Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúrás fórum. Csatlakozol? fórum

Fogyókúrás fórum. Csatlakozol? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
830. c111235bfa (válaszként erre: 826. - Katus73)
2017. máj. 15. 21:47
helloka most ezzel az 1400kcal-val egesz jol elvagyok. egy kis sorkiflit majd dobj at😁 en is szivesen megkostolnam
829. pallasathene (válaszként erre: 820. - 4d0b637a98)
2017. máj. 15. 20:48

Neeeem most iszom alkoholt,ne aggódj..tisztában vagyok vele,hogy az anyatejbe belekerülnek. Amugy sajnos kevés a tejem,hozzá kell táplálni:-S.

Igazából,amiket leírtam,azt ugy altalanosan.(én szinte világ életemben küzdök a súlyommal) Es nem nagy mértékben,nálam max fél pohár szokott lenni.

828. Zsókica21 (válaszként erre: 823. - C111235bfa)
2017. máj. 15. 20:45
Gratulálok!Ügyes vagy!Igen én is esküvőre megyek június 17-én lesz a lányomnak!Május 27-én elutazunk 6 napos utazásra Horvátországba!A gyerekeimmel.Szeretnék addig is formába lendülni mert sokat fogunk kirándulni!Nekem 60 kg volt a cél az esküvőig!Most 63.6 kg vok. Ingázok fel le.A plusz mozgások elmaradtak az utóbbi 3 hétbe!Szélsőséges időjárás miatt és elhanyagoltam!Egyszerre letudsz futni 4 km-t?Mennyi idő alatt?
827. kokuszoscsoki (válaszként erre: 808. - C111235bfa)
2017. máj. 15. 11:20

Bocsi a kései válaszért, de keresztelője volt a hétvégén a pici fiamnak :)

80 deka feljött, de gondolom ami 2 nap alatt feljön, az majd le is megy :) Az álomsúlyom 49 kg, ameddig 26 kg van hátra. 80-ról indultam. 56 kg voltam terhesség előtt, nem tudom az álomsúly elérhető-e, 155 cm vagyok.

826. Katus73 (válaszként erre: 825. - C111235bfa)
2017. máj. 14. 14:29
Igen, muszáj beleférnie. Nem vonhatunk meg magunktól minden finomságot, mert egyszer csak visszaüt. És nem tudjuk, hogy mi az elég. Én úgy vagyok vele, ha megkívánom megeszem és kész. Attól mert szeretnék lefogyni sanyargatni nem fogom magam. Mondjuk az itteni sütik nem igazán jönnek be. Sütni meg nem sütök, mert akkor nekem kéne megenni az összeset. :) Bár lassan lehet nekiállok egy sörkiflinek, amiből 2-3 db-ot megeszek, a többit meg elviszik a barátaim. :)
825. c111235bfa (válaszként erre: 824. - Katus73)
2017. máj. 14. 13:44
koszi😊 a mozgassal valoban nincs gond. de te is nagyon jol haladsz augusztusig meglesz a terv. en most emeltem a kcal-t 1400-ra max 1500ig igy talan nem lesz falasi roham😁 amit aztan korrigalni kell.es ebbe egy kis sutemeny is belefer😊
824. Katus73 (válaszként erre: 823. - C111235bfa)
2017. máj. 14. 12:23

Sziasztok!


Eiche! Nagyon ügyes vagy. Én örülök, ha a heti két edzés megvan. :(

Sikerült újabb 80 dekától megszabadulnom. Így augusztusig már csak 8 és fél kiló, a végső célig egy tizessel több van vissza. :)

823. c111235bfa (válaszként erre: 818. - Zsókica21)
2017. máj. 14. 09:22
igen 2 het mulva😊 es a az utolso 2 kg alakulgat😊 futni 4km szoktam, cel az 5km, fokozatosan kezdtem. eleinte inkabb kinszenvedes volt ma mar elvezni is tudom. hetente 2-3x megyek. 2x kerekpar 20-20km, ketszer uszom is es 2x van trx is. persze a legritkabb esetben jon ossze az osszes de naponta 1 mozgas azert altalaban megvan. te hogy allsz? te is eskuvore keszulsz ha jol emlekszem
2017. máj. 13. 20:43

Ma az életmódváltás következő lépcsőjét is megléptem. Kint voltam a XII. kerület, Csörsz utcai bio piacon (valóban az, nem vicc). Csodálatos helyen van, hatalmas területen, sok a vásárló és az eladó.


Vettem mángoldot, az nagyon egészséges, még sosem használtam. A levele a parajhoz, a szára a spárgához hasonlóan használható fel, de simán lehet belőle egyszerű főzeléket is készíteni.


És ami fontos: a fogyás érdekében nem veszek nátrium-nitrit és nátrium-glutamát tartalmú felvágottakat, virslit stb.


De valamit kell reggelire vennem. A Bio piacon vettem 1400/kg áron lecsókolbászt. Nincs benne más, mint bio mangalica hús, mangalica szalonna, bio fűszerek és só. Semmi más! Na ez reggelire felvágott és virsli helyett, vagy cukormentes paradicsomos káposztához pár szelet feltétként lesütve, kiváló lesz.


Mivel azt tanácsolják, hogy reggel úgy kezdjük a napot, hogy egy pohár meleg vízbe citromlevet facsarunk és azt igyuk meg, mert ez elősegíti a fogyást is és a szervezet működését alvás után beindítja, akartam venni bio citromot, de véletlenül találtam egy standot, ahol 100 % bio (olasz ökológiai gazdálkodásból) citromlevet árultak. Üvegben, azt 80 fokra felmelegítették és úgy tették bele a bio citromlevet, ezzel tartósították. 1 liter 1680 forint volt és 30 db bio citrom levét tartalmazza.


És egy pici mangalica tepertőt is vettem, 500 gramm 500 forint volt, bio :), mert néha jól esik egy kis zsírosat enni uborkával, paradicsommal és paprikával.


Bio mézet is vettem a böjtnapra, 1050 Ft volt 500 gramm. Jóval olcsóbb, mint a boltokban (Lidl, Interspar stb.).


Aki budapesti, annak javaslom, hogy egyszer menjen ki, mert nagyszerű élmény volt és csodálatos az a budai környezet. Van játszótér is a piac mellett, ha gyerekkel akar valaki menni. Lehet bio (egészséges) sült kolbászt venni mustárral, kenyérrel, 500 Ft egy adag. Vannak cukormentes bio sütik is, nem vészes áron. És sütnek cukkinis lepcsánkát is..


Kellemes nap volt a mai :)

821. 4d0b637a98 (válaszként erre: 815. - Liluli)
2017. máj. 13. 20:34

Liluli, ez tényleg nagy siker akkor, hogy 90 kg alá mentél :) Gratulálok és folytasd feltétlenül.


Bár nekem lett volna annyi eszem, amikor 90 kg körül stagnáltam, hogy elkezdjek fogyókúrázni...

820. 4d0b637a98 (válaszként erre: 816. - Pallasathene)
2017. máj. 13. 20:33

Pallasathene, ne hargudj meg rám, de azt írtad, hogy 10 hete szültél. 2,5 hónapja, tehát még javában szoptatsz.

Akkor hogyan ihatsz sört és bort? Az alkohol etanol, méreg, belemegy az anyatejbe. Nem jó dolog.

Amellett kifejezetten akadályozza a fogyást.


Amióta én elkezdtem a fogyókúrát, egy korty alkoholt nem fogyasztok. Május elsején, a majálison ittam bort utoljára, és amíg le nem fogyok (kb 1-1,5 év) megint nem fogok. Sajnos tudományosan alátámasztott tény, hogy az etanol, mint sejtméreg, a májnak 72 órás munkát ad (lebontás) és ilyenkor a máj nem tud segíteni a fogyásban.


Szerintem igyál alkoholmentes sört, a soproniak olyan finomakat csinálnak :)

2017. máj. 13. 19:59
Ki ismeri az érzést,amikor egész nap jokislany volt,este mérlegre rááll és nem kevesbb? (nahát,egy nap után:-P) Nade mégis bosszantó:-D:-S :-(
2017. máj. 13. 18:42
Eiche !Igaz ennek a hónapnak a végén mész az esküvőre?Remélem elérted a kitűzött célodat!Érezd jól magad a bőrödben !Jó szórakozást!Az időjárás is biztosan kedvező lesz!Menyit szoktál futni?
817. Katus73
2017. máj. 12. 14:18

Sziasztok! Nekem most van reggel. :) Edzés hétvégére betervezve. Elvileg eső és hó mentes időt mond ide, kb 5 fokkal, úgyhogy ha tényleg így lesz akkor kihasználom és sétálok is egyet kint. :)

Már csak azt kéne kitalálnom mit főzzek a hétvégén. :)

816. pallasathene (válaszként erre: 781. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 12. 12:06
Köszönöm. Bocsánat,kissé el vagyok havazva..,pedig már tavasz van. 10hete szültem. 16jött fel, 8 van még. Hogy hogy szeretnék fogyni?Ugy,h nem zabálok ,kerülöm a cukrot és próbálok egészségeseket. Nagyon jo vok elméletben ám:-P! A gyengém az esti pisztáciázás,meg a magvak,pl.kesu meg a csoki is persze,de azt most valahogy kibirom iktatni,pedig ekléggé függö vok. Hát igy valahogy. Az a bajom még,hogy mire elalszanak a gyerekek,rám tör, hogy na,akkor ez a nap is pipa, mit is erdemlek meg, vegre idö magammal meg férjjel és akkor csinaljunk vmi bünöset. Együnk jegkremet,igyunksör bort,pisztacia...eeez nem kellene este már.
815. Liluli (válaszként erre: 814. - 4d0b637a98)
2017. máj. 12. 09:03

Hú de jó Violet, gratulálok!! :)


Nekem kicsit megcsúszott a tegnap, a kalória 1500ra sikeredett, de a makrók nem voltak rosszak. A szénhidráton mondjuk túlcsúsztam, de a zsír és a fehérje is pont jó volt, emellett volt 3 liter víz/zöldtea fogyasztás és 348 kalória mínusz sétálástól.


Bár tegnap több lett a szénhidrát meg a kalória, mint akartam, de azért ráálltam a mérlegre, mert ma volt esedékes és basszus... 89,5 kiló!!!! Kb két éve nem voltam 90 alatt, úgyhogy nagyon örülök! Ez most adott még egy nagy adag lendületet :)

2017. máj. 12. 07:21

Tegnapi böjt nap után ma mérlegre álltam.

118,8 kg.


Tehát 2017.május 4-12 közötti 8 napon lement 1,8 kg.


Ez jó ütem :)

2017. máj. 11. 18:27

Dr. Tihanyi László:

"8. Fogyás

Az olívaolaj, amennyiben fogyasztását nem viszi túlzásba, segíti a fogyókúra sikerességét. Bár az olívaolaj zsírtartalma magas, ennek összetevői főképp egyszeresen telítetlen, egészséges zsírok, amelyek segítik a fogyást és a hasi zsírpárnák csökkenését.

Az olívaolaj fogyasztása a cukor iránti vágyat is csökkenti.


Az elhízás veszélyének csökkentése és a fogyás sikerének növelése érdekében minden nap fogyasszon el 1-2 evőkanálnyi extra szűz olívaolajat.

---------------------------------------------

Elhatároztam, hogy nem fogok disznózsírt használni (bár egy-két hetente az is kell a szervezetnek), hanem extra szűz olívaolajat (azt eddig is használtam) és szűz kókuszolajat.


Tehát a hármat felváltva egy héten....

2017. máj. 11. 17:04

Előre hoztam mára a hétvégi, szombati 2. böjtnapot, mert hétvégén mindkét napon programokra megyek (megyünk) és valószínűleg étteremben ebédelünk.

Tehát szombaton nem tudnám betartani.


Hát most nagyon szenvedek vele, nem úgy, mint az elsővel. De már este 17 óra van, tehát végig csinálom :)


Módosítanom kell a diétám összetételét, túl sok a Ch, szinte semmi zsír nincs benne és kevés a fehérje is. Mégis csak muszáj lesz néha sajtot is enni, legfeljebb sovány sajtot veszek.


Azért most belegondoltam, mekkora fogadalmat tettem..az elmúlt 10 év alatt hozzászoktam, hogy laza vagyok a táplálkozás terén. És hogy nem nagyon fogyókúrázom. Most viszont ez teljesen megváltozott bennem, szerencsére.

811. c111235bfa (válaszként erre: 809. - Odzsika)
2017. máj. 11. 16:55
hat igen most kevesebb is eleg de tudod secperc alatt vissza lehet szokni ha az emberlanya elengedi magat😊 de nagyon oda akarok figyelni😊 most megyek futni🏃
2017. máj. 11. 12:10

[link]


A Femina hírlevelében volt ez a link. 15 átlagos fiatal nő a Facebook-on "talált egymásra" és úgy döntöttek, hogy megmutatják a testüket - no diszkrét módon, a keblek fedve.


Hát egyrészt nagyon meglepődttem, másrészt úgy döntöttem, hogy előre hozom a szombati böjtnapot és ma tartom meg. Inspirált a kép, ugyanis én 47 éves koromig vékony voltam, sokat sportoltam (body building, úszás, kocogás), tehát jó alakú nő voltam pedig fiatalon szültem.


Sajnos elég szomorú, hogy azt látom, az átlag fiatal lány el van hízva, vagy nem törődik azzal, hogy sporttal az alakját rendbe hozza.


Alig van 2-3 fiatal lány a 15 közül, aki tényleg nagyon formás.


Remélem, nem háborodtok fel, de az a kép tényleg arra inspirált hogy nagyon nagyon komolyan vegyem a fogyást....

809. odzsika (válaszként erre: 808. - C111235bfa)
2017. máj. 11. 07:50
szerintem nem nehezebb, ha szeptember óta diétázol akkor már hozzászoktál a kisebb mennyiségekhez és csak ezt kell tartani és nem elszállni, hogy akkor jöhet újra a púpos tányér :) hajrá!
808. c111235bfa (válaszként erre: 807. - Kokuszoscsoki)
2017. máj. 11. 06:49
hat igen lassan osszejon ez is es aztan mar "csak" meg kell tartani😊 tapasztalatbol tudom hogy ez majdnem olyan nehez mint maga a fogyas sot neha nehezebb. neked mennyi van meg hatra?
807. kokuszoscsoki (válaszként erre: 804. - C111235bfa)
2017. máj. 10. 22:16
Nálad a pont, ügyes vagy! Biztosan sikerülni fog az a maradék 2 kg is!
806. c111235bfa (válaszként erre: 805. - 4d0b637a98)
2017. máj. 10. 21:01
koszi es kivanom hogy neked is osszejojjon😊 es azert igy jobban is erzem magam. persze a mozgas is hozzajarult😊
805. 4d0b637a98 (válaszként erre: 804. - C111235bfa)
2017. máj. 10. 20:20
Hű, de irigyellek, de örülnék én ennek a 27 kg-nak :) Gratulálok!!!
2017. máj. 10. 20:19
ahogy latom ahanyan vagyunk annyifelet csinalunk😊 en is sok mindent kiprobaltam es nekem a mindent de keveset jott be. a tiltasokat nehezen viselem szeptember ota -27kg es meg van 2 kg amit le szeretnek adni. amire meg oda kell figyelnem az a rostbevitel.sikeres hetet mindenkinek😊
2017. máj. 10. 20:11

Én most néztem át a táplálkozási naplómat és látom, hogy 1600 kcal-t szoktam enni naponta, mozgás mellett.


Ez az orvosi lexikon weblap szerint az én súlyomhoz és magasságomhoz és koromhoz a heti 1 kg fogyást biztosító kalória. Hát nekem egy pici, kb. 250 kcal-lal még mindig többnek tűnik, de majd jövő hétfőn meglátjuk.


Ha ez az 1600 kcal beválik, ezt tudom tartani akár évekig is szerintem.


És jön majd szombaton vagy vasárnap a böjtnap is.


Rájöttem, hogy nem számolgatom a Ch-t, fehérjét és zsírt, mert Ch-ból többet eszem, zsírt alig, fehérje az nagyjából kellő mennyiségben van.


Próbálok most (olcsón vettem jó sok cukkinit) minden étkezéshez párolt zöldséget is enni. Nyáron meg majd jön a paprika-paradicsom szezon, azzal én jól elvagyok..


És most olvastam Pados Gyula könyvében, hogy a cukorbetegeknek reggel könnyen felszalad az inzulinszintjük, ilyenkor nekik nem tanácsos Ch-t fogyasztani. Max. a zabpehely jöhet szóba.


Hát azt meg tudom tartani, mert imádom a tojást...sajtot asszem nem fogok enni, mert nagyon sok benne a zsír. Majd kimegyek pénteken itt nálunk, Kőbányán a biopiacra és ott veszek házi kolbászt, mert nem akarok Penny Marketben kapható sonkát enni reggelire, mert cukor van benne, tartósítószer (nitrit) és ízfokozó, megnéztem. Szomorú. Muszáj lesz biopiacon venni felvágottat.

802. Liluli
2017. máj. 10. 19:34

Na, a mai nappal nagyon meg vagyok elégedve:


- 1314 kalória (ebből zsír: 65g, szénhidrát: 109g, fehérje: 68,7g),

- 3,5 liter víz és zöldtea

- mínusz 266 lesétált kalória


...azt hiszem megyek is fogat mosni, nekem az a legjobb evés elleni szer ilyenkor este :)


Kinek hogy ment a hét közepe? Szerda nekem valahogy mindig húzós, de ma megpaskolgatom a vállamat.

801. kokuszoscsoki (válaszként erre: 795. - Odzsika)
2017. máj. 10. 17:13

Nem vagyok sem biokémikus, sem személyi edző, sem semmi ilyesmi. De a fehérje az nem víz, amit csak szimplán kipisilsz, ha túl sokat vittél be. Vagy magyarázd el, hogy hogyan ürül ki? Hol, és miként?


Mert még a testépítő oldalakon is azt olvasni, hogy a túlzott fehérje már pedig hizlal, pedig ők még fehérjebiznisszel is foglalatoskodnak (lényegében pont azért nyomatják, mert a fehérjeporral csak fehérjét viszel be, zsírt meg ch-t nem, így a kalóriadeficitnek köszönhetően nem fogsz hízni, ha étkezést váltasz ki fehérjével).


"Ha túlzott mennyiségben fogyasztunk fehérjét, akkor az megszabadul a nitrogén molekulájától. Tehát a túlzott mennyiségben fogyasztott fehérje felesleges aminosav lesz a szervezetben, amit a szervezet nem tud tárolni, így az aminosav más összetevőkké alakul, megszabadul a nitrogéntől, acetil koenzim-A-vá alakul (közvetlenül, vagy közvetetten a citromsav ciklusban). Ha az energia szükséglet úgy igényli, akkor az acetil koenzim-A nem bomlik tovább, helyette zsírsavvá alakul és testzsírként tárolódik. Végül tehát a felesleges fehérje nem izmot, hanem zsírt épít."


Forrás: [link]


Erről gondolom nem írnak a lifetilten. De a fehérje közvetetten is hizlal. Már pedig azért, mert ha túlnyomó részt proteint viszünk be a szervezetünkben, akkor azt fogja energiaként felhasználni. A ch és zsír pedig megy a combira.

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook