Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúrás fórum. Csatlakozol? fórum

Fogyókúrás fórum. Csatlakozol? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2017. máj. 8. 07:09

Én ma reggel néztem meg az orvosilexikon weboldalon az alapanyagcsere szükségletemet, hogy tudjam, valóban 1200 kcal-t kell-e tartsak.


Kiderült, hogy a súlyomhoz, koromhoz, nememhez és magasságomhoz az alapanyagcserém (BMR): 1831,90 kcal.


Heti 1 kg fogyáshoz a kalkulátor szerint 1648,28 kalóriát kell naponta fogyasztanom, 226 gr Ch-t, 62 gr fehérjét és 55 gr zsírt.


Hát ez az 1200-höz képes magasabb, örülök neki, de azért igyekszem, igyekszem....a séta továbbra is a napi programban és szombaton jön a következő heti 1 nap böjt.


Jövő héten hétfőn fogok csak mérlegre állni.

2017. máj. 8. 06:20
sziasztok szep hetet hetet mindenkinek. 3 het mulva eskuvore megyunk es a cel addig elerni a 75kg-t. mozgas rendben kcal-t kell visszabbvennem illetve a 3 het alatt ugy tervezem hogy nincs kilenges. remelem osszejon😊
768. kokuszoscsoki (válaszként erre: 767. - 4d0b637a98)
2017. máj. 7. 21:53

Igazából minden elmélet mellett van doki, vagy mérnök. Én azt mondom, mindenki tapasztalja ki, hogy mi jó neki, mitől érzi jól magát. Lehet valaki beéri 120 g ch-val, valakinek a 150 is kevés. Mások vagyunk. Én személy szerint 60 g ch-val éhes lennék egész nap. Most is volt olyan nap, amikor 110-120 g közti ch-t ettem, és éhes maradtam. És azt hozzáteszem, nem gyors ch volt a bűnös. Ellenben ma bedobtam egy pizzaszeletet, ami fehér lisztes, olyan 6 körül, azóta sem vagyok éhes. Persze ritkán eszem ilyesmit.


A saláta dologgal amúgy egyet értek. Én sem rajongok a salátákért, meg sok zöldségfélét nem szeretek. De a brokkoli az nagy kedvenc :)

2017. máj. 7. 21:28

Kokuszoscsokinek üzenem, hogy én sem vagyok tisztában a 120 gr Ch szükségességével, ahogyan azt mondják, hogy a diabétesz szakorvosok által előírt 160 gr napi Ch bevitel már rég elavult tanács.


S. Norbi egyértelműen a 60 gr Ch fogyasztás mellett teszi le a voksát, sőt, már ott tart, hogy napi egy almát is meg kell gondolni fogyási szándék esetén...


Most már Dr. Pados Gyula is ezt mondja, hogy le kell vinni a Ch fogyasztást. Ő azért egy komoly ember, valami történhetett, hogy már ő is Ch ellenes.


A fehérje túlzásba vitele egyértelműen nem jó, sőt, kifejezetten káros. A zsírt én biztos hogy nem növelem. Arra is képtelen vagyok, hogy napi 5-7 csészének megfelelő zöldséget megegyek, nekem az sok. Pedig azt mondják, és persze főleg nyersen kellene megenni.


Most is 17 órakor vacsoráztam és egy fél órával ezelőtt ettem egy kistányér párolt brokkolit. Hogy valamit egyet, nem akarok már utóvacsorázni.


Hát nem esik különösebben jól, meg kell mondjam. Nem vagyok oda a nyers salátákért sem. Mondjuk egy görög saláta napjában egyszer OK, de ha nekem háromszor kell naponta salátát v. zöldségfélét ennem, akkor az már nem esik jól.


Sajnos én Ch kívánós vagyok, zöldség és fehérje, meg zsír az nekem kínszenvedés. És gyümölcsöt azt minden mennyiségen tudnék naponta fogyasztani, azt nagyon szeretem. Ez még gyermekkorból maradt, otthon nagy kertünk volt és mindenféle gyümölcsfa és bokor volt. Az alma, szilva, sárgabarack, őszibarack evés gyakori és természetes volt.


Mivel az utóbbi hetekben rosszul alszom és még május 15-éig várnom kell, amíg az orvos felír altatót, azt viszont tudom, hogy nagyon oda kell figyelnem, mert az alvászavar hízást okozhat és zsíros ételek utáni vágyat.


Tehát erre most nagyon koncentrálok, még jobban betartom a kcal határt.


Most már úgy vezetem a táplálkozási naplómat, hogy a kalória és az elfogyasztott étel mellé írom a Ch-t és a fehérjét is. Hogy ne vigyem őket túlzásba.


Hát nem könnyű a tudatos táplálkozás. Egy biztos, Tóth Gábor élelmiszeripari mérnök azt nyilatkozta, ha valaki a fogyás megkezdésének útjára lép, akkor nincs mese, kötelessége folytatni és egy életre a magáévá tenni a helyes táplálkozás elveit, különben tök feleslegesen vág bele. No ezt az elvet betartom mindenképpen.

766. kokuszoscsoki (válaszként erre: 762. - 4d0b637a98)
2017. máj. 7. 21:03

Csak átfutottam a cikket, mert telorol vagyok, de majd elolvasom rendesen gépnél.


Csak nem értem, ha tisztában vagy azzal, hogy 120 g ch-t minimum enni kell, akkor miért javasolod, hogy csökkentsem a felére.


Még csak átfutottam ugyan, de a lényeg benne van. Nekem ne nevezze magát az edzönek meg dietetikusnak, aki 100 g cht javasol, ezzel más embernek okoz hosszú távon károsodást, aki persze erröl mit sem sejt.


A tulzott fehérje fogyasztásról is ir, ha jol emlékszem 15-25 % ot javasol. Én 20 % körül tartom. És 50 g fehérje böven elég egy napra. A fehérje, ami eredetileg csak táplálékkiegészitö volt, ma már annyira biznisz lett, hogy sokan azzal váltanak ki étkezést. Pedig nem erre való.


Na majd elolvasom tüzetesebben holnap :-)

765. kokuszoscsoki (válaszként erre: 764. - Pbm1987)
2017. máj. 7. 20:49

Én sem adok a neten olvasott hülyeségeknek. Hacsak nincs meggyözö érvelés mögötte. De akkor az már nem hülyeség.


Volt lakotársam is ch ellenes volt, került mindent. Aztán összeismerkedett egy edzö fiuval. Attol kezdve a napi minimális ch örülete eltünt, és sütöben sült krumplit evett minden nap vacsorára. Az már önmagában 50 g ch volt minimum. Ja és nem hízott el, pedig hizásra hajlamos, kövér volt régen.


Dietetikus... hát, nem találkoztam még eggyel sem, de amiket hallok róluk, nem is szeretnék. Az orvosoknak is az a szakmájuk, hogy gyógyítsanak,engem mégis majdnem kinyírtak amikor szültem, hogy csak a nőgyógyászokról meséljek, a bőrgyógyász meg ránézésre megmondta, mi bajom. Idézöjelesen persze. A szakmákról ennyit. Persze nem azt mondom, hogy minden orvos, vagy minden dietetikus rossz, mielött valaki félre ért. Csak ritka a jó, föleg tb alapon.


Edzöknek meg több fajtája van. Vannak, akik értik is a dolgukat, és a tudásukat ugy tovább adják, hogy ne kelljen évekig hozzá járnod, mert elsajátítod a tudást. Ez a legritkább. Van, aki szintén érti, de réseket hagy, hogy többször menj hozzá vissza, és neki több bevétele legyen. Ja meg vannak ugye akik a fehérje marhaságukkal tömik az ember fejét, pedig nagyon jól tudják, hogy az izomnak csak öt százaléka fehérje, és nincs fehérje raktárunk. A túl sok fehérje pedig zsírrá is tud alakulni. Ez egyszerű biológia, nem kell hozzá szakma.


De mindenki kövesse szerintem azt, amitől jól érzi magát. Van, aki bírja 100 g chval, én mlg 120szal sem. Akár lassú, akár gyors ch.

764. pbm1987 (válaszként erre: 761. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 7. 16:42

Én az edzömnek meg a dietetikusomnak hiszek.


Sok okosság van a neten,de nem véletlenül vannak ezek a szakmák.


Én fizikai munkát viszek,a diétémat ismeritek,nekem 3hónapon belül kellene elérnem a vágyozz célt,ehhez ez lett kikalkulálva....

763. globus (válaszként erre: 762. - 4d0b637a98)
2017. máj. 7. 16:03
Elolvastam a cikket. Egy dolog főleg szemet szúrt: "ha low carb étrendek esetén gyakori tünet a lábgörcsök és ezt csak extrém magam magnézium bevitellel tudják orvosolni". Rengetegszer tapasztaltam, amikor drasztikus diétába fogtam, többé nem teszem.
762. 4d0b637a98 (válaszként erre: 759. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 7. 15:49

Kokuszoscsoki, egyetértek, nekem is a napi 120 gramm szénhidrát az, ami bejön, még az 1200-1400 kcal napi tartása mellett is.

A szervezet biokémiai működése bonyolult, képes szénhidráttá konvertálni a zsírt is, szükség esetén. Sokan propagálják Norbi mellett az alacsony szénhidrátbevitelt, de én ennek az Eszter nevű lánynak hiszek:


[link]


Legfőképpen azért, mert amikor eszünk, a vérünkből legelőször az agy szívja fel magának a szükséges szénhidrátot és az agy valóban Ch igényes. Itt jól írja a lány, hogy 120 gr Ch szükséges az agynak, nem megterhelő agyi munka esetén...és a szervezet többi szervének is szüksége van szénhidrátra.


Nekem mint 2-es cukorbetegnek a 160 gr bevitelét javasolta az orvos, én 120 gr körül jól elvagyok.


A zsírt nem szeretem egyáltalán, csak a szükséges mennyiséget használom (főzéshez), ill. néha egy-egy evőkanál extra szűz olívaolaj, az segíti a fogyást. (Mediterrán diéta előnyei..).


A Ch bevitelnél szerintem az a legfontosabb, hogy ne legyen gyors felszívódású, ne váltson ki nagy inzulinszint ingadozást, mert az valóban éhségérzetet produkál és nem előnyös a fogyás szempontjából.

761. kokuszoscsoki (válaszként erre: 760. - Pbm1987)
2017. máj. 7. 11:33

A barátnőd rövid távon csökkentette le a verseny miatt. Kérdezd csak meg, nyilván nem hónapokig-évekig csinálja.


Az elsődleges energiaforrás a szénhidrát. Ha eszel, legelőször a szénhidrát kerül felhasználásra. A zsír csak utána. Mindezek mellett szénhidrát és zsírraktárunk is van, de ha túl sokat viszünk be, na az rakódik le.


Nem kell ehhez túl nagy ész, csak az a baj, hogy update norbi és társai elterjesztették azt a tévhitet, hogy a ch-tól hízunk. Ez nem igaz. Mindentől hízunk, ha túlzásba visszük. Azt is reklámozhatná norbi, hogy a szívével sincs minden rendben, amire a túlzott zsírbevitele elég nagy lapáttal rátesz.


Persze, arra is bizonyíték Norbi, hogy elég a kalóriára figyelni, a makrók aránya mindegy. De ha nem csak fogyni akarunk, hanem egészségesek is akarunk maradni, akkor a napi étkünk kb felét szénhidrátnak kellene kitennie.


Ajánlom figyelmedbe ezt a kalkulátort:


[link]


Itt az adataid alapján leírják, miből mennyi kell a stagnáláshoz/fogyáshoz. Nekem sport nélkül, ülő életmód mellett is 250 g ch-t kell bevinnem a stagnáláshoz.

760. pbm1987 (válaszként erre: 759. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 7. 11:03

Ezt honnan szedted?:)


Nekem is 100g chnál kell maradnom.


A barátnőm május 20án megy fitness versenyre, ő már 0chn van egy ideje.

759. kokuszoscsoki (válaszként erre: 758. - 4d0b637a98)
2017. máj. 7. 10:35

Az agy normál működéséhez minimum 120 g ch-ra van szükség. Ha ezt megfelezem, fáradékony és élettelen leszek. Próbáltam, amikor 100 körül ettem is egész nap nyomott voltam. Nem tudom, honnan vetted ezt az értéket. A stagnáláshoz kellene kb. 280 g ch-t ennem naponta. Ha ezt 100 g-mal csökkentem, az már jó. A zsírt is 50 g alatt tartom, a fehérjét pedig 80 g alatt. A makrók aránya fontos. Lehet fogyni 60 g-os ch értékkel is, de hosszútávon egészségi problémákat okoz, mert nyilván mással kompenzálja az ember, pl plusz zsírral, a túlzott zsírfogyasztás pedig elég komoly problémákat tud okozni, főleg szívproblémákat. Szóval igen is lesz baj hosszú távon, ha 60 g-ra leviszem a ch-t. A túlzott fehérje bevitel pedig szintén zsírrá alakul hosszú távon. 1200 kalóriából a 60 g ch csak 240 kalória. A maradék 1000 kalóriát csak zsírral és fehérjével bevinni?? Nagyon drasztikus. Nem sanyargatom magam azért, hogy a szervezetem tönkre vágjam.


De ha neked ez vált be, akkor sok sikert. Mindenesetre nem javaslom, főleg, ha zsírral kompenzálod, mert a te korodban sokszorosára emeled a szívroham kockázatát.

758. 4d0b637a98 (válaszként erre: 756. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 7. 00:22

A kocogással nem kell talán vigyáznod, ha szülés után vagy és hasizom problémák vannak.


Én is, amikor szültem fiatalon, és maradt rajtam 8 kg felesleg, egész hamar elkezdtem lejárni kocogni, a fiam apja vigyázott a picire. Semmi gond nem lett belőle, igaz, én már szoptatás alatt megkezdtem a kocogást.


Az nagyon jó, hogy 1200-1500 kcal között vagy, de a ch-t nyugodtan leviheted 60 gramm/napra is, semmi baj nem lesz tőle...sok sikert kívánok.


Én este mértem magam, és a böjtnap már 19 órára hozott 1.4 kg mínuszt. No persze, nem pakoltam kaját a gyomromba és a vizet meg kipisiltem :)

757. kokuszoscsoki (válaszként erre: 753. - 4d0b637a98)
2017. máj. 6. 22:45
Én is nehéznek találom. Nem próbáltam még, de egész biztos csak úgy bírnám ki, ha nem enne körülöttem senki. Inkább maradok a heti 1 gyümölcsnapnál :)
756. kokuszoscsoki (válaszként erre: 755. - C111235bfa)
2017. máj. 6. 22:42

Egész belejöttem abba, hogy 1200-1500 kcal között eszem. Néha alá megy, mert túlságosan vigyázni akarok, és akkor alacsony lesz a ch. Azért azt is igyekszem 150 és 200 között tartani.

74,5-öt mértem reggel! Ez több, mint 5 kiló mínusz nem egész 3 hónap alatt. Jövő héten kezdem a futást, addig amolyan gyógytornát csinálok, mert picit szét van nyílva a hasizmom a szülés miatt, de nemrég vettem észre, azelőtt fogalmam sem volt róla, hogy nem megy az vissza magától! Még szerencse, hogy tornával rendbe hozható.

755. c111235bfa (válaszként erre: 747. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 6. 19:40
helloka te hogy haladsz? a mai napom egesz jo volt de majd meglatjuk mit mutat holnap a merleg😊
754. c111235bfa (válaszként erre: 753. - 4d0b637a98)
2017. máj. 6. 19:37
sok sikert a bojthoz korabban en is csinaltam csak en nagyon neheznek talaltam de sokaknak nagyon bejon😊
2017. máj. 6. 14:02

Én tegnap este döntöttem el, hogy heti egy böjtnapot tartok. Mivel hamarosan dolgozni fogok megint, a szombatot választottam.


Ma még csak teát ittam...délután 14 óra. Csak azért is meg fogom csinálni minden szombaton. Önuralom kérdése az egész csupán :) :)


Itt Budapesten még szépen süt a nap, enyhén szeles az idő. Hátha így marad, holnapra, Anyák napjára is.....

2017. máj. 6. 13:26
estere egyebkent itt is riasztas van kiadva de most meg jo. ma sult karfiolt es brokkolit ettem ebedre. szeretem is meg a rostbevitel miatt nagyon jo. jo munkat neked. 😊
751. c111235bfa (válaszként erre: 750. - Katus73)
2017. máj. 6. 13:24
emlekeztetni foglak😁
750. Katus73 (válaszként erre: 749. - C111235bfa)
2017. máj. 6. 11:49

Sziasztok!


Meglesz az a 75, csak nyugi! ( Majd légyszi emlékeztess, amikor majd én is az utolsó 2 kiló miatt nyígok!). Amit eddig leadtál az is nagyon szép!

Itt most nincs jó idő. Valami havas eső féle eseget. Mondjuk annyira nem zavar, mert dolgozom ( legalábbis a munkahelyen vagyok, de nem működik a kártyám, úgyhogy a rendszerbe sem tudok belépni. ).

749. c111235bfa (válaszként erre: 748. - Katus73)
2017. máj. 6. 11:27
a vasalo is nagyon jo fogyokuras eszkoz addig sem eszunk😁😁😁 9km seta nagyon ugyes vagy. nekem az utolso ket nap felejtos mozgas rendben tegnap uszas ma futas. de a kaja.... tegnap gyumolcsnap volt estig nem is volt gond de utana ballagasi vacsoran voltunk... tul sokat nem ettem de tobbet mint amit terveztem. mar egy honapja ugyanazt a 2 kg- t fogyom le ujra es ujra es megint ujra. jo lenne ezen tullendulni es csak arra koncentralni hogy a 75-t tartsam. na majd eljon az is. szep napot mindenkinek nalunk gyonyoru ido van🌞🌞🌞
748. Katus73
2017. máj. 5. 17:01

Sziasztok!


Kokuszoscsoki! Én bizony egy egészet tervezek nyárra! ;)

Séta letudva, de nem is 8 hanem 9 km volt. Ennyi a távolság a google maps szerint. Ebből kb 3 km felfelé. Gazdagodtam (vagy ha a másik oldalról nézzük szegényedtem :) ) pár dologgal, pedig nem is bevásárolni indultam. Leginkább csak körülnézni, mert az erkélyre akarok asztalt és székeket. Nagyjából most már azt is tudom, hogy hol és mennyiért. Na szóval vettem egy Asics futócipőt. Régóta szemezek vele, de sajnáltam rá a 30+ ezret. Ma kifogtam egyet amit 70%-al adtak olcsóbban, úgyhogy forintban kb. 13 ezer volt. Plusz vettem nordic walkinghoz botokat (meg egy vasalót, de ugye annak semmi köze a fogyókúrához). Most már remélem az idő sem lesz sokkal rosszabb és többet tudok mozogni kint.

747. kokuszoscsoki (válaszként erre: 743. - C111235bfa)
2017. máj. 5. 11:53
Szerintem minden évszaknak megvannak a maga szezon gyümölcsei. Télen például ott a narancs, mandarin. Nyáron persze nagyobb a választék. Csak a dinnyével kell vigyázni, mert a glikémiás indexe talán a legmagasabb a gyümölcsök között. Egy szeletből könnyen lesz egy egész, ha rákapunk :D
746. Katus73
2017. máj. 5. 09:19

Jó reggelt! (Az elöbb lemaradt)

Elmegyek vásárolni, főzök egy jó kis cukorborsó főzeléket, aztán nekiindulok a hegynek. :) Kb. 8 km séta lesz ma a gyönyörű, napsütéses tavaszi időben. :) Mire jó, ha az ember szabadnapos... :)

745. Katus73 (válaszként erre: 738. - C111235bfa)
2017. máj. 5. 09:17
Gyümölcsnap? Majd augusztusban, otthon. :) Nagyon ki vagyok éhezve a jó kis magyar dinnyére. Tavaly sajnos kimaradt. :( De idén pótolom rendesen. :)
744. pbm1987
2017. máj. 5. 08:59
Tegnap kirándultam a ZOtter csokigyárba...már félúton cukorsokkot kaptam...:D
743. c111235bfa (válaszként erre: 741. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 5. 05:27
hat igen jol is esett😊 es majd ha jonnek mar a nyari gyumolcsok konnyebb is lesz egy egy gyumolcsnapot beiktatni. bar most pont azon gondolkodom hogy a gyumolcsok melle vagok ossze repat karalabet uborkat es paprikat is hogy zoldseg is legyen. szep es sikeres napot mindenkinek😊
2017. máj. 4. 23:18

[link]


Ha valakit érdekel, Csalami László (rendkívül jól néz ki, pedig 60 felett van..) előadása a nélkülözhetetlen mozgásról.


Ami fontos nagyon: a szervezetnek napi 4 óra mozgásra lenne szüksége ahhoz, hogy a betegségeket meg tudja előzni.

Heti 6 nap legalább 1-2 órát kellene sétálni.

Ha valaki este 18-19-20 óra körül jól bevacsorázik, gyakrabban jut el hajnaltájt egy jó kis szívinfarktushoz.

Vannak olyan elvek, miszerint aki nem dolgozik 8 órában fizikai munkát, annak nem is szabad, csak naponta kétszer ennie, tehát vacsorára nem szabad semmit ennie.


Ezek ugyan nagyon szigorú elveknek tűnnek, de kétségtelenül igazak.


2 óra lassú séta = 600 kalóriát éget el. Ha megeszünk mondjuk egy mákos rétest vagy egy szelet jó kis tortát, megettük a 600 kalóriát. Félelmetes, ugye?

741. kokuszoscsoki (válaszként erre: 738. - C111235bfa)
2017. máj. 4. 22:31
Néha kell a kilengés. De a gyümölcsnappal lehet korrigálni :))
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook