Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Xbox-ot vagy PlayStation-t érdemes vásárolni? fórum

Xbox-ot vagy PlayStation-t érdemes vásárolni? (tudásbázis kérdés)


2016. dec. 21. 06:26
Sziasztok:) Azért fontos a "giga", mert egyes játékoknak nagy helyre van szükségük és nem tud rajta játszani a hyerek, ha kevès a hely. Már "terrásat" is árulnak. Egyébként tényleg egy használt xbox 360 lenne nektek jó. Nàlunk még szempont szokott lenni, hogy a haveroknak milyen van, hogy tudjanak online játszani együtt.
12. Shyana (válaszként erre: 11. - Plavalaguna)
2016. dec. 18. 12:16
Akkor simán elég az? De mit jelent hogy slim meg hogy 320 gigás vagy 500 gigás?
11. plavalaguna (válaszként erre: 9. - *HoldViola*)
2016. dec. 18. 09:06
no, most nézem ugyanazt írtuk kb :)
10. plavalaguna (válaszként erre: 7. - Shyana)
2016. dec. 18. 09:05
minecrft, fifa, gyereknek, szerintem is vegyetek nyugodtan egy használt xbox 360 at. akkor nem kell sok pénz menjen rá, ha ennyire kisgyereknek lesz.
9. *HoldViola* (válaszként erre: 7. - Shyana)
2016. dec. 17. 22:44
Szerintem akkor kezdésnek szerezzetek egy xbox 360-at, akár használtan. Az enyém is azon nyomta a Minecraftot kb 2 évig.
2016. dec. 17. 21:57
De pl mit számít hogy hány gigás? Bocs de tényleg nem értem :(
2016. dec. 17. 21:56
Annyira nem vagyunk elengedve pénzügyileg ezért nézegetünk használtat is. 7 és fél éves kisfiam szeretne nagyon. Focis játékok,minecraft ezek amik igazán érdeklik. De persze bevallom én is szívesen kipróbàlnám
6. plavalaguna (válaszként erre: 5. - Plavalaguna)
2016. dec. 17. 21:20

hja, a ozgós játékokat a gyerekek is nyomják, hat évesen is simán lehet a táncprogit, vagy a sportot nyomni. sőt van ilyen állatkertes játék piciknek.


tényleg mire kell, attól függően válassz :) nekünk mozgásra kellett elsősorban, így egyértelmű volt a one. kicsit túlmozgósak vagyunk :)

2016. dec. 17. 21:16

Alapvetően az a fontos mire használjátok, és ki, no meg van e rá keret.

Nekünk xbox van, mert annak jobb a mozgásérzékelője, és mi családilag nyomjuk pl a sportprogramokat, én pl tök szeretem a teniszt, férj a bowlingot :) Ehhez van klubtgság, avval minden hónapban 2 játék ingyenes, szóval mi játékokra ennyit költünk kb, egy közepes árú játék ára az egész éves díj.


Ha viszont elsősorban konzolos játékokat akarsz, akkor egy két spec kiadáson kívül (pl a halo csak xboxon van) a PSekre sokkal több játék van. Szóval ülve kockulni kizárólag meg talán a pst érdemesebb.


ezek a legújabb verziókra vonatkoznak. mi akcióban vettük, nem bántuk meg. Én régi verziót tuti nem vennék. akkor inkább nem vennék semmit. kütyüből sose érdemes ha már az új se friss régebbi verziót venni, mert egy csomó cucc nem fut el a régebbieken.

2016. dec. 17. 21:13

Lényeges kérdések: mennyit szántok rá és kinek lesz.


Nem vagyok szakértő, csak a saját tapasztalatom alapján tudok írni néhány dogot.


Xbox 360 még kapható, de már érdemesebb az xbox ONE-t mert arra nyomnak ki újabb játékokat. Tehát most még van hozzá játék de 1-2 év múlva már lehet nem lesz csak használtan.

Persze a ONE sajna kétszer annyiba kerül és a játékok is drágábbak hozzá.. :-/


PS4 az Xbox one szintjén van, árban ugyanannyi ha jól tudom.


Különbség.. szerintem nem nagyon van.. Ezen csak örök vita megy..


Nintendonál van a Wii U és jövőre jön a Nintendo SWITCH.


Nem tudom szóba jött-e/jöhet-e nálatok, de írok a Nintendo-ról is:

Van Wii U -nk, a 4 éves is tud rajta játszani és imádja meg a 9 éves is. A Super MArio miatt vettük, mert az a Nintendo cég sajátja.

Gyerekcentrikusabb a játék felhozatal, de kapható rá nagyoknak való játék is rengeteg. Van sok Mario játékunk illetve a Mario univerzumából több karakterre is készülnek játékok, meg persze ott a Disney meg mittudomén..

Átjönnek a kis barátaik, tök aranyosak ahogy nyomatják együtt.. Szilveszterkor már táncolhatnak is a Just Dance-re. :)


Van Xbox is, a 9 évesem azon játszik auto versenyt meg Minecraftot.

Neki azért már van igénye az ilyen "komolyabb" gépre.

Sokan azért is vesznek inkább Xbox-ot vagy Playstation-t mert az nem gyerekeknek készült és játszik vele az idősebb testvér vagy a szülő is.

De én nem engedek a gyereknek lövöldözős játékokat meg hasonlókat, szóval nekünk nem igazán lényeges az, hogy az ilyen tipusúakból mennyi játék kapható és hol.. meg az sem, hogy mit tud a konzol nyújtani ha élményről a szó.

2016. dec. 17. 20:31

Erősen pénztárca függő...

A régebbi gépekhez lehet játék pakkokat venni használtan, viszont a legtöbb új fejlesztésű játék nem megy rajta.

Az újabb típusú gépeken megy a régi játék is (általában) de az új játékok arany árban és leginkább csak újonan vásárolhatók meg. És persze nem elég belőlük 1-2 darab!

2016. dec. 17. 20:30
Szia.nekünk xbox 360-as van,már vagy 6 éve.Szereti a gyerek.Rengeteg játék van hozzá.használtan is lehet venni játékot.Attól függ milyen a tv-tek.Ha nagyon fullos akkor érdemesebb az újabb gépeket megvenni a jobb játékélmény miatt...nekünk a hat éves gép is szuper képet ad.
2016. dec. 17. 19:43
Sziasztok! Gondolkodunk egy ilyen játék vásárlásában de nem igazán értünk hozzá.Aki ért hozzá tudna segíteni mi a különbség köztük pl két xbox között is? Mit érdemes megvenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook