Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúrás fórum. Csatlakozol? fórum

Fogyókúrás fórum. Csatlakozol? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
950. kokuszoscsoki (válaszként erre: 941. - Liluli)
2017. jún. 17. 20:31
Köszi a tanácsot! Ki fogom próbálni, de egyelőre még keresgélek, mert lidl, tesco, egyéb boltokban sem találtam. Lehet megnézem majd a piacon.
2017. jún. 17. 20:30
Katus, gratulálok! Én azt várom nagyon, hogy 6-ossal kezdődjön, de egyelőre 72 környékén vagyok beragadva. De próbálom magam mozgás ügyileg is aktivizálni :)
948. Katus73 (válaszként erre: 946. - Liluli)
2017. jún. 17. 10:09
Szia! Ne keseredj el! Nekem is volt kb. két hete 89,5, aztán visszakúszott 90-91 közé és ott is maradt. Aztán tegnapra megint megindult lefelé. :) Kitartást, fog az menni! :)
947. Katus73 (válaszként erre: 945. - C111235bfa)
2017. jún. 17. 10:07

Igen, nagyon jó érzés volt. :) Most augusztusig a 85 a cél (bár nem bánnám, ha kicsit kevesebbet mutatna, mert ugye utána 4 hét otthoni élet lesz mama kajákkal), aztán utána már csak 10 kiló lesz vissza. :)

Hát, a mozgással vannak kis problémák. Ha mást nem is, de igyekszem sétálni (végre szép idő van itt is) és tornázok itthon. Tegnap ugyan kimaradt, mert nagyon fáradt voltam meló után. :( 4 helyett fél 5-kor jöttem el a munkahelyről. Na de majd ma. :)

Jó bulizást neked! A mérleget meg hagyd a csudába! :) Érezd jól magad!

946. Liluli (válaszként erre: 944. - Katus73)
2017. jún. 17. 10:06

Jaj de jó, gratulálok! Én kb 3 hete voltam úgy, hogy végre 89-et mutatott, de azóta megint feljebb csúszott a dolog, 91,5 körül vagyok most már kb egy hete. Nem tudom egyébként, hogy mennyire keseredjek el, mert ugye közben tornázom is, hétfő-szerda-péntekenként egy egy órát, de ez a hétvége úgy alakult hogy ma is el tudok menni, szóval csak reménykedni merek benne hogy csalóka az a mérleg egy picit, mert hátha átalakulóban van egy két helyen az a zsír... na majd az idő hosszabb távon megmondja de nem adom fel, most is mindjárt keresem a tornacipőt és indulás! :)


A jövő héten extrán oda akarok figyelni az étkezésre, most nem is a súlyvesztés miatt (nem csak), hanem inkább azért, mert pénteken diplomaosztóra megyek, szeretnék lapos pocakot abban a szép ruhában! :)

945. c111235bfa (válaszként erre: 944. - Katus73)
2017. jún. 17. 09:48
gondolom nagyon jo erzes volt amikor 8sal kezdodott a sulyod a kovetkezo a 85 alatti suly lesz es ha mar 7sel kezdoddik akkor mar a vegehez kozeledsz😉 a mozgas is megy? mi ma buliba megyunk ugyhogy a merlegelest holnap mellozom😄
944. Katus73 (válaszként erre: 942. - C111235bfa)
2017. jún. 16. 21:55

Szia! Nem akarom elkiabálni, de ma reggelre kevesebb voltam megint. :) 88,9-et mutatott a mérleg. :)

Lehet azért holnapra beiktatok egy gyümölcsnapot. :)Reggelire van egy mangóm, aztán elmegyek boltba (tejet úgyis kell vennem) és veszek valami gyümölcsöt. :)

A rakott krumpli nálam is kedvenc. :)

2017. jún. 16. 20:20
ja de azert a rakott krumpli mellet volt 40 perc uszas es tobb mint 1ora kerekparozas igy belefert meg egy mini magnum is😄
942. c111235bfa (válaszként erre: 939. - Katus73)
2017. jún. 16. 19:18
gondolom mar nagyon varod😊 es a dietat ugy csinalod mint eddig vagy valtoztattal vmit? nekem ha stagnalt a sulyom egy gyumolcsnap mindig jot tett de tobbnyire a turelem hozott eredmenyt😁 ma rakott krumplit ettem azt nagyon szeretem😊
941. Liluli (válaszként erre: 940. - Kokuszoscsoki)
2017. jún. 16. 13:17
Óh, mi szeretjük nagyon! Túlzottan nem édeskés, szerintem ízben nem nagyon különbözik a "nagy testvérétől", viszont mivel bébi méret, így nagyon jó szendvicsekbe, nem kell vagdosni, ilyesmi, meg nagyon szép esztétikailag is (nálam komolyan mondom nem gondoltam, de nagyon fontos az is). Ja és mivel zsenge, így én úgy tudom hogy csak nyersen szokták enni, főzni nem jó. Egyébként gyümölcsturmixokba is sokan beleteszik, nem nagyon lehet kiérezni az ízét, viszont nagyon egészséges! :)
940. kokuszoscsoki (válaszként erre: 932. - Liluli)
2017. jún. 15. 23:41
Ez a bébispenot jol hangzik. Bár nyersen még sima spenotot sem ettem, gondolkodtam hogy kipróbálom gyümölcsnapomon. A bébispenot édesebb mint a sima? Vagy mi a különbség? Már ha spenot lehet édes :-D
939. Katus73 (válaszként erre: 937. - C111235bfa)
2017. jún. 15. 21:58
Ennek örülök! 😃 Sokat dolgozom, az idő nagyrészt nagyon kellemes, 18-24 fok között. És már csak 7 és fél hét és megyek haza. 😃
938. c111235bfa (válaszként erre: 936. - Katus73)
2017. jún. 15. 21:49
en is sokat gondoltam rad hogy haladsz es hogy vagy svedorszagban. most egyebkent tovabbra is kordaban kell tartanom az etvagyamat de azert igy mar konnyebb es most jobban tamaszkodom a sportra😊
937. c111235bfa (válaszként erre: 936. - Katus73)
2017. jún. 15. 21:41
hat majdnem😁 az az 1-2 kg tovabbra is le fel mozog de minden ruham jo ram es jol erzem magam😄😄😄
936. Katus73 (válaszként erre: 935. - C111235bfa)
2017. jún. 15. 21:26

Már hiányoltalak! 😃 Úgy néz ki, akkor csak lement az az utolsó kiló is. 😃

Talán egy év alatt én is elérem az álomsúlyomat. 😃

2017. jún. 15. 20:11
sziasztok😊en mar nem szeretnek tobbet fogyni most a sulytartas a cel. mozgas mindennap van es ez sokat segit. az etkezesnel tovabbra is odafigyelek de mar tobb minden belefer. mindennap merem magam es ha egy kicsit megugrik akkor masnap kevesebbet eszek. katus szoritok neked es nagyon ugyes vagy😊
934. Katus73
2017. jún. 15. 17:22

Sziasztok! Vagyok én is, csak sokat dolgozom és ez még így is lesz augusztusig. De akkor végre 4 hét szabi és irány haza. 😃

Jelenleg -19 kiló kiló körül járok, bár most megint kb 2-3 hete egyhelyben toporgok. Na de folytatom! Még kb 16-ot szeretnék fogyni. Jó lenne, ha ez meglenne a szülinapomra (majd csak januárban lesz 😃)

933. Liluli (válaszként erre: 930. - DTJ13)
2017. jún. 15. 16:09

Szia! Milyen súlyról indulsz és mi a cél ha megkérdezhetem? :)


Én a magam részéről kalóriát számolok most már egy ideje, 1300 fölé nem szoktam menni egy nap, illetve egy héten 2-4 (hát igen, változó) alkalommal megyek sportolni.


Diéta úgymond semmilyen nincs a fejemben, de lemondtam dolgokról, például zöld teát szoktam délután iszogatni, na abba már egyáltalán nem teszek cukrot, illetve zöldteán és kávén kívül itthon csak víz fogy, nincs üdítő, ilyesmi.


Nálam azok a diéták, amikben meg volt határozva hogy mikor mit lehetett enni abszolút nem jöttek be sajnos, biztos hogy minden nap épp azt kívántam amit nem lehetett enni, ettől meg teljesen rosszul voltam lelkileg. Most MINDENT eszek (tényleg mindent, ma is ebéd után ettünk egy Cornettot a párommal), viszont mértékkel és hát ha úgy alakul, hogy nagy volt az ebéd, akkor tudom hogy oké, kicsi lesz a vacsora, vagy ha épp napközben nem ettem olyan sokat és este megkívánok még egy tál levest vagy két kocka csokit, akkor simán belefér az is.


Az a legjobb része a számomra, hogy olyan könnyű volt régebben úgy gondolni, hogy "egészségesen" eszek meg "nem sokat"... de már látom hogy nem úgy volt :D Nem hazudok magamnak, mindent szépen beviszek a programba, akkor is ha tudom hogy húha, ez most tuti több lesz a nap végén mint lehet... de így teljesen jól átlátom hogy mi ment bele a pocakba :)

932. Liluli (válaszként erre: 931. - Kokuszoscsoki)
2017. jún. 15. 16:03

Hát nálunk változó, hogy mi a saláta, de igen, étkezés mellé, köretként esszük az esetek 80%-ában. Eleinte mi se voltunk egyébként nagyon odáig érte, a párom vett egy-egy fej jégsalátát, aztán ott bezárult a dolog. De azóta már felfedeztem az élelmiszerüzlet zöldség gyümölcs osztályát rendesen és nagyon jókat szoktam venni!


Változó, hogy mi kerül be a kosárba, de általában a jégsali, a római saláta, illetve a bébispenót szokott váltakozni, ezek egyike biztos hogy van itthon.


Igyekszek minden étkezéshez enni egy egy marékkal, például ha reggelire rántottát csinálok egy tojásból, mellé teszek egy harmad avokádót, néhány szelet paradicsomot meg egy adag bébispenótot. Ha így esszük, köretként, akkor van hogy nem is teszünk rá semmit (úgy értem se öntetet, se olivát, semmi ilyesmit), vagy ha nagyon üresnek tűnik akkor esetleg egy kis joghurtot.


Magában, önálló étkezésként is esszük egyébként, de akkor sokminden belekerül a "salátába", valamelyik zöld alap, amiket az előtt írtam, illetve van benne paradicsom, kaliforniai paprika, sovány mozzarella, illetve változó, hogy milyen extrát teszünk rá: van hogy tonhalat, van hogy avokádót, néha tojást vagy egy kis kukoricát. Egy ici-pici szószt öntünk rá, találtam olyat, aminek nem rossz a kalóriaértéke. Na, így már kiadósabb a saláta, de így se szokott több lenni olyan 320 kalóriánál egy nagy tányér és ugye ez nagy adag, mert főleg az extra feltét meg a szósz nyomja meg, a többiből, mint a zöldek meg a pari gyakorlatilag végtelent bele lehet tenni, a kalórián nem látszik meg... :)

931. kokuszoscsoki (válaszként erre: 929. - Liluli)
2017. jún. 15. 13:05

Az én válaszom a sehogyan, ugyanis a nyers salátákat egyáltalán nem szeretem. A jégsalit, fejessalit és társait ecetes édes lében megeszem. Gyümit eszem minden nap, de nagyon ritkán csinálok gyümölcssalit. Gyümölcsnapjaimon szoktam néha.

De a salit te főétkezésnek/vacsinak gondolod, vagy a főételhez hozzá? Mert én csemegeubit, gyöngyhagymát, jégsalit, céklát, ilyesmiket szoktam enni, de ezek mind ecetesek :)

930. DTJ13
2017. jún. 15. 12:25
Sziasztok, én épp most érkezem :) Ki milyen diétát követ? Én most fogok kezdeni egy újat, alig várom, annyira jól hangzik :)
929. Liluli
2017. jún. 15. 08:43

Oh-óóóóóh, jól el van tűnve mindenki. Pedig kíváncsi lennék, hogy ti hogy szoktátok tárolni a zöldséget, gyümölcsöt.


Pontosabban: sokszor az a gondom, hogy unalmas minden salátaevés előtt mindent előkészíteni, és mivel sok zöldség, gyümölcs fogy nálunk, így ez minden nap a program része.

DE! Tegnap este összeszedtem magam, és kb 1 óra 10 perc alatt mindent előre elkészítettem - igaz a végén mosogatással mindennel együtt.

Össze nincs állítva semmi, de minden gyümölcs meg van mosva, ki van szedve belőlük a mag, külön kis tárolóban csücsülnek a hűtőben, ugyanez a zöldségekkel, salátákkal... mosva, ahol kell felvágva várják hogy csak beledobáljam őket a tányékomba.

Sokszor láttam meg hallottam már, hogy ha így elő van készítve minden akkor egyrészt sokkal gyorsabb, mikor szükség van arra a bizonyos alapanyagra, másrészt meg sokkal inkább eszik belőle az is, aki egyébként magának nem készítené el - például a párom sokszor munka után hazajön és megkérdezi hogy nincs e egy kis "saláta" itthon. Persze ő már úgy érti hogy összeállítva, neki csak az öntetet kell rálöttyinteni. Dehát én se vagyok itthon, így sokszor csalódnia kell, akkor meg már nem salátával bíbelődik, hanem főz, vagy süt valami mást.


Na majd hátha így! Tapasztalatok? :)

928. Liluli
2017. jún. 14. 07:27

Jó reggelt jó reggelt!


Nagyon nagy itt a csend, mi a helyzi? :)


Tegnap képzeljétek nagyon jó napom volt, harcolás nélkül simán sikerült betartani az 1300 kalóriát, úgy is, hogy ebédre tésztát ettem, de csak kis adagot, pesztóval meg jóóóó nagy adag salival... de ezek a makrók, ezek az érdekesek mindig, jó, gondoltam hogy most több lesz a szénhidrátom a tészta miatt de halljátok... nem is az dobta meg igazán, hanem a sok zöldség gyümölcs, amit étkezések mellé meg nasinak ettem... nem semmi basszus.


Kinek mi lesz ma a kaja? Én valami halat csinálok szerintem, lehet hogy tonhalsalátát vagy ilyesmit.


Most meg lassan megyek edzeni, húúúúha, nem voltam egy hetet, kíváncsi leszek :D


Szép napot lányok, hajrá!

927. khirke
2017. jún. 9. 12:57

Helló Mindenki!

Gyerekek! Szerintem érdemes kipróbálni ezt a "csala varázs" teát. Rossmannban vettem. Sztem tényleg jó. Először kipróbáltam, (amit már írtam is) feltűnt, hogy nem vagyok különösebben éhes, nem azon agyalok egész nap, hogy mikor ehetek már megint. De nem voltam benne 100% biztos, hogy a tea miatt van. Ettem, de nem sokat, simán tartható volt egy alacsony kalóriás diéta. Fogytam is kb 4 kg-t. ami már inkább sok, mint jó. (2 hét alatt) Aztán elfogyott a tea. Nem vettem újra. Na, újra majd éhen haltam, már azzal keltem reggel, hogy "mit lehet enni?!" Piszkos nehéz volt nem enni.

Még így is inkább visszahíztam 1 kg-t...

Na ezen bemérgesedve bevágtattam újra a Rossmannba és megint vettem teát. És? Újra nem vagyok éhes :) :) Azóta -többek javaslatára (köszönöm nektek)- számolom a kalóriákat (kalóriabázissal), és bizony rendesen ott tartok délután-estefele, hogy a francba, még ennem kellene valamit, mert eddig csak 600-800 kcal-nál tartok, és ez túl kevés. Majdnemhogy "nehezemre esik", hogy még valamit egyek. áááááá :) :) :)

(mellékhatásként kis hascsikarást, hasmenést okoz, lehet, hogy ezt az erre érzékenyebbek nem tolerálják annyira)

Meg az is lehet, hogy csak nálam működő placebo...?? :))

926. Klingy 15 (válaszként erre: 925. - 35d45e2ed1)
2017. jún. 5. 20:42
Csak epret,semmi mást?
2017. jún. 5. 19:46
Én véletlenül vettem észre ezt gyorsan megírom nektek mert határidős. Ha epret esztek sokat egy nap, simán lemegy 1 kg is egy nap alatt. Hogy miért és hogyan azt nem tudom, csak észrevettem. Ja és azért határidős, mert rövid az eperszezon. Ha gondoljátok próbáljátok meg.
924. khirke (válaszként erre: 923. - Khirke)
2017. jún. 5. 19:44
Sőőőt, ma a fiam szülinapi tortájának köszönhetően bőven túlteljesítettem a keretet. Noha nem méricskéltem a tortaszeletet, de összesítve 1800 kcal alatt tuti nem álltam meg... :) :/
923. khirke
2017. jún. 4. 19:07

Én a napi 2 étkezéssel nagyon jól elvagyok. 1x reggel 8-9 körül, utána délután 2 óra körül. De pár napja számolgatom a kcalt, és abszolút nem jön ki kevésre. Általában 1200 körül (plusz/minusz 200 kcal)

Ha mégis nagyon megéheznék délután, akkor sok zöldtea+gyümi, és már oké is. :)

2017. jún. 2. 21:07

A sokszor keveset, meg a max napi 3 is egy általánosítás. Én mindkettőt próbáltam, és nekem a napi 3-4 az ideális, a napi 6 az borzasztó volt, mert folyton éhes voltam a kis adagok miatt. Mindkét változatnak megvannak az előnyei és a hátrányai. A sokszor keveset módszer valóban folyamatosan leterheli a bélrendszert azzal, hogy 2 óránként eszünk. Elvileg gyorsítja az anyagcserét, bár én ezt magamon nem tapasztaltam, nekem így is úgy is lassú, de nem vagyok szakértő. Viszont: nem mindenki bír egyszerre egy nagyobb adagot megenni, mert egyszerűen kicsi a gyomra. Na az ilyen embereknek való a sokszor keveset módszer, és nem annak, aki meg bírna enni egy fél disznót. Akinek alapjárat is gyors az anyagcseréje, annak is tökéletes a sokszor kevesebb módszer. Viszont véleményem és saját tapasztalatom, hogy a lassú anyagcsere mellé nem jó, illetve azoknak sem jók, akik szeretnek jókat enni, mert hiába esznek 2 óránként, ha 6-szor eszik valaki számoljatok csak utána, az 250 kcal/étkezés, ha 1500-zal számolok. Nekem még a reggelim is több ennél.


De mások vagyunk. Valakit 250 kcal kaja is eltelít, van akit 500 sem. Ezért kár általánosítani.

921. khirke (válaszként erre: 920. - Liluli)
2017. jún. 2. 16:41

Háát igeeen... tiszta szerencse, hogy néhány évente borul az addig egészségesnek hirdetett metódus. Pl. ugyanez az élelmiszerekkel is. Régebben a disznózsír nagy mumus volt, most meg egyre inkább azt hallani, hogy még mindig jobb, mint a napraforgóolaj. A tejről és tejtermékekről meg a mai napig nem tudták eldönteni az okosok, hogy jó-e vagy nem. Nagyontudományosan alátámasztott pro és kontra érvek hangzanak el mindkét oldalról.

...király! :)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook