Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúrás fórum. Csatlakozol? fórum

Fogyókúrás fórum. Csatlakozol? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
230. Hófény (válaszként erre: 226. - June32)
2017. febr. 7. 05:45

Igazad van, a tejről én sem fogok lemondani!


Szerintem a tejzsír és a cukor miatt mondják, de hát nullkalóriásan nem fogok fogyózni és a tej egészséges.

2017. febr. 6. 12:02

Tápanyagforrások


Fehérje:

elsőrangú: csirke, pulyka, halak, marhahús (ezek fehérjetartalma 20%), tojásfehérje (10%), ezekre alapozzunk.

másodrangú: proteinek (étrendkiegészítő porok), sovány sajtok, túrók, ezeket kiegészítésnek használjuk

Szénhidrát

elsőrangú: rizs (szénhidráttartalma 70%), pufirizs, zabpehely (60%)

másodrangú: főtt burgonya (20%), durum és teljes kiőrlésű tészta (70%), gabonák, hüvelyesek, teljes kiőrlésű kenyér

Rostanyag

zöldségek

Zsír

elsőrangú: lenmagolaj, MCT, olajos magvak, halolajak, olívaolaj (főzés), extra szűz olívaolaj (öntet) stb.

másodrangú: telített zsírok (fizikailag minden olyan zsír, ami szilárd, állati zsiradékok stb.) ezeket a zsírforrásokat tartsuk lent az étrendünkben!

Víz

A víz testünk majd 80%-át alkotja. Alapvető a kielégítő vízfogyasztás. Testünk minden 20kg-jára 1 liter víz jusson, azaz egy 80kg-os embernek 4, egy 90kg-osnak 5, egy 50 kilós nőnek 3 liter vízfogyasztás szükséges. Diéta alatt ezt célszerű felkerekíteni, 60kg körül már fogyaszthatunk 4 liter vizet. Az áványvizek és a csapvíz között lényges különbség csak az utóbbi szennyezettségében és fertőtelnítőtartalmában van. Árban a legjobb megoldás az otthoni víztisztitóval szűrt víz vagy a gagyi olcsó ásványvíz.

Igyekezzünk az elsőrangú tápanyagforrásokat használni, a másodrangúakat pedig kiegészítésnek vagy ízesítésnek!

A tápanyagtartalom pontos meghatározásához a megfelelő táblázatokat kel használni (vagy részletes kalóriatáblázat).

2017. febr. 6. 12:01
Én ma kezdtem 5 naposat!Le van írva mit ehetek!Mi a véleményetek a kétszersültről?Pirítós nem jobb?Ma mértem magam reggel!70 kg vok.157cm
227. pieta4 (válaszként erre: 224. - 56e9f0e63b)
2017. febr. 6. 11:46

A reggeli és esti mérés közt nekem is számottevő különbség van. 50-60 dkg a minimum, de nem ritka a 80-90 dkg sem.

Mindig reggel érdemes méricskélni:)


Ezért nem szoktam érteni, mikor a fogyókúrás naplókban fél kg fogyást már feljegyeznek és eredménynek tartanak.

226. june32
2017. febr. 5. 07:38
Mostanában azt látom a mintaétrendekben, hogy tejet ne igyunk, vagy váltsuk fel a nagyon divatos kókusztejre, vagy valamilyen más növényi tejre. Na erre én képtelen vagyok! Ez az egy, amiről nem fogok lemondani! Hamarabb lemondtam az édességről, pedig heti 2 tábla csoki lement simán! Sokszor, ha éhes vagyok este, megiszok egy pohár tejet és elmúlik a kínzó vágy! Mi lehet a baj a tejjel? Vagy ez csak reklámfogás?
225. Hófény (válaszként erre: 224. - 56e9f0e63b)
2017. febr. 4. 16:28
Ezt nem tudom, nekem csak akkor ugrál ennyire a súlyom, ha sokat eszek. Szerintem kérdezz rá az orvosodnál.
2017. febr. 3. 08:02
Szerintem eléggé el lehetek vizesedve, ezzel kéne valami kezdenem. Tegnap előtt mértem 56,7-et, előtte 57,4, ma meg már 55,6- Ez lehetetlen gyorsaság, így nyilván csak vízről van szó. Nekem így ugrál folyamatosan. Nem tudjátok hogy lehetne ezt kezelni?
2017. febr. 2. 19:39

Az természetes, ha áll a súlyod egy darabig, minden fogyókúránál előfordul.


A Dukan-diéta alatt ilyen esetben azt javasolja, hogy növeld a séta mennyiségét napi 1 órára.


Nekem is állt a súlyom, írtam is.

222. vacsa (válaszként erre: 209. - 56e9f0e63b)
2017. febr. 2. 18:23
Lehet hogy azért nem mozdul, mert ez az ideális súlyod. Én is 156 cm vagyok, 55,5-ig jól nézek ki, alatta már betegesen...
221. zsanci79 (válaszként erre: 218. - June32)
2017. febr. 2. 18:17

Nem rossz a 160g dieta, azt ugye az IResek csinaljak kotelezoen ugymond.

A ketoba kb 70% zsir 25% feherje es a tobbi ch.

Hasonlit a paleora, de megse. En a dietamban sosem ettem 30g-nal tobb ch-t, de ugye itt ez a lenyeg, mert csak igy kerul a szervezeted ketozisba, ami azt jelenti, hogy atall zsir egetesre, abbol nyeri az energiat, roviden tomoren.

Van egy klubunk, ott szinte mindenki ketozik, szep eredmenyekkel. Tesztcsikkal kovetheto hogy ketozisba van e a szervezeted. En 174 magas vagyok, 78,6-rol indultam, most 68 vagyok, nekem ennyi eleg is, ez volt a cel. De vekonyabb vagyok centibe, mint anno 68 kilosan, mert a zsir ment le konkretan, nem feherjebol, izombol ment le. S mint tudjuk az izom nehezebb mint a zsir.

220. june32 (válaszként erre: 219. - 56e9f0e63b)
2017. febr. 2. 15:31
Persze,Jöhet, köszönöm szépen :)
219. 56e9f0e63b (válaszként erre: 218. - June32)
2017. febr. 2. 15:26

Szerintem a banán egy nagyon jó, jó minőségű energiaforrás. Nekem sosincs lelkiismeret furdalásom miatta. Én pl nagyon szeretem a mandultejet, kókusztejet, vanílis szója tejet, ezeket fogyasztom sűrűn.


Találtam egy nagyon jó mintaétrendet, alacsony ch, szálkásító néven fut, de szerintem sima diétásnak is jó, hogy beindítsa a folyamatot. Ésszerű és könnyen tarthatónak gondolom.


MIvel ide nem másolhatom be, priviben küldöm a linket ha érdekel titeket.

218. june32 (válaszként erre: 214. - Zsanci79)
2017. febr. 2. 15:04
Én úgy tudtam, hogy aki súlyt akar veszteni max 160 g szénhidrátot vihet be, sajnos én 50g-nál többet szoktam bevinni, mivel eszek gyümölcsöt, néha egy banánt is + tejet,mert szeretem és nem akarok túlságosan kiéhezni az ízekre, főleg az édes íz,amit szeretek :), azért iszok Norbis shaket, hogy kontrollálni tudjam és ne essek neki egy tábla csokinak. Hány kilóról kezdted ezt a diétát és milyenek a paramétereid, magasság, súly?
217. june32 (válaszként erre: 213. - 56e9f0e63b)
2017. febr. 2. 14:59

Kicsit kutakodtam, ez lehet megnyugtató lehet a számunkra + egy kis magyarázat a problémára


[link]

216. zsanci79 (válaszként erre: 215. - 56e9f0e63b)
2017. febr. 2. 14:56
Sajnos nem.
215. 56e9f0e63b (válaszként erre: 214. - Zsanci79)
2017. febr. 2. 14:55
Én vegetáriánus vagyok, van erre is étrend a ketogénben?
214. zsanci79 (válaszként erre: 212. - June32)
2017. febr. 2. 14:53

A ketogen dieta teljesen jol tarthato es ott az a sikerelmeny is megvan, hogy az elejen ropulnek a kilok. En 2,5 honap alatt 10 kg-ot fogytam, semmit nem mozogtam, sosem voltam ehes, magyarul nem koplaltam. Pedig karacsonykor volt eszem-iszom is, de a ketozisbol annyi ido utan mar nehezebb kiesni ennyi ido utan. Jelenleg mar nem szamolgatok, csak igyekszem egeszsegesebben etkezni, es a ch-t minimalizalni. Ertsd max 50g. A gyumolcsok egyebkent nagyon sok ch-t tartalmaznak, ugyanigy a teljes kiorlesu, egeszseges kenyerek.

En abbol is ch csokkentettet veszek csak.

Nem akartam belekotyogni, csak ez is egy opcio 😊

Nekem ez a dieta volt az, amit vigan tudtam csinalni.

213. 56e9f0e63b (válaszként erre: 212. - June32)
2017. febr. 2. 14:51
Nekem egyszer már sikerült fogynom 25 kilót és utána 52-53 n megálltam, ahogy nagyon jól éreztem magam. Elkezdtem fogamzásgátlót szedni, és kettő kiló feljött, tisztéában vagyok vele, hogy önhibából, viszont pár ruha kényelmetlenül szoros, amit nem szeretek. Minden passzol még, de érzem, hogy még egy két kiló és már nem fog, és nem szeretem ezt z érzést, főleg, hogy tudom mennyire felszabadult voltam pár kilóval ezelőtt. Ezért döntöttem el, hogy mielőtt elszalad a ló, még az elején megfogom és visszakúszok az eredeti súlyomra. Két hónapja talán kezdtem el rendszeresen mozogni, és a tükörben látok változást, de se cm se kg nem változott. Idegesítő. Napokig tudom tartani a jó étkezést, én sem követek konkrét diétát, hanem az ép ésszel megtervezett alacsonyszénhidrát tartalmú saját étrendemet követem. Gondoltam rá, hogy lehet változatni kéne az edzésemen és csak kardiózni, hagyni a súlyokat egy időre, és mondjuk kétszer fél órára felosztani. pl taposó és futás. hogy valami más legyen most,változtassak a rutinon hátha segít. Kevésből leadni mindig nehezebb, így a fogyás is lassan indul be, de úgy érzem nekem túl lassan is.
212. june32 (válaszként erre: 211. - 56e9f0e63b)
2017. febr. 2. 14:43
Jaj de jó, hogy nem vagyok egyedül! Egy biztos, előírt diétákba nem akarok belekezdeni, mert egy életet végig élni azzal, hogy pl. egyik nap csak fehérje, majd csak gyümölcs, csak tojás...stb., azért döntöttem a kalóriaszámolás mellett és kerülöm a szénhidrátot, meg a mozgás,amit bevezettem rendszeresen. Nekem is be szokott durranni a combizmom és csak merem remélni, hogy nem az lesz a vége, hogy szálkás izomzatomat hájréteg fedi majd :D. Lehet túl sok az infó a neten és már azt sem tudom mit csináljak, pl. 1200 kcal alatt ne egyél, mert akkor a szervezetet tartalékolni fog és nem fogsz fogyni, heti 3x eddzél csak, majd az ellenkezőjét olvasom. Viszont muszáj, hogy mozogjak valamit, mert ülő munkát végzek és kevés az a 20 perc bicajozás napi mozgásnak. Hát ez van velem :( Te mikor kezdted? Én január elejétől fogalmazódott meg bennem a gondolat és kezdtem kevesebbet enni, maj fokozatosan a cukrot lecserélni édesítőre és ténylegesen számolni a kalóriákat 01/12.-től. Tudom, ez kevés idő,de amikor arról olvasok, hogy " az első héten lement 3 kiló"...hát, rám is biztatólag hatna rendesen!
211. 56e9f0e63b (válaszként erre: 210. - June32)
2017. febr. 2. 14:24
Szia! Én ugyanezzel a probléműval kűzdök. heti 4-5 ször járok edzőterembe, ellipszistréneren edzek leginkább 30 perceket utána súlyzózok. Kenyeret egyáltalán nem eszek csak puffasztottrizst de abból is napi 4 maximum, amúgy meg zöldségeket és sok zöld teát. A fogyásom nem indult be, se centiben se kilóban, sőt még kicsit erősebbnek is érzem magam itt ott, és nem értem, idegesít, frusztrál. Lehet változtatni kéne, lehet hogy sok az edzés, és inkább a kajára kéne figyelni. Nem tudom, szívesen meghallgatnám a te álláspontodat.
210. june32
2017. febr. 2. 14:19
Sziasztok! HA megengeditek csatlakozok, ugyanis problémáim adódtak az életmód váltással! Kalóriákat számolgatok, és életmódot váltottam, ami bővebben azt jelenti, hogy napi szinten lépcsőgépen "kínzom" magamat 30 percig minimum (amúgy nagyon jól esik), illetve semmi kenyér, maximum teljes kiőrlésű extrudált és semmi cukros étel, tejeskávé is csak steviával, zöldség és citrus féle gyümölcsök + Norbi féle update shake. Kb. napi 1300 Kcal.-t viszek be. A probléma az, hogy 3 hét alatt egy deka se ment le! Van valakinek olyan tapasztalata, hogy nehezen indult be a fogyása? Jól jönne egy*két biztató szó, mielőtt még feladnám. Hozzá fűzném, hogy detto ugyan olyan paraméterekkel rendelkezek, mint a fórum indítója, tehát 167 cm és 68 kiló vagyok, max 8 kilót akarok leadni :)
209. 56e9f0e63b (válaszként erre: 205. - Hófény)
2017. febr. 2. 12:25

56 kg vagyok, de ingadozik egyik napról a másikra. Gondolom víz. 52 lenne a cél, alacsony vagyok 156 centi így az lenne reális. Utóbbi pár hónapban kezdtem rendszeresen edzőterembe járni, látom, hogy vannak pontok ahol alakultam, de se centi se kiló nem mozdul, inkább a formák, ha ez lehetséges.


Milyen módszerrel fogysz és hol tartasz?

208. micike31 (válaszként erre: 206. - Hófény)
2017. febr. 2. 11:56
178 centi vagyok, amikor kezdtem 108 kiló voltam, most 77
207. micike31 (válaszként erre: 204. - Pieta4)
2017. febr. 2. 11:55

Szia

Lifetilt nem tudom ismered e

206. Hófény (válaszként erre: 203. - Micike31)
2017. febr. 2. 11:52
Gratula! :) Hány kg, cm vagy?
205. Hófény (válaszként erre: 202. - 56e9f0e63b)
2017. febr. 2. 11:52

Akkor neked se kell már sokat fogyni. Én még minimum 6 kg-t szeretnék.


Hány cm vagy? Hány kg szeretnél lenni?

204. pieta4 (válaszként erre: 203. - Micike31)
2017. febr. 2. 10:48

Szia!


Milyen módszerrel fogytál ilyen sokat?

2017. febr. 2. 10:35
Sziasztok, csatlakoznék, szeptemberben eldöntöttem vissza nyerem a gyerekek előtti formám, eddig 30 kilót fogytam, még 8 van hátra
2017. febr. 2. 08:17
Sziasztok! Csatlkozni szeretnék a csoporthoz. Kb. 5 kilótól szeretnék megszabadulni. Rendszeresen edzek edzőteremben kardió és sulyzós edzések mellett, a diétára kéne jobban odafigyelnem. Ott romlik el mindig, hogy pár napig tartom, nagy lelkesedéssel, aztán egyik este megkívánok mindent és borul az egész. Elég hízékony vagyok, mert akár egy csalós nap után azonnal viszajön 1-2 kiló. évekkel ezelőtt már fogytam 25 kilót sporttal és egészséges étkezéssel, úgy érzem most is meg tudom csinálni, ennek csak a töredékét kéne leadni. De kisebb súlyból lassabban indul meg a fogyás. Próbáltam a shake-es történeteket is, inni napokig, ami hatásos, de azonnal visszajön ahogy szilárd ételt veszek magamhoz. Viszont továbba is úgy gondolom,hogy nem minden étkezés, de egy-egy vacsora helyettesítésére jók.
2017. febr. 2. 05:43

2 napig stagnált a súlyom, de ma megindult lefelé! :)


Mérésem: 63, 7 kg! :)))

❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook