Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párkapcsolatban magányosan! fórum

Párkapcsolatban magányosan! (beszélgetős fórum)


1 2
59. f52a0b4925 (válaszként erre: 58. - Bichi)
2016. dec. 22. 11:16
Ez változhat... sokszor csak válsághelyzetben derül ki, hogy hiába tudjuk, ismerjük a másikét, de nem alkalmazzuk megfelelően. Ezért elégedetlenek vagyunk, elhallgatunk, nem kommunikálunk egy idő után, ez pedig konfliktust okoz. Ha ez eljut egy szintre, ami kezelhetetlen, akkor valami történik. Ilyenkor lehet egy "reset" gombot nyomni, és átbeszélni, hogy mi volt a hiba. Tudom, sokan erre ráugranak, hogy folyamatos kommunikációra van szükség és hogy ők mindent mindig megbeszélnek, és ilyen nem fordulhat elő. A francot nem. Lehet, egy viszonylag fiatal, friss kapcsolatban ez még működik, de hosszú évek alatt annyi mindenen megy át az ember, hogy óhatatlan a változás, az elhallgatás, az eltávolodás, tök mindegy milyen okokból. Biztos hogy van, aki megtapasztalja azt, hogy egy életet leél valakivel szeretetben, tiszteletben egy fia olyan konfliktus nélkül, ami veszélybe sodorja a kapcsolatot, de a többség szerintem nem. De erről azért nehéz tudomást szerezni, mert a konfliktusok jó része válásban végződik. Amikor azt gondolod, hogy a férjed lehetne jobb is, az már egy hiányérzet, ami vezethet ahhoz, hogy ha jönne egy jobb, egy más, akkor elbizonytalaníthat! Akárcsak időszakosan is... hogy elkerülhető-e? Nem tudom. Azt sem, hogy érdemes elkerülni, hogy a dolgok eljussanak a konfliktushelyzetekig. Mindennek van oka, mindig.
58. Bichi (válaszként erre: 48. - Secret!)
2016. dec. 19. 12:56

Ezzel én is így vagyok, bár attól, hogy tudom, sokkal nem jutok előbbre.

Nálunk a férjemé a testi érintés, én meg kimondottan utálom az ölelgetést. Ezért néha kimondottan erőlködnöm kell, hogy "megtegyem" :)

Igazából nálunk is el kéne olvasni a férjemnek is, hátha rájönne, hogy ha csak félig-meddig van otthon lélekben, akkor az nekem édeskevés :)

Na ettől még nagyon jó férj, de lehetne sokkal jobb is :)

57. Bichi (válaszként erre: 7. - Andikaaa0915)
2016. dec. 19. 12:53

És ha te szerveznél valami programot, amit mindketten szerettek? Csak van ilyen :)

A férfiak általában szeretik az "ilyen" leszervezett meglepetéseket...

56. Bichi (válaszként erre: 55. - Bőség)
2016. dec. 19. 12:48
A szeretetnyelv az egyik kedvenc könyvem, szerintem az iskolában kéne tanítani. Sokkal egyszerűbb lenne sokunk élete...
2016. dec. 19. 12:00
Nem attól függ, hogy milyen a kapcsolatotok a pároddal, s hogy magányos vagy e a kapcsolatban, hanem attól, hogy Te egymagad teljes vagy e kapcsolaton kívül. Két könyvet ajánlanék, az egyik a Férfiak a Marsról, a nők a Vénuszról jöttek, a másik könyv pedig Az egyedülállók öt szeretet nyelve. Ha elolvassátok, és megértitek miért és miben vagyunk mások mi férfiak és mi nők, akkor rájöttök miért nem vagytok és hogyan nem vagytok magányosak egy kapcsolatban.
54. lili73
2016. dec. 16. 10:45

Nagyon jó a Gary Chapman, de szerintem elsőre a Szeretet & Tisztelet-et kellene elolvasni, mert az sokkal érthetőbb és a gyakorlatban is megvalósíthatóbb tanácsokat ad. Az alcíme: Amire a feleség leginkább vágyik, Amire a férjenek alapvető szüksége van. Legjobb lenne, ha egyszerre olvasnátok a férjeddel és meg is tudnátok beszélni.

Kitartás és sok türelem kell, hogy másképp lássátok a dolgokat, de mindenképpen meg kell próbálni a változtatást.

53. PöttyösPanka (válaszként erre: 52. - Csikil4ny)
2016. dec. 15. 11:27
Igen.
52. csikil4ny (válaszként erre: 51. - PöttyösPanka)
2016. dec. 15. 07:29
Meg egy onismereti treninget.
51. PöttyösPanka (válaszként erre: 48. - Secret!)
2016. dec. 15. 06:29
Ez nagyon jó könyv. A házasságlevél mellé kellene adni egyet mindenkinek.
50. csikil4ny (válaszként erre: 48. - Secret!)
2016. dec. 14. 18:08
A temaban meg nagyon jo Mihalec Gabornak a Ketten egyutt, magabiztosan c. muve.
49. c601b1f339 (válaszként erre: 48. - Secret!)
2016. dec. 14. 17:58
Jónak néz ki, elolvasom..., köszi... :)
2016. dec. 14. 17:54

Ajánlom ezt a könyvet: Gary Chapman: Az öt szeretetnyelv

Segíthet. Én is ezzel dolgozom most, mert teljesen más az én és ő szeretetnyelve. Olvasd el.

47. zolo
2016. dec. 14. 17:40
Az nagyon nem jó, ha egy pár csak lakótárs. Már írtad próbáltál vele beszélni, de nem sokáig tartott a változás. Azt nem írtad szex van-e köztetek úgy mint régebben. Itt valami nagyon nincs rendben, ha előtte nem ilyen volt. Próbálj csinosabban öltözni és adj magadra. Megpróbálhatsz bevásárláskor flörtölni pasival is hátha féltékeny lesz. Észreveszi esetleg másnak még tetszel és jobban odafigyel rád. Próbálj meg valamilyen programot csinálni barátnővel. Ezt úgy fogja értelmezni pasival találkozol.
46. massalhangzo (válaszként erre: 39. - E8da813d29)
2016. dec. 12. 19:14

pedig csak igy lehet :D ha azt mondod a parodnak, olyan egyedul erzem magam, mar szinte semmi nincs koztunk, oda kellene figyelni, akkor par napig probal a kedvedben jarni, te orulsz, aztan minden visszater a regi kerekvagasba


de ha azt mondod, olyan egyedul erzem magam, mar szinte semmi nincs koztunk, valtoztassunk ezen. uljunk le nyugiban reggel a kavehoz egyutt, ne rohanasban, kulon el, vacsinal adjuk meg a modjat, fozzunk egyutt, beszelgessunk, legyen az a mi idonk, heti egyszer, mikor mindkettonknek (es a bebiszitternek) jo, csinaljunk valami elmenos programot stb., akkor az nyilt es konkret beszed egy ferfi fele, es akkor az agyaban lesz, tervezi, megszokja ezeket a kozos programokat. es akkor maris naponta tobbszor van kettesben intimebb, meghittebb egyuttlet, raszoknak a kimozdulasra, megosztjak a tennivalokat is

45. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 42. - Globus)
2016. dec. 12. 18:43
ne ez szinten szóról szóra így hangzott el többször nálunk. mondtam, hogy hú tele van a szemetes, erre a férjem kérdezte, hogy azt szeretnéd hogy vigyem ki, mondtam igen, erre ő akkor miért azt mondod hogy hú de tele van miért nem azt, hogy légyszi vidd ki. na ebből tanultam. amit szeretnék azt kertelés nélkül konkrétan kimondani. működik.
44. csikil4ny (válaszként erre: 43. - F52a0b4925)
2016. dec. 12. 11:23

A beszelgetes csak ketfelelekeppen nem vezet sehova: ha csak rebuszokban beszelunk, vagy ha a masik fel nem nyitott rank.


Vannak olyan periodusok is, amikor mindketto menekulne a masik elol, akkor csak a kivaras segit. Igaz, hogy ez veszelyes, ilyenkor jon a harmadik, vagy a teljes szetfejlodes.


En inkabb amellett vagyok, hogy egy kiados beszelgetes artani nem art. Itt sem tudjuk, hogy mi a ferfi allasponja, o hogyan eli meg ezt az idoszakot, neki most mire lenne szuksege?


Ha a kapcsolat elejen tudtak beszelgetni, kolcsonosen figyeltek egymasra, akkor jo esellyel vissza tudnak talalni egymashoz, ha viszont ezek a problemak a kapcsolat elejen is ott voltak, csak a szerelem kode elhalvanyitotta, akkor kutyabol nem lesz szalonna.

43. f52a0b4925 (válaszként erre: 1. - Andikaaa0915)
2016. dec. 12. 11:05

Szerintem a legtöbb ember életében vannak ilyen korszakok. Teljesen normális amit érzel. De természetesen nem jó. Mindenki azt mondja, hogy mindent meg kell beszélni, és persze ez így olyan egyszerűnek is tűnik. Csakhogy beszélgetést kezdeményezni sokszor nem is annyira egyszerű. Vannak a fejünkben gondolatok, próbáljuk elképzelni, hogy mit is gondolhat a másik, miért nem csinálja azt, amit mi kitaláltunk a fejünkben, aztán túráztatjuk magunkat, hogy biztos nem is tenné meg.. aztán jön a nyuszika effektus "b.. meg a létrádat".

Kis gyerkőc mellett ez még nehezebb, mi is várnánk a kényeztetést, a figyelmet. Fáradtak vagyunk. Lelkileg, testileg... Apuka sem feltétlenül tanult még bele a családos életbe. Nem gondolnám feltétlenül, hogy baj van, csak az összecsiszolódás nem megy zökkenőmentesen. Lesznek akik azt állítják náluk minden mindig tökéletes, hát... nem tudom. Biztos van ilyen is, de valóban, nem a közösségi oldalakon megjelenő "boldogság" az igazi.

Viszont, felismerted, hogy nem vagy boldog ebben a helyzetben, és érdemes tényleg akkor jeleket küldeni, először finoman majd konkrétan, ha nem megy. Mert sokáig - sok évig azért nem érdemes benne maradni.

42. globus (válaszként erre: 41. - Csikil4ny)
2016. dec. 12. 10:21

Jót nevettem.

Ha azt mondod egy férfinek, hogy "tele van a szemetes, nincs időm kivinni", ebből nem az jön le neki, hogy talán kivihetné. Ugyanennyi erővel mondd azt, hogy légy szíves, vidd ki. Semmi másból nem értenek, csak vezényszavakból :)

41. csikil4ny (válaszként erre: 39. - E8da813d29)
2016. dec. 12. 10:12
Nyilvan nem igy, de az emberlanya csak utalgat, azt nem ertik a ferfiak. Nekem a kedvenc viragom az orgona. Elso evben mondtam a paromnak, hogy milyen szepek (ertsd: szeretnek), nem kaptam, kovetkezo evben hozzatettem, hogy kerlek hozz nekem egy csokorral, akkor kaptam. A rakovetkezo evben vartam, de nem szoltam. Nem kaptam. Akkor tanultam meg, hogy ha akarok valamit, akkor kerem.
40. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Andikaaa0915)
2016. dec. 12. 09:42
Tudom, hogy ennyi munka mellett nehéz, de neked kell kezdeményezned a kapcsolatotok megújítását. Apró kedvességek, a kedvenc étele, leülni, és csak meghallgatni, milyen napja volt, néha csak úgy megölelgetni, bármi apróság, amitől érzi, hogy szereted. Ha ő is szeret, reagálni fog ezekre a pici gesztusokra, és viszonozni fogja. Ha neked sincs időd és energiád ápolni a házasságotokat, ő sem fogja.
39. e8da813d29 (válaszként erre: 36. - Massalhangzo)
2016. dec. 12. 08:45

Edesem, reggel 8-kor kavezunk, 10 perc beszelgetessel!

Megjelenes alkalomhoz illo ruhaban!

Kesest nem turok!!!

Kotelezo meglepi (kotelezo meglepi!!) Kotelezo, ha elfelejted, holnap reggel 8-kor 20 perc beszelgetest merek rad!!!

Este 6-ra legyel a parkoloban, olyan vasarlast csapunk, hogy megemlegeted!


:D

38. massalhangzo (válaszként erre: 37. - Janky80)
2016. dec. 11. 21:52

ilyen apro, kozos dolgok meg odafigyelesek teszik ki a jo kapcsolatot. mert nem az szamit, hogy unnepnapokon hol wellneszeznek kettesben, hanem hogy a hetkoznapokon, amikor melo van, gyerek van, takaritas, fozes, vasarlas, akkor is legyen egy kis osszebujas, seta, beszelgetes, oleles es sok kis apro intim gesztus


de azt hiszem, ilyesmikben is a nok tudjak vezetni a kapcsolatokat, mert bar sok figyelmes ferfi van, ha nincs nekik inspiracio, konnyen megszokassa valik a masik

37. Janky80 (válaszként erre: 36. - Massalhangzo)
2016. dec. 11. 21:36

hát ja, nekem 3 évembe telt, hogy rávegyem a párom, hogy jöjjön velem este sétálni amikor leviszem a kutyust. Végül annyit kellett mondanom, hogy nagyobb biztonságban érzem magam ha velem van :) amikor meg hazérünk csinálok neki habos főzött kakaót :D win-win ;)

sőt most már élvezi is, ő fogja a pórázt és okítja a kutyát :D

36. massalhangzo (válaszként erre: 28. - Janky80)
2016. dec. 11. 21:26

a ferfiaknal szerintem jobban mukodnek a konkret javaslatok, peldaul, hogy reggel igyuk meg egyutt a kavet es beszeljunk 10 percet, vacsi 8kor egy kis lazito dumcsival, szombat estenkent mozi, etterem, akarmi, kozos bevasarlasok, kotelezo apro meglepi vagy kis cetli hetfo reggel a tukron - mint mely beszelgetesek, hogy jaj, mennyire eltavolodtunk, nem beszelgetunk, nem vagyunk egyutt, valtoztatni kell, mert igy vege lesz lassan vagy gyorsan a kapcsolatnak.


egy no ha konkretan megmondja, hogyan, mit es mikor, ahhoz tudja tartani magat egy pali. de hogy o talalja ki, hogy ures lapos evek utan mitol lenne mas, az a legtobbnel meddo probalkozas :D

35. e8da813d29 (válaszként erre: 34. - Janky80)
2016. dec. 11. 20:07

Köszönöm!

Nagyon régen hallottam már, igazán jól esett :)


[link]

34. Janky80 (válaszként erre: 33. - E8da813d29)
2016. dec. 11. 20:02

Akkor ezt neked (is) küldöm szeretettel. :)

Így karácsony előtt. :)


[link]

33. e8da813d29 (válaszként erre: 32. - Janky80)
2016. dec. 11. 19:59
Vízkereszt táján különösen ügyelni kell majd, és őrizni tovább a lángot!
32. Janky80 (válaszként erre: 29. - E8da813d29)
2016. dec. 11. 19:57
hehe, látod valami értelme még csak van ezeknek a francos ünnepeknek :)
31. e8da813d29 (válaszként erre: 30. - Globus)
2016. dec. 11. 19:57

Jahogy úúúúgy ....

3. gyertya különösen ...

Köszi :)

30. globus (válaszként erre: 29. - E8da813d29)
2016. dec. 11. 19:55
Advent van mégis... :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook