Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúrás fórum. Csatlakozol? fórum

Fogyókúrás fórum. Csatlakozol? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
800. 4d0b637a98 (válaszként erre: 791. - Liluli)
2017. máj. 10. 16:43

Köszönöm, Liluli, akkor nem dobálom ki feleslegesen a pénzem :) Mert a Drogerie Marktban néztem ki a Bio szűretlen almaecetet, annyira nem drága.

Én a YouTube-on találtam róla rengeteg anyagot, azt is, hogy a cukorbetegségben segít, de egyetlen egy ismerősöm, barátnőm sem fogyott vele soha.

799. Katus73 (válaszként erre: 798. - Odzsika)
2017. máj. 10. 16:20
Igen. Tartósan lefogyni csak lassan és módszeresen szabad. Hogy kinek mi válik be, azt neki kell kitapasztalni. Igen, milyen jól hangzik, hogy egy hónap alatt 25 kiló minusz. Na de hogyan? Egy testünk van, amire életünk végéig szükségünk van. És persze a súlyfelesleg sem egy hónap alatt jött fel. Én 4 és fél hónap után tartok -15 kg-nál és teljesen meg vagyok elégedve vele. :)
798. odzsika (válaszként erre: 797. - Pergom)
2017. máj. 10. 15:54
szia, ajánlom, hogy jól olvass utána dolgoknak. van sok könnyű megoldást ígérő módszer, de ezeknek kis "szimpatikus" hátulütőik is vannak... ha jól és tartósan akarod csinálni, akkor nem dőlsz be ezeknek! és legfőképp: kitartást!!
797. pergom
2017. máj. 10. 15:43
csatlakozom :) 20 kg-ot kéne leadnom
796. Katus73 (válaszként erre: 794. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 10. 15:42

Sziasztok!


Én most a zsírt nagyon szépen tudom alacsonyan tartani. Igaz leginkább csirkét (mell, comb) és halat (főleg lazacot) eszek. Itt (Svédország) elég könnyű hozzáférni és nem is nagyon drága. Ugye nincs jó kis füstölt kolbász (jobban mondva most még van, mert hoztam magammal egy keveset) és magas zsírtartalmú ételek.

795. odzsika (válaszként erre: 776. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 10. 15:22
Ez ilyen hittérítésnek hangozhat, de a túl sok fehérjebeviteltől nem fogsz elhízni. A fehérjék aminosavakara bomlanak, az aminosavakból pedig a máj nem fog cukrot szintetizálni. A felesleges aminosavak kiürülnek a szervezetből, nem raktározódnak zsírként. Illetve alacsony vércukorszint esetén szintetizál, de akkor meg a szervezetednek szüksége van rá, így szintén nem zsír fog belőle keletkezni :)
794. kokuszoscsoki (válaszként erre: 793. - Liluli)
2017. máj. 10. 11:04

A zsír szalad meg mindig a legkönnyebben! Én már elhagytam a rántott dolgokat, meg a sajtfogyasztásom is minimalizáltam. A húsoknál is inkább csirkét eszem.


Na de a vízfogyasztás... nekem az siralmas. Pedig jó lenne felpörgetni, mert narancsbőröm is van, az ellen meg a mozgás mellett a folyadék a legjobb ellenszer.

793. Liluli (válaszként erre: 785. - 4d0b637a98)
2017. máj. 10. 10:00
Nálam olyan 1300-1400 körül mozog általában a kalória, tegnap például 1402 sikerült a nap végére (fehérje: 56g, szénhidrát: 135g, zsír: 68g - a programom szerint a fehérje rendben volt, de a szénhidrát 15-tel, a zsír pedig 10-zel megszaladt), illetve volt 2,5 liter folyadékfogyasztásom (víz és zöldtea). Sétáltam is egyet, ami 444 kalória mínuszt jelent a programom szerint... szóval meg vagyok elégedve teljesen :D A mai nap célja, hogy a makrók is rendben legyenek, ne lépjem túl a zsírt meg a szénhidrátot.
792. odzsika (válaszként erre: 787. - Pgyoresz)
2017. máj. 10. 09:44
Hajrá Györgyi.. ezekről a csodamódszerekről tudod mi a véleményem :) De ha neked működik, akkor go :) (én is próbáltam, az elején jónak tűnt)
791. Liluli (válaszként erre: 786. - 4d0b637a98)
2017. máj. 10. 07:30

A brokkoli finom is, meg tényleg nagyon egészséges is, nálam most az lesz az ebéd, hallal :)


Az almaecetet az anyukám is próbálta régebben, meg egy barátnőm is, de nem nagyon vált be nekik. A barátnőm iszogatta kitartóan, ő napközben is vízbe tett egy keveset és kortyolgatta, de nem igazán hozott neki változást - bár nem is volt akkora súlyfeleslege -, anyának viszont akkoriban volt, és azt mesélte hogy különösebb változást nem hozott az almaecet, annyi, hogy ha este itta, akkor reggelre biztos hogy beindította az emésztését.


Egyszer vagy kétszer én is megpróbálkoztam vele, de nekem szörnyű volt így inni, azt hittem rosszul leszek tőle. Ha emésztést akarsz vele segíteni, akkor esetleg lehet próbálkozni savanyúkáposzta levével. Az talán nem olyan rossz (nekem ízre jobban bejön) és szerintem körülbelül annyit segít, mint az almaecet.

790. Liluli (válaszként erre: 788. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 10. 07:26
Húúúúú hallod, az enyémen is... a párom meg olyan kis rendes, hogy mindent mindig szépen elpakol maga után. Jó, hozzáteszem, hogy nem mindenben vagyok rendetlen, az ágyból még ki se keltem, de már rázom a párnákat meg ágyazok, meg a mosogatóban sincs soha két kanálnál több... de az asztal.. azt az én "gyermekem". Kérdeztem tőle, hogy zavarja-e hogy nálam mindig hadiállapot van az asztalon, de azt mondta hogy nem.. viszont nagyon viccesnek tartja, hogy két perc alatt milyen szépen össze tudom kapni, ha meghallom, hogy csöngettek :D
789. kokuszoscsoki (válaszként erre: 787. - Pgyoresz)
2017. máj. 9. 23:29

Bár nem vagyok hozzáértő, de a Dukanban tudtommal kerülni kell a zsírt (javíts ki, ha nem így van). Akkor a zsírban oldódó vitaminokkal mi lesz? A, D, E, K, mind a négy nagyon fontos.


A fehérjével meg nem az a baj, hogy "zavar", hanem hogy a túlzott fogyasztása nem éppen egészséges. Mennyi fehérjét eszel egy nap? Én 50-80 g között legtöbbször.

788. kokuszoscsoki (válaszként erre: 784. - Odzsika)
2017. máj. 9. 23:06
Oh, az asztalomon nekem mindig káosz van. Tudod egyetemen terjedt nálunk az a mondás, hogy a zseni átlátja a káoszt :D Aztán amikor vizsgaidőszak volt, rendet raktam, hogy addig se kelljen tanulni :))))
2017. máj. 9. 22:31

Sziasztok! Én a Dukan diétát próbálom betartani. Engem nem zavar a sok fehérje, nagyon jól követhető és tartható diéta. A támadó szakaszban elhagytam 3 kilót (10 nap alatt) úgy, hogy nem vagyok éhes. Persze a rossz szokásokat le kell gyűrni, de szépen lassan teszem. Szeretnék augusztusig egy 20-ast elhagyni, decemberig pedig még 10 vagy 15 is lepattanhatna.

A célomat leirtam, a hozzá vezető utat pedig igyekszem észben tartani. Talán igy jobban tartható, nem lesznek melléevések.


Nekem a vizivás a mumus. Képtelen vagyok annyit inni egy nap alatt, amennyit kellene. Hetente 3x járok spinningre. Ott nagy nehezen elfogy 1 liter viz. Napközben néha egy fél liter sem folyik le :/


Szokott valaki reggelente zöldségleveket inni? Egy időben lehetett a lidl-ben kapni alma-répa-cékla levet. iszonyat király dolog volt, hogy nem kellett vele itthon pepecselni. most viszont nem lehet már kapni, igy rá lettem kényszeritve a gyártásra :D teszek hozzá 1 - 1,5 dl zöldbúzafűlevet. A végére majd kicsattanok az egészségtől és legalább 3 decivel beljebb vagyok ;)

786. 4d0b637a98 (válaszként erre: 784. - Odzsika)
2017. máj. 9. 21:50

A brokkoli a szuper táplálékok között van, nagyon fontos gyakran fogyasztani. Most már én is fogok rendszeresen venni.


Alig van benne kalória, van benne kálium és rengeteg ásványi anyag, vitamin. Nagyon nagyon jó kis zöldség. SUPERFOOD, ahogy az amcsik emlegetik ezeket a spéci élelmiszereket.


Van valakinek tapasztalata? Vajon a sokak által dicsért BIO szűretlen almaecet, este egy evőkanállal, az tényleg segíti a fogyást? Azt is olvastam róla, hogy cukorbetegeknek is nagyon hasznos. Valaki esetleg tud valamit erről?

2017. máj. 9. 21:47

Én az elmúlt napokban rájöttem, hogy a napi 1400-1600 kalóriát simán be tudom tartani.


Meg a heti 1 böjtnapot.


Ma megint tanultam valamit: felnőtt embernek napi 4700 mg káliumra van szüksége. Az nagyon fontos a fogyáshoz, az izomzat megtartásához. Plusz magnézium hozzá, kisebb adagban, az meg az idegrendszernek kell.


Múlt héten vettem a Drogerie Marktban - új termék - Magnézium és Kálium "rudakat", amit a nyelvre kell ráönteni a papírrúdból és elolvad, mint a pezsgőcukor régen, a nyelven.


Már az alvásomat is kezdi helyretenni. Aztán utána néztem, milyen táplálékok segítik este elő az alvást, hát bizony a zabpehelyből egy pici nagyon fontos, joghurt, tojás......


Q10 - szerves, nemcsak a szív működéséhez kell, hanem minden sejt működéséhez és segít a fogyásban. Na azt szedem, a Bioheal Koenzim 10 (60 mg) készítményét szerves szelénnel és E-vitaminnal.


Jövő hétfőn állok mérlegre, kíváncsi leszek....

784. odzsika (válaszként erre: 783. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 9. 21:38

Nem pont rád gondoltam, csak úgy általánosságban :) Pl én azokat se értem meg, akiknek az íróasztalán káosz van, én gondolkozni se tudok úgy :D

A brokkoli pedig finom :)

783. kokuszoscsoki (válaszként erre: 782. - Odzsika)
2017. máj. 9. 18:03

Én sem nasikázgatok össze-vissza. Viszont ha valami épp akciós a boltban, és megkívánom, akkor azt megveszem és másnap megfőzöm. Én szeretek spontán lenni. Most is 175 Ft a brokkoli a lidlben. Ki nem hagynám, mert imádom :)


De mások vagyunk, nekem pl. napirendem sincs, hiába van már egy kisfiam is, örökké szétszórt leszek :D


Sok sikert neked! Én kb. 5 kiló mínusznál járok. Az álomsúly 26 kilóra van, bár van, aki szerint sosem leszek 48-50 kiló (155 cm vagyok), én azért igyekszem.

782. odzsika (válaszként erre: 780. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 9. 14:17

Nekem motiváló Tomi stílusa.. jól arcon tud vágni. De van, akiknek ez nem jön be. Viszont nemrég csatlakoztam Rékáék csoportjához (ő csinálja újonnan az étrendeket, lifetilt diéta pro) és ott annyira kedves a stílus, hogy teljesen ledöbbentem. Mintha nem is lifetilt-es oldalon lennék :)

Persze van, akinek nem jön be egy előre meghatározott étrend, de nekem pont ez válik be, hogy nem nekem kell számolgatni.. és ha jobban belegondolsz akkor nem olyan drága... egy heti kajámat egyszer kiszámoltam ~10e Ft volt, ha összevissza nasikázgatsz szerintem ennek a duplája is el tud menni bőven :S

Nekem amúgy -15 kg a cél még, 2-nél járok :)

781. kokuszoscsoki (válaszként erre: 779. - Pallasathene)
2017. máj. 9. 11:40
Üdv köztünk! Te mennyit szeretnél fogyni és hogyan? :)
780. kokuszoscsoki (válaszként erre: 778. - Pbm1987)
2017. máj. 9. 11:38
Én addig a részig szerintem nem jutottam el :) De van egykét dolog, amivel egyet értek a blogján. A gond az, hogy jó nagy részével nem.
2017. máj. 9. 11:24
Sziasztok!Csatlakoznék Hozzátok. Már én is mindent próbáltam és egyet értek az utoljára szólókkal. Nem hiszek semmilyen csodadiétában, hanem az egészséges ,métékletes étkezésben.
778. pbm1987 (válaszként erre: 776. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 9. 09:26

Nekem is túl szépnek tűnik,hogy igaz legyen...hiszen ha TÉNYLEG működne,melyik nő ne kaparná össze az árát?


Mármint persze,működik,ha mindent betartasz,de azt elmondja egy edző is,vagy te is,ha átrágtad magad mindenen,és akkor okés hozzá egy másik fehérje/tabletta bázis is.


Nekem kis mennyiségben tetszik a megmondós stílusa,a kedvencem a hogyan tartsuk meg a súlyunkat,ha elértük a vágyott alakot.Az egy az egyben passzol rám:)

777. kokuszoscsoki (válaszként erre: 773. - Odzsika)
2017. máj. 9. 00:21
Egyébként tapasztalat cserébe beszállok, csak minden ember más. Pont nemrég írtunk itt páran a szénhidrátról. Sokaknak ellenség, nekem meg az alapvető energiaforrásom.
2017. máj. 9. 00:18

Igen, én is ki akartam próbálni a lifetilt módszert. Egy ideig olvasgattam is a blogot, annak ellenére, hogy tajparaszt a blogger szókincse. Aztán eljutottam a táplálkozás részhez, meg a fehérje részhez. És rájöttem, hogy ez is csak egy baromság (remélem nem sértek meg senkit, mert nem célom, aki követi). Annyi minden tiltólistán van, hogy egyrészt nem túl pénztárcabarát, másrészt túl sok élvezet van megvonva. Persze van mindenben alternatíva, de hiába akarjuk belemagyarázni, az sokszor közel sem olyan ízvilág.

Nem beszélve a lifetilt fehérje bizniszéről. Egy dolgot megtanultam, talán még az is lehet, hogy pont ezen a blogon olvastam: sose higgy annak, aki valamit el akar adni neked. A fehérjékről annyi marketinges zagyvaságot összehordanak, hogy nem is volt kedvem végig olvasni. De arra gondolom nem hívják fel a figyelmet, hogy a túlzott fehérje elhízáshoz vezet. Nekik az a fontos, hogy a termékeiket értékesítsék.

775. 4d0b637a98 (válaszként erre: 773. - Odzsika)
2017. máj. 8. 22:34
Ezt a módszert én a YouTube-on vizslattam, de nem jöttem rá a lényegére, mert csak hölgyek nyilatkoztak egymás után (de még kövéren). Igaz, volt egy olyan férfi, aki valami dossziéról beszélt, meg tudásról, meg táplálkozási tanácsról, amit egy csomagban lehet megvenni. Asszem, ezt volt a Te módszered, Odzsika.
774. 4d0b637a98 (válaszként erre: 771. - Odzsika)
2017. máj. 8. 22:32
Baromi sokat KELL fogynom :) minimum 50 kg-ot :)
773. odzsika (válaszként erre: 772. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 8. 14:19
Igen, most próbálok társakat szerezni magamnak. Nem szeretem annyira a nyilvánosságot, de így fórum-takarásában szívesen cserélgetek tapasztalatokat :) már kipróbáltam szerintem mindent, úgyhogy van mit :D
772. kokuszoscsoki (válaszként erre: 771. - Odzsika)
2017. máj. 8. 13:58
Szia. Jól gondolom, hogy a lifetilt a te módszered?
771. odzsika (válaszként erre: 770. - 4d0b637a98)
2017. máj. 8. 12:09
Szia, en is kb 1200at ettem de nagyon szenvedtem. Most találtam egy jó csoportot, ahol megvilágosodtam ;) 1600at eszem, jól lakok es még a fogyás is megy! Kitartást nekünk. Te mennyit szeretnél fogyni?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook