Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúrás fórum. Csatlakozol? fórum

Fogyókúrás fórum. Csatlakozol? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
740. kokuszoscsoki (válaszként erre: 736. - 4d0b637a98)
2017. máj. 4. 22:29

Anyum azt mondja, ő jól érzi magát a bőrében. Nem lehet rá hatni. De ő szerencsére nem cukorbeteg, nem is volt senki a családban. De kb 160 centijéhez 92 kg körül van. De sajnos régimódi eléggé.


Egyébként én is a sportosabb férfiakat preferáltam mindig is, hiába a túlsúly :D

2017. máj. 4. 20:54

Én most, hogy írásban is elkezdtem vezetni, hogy mit és mennyi kalóriát eszem (és igenis betartom az 1200 kcalt), rátaláltam a www.kaloriaguru.hu oldalra.


Teljesen megdöbbentem, amikor kiszámoltam, hogy 2 óra lassú séta (amitől én nem érzem úgy, hogy eleget mozogtam volna) kb. 600 kalória elégetését okozza.


Ez azt jelenti, ha mindennap továbbra is lesétálom ezt a 2 órát (ma 17 órakor indultam el itthonról és 20 órára értem haza, persze közben üzletekben is voltam..), akkor ez azt jelenti, hogy az 1200 kalóriát nem is olyan nehéz betartani, hiszen mínuszban le kell vonnom a lesétált kalóriákat.


De azért sem fogom levonni őket :) :)

738. c111235bfa (válaszként erre: 735. - Katus73)
2017. máj. 4. 20:49
koszi😊 bar a vege nemcsak fagyi lett hanem mas finomsagok is 😁😁😁 holnap gyumolcsnap🍎🍏🍐🍓🍌🍊
737. 4d0b637a98 (válaszként erre: 732. - Katus73)
2017. máj. 4. 20:46

Katus73, gratulálok! 109 kg-ról lefogyni 75 kg-ra, az kemény munka lehetett. Kitartást és további fogyást kívánok!


Ha Te is 168 cm vagy, és fiatalabb mint én (gondolom, a 73 erre utal a nick nevedben), akkor viszont 60 kg körülre kellene lefogynod.

736. 4d0b637a98 (válaszként erre: 734. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 4. 20:43

:) Ezek csak számok, az 57, amikor az ember ide ér, akkor egyáltalán nem érzi magát öregnek. Lélekben és mentalitásban én nagyon fiatalos vagyok és hála istennek, mivel soha nem dohányoztam, sok folyadékot ittam, és voltak évek, amikor egy korty alkoholt sem ittam, és sokat aludtam mindig, szinte nincs is ráncom. Az arcom teljesen fiatalos.


A fogyás most már MUSZÁJ nálam. ELÉG volt, bele vagyok lelkileg betegedve. 45 éves koromban olyan csinos voltam, hogy harmincas pasik udvaroltak.


A társkeresésben - márpedig én nem akarok egyedül megöregedni, mert a fiamék élik az életüket, és az unokáim is azt fogják tenni, tehát igenis magamra maradnék - egyáltalán nem előnyös, ha az ember lánya elhízott. A sportos pasik a sportos nőket keresik. És meg kell mondjam, én is mindig a sportos férfiakért voltam oda.


A harmadik ok az egészségem. A gerincem nem bírja a súlyt (gerincsérvem is volt), megmondta az orvos, ha nem fogyok le legalább 40 kg-ot, össze fog roppanni a gerincem.


Plusz 2-es cukorbeteg lettem a hízást követően és a vérnyomás is magas. Utóbbira is szedek gyógyszert, ami persze mellékhatásokat okoz.


Szóval nincs hátra, csak előre.

A fiam nagyon csinos és a menyem is vékony, mindig mondja a fiam, hogy miért nem hozom már magam rendbe?


Sajnálom, hogy édesanyád elhagyta magát és feladta a küzdelmet a kilókkal. Nem szabad pedig, mert az ember mindennapjait is nagyon megterheli. Régen imádtam hegyet mászni (pl. Visegrád), most alig tudok felmenni a lépcsőn.


Próbáld meg anyukádat rávenni, hogy fogyjon le. Én alig várom, hogy ismét alakra is csinos nő legyek.

735. Katus73 (válaszként erre: 733. - C111235bfa)
2017. máj. 4. 18:10

Egészségedre! :)

Nekem még 20-21 kg van addig. De majd szépen lassan. :)

734. kokuszoscsoki (válaszként erre: 731. - 4d0b637a98)
2017. máj. 4. 17:53
Bocsi azt nem tudtam, hogy ennyi idős vagy. De nagyon dicséretes, hogy le akarsz fogyni, az én anyukám már tesz rá magasról, hogy elhízott. Biztosan sikerülni fog, ha ilyen akaraterőd van! :)
733. c111235bfa (válaszként erre: 732. - Katus73)
2017. máj. 4. 17:51
a cel nalam is 75kg😊 es mar csak 2.5kg valaszt el 😀 na de turelem minusz sulyt terem... elobb utobb... ma fagyiztam
732. Katus73 (válaszként erre: 731. - 4d0b637a98)
2017. máj. 4. 17:22

Szia!


Én ugyanekkora magassággal örülni fogok, ha elérem a 75 kilót. 😃 109-ről indultam januárban.

731. 4d0b637a98 (válaszként erre: 730. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 4. 14:39

Szia kokuszcsoki!


Nálam már nincsenek menseses napok, 57 éves vagyok, 54 éves koromban jött a menopauza. Szerencsére a változókor tünetei közül egyedül a hízás és az alvászavar kínoz, nincsenek hőhullámok stb.


Ez bizony hízás. Igen, nem biztos, hogy a kapszulák okozták, de az tény, hogy azóta fel vagyok puffadva és rosszabb az emésztésem (nesze neked Mecsek emésztést elősegítő tea). Az is igaz, hogy majáliskor besüteményeztem, alkoholt is fogyasztottam.


Most kezdtem el a naplómat írni. Tavaly február 21-én költözött hozzám a volt párom. Akkor én előtte nem fogyóztam, de 2 éven át egy korty alkoholt sem ittam és nem ettem este 18 óra után, ebédra is csak keveset és lefogytam 100 kg, ami február 21-ére már 104 kg lett.


A volt párommal ettünk és ittunk alkoholt, visszahíztam mindent. Ő meg 30 kg-ot felszedett.

Szerencsére, most már ő a múlt, decemberben el kellett tőlem költözni.


Most írtam az újonnan indított naplómban is, hogy megint nem iszom egy korty alkoholt sem (még egy dl száraz vörös bort sem), gyümölcsből csak alma vagy körte reggel, de csak egy db a fruktóztartalom miatt, több zöldség.


Betartom az 1200 kalóriát. Dr. Pados Gyula és az általa vezetett Obesitas Társaság ajánlása ez minden nőnek, függetlenül a korától, a magasságától és a súlyától.


Muszáj. A 60. születésnapomra 2019. szepmber 2-ára 65 kg akarok lenni, a 168 cm magasságomhoz. A fiaméknak is megígértem, hogy lefogyok végre, hiszen 10 éve kínlódom a többlet súllyal. És a 2-es cukorbetegségem és magas vérnyomás is talán megszűnne.


Szóval elkezdtem a testsúly naplót vezetni és számolom a kalóriákat.


Muszáj! MEG FOGOM CSINÁLNI A VÉGLEGES FOGYÁST!

730. kokuszoscsoki (válaszként erre: 729. - 4d0b637a98)
2017. máj. 4. 14:19

Nem feltétlen a kapszulától híztál, már ha egyáltalán híztál. Ugyanis a ciklusunk második felében vízvisszatartás van, ezért mensi előtt mindig többet mutat a mérleg, mint utána. Ezt én is itt a fórumon tanultam egy lánytól :)


5 kg az picit több, mint heti 1 kiló. Na jó, legyen határeset, bár én a heti fél kilónak is örülök :)


A kalóriaszámlálás jó, és bár nem vagyok szakértő, de 100 kiló fölött szerintem kevés az 1200 kalória. Én eszem 1200-1500 között 75 kilósan. Szerintem bőven fogynál, ha 1500-ra vinnéd le. Csak a makró arányokra is figyelj. Én a zsírt próbálom 50 g alatt tartani, a szénhidrátot meg 200 g alatt. A fehérje pedig általában a napi tápanyagbevitelem 20%-a.


Ja és mérj centiket! Jobban lehet hinni azoknak, mint a mérlegnek!

729. 4d0b637a98 (válaszként erre: 727. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 4. 13:37

Az éjjel megint rosszul aludtam. 22 órakor lefeküdtem, de éjfélkor már fenn voltam. Akkor olvastam itt a Hoxan azt a cikket. Talán nem sok havi 5 kg, hiszen heti 0,5-1 kg az, amit az orvosok normálisnak tartanak.


Hajnali 4 órakor elaludtam és most 13 órakor ébredtem.

Első dolgom volt mérlegre állni. Legutóbb április 27-én tettem meg, akkor 117,3 kg volt (fél kg fogyás).

No akkor vettem meg a szemét JutaVit SlimFit Fat Burner kapszulákat meg a Mecsek emésztést segítő teát.


Most, amilyen számot mértem, még egész életemben nem voltam ennyi. 120,6 kg.

Teljesen le vagyok döbbenve.


Asszem, maradok a régi elvnél. Elkezdem most írni, hogy mennyit eszem és leviszem 1200 kalóriára.

Be fogom tartani. Le fogok fogyni! És soha többé semmilyen rohadt táplálékkiegészítőt, fogyókúrás port nem fogok venni.

728. kokuszoscsoki (válaszként erre: 726. - Liluli)
2017. máj. 4. 10:04
Én vacsira csináltam körözöttet. Ha szereted, ajánlom, mert laktat, és nem nehéz kaja :)
727. kokuszoscsoki (válaszként erre: 725. - 4d0b637a98)
2017. máj. 4. 10:03

Havi 5 kg az sok. Gondolom a bőre is lóg neki, csak ugye ezekben a cikkekben a negatív mellékhatásokról nem írnak.

Az étkezésről annyit, hogy én is olvastam egy orvos-szakértői véleményt, miszerint mindegy, hogy naponta hányszor eszünk, csak a napi szükséges tápanyagok, vitaminok, ásványi anyagok kerüljenek be a szervezetbe. Bár a napi 2 étkezés nem egy leányálom annak, aki szeret enni. 12 óráig bevinni a napi étkeket az meg pláne nem az. Gondolj csak bele, ha este 10-kor fekszel le, akkor a nap nagy részében nem eszel. Ez is egy opció, de miért kínozná az ember magát, ha nem muszáj?

A cukor és liszt elhagyása az valóban jó dolog, és tényleg eredményes. Én is minimálisra csökkentettem. A kukoricával nem tudom mi a probléma, tele vannak antioxidánsokkal, rost tartalma is van, igaz azok oldhatatlan rostok, de arra is szüksége van a szervezetnek.


Ha olvasol egy cikket, arra gondolj, hogy ezzel a módszerrel IS lehet fogyni. De van több más módszer is. Én teljesen elégedett vagyok a február közepe óta leadott 5 kilómmal. És úgy fogyok, hogy néha még egy süti vagy péksüti is belefér. Én az olajban rántott dolgokat is minimálisra csökkentettem. Cukrot se nagyon fogyasztok, nasiból is a cukormentes gullon kekszet preferálom. Mindenre van megoldás, csak kitartás kell hozzá :)

726. Liluli
2017. máj. 4. 08:15
Jó reggelt! Kicsit megállt nálam a motiváció. Napközben minden okés, de esténként olyan evésrohamok törnek rám hogy csak na... jövőhét pénteken lesz egy nagyon fontos vizsgám, közben dolgozok és a héten elmaradtak a csoportos sport órák is, mert az edző lebetegedett... megjegyzem tegnap óta nekem is fájdogál a torkom. Ezt a másfél hetet ha kihúzom hízás nélkül akkor komolyan mondom soha többet nem kételkedek semmiben... addigis megyek, eszek egy kis chia magot. Szép napot!
2017. máj. 4. 02:50

Már megint nem tudok aludni. Most néztem egy YouTube videót, azon az előadó azt mondja, hogy napi háromszor csak a 8 órás fizikai munkát végző embernek szabad étkeznie, egyébként napi kétszeri evés kellene csak.

Most olvastam egy "cikket", amiben a kis hölgy úgy fogyott 42 kg-ot, hogy elhagyta a lisztet, kukoricaféléket, cukrot, süteményeket. Délután 16 óra után már nem evett, később már 12 óra után sem evett...havi 4-5 kg-ot adott le és 10 hónap alatt így lement neki 42 kg.

Hát ez nekem is jó lenne :)

724. kokuszoscsoki (válaszként erre: 722. - 4d0b637a98)
2017. máj. 3. 22:24

Örülök, hogy rájöttél, hogy felesleges. Ne szedj tablettákat. A kulcs a diéta és mozgás. Minden más csak marketingfogás (a fehérjepor is).

A kisebb adag kajálás jó irány!

A nagydolog problémára javaslom, hogy emeld a rostbeviteled, akár zabpehely, zabkorpa formájában, de hüvelyesek is jók. Ja és sok folyadék. Mindjárt nem lesz gond a székrekedéssel és a puffadással!

723. c111235bfa (válaszként erre: 722. - 4d0b637a98)
2017. máj. 3. 22:06
na erre kivancsi vagyok. ird meg ha megmerted magad.. hatha csak igy erzed.
2017. máj. 3. 21:55

Na, részemről a 2500 Ft-ért megvett JutaVit SLIM LADY zsírégető kapszula kidobva, ugyancsak a Mecsek emésztést segítő teája...egy hete használom ezeket, éhesebb vagyok és napok óta nem voltam nagy vécézni. A hasam fel van puffadva. Ki tudja, milyen károkat okoznak az ilyen kombinált zsírégető tabletták, nekem elegem volt. Megy a kukába, a teát már tegnap kidobtam.


Jön az, hogy megpróbálok holnaptól kistányérnyi adagokat enni reggelire, ebédre és szinte semmit nem vacsorázni.


Elképesztő, fogadok, hogy legalább 1,5 kg-ot híztam egy hete...

2017. máj. 3. 21:51
huha latom van min dolgozni😊 de igy van jol.addig jo mig a kis csalonapokat korrigaljuk es vissza tudunk allni. mozgas kell nagyon. az ido nalunk is gyonyoru. tovabbi kitartast . szep almokat
720. Katus73
2017. máj. 3. 20:44
Sziasztok! Én is még a hétvégén begyűjtött plusz lefaragásán dolgozok. Megy az, ha lassan is. :) Most már itt is egyre szebb az idő, ma pl 11 fok volt. Péntekre 18(!)-at mond ide, szerencsére szabad vagyok. Egy kis bevásárlás és egy nagy séta van betervezve. :)
2017. máj. 3. 20:23
Szép estét!Én + 1 kg !!Az a fránya kilengés nálam is.3 napos vendégeskedés a nővéremnél!1 hónapja voltam 65,1!Már alig vártam hogy 64 alá kerüljek!Mikor elutaztam 64,1 voltam!Hónap végére 60 kg szerettem volna lenni!A héten éjszakás vok!Remélem tudok korrigálni!Sok sikert és kitartást nektek a tervetek megvalósításához!
2017. máj. 3. 19:50
szep estet mindenkinek. 😊 ki hogy haladt? nekem a nehezebb hetvege utan egegesz jol ment. ket nap alatt - 50dkg. ez jol is hangzana ha nem lettek volna a kilengesek. mert most azt dolgoztam le😊
717. pbm1987 (válaszként erre: 714. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 3. 09:12
Nekem az edzöm mondta hogy a vizet hajtja ki rölad (amit elötte,közben és utána is itatnak veled),és a nyirokrendszert tisztítja,picit segit a narancsbörön...
716. kokuszoscsoki (válaszként erre: 715. - 4d0b637a98)
2017. máj. 2. 19:22
Igen az is mutatja, bár nekem még mindig van olyan nadrágom ami 2 hónapja feljött rám, csak nem tudtam becipzározni. Most sem tudom még teljesen, de a derekam 4 centivel karcsúbb. Csak hát a nadrágot meg csípőtájékon kell felhúzni :) Szóval így tudom, hogy először a derekam fogy.
715. 4d0b637a98 (válaszként erre: 714. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 2. 18:16

Centiket csak fiatal koromban mértem, amikor a fiam megszületése után a 8 kg súlytöbbletet le kellett adnom :)

Most annyi a súlytöbblet, hogy nincs értelme centiket mérni...a kg és a nadrágok lazasága mutatja a fogyást :)

714. kokuszoscsoki (válaszként erre: 713. - 4d0b637a98)
2017. máj. 2. 16:59

Én ebben nem hiszek, de ki tudja. :) Szerintem a tornát/sportot semmi sem pótolhatja. Nem mellesleg, maga a diéta is fogyaszt mozgás nélkül, csak hát feszes test nem dukál hozzá. De kiegészítésként biztosan jó. Majd írd le a tapasztalataid, ha újra elkezded, kíváncsi vagyok.

Korábban amúgy csak súlyt mértél, vagy centiket is?

2017. máj. 2. 16:26

Egy 30 perces infraszaunázás alatt testünk 600-800 kalóriát is veszíthet úgy, hogy még csak mozognunk sem kell érte! Amikor az infraszauna kifejti jótékony hatását, a test dolgozik, izzadtságot termel, hogy elvezesse a hőt, egyúttal kiválasztja a zsírokat és a káros méreganyagokat is. Így a folyamat alatt a folyadékvesztéssel együtt súlyvesztés is bekövetkezik. Kutatások kimutatták, hogy infraszaunában eltöltve egységnyi időt, szinte ugyanannyi kalóriát veszít az emberi test, mint intenzív sportolás közben.Egy 30 perces infraszaunázás alatt testünk 600-800 kalóriát is veszíthet úgy, hogy még csak mozognunk sem kell érte!

-----------------------------------------

Szerintem is így van, én biztos, hogy leadtam azt az 5 kg-ot. A szervezet fogyáskor nem vizet veszít, hanem elsősorban széndioxidot. 10 kg lerakódott zsír távozása: 86 % széndioxid (kilégzés) és 14 % vízvesztés. Ezt a TEDx amerikai tudósa vezette le....ezért fontos a mozgás, az oxigén jelenlétének fokozása a szervezetben, mert az elősegíti a szervezet fogyását ilyen módon...

712. kokuszoscsoki (válaszként erre: 709. - 4d0b637a98)
2017. máj. 2. 15:29
És szeánszon voltál már? Na az valami nagyon durva, elsőre ki sem bírtam. De másodjára végig ültem, bár majd kiugrott a szívem utána, de csodás volt :) Finn szaunában csinálják. Egyébként meglep, hogy szerinted jobb az infraszauna. De az az 5 kg valószínű fölös víz volt csak, a zsírt nem égeti a szauna. Edzés utánra is azért ajánlják, hogy a fölös vizet kihajtsa.
2017. máj. 2. 15:13
20 dkg spenót :)
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook