Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúrás fórum. Csatlakozol? fórum

Fogyókúrás fórum. Csatlakozol? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
920. Liluli (válaszként erre: 918. - Khirke)
2017. jún. 2. 15:06

Én is azt hallottam egyébként nem olyan régen, talán egy-két hete, hogy a sokszor keveset nem jó, mert teljesen felborítja az ember emésztését hogy "állandóan" dolgoznia kell.

Ehelyett azt javasolják (abban a videóban, amit én láttam), hogy az étkezés a 4x4 elven alapuljon, tehát napi négyszer (reggeli, ebéd, snack és vacsora), négyóránként.

Számomra ez egyébként teljesen tartható, kivéve az ebéd és a snack közötti idő - ez nálam van, hogy valóban négy óra, de az is megesik, hogy csak kettő, mert nagyon kívánok valamit -. Mindemellett azért is jó, mert engedi hogy eltérjünk a "hat után már semmit" dologtól ami nálam az egyik legnehezebb dolog. Egyszerűen NEM tudok hat után nem enni, főleg, mivel ebéd és vacsora között mindig eszek egy joghurtot vagy gyümölcsöt, vagy valamit, egyszerűen hatig nem is szoktam éhes lenni.. ezzel a 4x4-es elvvel viszont jól be tudom osztani az étkezések idejét.

Itt egyébként azt is hallottam, hogy az ember "mindegy" mit eszik, de ne egyen meg egy bizonyos kalóriától többet - már nem emlékszek mennyitől, mert arra nem figyeltem, úgyis magamnak osztom be hogy mennyit eszek, de tudom, hogy ők többet engedtek enni mint 1500 kalória -, illetve heti négyszer tornázzon valamit 30 percet.

919. khirke (válaszként erre: 918. - Khirke)
2017. jún. 2. 14:39

Emitten:

[link]

918. khirke
2017. jún. 2. 14:39

Gyakran hangoztatott étkezési javaslat a "sokszor keveset".

Ebben a cikkben pont azt javasolják, hogy napi max 3 étkezés, étkezések között minimum 5 óra. (gondolom ez attól függetlenül -is- tanács, hogy a honlap épp szaunákkal foglalkozik)

Na így légy okos emberlánya! :)

917. kokuszoscsoki (válaszként erre: 916. - Odzsika)
2017. jún. 2. 10:44
De nem ám, sőt! Napi rendszerességgel esik áldozattá a konyhámban :D
916. odzsika (válaszként erre: 913. - Kokuszoscsoki)
2017. jún. 2. 08:52
A banán azért nem sátán :)
915. kokuszoscsoki (válaszként erre: 914. - Liluli)
2017. jún. 1. 18:24
Egyet értek, csak én nem a dinnyével vagyok így, hanem például a kínaival. Imádom, és néha bele kell, hogy férjen :D
914. Liluli (válaszként erre: 913. - Kokuszoscsoki)
2017. jún. 1. 16:49

Hahahaha, akkor kicsit adtál az élvezetnek, de nagyon ügyi vagy hogy így is belefért a kalóriába :)


Igen, a dinnyéről én is olvastam már de megmondom ezen most nem tudom izgatni magam :D Annyira szeretem, hogy minden évben alig várom már hogy végre lehessen normálisat kapni :D Ez most a bűnözés kategória

913. kokuszoscsoki (válaszként erre: 910. - Liluli)
2017. jún. 1. 16:23

Én ettem a héten rántott sajtot is, de nem léptem át a keretet :D Sőt, a túrógombócot is cukorral csináltam. Ja és még sajtos-sonkás levelest is sütöttem tegnap, mégis megálltam 1400 kcal-nál. Néha ilyen is kell :D


Egyébként a dinnye az egyik legrosszabb a gyümölcsök közül, az rendelkezik a legmagasabb glikémiás index-szel. Magasabb, mint a banánnak.

912. Liluli (válaszként erre: 911. - Khirke)
2017. jún. 1. 10:21
Hú, az nagyon idegesítően hangzik :D De gondold úgy, hogy az alapsúlyodat is akkor valószínűleg háromman többnek ítélte volna mikor kezdted... szóval a fogyás mértékén nem változtatott.. de tudom milyen érzés, most az egy heti nyaralás után mikor ráálltam nekem is lett egy fejem :D Nyaralás előtt 89,5 kiló, végre 90 alatt voltam, erre hétfőn 91,2 volt.. na mondom REMEK :D és ez valóban nem a mérleg hibája...
911. khirke
2017. jún. 1. 09:48

Én meg tegnap vettem egy mérleget. Gondolván lecserélem a régi típusú nem digitális mérlegemet. Háát....erre az új 3 kg-val többet mér!

ÁÁÁÁÁ basszus, olyan érzésem van, kezdhetem előröl! :D

910. Liluli
2017. jún. 1. 08:02

Halihó, merre vagytok? :)


Az elmúlt két napban tisztára megőrültem a kajáért. Nem azért, nem ettem ROSSZAKAT, de sokat basszus... "normális" 1300 helyett ilyen 1500-1550-eket, bár legalább az étel minősége jó volt. Szóval nem sültkrumpliból meg rántottsajtból szedtem össze a plusz kalóriákat, hanem salátából, avokádóból, dinnyéből... Ma rá is jöttem hogy miért: megjött. Gondoltam még vagy egy-két napom, úgyhogy nem hittem hogy ezért van a nagy kajakeresés, dehát ezekszerint ez van.


Viszont torna is volt, nagyon jó mennyiségben:

- hétfőn 20 perc bringázás, 1 óra 15 perc tánci,

- kedden 45 perc séta, 10 percnyi nyújtógyakorlatok lefekvés előtt (megjegyzem, ez annyira bejött, hogy igyekszem minden este megcsinálni)

- szerdán 20 perc bringa, 1 óra 45 perc tánc, 10 perc nyújtás este....


Érzem. Minden. Izmomat. :D


Mai menü? Én valami spenótosat készítek, mert valami égi jelet kaptam: reggel mikor felkeltem az jutott eszembe hogy ebédre nagyon ennék valamit spenóttal... kimentem a konyhába, a párom pont főzte a kávét és az volt az első mondata: Jó reggelt.. nem akarsz ma valami spenótosat főzni? Olyan régen ettünk... :D


Úgyhogy spenót!

909. Liluli (válaszként erre: 908. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 30. 12:18
Húúúúú de ügyes vagy, ezigen! Nekem a 72 kiló az kb az álomsúly :D Drukkolok nagyon, meg lesz az a 70 alatti is!
2017. máj. 30. 11:31
Sziasztok! Én ma gyümölcsnapozom. Kerek 72 kiló. Remélem jövő hónapban már 6-ossal fog kezdődni :))
907. Katus73
2017. máj. 30. 09:26

Jó reggelt! Újabb mérföldkőhöz értem. 😃 A reggeli súlyom 90 alatt ( igaz, hogy csak 30 dekával, de legalább már 8-assal kezdődik). Ilyen 4 éve volt utoljára. 😃

A főzés most nálam is kérdés, főleg úgy, hogy holnap reggel már megyek dolgozni (plusz műszak)

906. Liluli
2017. máj. 30. 07:44

Jó reggelt, jó reggelt!


Kevergetem itt a kávémat és azon gondolkozok, hogy mi legyen a heti menü... a hétvégén nem voltunk itthon, tegnap meg nagyon sokat kellett dolgozni, úgyhogy bolt közelébe se jutottunk, így estére nem nagyon volt mit enni, összedobtam egy paradicsomlevest - mondjuk nagyon jólesett - és ennyi. Ma viszont írok valami négyméteres listát és irány a bolt, be kell szerezni a heti egészséges kaja adagomat. Nálatok mi lesz az ebéd, vacsora?


Tegnap szétdolgoztam magam, úgyhogy a párom "elküldött" hogy menjek tornázni, kicsit engedjem ki a gőzt és húúúú de igaza volt. A múlt hét óta nem ültem fel a bicajra, na mondom nem buszozok, eltekerek odáig. Háááát lányok. Oda 10-12 perc dimbes dombos úton, ott 1 óra 15 perc torna, vissza megint 10-12 perc tekerés... hát ma reggel érzem csak igazán hogy élek. Van fenekem, combom és vádlim és mind sajog :DDD

905. kokuszoscsoki (válaszként erre: 904. - Khirke)
2017. máj. 27. 12:05
Ha magas vagy, lehetséges. Nekem heti 1 kilós fogyáshoz napi 700 kalóriát kellene ennem :D Ilyet persze nem játszom, nem rohanok én sehova. Szerintem te se rohanj... ha évekig túlsúlyos voltál, mit számít az, hogy 1 év alatt dobod-e le a súlyt. Nekem az ideális súlyom a bázis szerint jövő áprilisra lesz meg. Én is szeretném előbb, de majd elválik. Inkább 10 hónap múlva, mint soha. Addig meg úgyis folyamatosan csökken a gatyaméret :D
904. khirke
2017. máj. 27. 06:57

A kalóriabázis szerint a heti 0,5 kg fogyáshoz 1800 kcal körül van a keretem. Nem sok az egy kicsit? :D Az heti 1 kg-hoz 1300 kcal. A szövegben azt írja, 1000-1200 körülre ajánlott belőni. Akkor nekem inkább a heti 1 kg-t kellene belőnöm.

...és akkor karácsonyra egész jól állnék... :) :)

903. Liluli (válaszként erre: 894. - Odzsika)
2017. máj. 26. 10:53
Megértem, amit mondasz, tényleg nagyon kevésnek hangzik az 1013, de hozzá kell tenni, hogy nem minden nap ilyen, hanem mondjuk két-három hetente egy alkalom, a többi napon azért az 1300-1400 körüli kalória sikerül. De ma is például reggelire ettem kétszersültet, avokádót, tojást, sovány sonkát, paradicsomot meg egy bögre kávét, és úgy tele vagyok, hogy csak na, kalóriában meg még csak 272-nél tartunk. És ebben a reggeliben volt minden: szénhidrát, zsír, protein. Nem mondom hogy az ebéd meg a vacsi is ilyen alacsony lesz, de pl. azon a napon, amire írtad hogy nagyon kevés nem volt délutáni nasika -általában joghurtot, vagy gyümölcsöt eszek olyankor- és az máris kb 200 kalóriával csökkenti a napot. Egy szó mint száz, semmi pánik, nem eszetlenül megy a dolog, de köszönöm az észrevételt, ha minden nap ilyen lenne, az valóban nagyon kevés evés lenne és valószínűleg nagyobb kár, mint haszon :)
902. kokuszoscsoki (válaszként erre: 899. - Khirke)
2017. máj. 26. 10:28

3 hónap alatt 20 kiló nem annyira vészes, heti másfél kiló. DE ott a kulcsszó, hogy TINI korodban. Akkor még a bőrünk jobban alkalmazkodik a fogyáshoz.


Már csak a bőröd miatt sem ajánlom a drasztikus módszert. 3 hónapig kínzod magad, lemegy a fölös kiló, oké. Utána már nem kínzod magad, eszel rendesen. Mivel az idő előrehaladtával az anyagcseréd lassul (tehát nem olyan gyors, mint 14 évesen), ezért biztos lehetsz benne, hogy nem 6-7 kg fog visszajönni, és nem is évek alatt, ha utána visszaállsz.


Miért nem vagy türelmes? A súlyfelesleg sem csak 3 hónap alatt rakódott rád, hanem az évek alatt. Én sem 4-5 kilótól akarok megszabadulni, hanem 30-tól, mégis meg vagyok elégedve a kb. heti fél kiló fogyásommal. 3 hónap elteltével már látszik is szépen. Jövő ilyenkorra meg már S-es ruhákat fogok hordani.

901. kokuszoscsoki (válaszként erre: 900. - Odzsika)
2017. máj. 26. 10:19

A szintentartó nekem 1820 kalória, tehát 300-zal több, mint az alapanyagcserém (kicsit kerekítek, de a lényegen nem változtat). Ha 500-zal viszem lejjebb, akkor az 1300, ami ugye az alapanyagcsere alatt van. Ha félúton maradok, akkor ehetnék 1650-et. Ezzel 150 kalóriát égetek el naponta.

Egy kg fogyáshoz 7000 kalóriadeficit kell. Tehát így, ahogy te mondod, 47 nap alatt tudnék egy kilót fogyni.


Másrészt: hogy érted, hogy a sport nem változtat? Mármint az alapanyagcserén, azon természetesen nem változtat. De ha én mondjuk futok heti 3 nap fél órát, akkor annyival több energiára is van szükségem, tehát a kalóriadeficitet ugyanarra a szintre helyezzük.


Tehát nálam az lenne a reális, ha másfél havonta szabadulnék meg 1 kilótól? Mert ezen teória alapján ez jön ki.

900. odzsika (válaszként erre: 895. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 26. 09:43
Az alapanyagcsere arra elég, hogyha szépen fekszel otthon a hűvös szobában és nem csinálsz semmit, ettől maradsz úgymond életben. Erre ki kéne számolni a szintentartó beviteled és a kettő közt enni. Ha magas a szintentartó akkor az alatt lehet -500-at enni, de csak akkor ha ez még az alapanyagcseréd felett van. Ha nincs 500 kcal deficited a kettő közt, akkor valahol félúton érdemes tartani. A bevitt kalóriáktól fogsz hízni, vagy stagnálni (ha túl keveset viszel be) - a sport nem változtat az értéken, attól még nem ehetsz többet, ha normál (értsd nem versenysport) tartományban edzel..
899. khirke (válaszként erre: 898. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 26. 07:03

Ugye én nagy súlytól szeretnék szabadulni, nem csak 4-5 kg-tól. Sztem ilyenkor még jobban lehet "drasztikusabb" módszerhez, vagyis a "nem eszem módszerhez" nyúlni. Majd ha már csak 5-10 kg lesz vissza, újragondolom... :D

Egyszer, tini koromban (14 évesen) egy nyáriszünet alatt fogytam 20 kg-t. (akkor indultam gimibe, gondoltam mégiscsak gáz lenne kövéren az új suliba megjelenni :), na az is a drasztikus módszer volt. És azt a súlyt, kb 17 éven át elég jól tartottam, max 6-7 kg jött vissza, de 14 évesen még gyerek voltam, tehát nem csoda.

898. kokuszoscsoki (válaszként erre: 897. - Khirke)
2017. máj. 25. 22:42

Kinek mi jön be :)

Egyébként nem használok papír-ceruzát. Meglepően jó a memóriám, vagy csak sokat fejlesztettem :) De még most is meg tudom mondani fejből, hogy reggel hány gramm volt a banán, hány g az ebéd. Ha 4 különböző dolgot mérek egyszerre, az is megmarad jó pár órát. Van, hogy csak este viszem be a bázisba a kajákat, és emlékszem mindenre. A rövidtávú memóriám tökéletes :))

897. khirke
2017. máj. 25. 19:19

Ajjaj, én nagyon "primitív" módon fogyizom hozzátok képest. :D :D

Ez a kalóriaszámolás próbáltam ugyan már, de kb 1 hét után feladtam a mérleggel, papírral-ceruzával felszerelkezett táplálkozást (na jó, utóbbira már ott az okostelefon :), de akkor is :D

Teljesen szabálytalan napi 2x-i étkezést tartom. Ha 3x eszem, már frankón lelkiismeret furdalásom van. :D :D

896. kokuszoscsoki (válaszként erre: 893. - Liluli)
2017. máj. 25. 12:14
Igen attól is függ, hogy mikor mit főz az ember. Nekem is van olyan, hogy elérem a 80 g fehérjét, ha húst eszek, vacsira is körözött, vagy épp sonka, akkor tuti ütöm a maxot fehérjéből. Ha meg tésztát eszem, akkor a ch üti a közel 200-at. Persze mostanság abból is mértékkel eszem, párom már hülyének néz, hogy méricskélem a kaját. De akkora kalóriabombánál muszáj, mert egy maréknyi is adhat nagyobb eltérést, nekem meg a szemmértékem nagyon rossz :)
895. kokuszoscsoki (válaszként erre: 894. - Odzsika)
2017. máj. 25. 12:10

Kiszámoltam ezzel a módszerrel, nekem 1517 jött ki. Tehát kb. hasonló érték, mint az orvos lexikonon.


Viszont ha valaki valamelyik nap nem sportol, ráadásul irodában végez ülő munkát, esetleg otthon van pl. gyesen, akkor ha az alapanyagcseréje felett eszik, hogyan fogyna? Hogy égeti el azokat a kajákat, ha az alapanyagcsere 1500 kcal, én megeszek 1600-at, akkor ott marad 100 fölös kalória.


Lehet túlbonyolítom :D Persze normálisan életmódot váltott ember sportol, csak úgy felvetettem ezt :)))

894. odzsika (válaszként erre: 883. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 25. 10:59
Én ezzel a képlettel: 655 + 9,6 * testtömeg (kg) + 1,8 * magasság (cm) - 4,7 * életkor (évek), így kijön az alapanyagcseréd.. a súlytartó alatt és az alapanyagcsere felett kell enni. Én az 1013-as napra írtam elsősorban, de ezeket a szabályokat tartsátok be szerintem :)
893. Liluli (válaszként erre: 890. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 25. 10:58
Na, hát akkor nem olyan sok eltéréssel csináljuk! Nálam 70-80 gramm körül szokott lenni a fehérje, általában olyan 130-140 körül a szénhidrát és 50 körül a zsír :) Persze minden függ attól, hogy aznap épp mit kívánok. Sokszor volt már, hogy ránéztem este, lefekvés előtt a telefonomra, és láttam hogy a fehérje az kb 40 körül van csak, mert egész nap alig ettem húst, pont úgy jött ki, hogy nem húsos kajákat főztem aznap, hanem zöldség alapúakat - ettől meg persze a szénhidrát lett magasabb... napközben egyébként annyira nem szoktam a makrókra figyelni, körülbelül tudom már kívülről hogy melyik ételcsoportból egyek ahhoz hogy bevigyek egy kis zsírt vagy egy kis fehérjét, és este megnézem, hogy jól teljesítettem e... :D
892. khirke
2017. máj. 25. 07:21
Én próbáltam anno a paleót kb félévig. Ott bukott meg a dolog, hogy ott tényleg kétfélét kellett főzni. Gyakorlatilag magamra saját menüt kellett készíteni. Na azért annyira nem vagyok konyhatündér, hogy ezt egy életen át műveljem. :) pedig fogytam tőle, úgy hogy különösebben nem voltam éhes, talán 5-6 kg-t. Most is valamennyire tartom, de csak nagyvonalakban, közel sem annyira szigorúan, mint akkor.
2017. máj. 24. 22:52
Violet: gratulálok a második unokádhoz! Csak nemrég olvastam, jó egészséget kívánok a családnak!
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook