Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Művészfilmek fórum

Művészfilmek (beszélgetős fórum)

22. Keller Szilvia (válaszként erre: 21. - Bc681dac13)
2016. dec. 23. 06:03
zseniálisak:) És pl. a "nem is művészeti ág" felvetésre visszatérve, azt ugyan hogy lehetne írásban visszaadni, amikor a nő ruhája mindig más és más színű? Nagyon sokat hozzá tudnak tenni a film eszközei a mondanivalóhoz.
21. bc681dac13 (válaszként erre: 19. - Keller Szilvia)
2016. dec. 19. 12:32
Nagy kedvenceim :)
2016. dec. 19. 11:14
én kifejezetten művészfilm-rajongó vagyok, de a taxidermia nem épp a kedvencem....
19. Keller Szilvia (válaszként erre: 2. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 19. 11:14
ezt azért gondolod így, mert még nem láttál igazán jó művészfilmet. Ajánlom megtekintésre a Szakács, a tolvaj, a feleség meg a szeretője vagy a Delicatessen című filmeket. Talán másképp gondolod majd. Mondom mindezt lelkes irodalmárként, aki csak 30 "kizárólag irodalom"-év után nyitott más ágak felé is, és bizony meglepődve pislogott a filmművészet nagyjaira.
2016. dec. 19. 11:10
én kifejezetten művészfilm-rajongó vagyok, de a taxidermia nem épp a kedvencem....
17. bc681dac13 (válaszként erre: 16. - 850bb2a149)
2016. dec. 19. 09:21

Muveszfilmbol is van jo meg kaka, ahogy minden kategoriabol, mufajbol. Elkezded nezni, ha arra erdemesnek tartod, ha nem tetszik, kikapcsolod.

Nekem pl. A porcelanbaba volt olyan, hogy meg dijnyertes is, en vegignezni sem tudtam, pedig tobbszor is nekialltam :P

2016. dec. 18. 21:14

Az a helyzet, hogy megtekintésre ajánlottak egy filmet (Taxidermia).


Belepörgettem, és nem tudtam eldönteni, hogy vajon én nem tudom értékelni a művészetet, vagy ez egy kalap kaki.


Egyelőre értetlenül állok a dolog előtt, ezért voltam kíváncsi a véleményekre.

15. 2ab16d5612 (válaszként erre: 14. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 18. 20:55

Amondóvagyok, hogy művészet lehet sokminden. kifejezési eszköznek (történetleíráshoz) az írott megoldás a legjobb. Viszont a kevésbé fantáziadús és inkább vizuális embereknek a vizuális művészeti ágak adják meg a tökéletes élményt.


Amúgy a film a lehető legkomplexebb művészeti kinyilatkoztatás. Főleg egy fantázia film.

Hiszen ott van egy (vagy több) író, aki kitalálja a történetet, karaktereket, világot

Vannak akik megrajzolják a vázát a történetnek.

Vannak akik a karaktereket megformázzák makett (szobor) formában

vannak akik a környezetet alkotják meg (most már többnyire virtuális eszközökkel)

van a rendező aki a színészeket irányítja

vannak az operatőrök akik a szemünknek adja meg a támasztékot.

Majd vannak a színészek, akik átadják nekünk mindazt, amit a fentebb leírtak összeraknak.

És aztán van egy komplett háttércsoport akik késszé gyúrják az egészet.



Nos ha ez nem művészet akkor nem tudom mi :)

14. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 13. - 2ab16d5612)
2016. dec. 18. 18:54
Az benne van minden pakliban...Szerinted mondjuk egy film,vagy festmény esetében MINDIG azt látja a néző,amit az alkotó mondani-üzenni akart? Kétlem...Lehet hogy ÉRTÉS tekintetében a filmek-festmények-szobrok esetében még rosszabb is az arány,mint a könyvek esetében...Sőt...Én egészen biztos vagyok ebben...
13. 2ab16d5612 (válaszként erre: 12. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 18. 18:49

"általam elképzelt és megformázott"


na ez az :) de add oda másik írónak. másképp fogja leírni

12. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 9. - 2ab16d5612)
2016. dec. 18. 17:48
Szerintem nem egészen így van a dolog ahogy írtad...Mint ahogy magad is elszóltad a lényeget:Az irodalom rendkívüli előnye az,hogy mind az író,mind az olvasó esetében a KÉPZELETBEN JÖN LÉTRE a kifejezendő dolog...És mint azt tudjuk a képzeletnek NINCSENNEK HATÁRAI...Most csak gondolj bele:Adott egy filmrendező,egy szobrász,vagy egy festő...Éshát be akarják mutatni mondjuk a zentai csatát...Mit csinál ilyen esetben egy filmrendező? Elkezdi vakarni a fejét,hogy "dehát az rengeteg pénz,honnan szedjek annyit?Meg több tízezer statiszta...Több száz ágyú,kaszkadőr,stb,stb, ez LEHETETLEN VÁLLALKOZÁS amennyiben TÖKÉLETES FILMET AKARNÉK KÉSZÍTENI"...Mit mond a szobrász?:"Hát kőböl hogyan tudnék kifaragni egy egész hadsereget? Ráadásul csak ÁLLÓKÉPET tudnék kifaragni"...Mit mond a festő?:"Ezt nem tudom lefesteni...Én legjobb esetben is csak a csata EGYETLEN PILLANATÁT tudom rekonstruálni a festményemmel"...Mit mond egy író?:"Kérlek...Adj egy hetet,leülök egy pohár kávé társaságában az íróasztalomhoz,kézbeveszem a tollat,és egy hét múlva átnyújtom neked a "Zentai csata" álltalam elképzelt és megformázott, MŰVÉSZETI SZINTÜ MEGFOGALMAZÁSÁT-LEÍRÁSÁT 200 oldalban,500-ban,1000-ben,igény szerint...Mivel engem NEM KORLÁTOZ SEMMI SEM...A lehetőségeim a szó szerint végtelenek"...Na...Erröl beszélek én...
2016. dec. 18. 17:44

Erdemes ismerni.

A muszaki leiras pontos. Annak olyannak kell lennie, hogy nem lehet felreerteni. Az az iras, ami nem mozgat meg, nem indit el valami egyenigondolatot vagy erzest, nem szepirodalom, hanem dokumentacio.

2016. dec. 18. 17:41
Remwkul leirtad a velemeyem. Arrol nem is bezelve, micsoda korlatok annak, ha a nemetkozi irodalomba is bele akar kostolni valaki (marpedig az alap), es keptelenseg annyi nyelet ereni, aany nemzet muveit
9. 2ab16d5612 (válaszként erre: 8. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 18. 17:16

Az írott művészetnek a szavak a korlátai. A gondolatok és érzések csak nagy körülírásokkal érzékeltethetők, az olvasó képzeletére van bízva, vajon mit érezhet a karakter melyet az író próbált betűkön át formálni. De ez nem biztos, hogy mindenkinél "átjön". szóval ez pontosan ugyanolyan korlátok közé van szorítva.

A "mire gondolt a költő" belemagyarázásokra is gondolok.


...a függöny kékje...

Elemző: a függöny színe a költő depresszív időszakára utal mely érzelmileg befolyásolta.. stb stb


A költő: az csak egy rohadt, kék függöny!

8. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 3. - Bc681dac13)
2016. dec. 18. 17:00
Szerintem igen...EGYEDÜL AZ IRODALOM tud TÖKÉLETES KIFEJEZÉST LÉTREHOZNI...Mivel mint azt írtam lentebb,nem korlátozza az önkifejezést semmi...A többi művészeti ággal amit felsoroltál,pont az a gond,ami a filmmel is:Hogy ANYAGBA próbálja magát kifejezni a művész...Éshát az meg ugye köztudomásu dolog,hogy az ANYAGNAK MINDIG KORLÁTAI VANNAK...(Nem tud a festő olyan színű festéket kikutyulni,amilyenre gondolt,nem tud akkora méreteket létrehozni amilyenre gondolt,nem talál a szobrász olyan kőanyagot amilyen ideális lenne neki,stb.stb. a végtelenségig...)Egyedül csak a SZAVAK LEHETŐSÉGEI VÉGTELENEK...És MINDENT KIFEJEZNI TUDÓAK...
2016. dec. 18. 14:53

Nem igazán szeretem, nekem többnyire túl elvontak. Mint a modern műalkotások amik csak a legnagyobb jóindulattal nevezhetők művészi alkotásnak..

[link]

6. e8da813d29 (válaszként erre: 5. - E8da813d29)
2016. dec. 18. 13:56

*észre SE


:D

5. e8da813d29 (válaszként erre: 4. - Panna.33)
2016. dec. 18. 13:56

Engem is!!!!

És ne kelljen stresszelnem, hogy jajj, ezt most valami művészi effekt vagy párbeszéd vagy bármi volt, és én észre vettem?!?!?!

2016. dec. 18. 13:53

Én nem szeretem.

Engem kérem szórakoztassanak, kapcsoljanak ki, vigyenek el másik világokba, zombik vagy varázslók közé, vagy űrhajóval.

3. bc681dac13 (válaszként erre: 2. - Titusz Titusz 2)
2016. dec. 18. 13:46

Csak az irodalom teljes muveszeti ertek? A festeszet, szobraszat is csak csonka smafu?


Az okfejtesed menten minden alkalmazott muveszet is felkesz mu, mert teszem azt egy epuletnel is vannak kiterjedes beli, anyagi meg fizikai korlatok.

2016. dec. 18. 11:56
Én nem kedvelem a művészfilmeket...Elsősorban azért nem,mert én a FILM műfaját már alapbol nem tekintem MŰVÉSZETI ÁGNAK...Csak egyfajta tömegszórakoztatási formának...Hogy miért? Azért, mert a filmműfajnak ÖRÖKÖS KORLÁTAI VANNAK...És én még SOHA nem olvastam-hallottam olyat rendezőtöl,hogy maximálisan azt tudta vászonra vinni,amit megálmodott...Mert MINDIG korlátozta valami...Hol pénzszűke,hol megfelelő színészek hiánya,hol megfelelő helyszín problémák,hol forgatási határidő gondok,hol ez,hol az...A filmkészítés EBBÖL KÖVETKEZŐEN egy "tökéletlen önkifejezési forma"...És éppen ezért ALKALMATLAN művészi tökéletesség létrehozására...Mivel a rendezőknek ÁLLANDÓAN KOMPROMISSZUMOKBAN KELL GONDOLKODNIUK...Tökéleteset,teljes értékü önkifejezési,MŰVÉSZETI ÉRTÉKET csak az IRODALOMBAN tud egy szerző létrehozni...Mivel ott az írót NEM KORLÁTOZZA SEMMI sem...Én ezért is vagyok az IRODALOM lelkes rajongója,a "filmművészetet" igazábol nemsokra nézem...
2016. dec. 18. 11:37

Szereted, nem szereted? Miért?

Van kedvenced?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook