Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúrás fórum. Csatlakozol? fórum

Fogyókúrás fórum. Csatlakozol? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
890. kokuszoscsoki (válaszként erre: 886. - Liluli)
2017. máj. 24. 22:49

Igen az orvoslexikonra gondoltam :)) Én is onnan lőttem be. Szerencsére! Mert érdekes, hogy amíg én is elhittem a ch csökkentést, addig úgy étkeztem előző életmódváltásomnál, ami még jócskán terhességem előtt volt, hogy ch alacsonyan tartva max 120 g, fehérjét feltoltam 120-140-re, zsírt azt valahol 50-60 g körül fogyasztottam, és ahelyett, hogy fogytam volna, inkább híztam! Ezt hetekig, sőt lehet, hogy hónapokig követtem, amikor is rám szólt egy itteni aktív fórumozó, hogy mi a francnak eszek ennyi fehérjét, az az ok, amiért hízok, mert a felesleget nem tudja a szervezetem felhasználni! Nem hittem neki, de belőttem az orvoslexikon alapján a fehérjét 50 g köré, a ch-t 150-200 közé, zsír maradt 50 g körül. És lám: elkezdtem fogyni! Na én azóta tudom, hogy a fehérje nem olyan ártatlan, a ch meg nem olyan rossz.


Egyébként nem feltétlen válik ez be mindenkinek, ami nekem, hiszen mind mások vagyunk. Ezért is nem szeretem, ha általánosítanak, vagy a ch-t ellenségnek nevezik. Mindenkinek ki kell tapasztalni, mi a jó neki :) Szerintem az 1300 kcal teljesen rendben van, és is akörül eszem, és 3 hónap alatt 6 kilót ledobtam. És még messze a vég, lassan haladok, de kitartóan, mert van eredmény :)

889. kokuszoscsoki (válaszként erre: 884. - Zsókica21)
2017. máj. 24. 22:41

Az ember a low-carb diétára van eredendően "kitalálva".


Ez most komoly? :) Hiszen szerepel is a cikkben, hogy a szénhidrát adja elsődlegesen az energiát. Ez a cikk eléggé ellentmondó, Violet-tel értek egyet. Aki eladni akar, az sajnos sokat hazudik, bármiről is legyen szó.

888. 4d0b637a98 (válaszként erre: 884. - Zsókica21)
2017. máj. 24. 21:35

Szendivel nem érdemes törődni. Egy-egy szelet rozskenyér vagy korpás kenyér igenis nagyon egészséges.


Szendi azért nyomja ezt a szöveget, mert a paleo biznisze nélkül nem tudna megélni.....rengeteget hazudik ez miatt, de persze vannak okos cikkei is...sok orvos mondja róla, hogy scientológus és frusztrált, amiért nem találta meg a helyét klinikai pszichológus létére....


Jól él mások hülyítéséből....én több könyvén is végig rágtam magam, néhány után már eldurrant az agyam...

887. 4d0b637a98 (válaszként erre: 885. - Liluli)
2017. máj. 24. 21:31
Gratulálok a heti 0,5 kg-hoz! Annak én is örülnék, én múlt héten sajnos csak 30 dkg-mal lettem kevesebb :)
886. Liluli (válaszként erre: 883. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 24. 21:13
Na most megnéztem ezt a másikat is, az "orvosi" alapján tudtam, hogy melyikre gondoltok és nem látok nagy különbséget, ezalapján 1700 az alapanyagcserém, úgyhogy az 1300-1400 teljesen rendben kell, hogy legyen :)
885. Liluli (válaszként erre: 882. - Odzsika)
2017. máj. 24. 21:04
Semmi gond nincs, kiszámoltam még az elején mindent :) Súlytartáshoz 1600 kalóriát kellene ennem a kalkukátor szerint, fogyáshoz 500-zal kevesebbet. Mivel az 1100 kalóriát napi szinten nagyon kevésnek tartottam, így belőttem az 1300-1400 közöttit, ahogy sikerül. Ez ugyan nem az "előírt" 500-zal kevesebb, de szépen mennek le a kilók, heti 0,5 kilónként szokott eltűnedezni a súly :)
2017. máj. 24. 18:28

[link]

Én érdekesnek találtam!Remélem ti is találtok benne érdekességeket és tanultságokat!Már nem is tudom mit gondoljak!Én a kalóriabázist használom!Jó szívvel tudom ajánlani! [link]

883. kokuszoscsoki (válaszként erre: 882. - Odzsika)
2017. máj. 24. 17:41
Te milyen kalkulátor alapján számolod ki, hogy mennyit egyél? Azért kérdezem, mert nekem az 1300 fogyáshoz normálisnak tűnik (mondjuk a magasságát nem tudom). Nekem 1270-et javasol az orvosi oldal ülő életmód mellett, heti fél kg fogyáshoz. A súlytartáshoz kellene 1820.
882. odzsika (válaszként erre: 878. - Liluli)
2017. máj. 24. 16:16
légyszi ne egyél ilyen keveset.. nézni is rossz! számold ki az alapanyagcseréd és az alá ne menj, mert egy csomó bajt okozol magadnak és még a fogyásod is be fog állni hamar!
881. kokuszoscsoki (válaszként erre: 880. - Liluli)
2017. máj. 24. 10:37

A tánc nagyon jó sport! Én is jártam régen, na jó az tényleg régen volt, mert 14 éves voltam, de imádtam, és bármikor újra kezdeném!


Nálam most épp elaludt a gyerkőc! Kihasználom és veszek egy forró fürdőt, utána megfőzök. Rakott káposztát csinálok! Aztán ha apa hazajön és nem esik az eső, akkor délután elmegyek futni egyet.


Szép napot mindenkinek ;)

880. Liluli
2017. máj. 24. 10:26

Jó reggelt csajok!

Húha, mindig bebizonyosodik, hogy az ember, amikor azt gondolja, hogy "sportos" akkor nagyrészt csak egy adott sportágban sportos.

Képzeljétek, én heti háromszor járok táncolni, és bár lehet, hogy a tánc nem a "legsportosabb" sport, simán végig tudok ugrálni 50-60 perceket úgy, hogy nem fulladok ki.. persze, megy az izzadás meg érzem, hogy fáradnak az izmaim, de teljesen rendben van a dolog. Na mondom, ma kipróbálom az új biciklimet. Mivel eléggé dimbes-dombos helyen lakunk, gondoltam jó lesz kicsit a combomnak... HÁT... nem kicsit fáradtam el :D Pedig basszus "csak" 30 percet tekertem, de volt olyan, hogy egy emelkedő után meg kellett állni egy fél percre levegőt venni meg vizet inni :D Így már rég fulladtam ki, pedig mondom, másféle edzésből a dupláját, vagy többet is simán megcsinálok... hát azthiszem ezt érezni fogom holnap :D


Kinek mi a terv mára? Evés, mozgás?

2017. máj. 23. 18:22

Örülök, hogy jól sikerült, szerintem ki fogom próbálni! Egyszer csináltam a gyereknek főtt édeskrumplit, de nem ízlett neki. Az ára viszont rohadt sok volt, a főzési idő is a kétszerese, ezért nem vitt rá még egyszer a sors.


Én sosem teszek olajat a sima krumplira, ha sütőben sütöm. Sütőpapírra teszem. Mindenesetre ha mégis száraz, akkor inkább sima olajat, én a kókuszolajat nem ajánlom, kb. 90 %-a telített zsírsav, ennyi erővel disznózsír se sokkal jobb :) Bár igen, lehet magas az ásványi anyag tartalma, de csak a hidegen sajtoltnak, a sima kókuszolaj rosszabb, mint a napraforgóolaj. Aki jó olajat akar, az inkább extraszűz olivaolajat, vagy hidegen sajtolt olajak közül tud válogatni. Én ezeket egyelőre nem tudom magamnak megengedni, de mivel nem sok olajat használok alapból, maradok a sima napraforgónál, árban az a legjobb :)

878. Liluli
2017. máj. 23. 17:59

Húúúúú halljátok, megcsináltam. Hát nagyon el voltunk tőle ájulva, kár hogy nem tudok képet mutatni, rendesen SZÉP lett a szemnek és nagyon finom :) Végül csak simán betettem a sütőbe, és mikor kész lett egy kis joghurttal meg zöldfűszerekkel meglocsoltam, illetve volt mellette csirkemell, salátának pedig paradicsom és bébi spenót. Elég magas valóban a szénhidrát benne, de az egész tál 340 kalória volt, szóval teljesen belefért a mai étkezésembe.

Ebédre szendvicset csináltam két szelet "fitt" kenyérből, avokádóval, spenóttal, paradicsommal és répasalátával, az egy picit magasabb volt, 380 kalória, reggelire pedig étcsokis zabkását ettem. A napi kávékkal teákkal együtt is csak 1014 kalóriánál tartok, úgyhogy nagyon jó volt a ma - mivel 1300 körül szoktam enni, még lehet estére egy kis dinnye nassolás is belefér, bár most állítom, úgy tele vagyok hogy el is tudnék aludni :D

Nektek hogy ment a nap?

877. odzsika (válaszként erre: 874. - Liluli)
2017. máj. 23. 16:32
az alufóliás sütést lehetőség szerint kerüld, nem tesz jót :) én simán egy kis kókuszolajjal összeforgatom a hasábokra vágott édesburit egy kis só, fűszer és mehet a sütőbe, 200 fok kb 30 perc.. ezt szoktam vegyíteni más zöldségekkel is! isteni!!!
876. c111235bfa (válaszként erre: 874. - Liluli)
2017. máj. 23. 15:49
igen en szoktam. mas zoldsegekkel egyutt hasabban keves olaj so bors es sutopapiron megsutni. nagyon finom😊
2017. máj. 23. 15:03
Én szoktam rendelni a Netpincérről édesburgonya körettel sültet, nagyon finom, de magas a Ch tartalma :)
874. Liluli
2017. máj. 23. 14:59
Lányok, édesburgonyát szokott valamelyikőtök sütőben sütni? Úgy gondoltam, hogy csak alaposan megmosom, héjával együtt becsomagolom alufóliába és megsütöm a sütőben. Csirkemell darabokkal, joghurttal és salátával tálalom. Még nem számoltam hozzá kalóriát és bár úgy tudom, elég magas a szénhidrát benne, jókat olvastam róla. Szokta enni közületek valaki?
873. odzsika (válaszként erre: 869. - Khirke)
2017. máj. 23. 09:26
Én most kértem privát étrendet is, mozaikos, azaz napi 5*5 kaja közül lehet válogatni (a rántottától kezdve, rizses, tésztás étel, minden van benne) és nagyon élvezem! Ma van a 6. nap és eddig egy este volt csak problémám, hogy picit éhes voltam. Ma mérlegeltem -1 kg és 1600 kcal körül eszem! Érdemes sokat-sokat olvasni és pláne hozzáértőket. Az ingyenes étrend is jó volt, csak már untam egy hónap után :)
872. kokuszoscsoki (válaszként erre: 867. - Khirke)
2017. máj. 22. 22:42

Rtm-et. De jó rá a kanga meg a loveyourbelly torna is. Én csak az rtm-et próbáltam, így csak arról tudok nyilatkozni. 11 nap alatt köldök-alatt felett 1 ujjnyiról kb fél ujjnyira visszaállt az egyenes hasizmom. Köldöknél még nem, annak még idő kell, mert ott 2 ujjnyi.


Ami nem ajánlott, az a hasprés, felülés, lábemelés, meg az ehhez hasonlók, amíg minimum 1 ujjnyira nincs "zárva", különben csak rontasz a helyzeten. De utána is szabályosan. A hasprést sokan rosszul csinálják. És nem azért, mert nem emelik meg a lapockát. Hanem mert nem húzzák be hozzá a hasat.


Egyébként tegnap kezdtem el kocogni, meg szobabiciklizek néha. Ha a hasizmom rendbe lesz, nekiállok a súlyzózásnak és a saját testsúlyos edzéseknek. Ez még minimum 1 hét, de lehet 2, majd pocak eldönti :D

871. Liluli
2017. máj. 22. 22:15
Sziasztooook! Visszatértem :D Egy bő hétig erre se néztem, nyaralás volt, elég sok összevissza evéssel sajnos, de nagyon nagyon jól éreztem magam, azt hiszem a lelkemnek kellett. Most értünk haza nemrég, hazafelé még egy bicajt is vettünk, úgyhogy holnaptól újult erővel megy a számolgatás, vízivás, mozgás! :)
870. c111235bfa (válaszként erre: 868. - Khirke)
2017. máj. 22. 22:07
uszas kocogas kerekpar trx😊
869. khirke (válaszként erre: 866. - Odzsika)
2017. máj. 22. 20:07
Jogos észrevétel.... :) Jelenleg a "normális kaja" abban merül ki, hogy a kenyeret leszámítva mindent eszem, amit a család, a tésztás köretekből max kevesebbet.
868. khirke (válaszként erre: 867. - Khirke)
2017. máj. 22. 19:58
Sőt, ez a kérdés igazából mindenkihez szól! :))) Mit sportoltok?
867. khirke (válaszként erre: 863. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 22. 19:45
Mit sportolsz hozzá?
866. odzsika
2017. máj. 22. 14:54
Jajj ezt ne csináljátok, hogy napi 1 leves... ha a babák közt is így fogyóztál akkor ne lepődj meg, hogy a terhességek alatt 2-3* annyit szedtél vissza! Jó kajákat kell enni értelmesen elosztva, ez van akinek napi 3, van akinek 6... sok mindentől függ, de az alapanyagcseréhez szükséges kcalokat igenis be kell vinni, különben tönkreteszed a szervezeted!!
2017. máj. 22. 02:38
Khirke, gratulálok a sok gyerkőchöz :) De ha 180 cm magas vagy, akkor ahhoz a 80 kg is tökéletes lenne..az nagyon magas egy lány esetén (igaz, a menyem is 178 cm és alig van 60 kg körül, bár mivel a második baba pont szombat éjjel érkezett, most talán egy picit jobban fog enni...márcsak a szoptatás miatt is...
864. c111235bfa (válaszként erre: 862. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 21. 22:19
igen mindenki mas es ezert nincs egyeduli udvozito modszer. en a tiltasokat viselem nehezen ami jol megy ha en valaszthatok meg ha keveset is.a mozgast en is nagyon ajanlom 😊
863. kokuszoscsoki (válaszként erre: 859. - Khirke)
2017. máj. 21. 21:51
Ha lassan fogysz, nem lesz baj a bőröddel. Heti maximum 1 kiló, és rendben lesz minden. De ha félsz, akkor inkább lődd be heti fél kilóra. Ja és mozgás mozgás mozgás. Sajnos a maradandó bőrön már csak a kés segít. A hideg-meleg váltózuhanyt én narancsbőr ellen hallottam már, lógó bőr ellen nem :))
862. kokuszoscsoki (válaszként erre: 855. - C111235bfa)
2017. máj. 21. 21:48

Nekem sem jött be a sokszor keveset módszer. Ezért utálom, amikor sokan általánosítanak, hogy "egyél sokszor keveset, mert úgy kell". Hát igen, valakinek beválik, pl. neked is. De én jobban elvagyok a kevesebbszer nagyobb adagokkal. Így nem vagyok folyton éhes, jobban kibírom, és nem várom, hogy végre ehessek.


Amúgy nekem meg sem jeleníti a hangulatjeleid, csak kockák jelennek meg, szerintem valami nekem nincs telepítve :D

861. kokuszoscsoki (válaszként erre: 856. - Khirke)
2017. máj. 21. 21:42

Na és vegyesen fiúk-lányok? :) Biztos nagyon szép családod van.


Azért kérdeztem a hasizmot, mert a hastornákkal vigyázni kell, ha szétnyílva maradt a hasizom. És 4 gyerek után erre elég nagy esély van. Dobok ide egy linket, így tudod megnézni, hogy mi a helyzet:


[link]


Addig nem írok róla többet, mert nem biztos, hogy nálad is fenn áll a probléma, bár a szülés és a túlsúly nagy rizikófaktorok. Meg ha volt császár, akkor az is.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook