezdete is lehet,ha gyorsabban ver a sziv,néha a kissebb munkától is kifáradsz. rendszertelen az alvásod,nincs étvágyad, vesztettél a sujodból.

nagyon sok dolog lehet ,többet kéne róla tudni.

2. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Csengu)
2016. dec. 19. 00:45
Én úgy tudom hogy idegi kimerültségre hivatkozva igen. Ugyanakkor ebben az a lutri hogy munkahelyenként változik az ilyesfajta esetekre adott reakció. De lehet hogy a főnök meg fogja érteni. Szabadságot is ki lehet venni, nem muszáj a táppénz, ha az megfelel.
2016. dec. 19. 00:14

Sziasztok! Szerintetek lelki problémával el lehet menni táppénzre? Az elmúlt időben történtek dolgok velem, amiken még most is rágom magam. Hol nem tudok aludni, hol pedig csak aludnék..

Kiabálok ok nélkül mindenkivel, tiszta ideg beteg vagyok :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook