Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúrás fórum. Csatlakozol? fórum

Fogyókúrás fórum. Csatlakozol? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2017. nov. 24. 10:05
Én kicsi kenyeret veszek, amiből nem nagy egy szelet. Egy normál kilós kenyérből egy szelet van 100 gramm. De pl. amit gyakran veszek, a lidlis zsúr vekniből 4 szelet is csak 60 g körül mozog. Az agy 'átverése' fontos szempont a diétában. Nem egy szeletke kenyér van a tányéron, hanem 4. Plusz ha nagy tányér vagy tálca helyett egy kis sütis tálra teszem, akkor egy tele tálat látok, holott alig 300 kalória feltéttel együtt.
1129. Guruljka (válaszként erre: 1128. - 12d083b51b)
2017. nov. 24. 09:53

A kenyér kompenzálásához főznöm kell(ene).


No meg, az a bizonyos "gusztusból evés", az a hamis éhségérzet nálam is előjött megint.

2017. nov. 24. 09:45

Szevasztok!

Az elmúlt néhány év alatt, 3 nekifutásban, különböző módszerekkel ledolgoztam 10 kg-ot abból a 18-ból, ami a cigi elhagyása után jött rám.

Tavaszig szeretném még a többi 8-at is, és akkor már csak az a kb. 10-12 kg lesz hátra, ami előtte is rajtam volt! :))


Nekem is a kenyér és a főtt tészta a káros szenvedélyem. De most azt mondtam magamnak, ha képes voltam letenni a cigit, akkor a kenyér félékből is képes vagyok kevesebbet enni, és nem bezabálni belőle naponta. :))

1127. Guruljka (válaszként erre: 1126. - Liluli)
2017. nov. 24. 08:18

Jó reggelt! Én is itt lapítok.


nem tudok energiát szánni a rendes étkezésre, és én egész nap itt ülök a gép előtt, a munkám és az itteni társalgások miatt is.

Túl sok kenyeres variációt eszem. Legalább -10 kg a cél, de lehet 13 is...

1126. Liluli
2017. nov. 24. 07:03
Jo reggelt! En is itt vagyok meg, egy tizest meg jo lenne ledobni, rajta is vagyok, de most annyira sok a munka (szamitogep elott ulok egesz nap), hogy mikor hazaerek, itthon mar nemigen ulok le ele... a sportot tartom, heti 2-4, attol fugg, mennyi idom van, a vizivast tartom, napi 2 liter minimum, a kaja az kicsit megcsuszott, kaloriat most nem szamolok, inkabb csak szemre nezem az adagokat es persze nem eszek akarmit, igyekszek egeszseges dolgokat enni... biztos hogy tobb kaloriat eszek, mint 1600, de ebbe a rengeteg karacsony elotti meloba most nem fer bele a szamolgatas, majd talan januartol megint... addig pedig annak is orulok, ha lassacskan, 2-3 kg megy le csak. Szep penteket nektek! :)
1125. Rózsavirág48 (válaszként erre: 1124. - Felhasznalo1026)
2017. nov. 23. 22:41
15kg a cel. es neked?
1124. felhasznalo1026 (válaszként erre: 1123. - Rózsavirág48)
2017. nov. 23. 22:40
Mennyit szeretnél fogyni?
2017. nov. 23. 21:36
sziasztok. most nem fogyozik senki vagy mar mindenki elerte az ahitott sulyt? en holnap kezdem nagy most bennem az elszantsag eleinte arra gondoltam hogy majd unnepek utan de majdnem 6 het es annyit mar nem akarok varni.
2017. nov. 19. 23:13
2017. nov. 19. 23:12
1120. Liluli
2017. nov. 5. 11:04

Sziasztok!


Nagy a csend :D Mindenkit kicsit megütött az ősz?


Nekem elég nagy változások jöttek októberben, új munkát kaptam, így eléggé felborult az étkezés is és a torna is, keresnem kellett egy új helyet, mert ahova eddig jártam már nem volt megfelelő, az új munkarend miatt. Mindezek ellenére pozitív vagyok, a mérleg nem mozdult felfelé, ami már önmagában is győzelem ezután a hónap után, és most, hogy el tudok járni újból sportolni, remélhetőleg beindul megint a fogyás/formálódás.


Remélem minden okés veletek és nem adtátok fel, meséljetek, kinél mi a helyzet? :)

1119. Guruljka (válaszként erre: 1118. - Vulnerable)
2017. okt. 6. 19:12
Tényleg nem nagy a különbség, de látszik, hogy feszesebb lettél! Csinos vagy! :D
2017. okt. 6. 17:02

Sziasztok! Nyitottam egy naplót, amiben le fogom írni én hogyan fogytam 6 kilót kis sulybol, kevés edzessel, kevesebb mint 2 hónap alatt :) akit érdekel kukkantson be, motiváljuk egymást😇 Jo lenne egy kis csapattal egyutt csinálni😊 A naplom

Egyelőre nyilvános, később titkosítva lesz😊

1117. Guruljka (válaszként erre: 1116. - Guruljka)
2017. okt. 5. 11:58

Akkor éveken át vega voltam (nem vegán!), ez a 80-as évek elején volt.


Most már sok fűszer sokkal könnyebben elérhető, a kókuszzsírt nemrég próbáltam ki ezekre a receptekre.

1116. Guruljka (válaszként erre: 1114. - Liluli)
2017. okt. 5. 11:53

Szia! Én a tévés vegán főzőműsorban azt nem értem, miért akar görcsösen utánozni valami olyan élelmet. amit nem tart egészségesnek vagy követendőnek.


Én már legalább egy hete nem ettem húst, amikor ezt egyáltalán észrevettem. Akkor került a kezembe az akkor megjelent, indiai alapokat az akkor elérhető itthoni anyagokra átírt szakácskönyv, és ebből teljesen új ízeket ismertem meg, és nagyon energikus is lettem.


Jól csinálod, hogy nem vezetsz be kényszert!


Én akkor ismertem meg a sárgaborsófőzeléket úgy, hogy kevés krumplit főzök bele, és rizzsel eszem.


A ghít el lehet készíteni házilag is, habár Indiában bivalytej az alapja. Viszont rájöttem, hogy kókuszzsírral is lehet pótolni. Nézegess ebből a könyvből, hátha találsz benne jókat!

Én nagyon szeretem a kitrit, a birjanit, az upmát, a dahl2-t (ez utóbbi a sárgaborsófőzelék)... Letölthető!

[link]

1115. Katus73
2017. okt. 5. 11:42

Sziasztok!


Liluli! Diéta megy. Én sem veszek semmi olyat, ami kísértésbe vinne. :) Ma spenótot főzök tükörtojással. A héten volt gombapaprikás bulgurral, meg sült csirkecomb krumplipürével.

Hogy még hétvégére mit főzök nem tudom, de valószínű holnapra kitalálom, mert éjszakás leszek megint a hétvégén.

1114. Liluli
2017. okt. 5. 11:21

Sziasztok!


Kicsit el vagyok veszve mostanában, a diéta az hol megy hol nem :D Van, hogy két napig minden szuper, a harmadik nap meg abszolút nem tudok odafigyelni - bár szerencsére a sport az folyamatos, heti négy az mindig meg van, úgyhogy ezzel próbálom nyugtatni magam.


Ez az ősz nálunk elég csúnya, esős, nagyon ki se mozdulnék, ha nem lenne muszáj... ilyenkor basszus jól esik valami konfort kaja, úgyhogy igyekszünk inkább nem is venni semmi olyamit, ami kísértésbe vihet, ha nincs itthon, akkor ebben az időben én ki nem megyek, hogy bármi nyammognivalót beszerezzek...


Kinek hogy megy az ősz? Miket esztek ma, vagy a héten? Nálunk most beállt egy új rendszer, sokat olvastam táplálkozásról az elmúlt időszakban, és most próbálunk nem olyan sok húst enni... az a rendszer, hogy hétközben nincs hús, hétvégén pedig van és meg kell hogy mondjam, azt hittem nehezebb lesz... az volt benne a trükk, hogy az elején próbáltam húspótló ételeket találni, vegetáriánus "húsokat" meg ilyesmiket, de amint ezen túl lendültünk és inkább új kajákat kezdtünk felfedezni, sokkal jobb lett minden. Tejet, tojást, sajtot hét közben is eszünk, de nem olyan sokat - mondjuk ezeket korábban se ettük kilószámra. Azt vettem észre egyébként, hogy a hasam laposabbnak tűnik, mint máskor, nem vagyok soha felpuffadva. Fáradtabb nem lettem, de energikusabb se, mondjuk mivel a hétvégén eszünk húst, így nem teljesen zártuk ki, szóval nem számítottam rá, hogy teljesen megjelenjen mindenféle jótékony hatás, amiket a vegán étkezéssel kapcsolatban is mindig hirdetnek, de mivel a mennyiség jóval csökkent - korábban szerintem minden nap ettünk valamilyen húst, volt hogy többször is -, így azért valamit érzek belőle :)

1113. Guruljka (válaszként erre: 1111. - Zsókica21)
2017. okt. 4. 00:46

Én is. De ha egyszer várni kell, hogy orvoshoz kerülj, akkor nincs mit tenni. Az időpontot megkéred telefonon, beírod a dátumot a naptárba és kész.


Még az is lehet, hogy nem kell sokat várnod!


Más egy fagyi, amit "ide nekem, de azonnal!", és más egy fájós láb...

1112. Guruljka
2017. okt. 4. 00:25

Ezzel a lábad nem így van... :D


Fájni pedig Neked fog. Tessék szíves lenni felnőttként viselkedni! :D

2017. okt. 4. 00:01
Én türelmetlen vagyok sajnos!Ha valamire szükségem van vagy akkor vagy soha!
1110. Guruljka (válaszként erre: 1109. - Guruljka)
2017. okt. 2. 12:08
Nem érné meg kivárni azt a pár hónapot?
1109. Guruljka (válaszként erre: 1107. - Zsókica21)
2017. okt. 2. 12:08
Nekem magamnak kell állnom eleve.
1108. Guruljka (válaszként erre: 1106. - Zsókica21)
2017. okt. 2. 12:07
Én is meglepődtem, de 3 NAP múlva kaptam időpontot.
2017. okt. 2. 11:48
Nekem 9 ezer Ft-ba került és nem is fizeti ki a munkahely csak akkor ha viszek igazolást az ortopédiáról!Ördögi kör!
2017. okt. 2. 11:47
Az a baj hogy fél év mire van időpont szakrendelésre!Addig meg szenved az ember lába!
1105. Guruljka (válaszként erre: 1104. - Zsókica21)
2017. okt. 2. 00:05

Az ortopéd szakrendelésre ide hetente kijön egy szakember és méretet vesz a lábról. Ekkor kell fizetni is. A műhelyben nagy TB-támogatással elkészül az egyéni méretre készített gyógycipő.

Tízezer pár száz Ft-ot fizet a beteg a minden részében bőr cipőért, ami az ér harmada-negyede.


Régen a fiamnak volt talpbetéte, szerette viselni, és javított is a lábán. Az TB-re is pár ezerbe benne volt, de megérte. Majd megkérdezem.

Amit lehet, TB-re csináltatok meg.

2017. okt. 1. 23:51

[link]

Itt elég sok érdekesség van!Sajnos nekem is bütyköm van és a munkavédelmi cipőben fáj a lábam!Itt csináltattam Miskolcon speciális talpbetétet!De nem vmi. kényelmes!

1103. Guruljka
2017. szept. 30. 23:10

A lábamra gyógycipőt írathatok, műteni szerencsére nem kell. A bütyök és a kalapácsujj, de állítólag a bal lábam lábikrájának feszülését is az elhanyagolt lúdtalp okozza, és a gyógycipő fogja tudni korrigálni.

Majd megkérdezem, lehet-e mellette betétet felíratni. A gyógycipőt évente egyszer lehet íratni. Most nyárit kérek, karácsonyra lehet kész.

Ha most télit kérek, akkor a nyári cipőt csak két év múlva hordhatnám, mert ugye mostanhoz egy évre, télen készülne el...

Egy jó betét beleférne a csizmámba.

1102. Guruljka
2017. szept. 30. 23:04

Biztosan, de majd kedden megyek. Sajnos már nem küldik el mailben, mint régebben.

Kedden délután rendel a doktor, előtte pedig a fogásznál van időpontom.


Addig még ehetek tejterméket, majd húzás után pár napig nem lehet. :D

2017. szept. 30. 23:03
Bocs nem akartam 2-szer de vacakol az egerem!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook