Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Garázsvásárlás fórum

Garázsvásárlás (beszélgetős fórum)

8. 3d956aa820 (válaszként erre: 6. - 3d787b167a)
2016. dec. 14. 15:31

Nekem is segítettek mindig. Volt, amit nem sikerült elintzni telefonon, illetve nem kaptam megfelelő tájékoztatást, mivel az ügyintéző első napja volt, de személyesen mindig elmondtak mindent.

Nekem úgy tűnt, hogy értékelik, ha az ember korrektül akarja intézni a dolgait, ezért ők is úgy állnak hozzá.

Mellesleg ha rosszul tájékoztatnak, akkor ők viselik a következményeket, csak fel kell írnod 1-1 telefonhívás esetén a hívásazonosítót. Így te is tudsz mire hivatkozni....

7. 12d083b51b (válaszként erre: 6. - 3d787b167a)
2016. dec. 13. 16:33
Nekem is.
6. 3d787b167a (válaszként erre: 3. - 12d083b51b)
2016. dec. 13. 16:21

Miért olyan hihetetlen????


Igenis segítenek.


Én eddig mindig kedves ügyintézővel kerültem kapcsolatba.

5. 12d083b51b (válaszként erre: 4. - 55d214a787)
2016. dec. 13. 16:13

Igen, ha az ajándékozás rokonok között történik, és az illeték fizetési kötelezettség elkerülése a cél. De itt ilyesmiről nincs szó.

Megkérdezni a fizetendő illető mértékét, ott még hiába is akarnak ugrani, amikor semmi szerződés, semmi konkrét ügyintézés nincs.

És a bemutatkozáskor bemondott név is egy átlagos, semmit sem fog tudni tenni a NAV egy rögzített érdeklődő telefon alapján.

4. 55d214a787 (válaszként erre: 3. - 12d083b51b)
2016. dec. 13. 15:23

A Nav minden beszélgetést telefonon rögzít, és az "ajándékozás" intézményére kifejezetten ugranak, azaz egyből csalásra gondolnak, így biztos nem hívnám fel őket ;)


Amúgy általában minden tulaj aláírja az ilyen papírt, mindenféle bonyodalom nélkül.

3. 12d083b51b (válaszként erre: 2. - 3d787b167a)
2016. dec. 13. 14:39

Jó ötlet!

Van nekik ingyenesen hívható ügyfél-tájékoztató telefonszámuk, felhívod:

"Nagy Pista vagyok. Kiss Pista, aki egyébként nem rokonom, nekem akarja ajándékozni a garázsát. Az szeretném tudni, hogy ez esetben mennyi % illetéket kellene nekem befizetni?"


És a vonal tuloldalán a NAV-os a kisujjából kirázza a választ!

2016. dec. 13. 11:17

NAV teljeskörűen tájékoztat.

Miért félnek az emberek ennyire?

Tessék felhívni, vagy elmenni.

Nekem nagyon sokat segítettek, mikor munkaügyes voltam, és a góré se tudott válaszolni, meg a munkaügyi jogász.


Nem mumus a NAV, az is csak egy szervezet.

2016. dec. 13. 10:38

Sziasztok,


Évek óta használója vagyunk egy garázsnak, amit most meg is szeretnénk vásárolni. A tulajdonos ismerős ügyvédje lekérte a tulajdoni lapot, ahol kiderült, 8 garázs van egy helyrajzi számra bejegyezve. Ahhoz, hogy el tudja nekünk adni a garázst, először ki kell értesíteni a többi tulajdonostársat, és nekik elővásárlási joguk van velünk szemben.


Felhívtam a földhivatalat, érdeklődtem, van-e lehetőség külön helyrajzi számra bejegyzésre, de azt mondták, nincs értelme, mert ahhoz is minden tulajdonos egyöntetű igenlése kell.


Gondoltunk arra, hogy a garázst a tulajdonos ajándékozással adná nekünk, mivel viszont nem vagyunk rokonok, így ha jól tudom 18 %-os illetéket kellene fizetnünk.


A kérdés: Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Tényleg 18 % az illeték, vagy garázs esetében csak 9%? ( már ilyen számot is hallottam az utóbbi időben)


Van valakinek egyéb javaslata hogyan lehetne legegyszerűbben megoldani a vásárlást?


Minden tapasztalatot, választ nagyon köszönök, én is folyamatosan bújom a netet, hogy informálódjak, de kicsit el vagyok veszve.


Üdv. Muize


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook