Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúrás fórum. Csatlakozol? fórum

Fogyókúrás fórum. Csatlakozol? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1160. Guruljka (válaszként erre: 1159. - Guruljka)
2018. jan. 30. 02:16
Természetesen a spirituális okból végzett böjtöt tiszteletben tartom. (Még mielőtt bárki félreértené, amit írtam.)
1159. Guruljka
2018. jan. 29. 20:05

Hát, Zsókica... azt írják: "Hatására a szervezetben felhalmozott ödémák és gyulladást keltő anyagok egy jó része kiürül. A szövetek tehermentesülnek, javul a keringés, a kúrázó frissebbnek, fittebbnek, mozgékonyabbnak érzi magát, teljesítménye is jelentősen javul."


Az tuti. Olyan gyorsan odaérnék a boltba rendes kajáért, mint még soha.


Én nem vagyok híve semmiféle testi kényszernek, koplalni meg végképp nem vagyok hajlandó. Azt se hiszem, hogy aki mondjuk szívelégtelenség miatt ödémás, annak pont 12 szem krumplin és 9 csésze joghurton kellene élnie 3 napig.

2018. jan. 29. 19:39

Ezt próbálta már valaki esetleg?Véleményt esetleg tud mondani?

A burgonya diéta menete



1. nap


Reggeli : 1 főtt burgonya (só), 1 csésze joghurt


Ebéd: 2 főtt burgonya (só), 1 csésze joghurt


Vacsora: 2 csésze joghurt



2. nap


Reggeli: 1 csésze joghurt


Ebéd: 2 főtt burgonya (só), 1 csésze joghurt


Vacsora: 1 főtt burgonya (só), 1 csésze joghurt



3. nap


Reggeli: 1 főtt burgonya (só)


Ebéd: 1 főtt burgonya (só), 1 csésze joghurt



Vacsora: 1 pohár joghurt



Forrás: [link]

1157. Guruljka (válaszként erre: 1156. - Zsókica21)
2018. jan. 23. 18:35

Bizony, vigyázni kell.


Én nagyon megijedtem, amikor kiderült a magas vérnyomás, de még jobban megijedtem, amikor egy alkalommal kiderült, hogy a rosszullétemet a túl alacsony vérnyomás okozta. A jelek szerint az orvos elhamarkodottan írta fel a gyógyszert.


Hát igyekeztem, hogy a túlsúlytól megszabaduljak, és ennek a sikere végül is a vérnyomásom is rendezte. Nem is akarnék újra olyan állapotba kerülni!

2018. jan. 23. 18:00

Csak úgy általánoságban gondoltam bárkivel előfordulhat!Nem konkrétan csak rád vonatkoztattam!

Sajnos a túlsúly miatt sok embernek lesz magas a vérnyomása!Életmód váltással és mínusz 10 kg-al sikerült normalizálnom a vérnyomásom!

Résen kell lennem!

1155. Guruljka (válaszként erre: 1154. - Zsókica21)
2018. jan. 23. 00:31

Van itthon vérnyomásmérőm, mert amikor nagy volt a túlsúlyom, akkor muszáj volt mérnem, gyógyszert is kaptam a vérnyomásomra.


Biztos, hogy nem eszem savanyúságokat, mert nem szeretem. Nem is szokott itthon lenni.

2018. jan. 22. 17:22

Szép sikeres hetet és napokat!

Örülök neki Guruljka hogy nincs vérnyomás problémád!Nekem sem volt mostanában csak karácsony után januártól volt egy párszor hogy magasabb volt!Gondoltam a frontok miatt!De nem is biztos!Ugyan is elég sok csemege uborkát és ecetes paprikát ettem a húsokhoz!Megfigyelem majd legközelebb!Gondolj bele mielőtt mész az orvoshoz és ilyeneket eszel és magas vérnyomást mér?Hol ott eddig nem volt ilyen problémád!

1153. Guruljka
2018. jan. 19. 23:58

Érdekes, de engem nem érint. Nagyon ritka, hogy eszem valamiféle savanyúságot. Nem kívánom.

Olyankor van itthon valami uborka, ha a húgom hoz.



A vérnyomásom is rendben van. Aminek nagyon örülök.

2018. jan. 19. 08:56

Szép sikeres napokat kívánok!

Talán érdekes lehet nektek is!

[link]

1151. Guruljka
2018. jan. 15. 14:12
Vettem elemet a konyhamérlegbe, elkezdtem mérni megint, mit eszem. Egyelőre csak figyelem, mi mennyi, mégis hat rám a dolog, mert nincs gondom a napi kerettel.
1150. khirke
2018. jan. 12. 21:14
Szó esett az 5x étkezésről. Nekem sem nagyon megy/ment. Ebben az Intensetben is 5x kell(ene). De gyerekek, itt brutál kajaadagok férnek bele a napi 1600 kcalba. Nem tudom megenni... pont ezért nem is kívánom a 10órait/uzsonnát, mert nem vagyok éhes. Semennyire. Úgyhogy frankón szenvedek, hogy uzsonnázni kellene....pedig most ebédeltem. :))) :I
1149. Guruljka (válaszként erre: 1148. - Khirke)
2018. jan. 12. 21:12
Ezt megértem, mert én az "élő edzős" videókra jobban szeretek mozogni. Nekem kell, hogy pl. Béres Alexandra vigyora kárörvendőre váltson, amikor mondja, hogy na még tizenkettő... vagy Tatarek elkezdjen dumálni, hogy eltereljen, még ha videó, és ha mindig pont akkor, az is jó.
1148. khirke (válaszként erre: 1137. - Guruljka)
2018. jan. 12. 21:07

Igen, nekem jobban megy, ha valamilyen programhoz tartom magam. "Csak úgy" fogyózni+sportolni nem tudok, az előbb utóbb kudarcba/bűnözésekbe (na csak még ezt a csokit, aztán majd holnaptól..." torkollik :D

De ha valaki megmondja, hogy "ezt meg ezt csináld, ezt edd, ezt tornázd", na akkor tudom magam tartani hozzá :)) Ez meg ilyen.

2018. jan. 11. 18:59
Mindenkinek pozitív élményt és eredményt kívánok!
1146. kokuszoscsoki (válaszként erre: 1141. - K.Olívia)
2018. jan. 11. 18:43
Méregtelenítés pedig nem létezik, a testünket nem lehet méregteleníteni. A kúra amire te gondolsz. Én hetente tartok gyümölcsnapot.
1145. kokuszoscsoki (válaszként erre: 1142. - K.Olívia)
2018. jan. 11. 18:41
Én próbáltam, nem a levegőbe beszélek. Nem 4-5 napig, hanem hónapokig. És folyton éhes voltam. És szerintem egészségügyileg sem a legjobb, hogy a belek folyamatosan le vannak terhelve. Annak való a te étkezésed, akinek pici a gyomra, és nem tud egyszerre nagyobb mennyiségű ételt befogadni.
2018. jan. 11. 17:23

Szép és sikeres napokat!

Irigylésre méltó aki rendszert tud vinni az életében!Az nem rendszer ha valaki éjszaka dolgozik nem alszik!Én is 4 műszakban dolgozom mint sokan mások!Van amikor 5 szőr eszem van amikor egyszer sem!

1143. Guruljka (válaszként erre: 1141. - K.Olívia)
2018. jan. 11. 14:47
Tudod, én reggel 7 és 9 között amúgy is rendszerint alszom még, úgyhogy tényleg nem vitázom... :D
1142. K.Olívia (válaszként erre: 1140. - Kokuszoscsoki)
2018. jan. 11. 13:42
Hidd el kokuszoscsoki hogy nem. Persze nem megy egyről a kettőre. De én 4-5 nap alatt megszoktam. Már nem is tudnám elképzelni másképpen. ;-)
1141. K.Olívia (válaszként erre: 1139. - Guruljka)
2018. jan. 11. 13:41
Pedig érdemes. Az egészséges súlyleadás, de egyébként minden ezen alapszik szerintem. Az éves kúrák pedig nem csak a fogyókúra miatt vannak. Egyrészt pont az állapot fenntartásában segítenek nekem, meg egyszerűen jobban érzem magam. Értem ezalatt a méregtelenítést (és itt most nem akarok vitába kezdeni senkivel) nekem bevált, használ a közérzetem is jobb, az emésztésem is és stb. Tartok bélflóra támogató kúrákat. Sajnos ezek ebben a világban úgy gondolom akármilyen egészséges táplálkozás mellett elengedhetetlenek. Elég kimenni az utcára, legalábbis itt Budapesten biztos. Elég méreg a munkahelyi stressz is stb. A reggeli pedig a legfontosabb. A gyomrunk reggel 7 és 9 óra között a legaktívabb. Mondom nem a világot akarom megváltani, de nekem bevált és szeretem.
1140. kokuszoscsoki (válaszként erre: 1138. - K.Olívia)
2018. jan. 10. 18:29
Nekem nem elég az ökölnyi kaja, biztos falásrohamom lenne ha a 3 nagy étkezésem (ami amúgy is sokkal kisebb mint régen) szétbontanám.
1139. Guruljka (válaszként erre: 1138. - K.Olívia)
2018. jan. 10. 15:14

Én nem számolom, hányszor eszem.

Reggelizni nem szoktam.


Az éves kúrákat azért nem értem, nem sok hiányzik szerintem ahhoz, hogy ne kelljen évente kúrát folytatni, hanem folyamatosan tarts egy egészséges életmódot.

1138. K.Olívia
2018. jan. 10. 11:14
Sziasztok. Nekem nagyon bevált a napi ötszöri étkezés. Tulajdonképpen mindent eszem, csak egy kajálásra csakis kb annyit mint az öklöm. Egy kedves tanácsadó javasolta egyszer. Tök jól tehermentesül az emésztésem jó az anyagcserém. Meg persze mozgok is naponta. Megvannak az éves kúráim is amik beváltak, de szerintem ezek mind így együtt használva tudnak segíteni.
1137. Guruljka (válaszként erre: 1136. - Khirke)
2018. jan. 8. 22:09

Most hallok róla először.

Rákerestem, megnyitottam egy oldalt, ahol sok cikk volt összegyűjtve az egészséges fogyás témaköreiben.

Aztán látom, Szentgyörgyi Rómeó oldala.


Jó lehet ez. Ha külső előírás kell mindenképpen, akkor ez még egy jobb fajta.


Szentgyörgyi Rómeó az első magyar aerobic világbajnok férfi csapat (a két Katussal) tagja.

1136. khirke
2018. jan. 8. 21:51

Sziasztok! Rég jártam erre. De amint látom, nem vagyok ezzel egyedül... :)) Először is BUÉK Mindenkinek! :D


Legutóbb akkor írtam, már jópár hónapja, mikor épp a Reg-enor kúrámat kezdtem. No, az sajnos nekem nem jött össze. :( Egy dekát sem fogytam (igaz nem is híztam...hurrá) :) De számomra egy nehezen tartható diéta volt, olyan kajákkal, amik messze mások, mint az addigi étrendem.

Aztán jött a karácsony...meg sem próbáltam komolyabban fogyózni... :) legalább vissza sem híztam abból a majdnem 20 kg-ból, amit még a Reg-enor előtt adtam le, már ez is nagyszerű volt! :D


Most az Intenset programba vágtam bele. Hallottatok már róla? Nem egyszerű, de remélem lesz eredménye :)))...meg remélem tovább bírom, mint a regit. :D

1135. Guruljka
2017. nov. 24. 14:51

Mi évek óta nagyon gyenge teát iszunk. Én mindenféle édesítés nélkül. A fiam cukorral.

A férjem is cukrozta, egységesen befőttesüveg a "teás csupor".


Télen-nyáron melegítjük a teát. Télen gyakrabban. :D


Bárki bármit mond is a tizenév alatt semmi káros hatását nem észleltem (igaz, annyira gyenge, hogy egy angol sírva fakadna...).

1134. Rózsavirág48 (válaszként erre: 1126. - Liluli)
2017. nov. 24. 12:24
hat igen ez az idoszak semmilyen szempontbol nem kedvez a dietanak de ha tovabb halogatom meg rosszabb lesz. ma reeggel volt 40 perc mozgas delelott csak gyumolcs illetve kave ebed mivel n volt idom fozni olajos tonhal lilahagymaval 1/2teljes kiorlesu zsemlevel es kave. most eddig latom majd a vacsorat kitalalom. a vizivas nehezen megy...
1133. Guruljka (válaszként erre: 1132. - 12d083b51b)
2017. nov. 24. 11:31

Persze, de ahhoz úgy kell vásárolni is.

Amikor meg itt a munkám, szoros határidővel, akkor nem állok oda a konyhában.


Bármikor érkezhet szoros határidős munka, akár az előző leadása utáni órákban is.

1132. 12d083b51b (válaszként erre: 1129. - Guruljka)
2017. nov. 24. 10:49

Egyébként a főzés sem egy annyira időrabló valami. 1,0-1,5 óra alatt tökéletes ebédet lehet összedobni. És azért a főtt étel csak jobban telíti a gyomrot.

Ma-holnap nálam: köles fasírt paradicsom mártással. A kölest megfőztem sós vízben, amíg hűlt, a sűrített paradicsomból a mártás is oké. Majd a köleshez a tojás, fűszerek, zsemlemorzsával össze, és már sülhet is! Ennyi, és 2 napra való kaja oké.

1131. 12d083b51b (válaszként erre: 1129. - Guruljka)
2017. nov. 24. 10:05

Pár hónappal ezelőtt olvastam a net-en, hogy állítólag az agy akkor is éhség-érzetet küld, amikor kalcium hiánya van!!!

Azóta én az esti második vacsorámat úgy tudom elkerülni, (ami általában egy szelet kenyér volt!!) hogy 3 dl vízben 2 szem kalcium pezsgőtablettát, felhajtom, és gyakorlatilag eltűnt az éhség érzetem. El is felejtem, hogy enni kellene.

Lehet, hogy csak tudati szinten hat, de egy próbát neked is megér! A kalcium pedig a csontoknak is jó. A mi korunkban már egész biztos! :))

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook