Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermek gasztroenteorológust tudna valaki ajánlani Pécel, Budapest környékén, aki hajlandó rendes kivizsgálásra? fórum

Gyermek gasztroenteorológust tudna valaki ajánlani Pécel, Budapest környékén, aki hajlandó rendes kivizsgálásra? (tudásbázis kérdés)


2016. dec. 14. 10:47
Köszönöm a tanácsokat. A két doktornőnek is utána fogok nézni :-)
13. bmaya1986 (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2016. dec. 13. 09:52

Szia!

Hatvan dr Rosta Ildikó ,nem mellesleg o itt a gyerek osztály főorvosa ,sőt a korhaz egyik orvos igazgatója is,mindezek ellenére ,nagyon kedves ,közvetlen es gyermekbarát !meg akkor sem volt mérges ,sőt viccelődött velunk amikir hajnal 4kor be kellett mennünk a gyermek ügyeletre!minden tanácsa bevált !hogy hogy lehet bejutni hozza azt nemtudom,de ha felhívod a hatvani kórházat es kéred a gyermek osztályt ott biztos segítenek,lehet ha bent van meg kérheted is a telefonhoz!rem segítettem!jobbakat!:)

12. Gringa
2016. dec. 13. 06:18
szia. Bethesdaban ajanlom nagyon Czelecz Juditot.Nagyon alapos, nagyon segítőkész. Nalunk a lanyom a tejfeherje allergias, őt hordom a Bethesdaba. Ahogy masok is irtak mar, mashonnan is lehet pótolni a kalciumot. Zold zoldsegek, mák, szezammag, mandula, multivitaminok, stb. Czelecz drnő sem igazan a rendelesen vilagositott fel, hanem elkuldott a korhazon belul dietetikushoz, illetve anno tartott eloadast is a tejfeherje allergiarol szuloknek. Biztos mostansag is van ilyen.
11. levarosbukta (válaszként erre: 6. - Jucika33)
2016. dec. 11. 15:16
Pedig biztos lehetsz benne hogy neked kell kikísérletezni azt hogy mit és mennyit adhatsz a kicsinek.
10. levarosbukta (válaszként erre: 6. - Jucika33)
2016. dec. 11. 15:13
Akkor egyszerűbb ha kiiktatsz egyenlőre minden tejes ételt és minden tejszármazékot. Tudom, roppant nehéz lesz így az étrend összeállítása, mert az én lányom és laktózérzékeny volt.
9. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Jucika33)
2016. dec. 11. 14:48

Rengeteg gyermek nem fogyazst vagy fogyaszthat tejet. (az ázsiai népcsoportok eleve nem is tudják megemészteni genetikusan)

AZtán mégsem angolkóros meg kalciumhiányos ez a sok gyerek.

A táplálkozás okos felépítésével nem lehet kalciumhiányba kerülni.

Egyébként meg adj a gyermekednek valamilyen multivitaminos szirupot vagy ManóMannát.

2016. dec. 11. 14:42
A tejfehérje allergiát semmilyen vérvizsgálat nem bizonyította, mert szerintük ezt nem lehet kimutatni. Én tapasztaltam, hogy ha kipróbáltuk, hogy sajtot eszik, vagy tejtartalmú tápszert, akkor hány. Más tejekkel nem próbálkoztunk, de nem is szeretnék. Hüvelyeseket igyekszem neki adni. Mákot, mandulát nem merek, hátha allergiás rá, de lassan majd bevezetem. Csak ezekhez mind nagyon kicsi kálciumtartalom van írva ahhoz képest, amennyit enni kéne.
7. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Jucika33)
2016. dec. 11. 14:31

Ha allergiás a tejfehérjére, akkor nem eheti sem sajt, sem joghurt, sem kefír, sem semmilyen formában. Ilyen egyszerű

Egy kétévest én nem tennék még egyszer ki ilyen irányú vizsgálatsorozatnak.


A hüvelyesekben (bab, borsó csicseriborsó, lencse, vöröslencse) és az olajos magvakban sok kalcium van. A mákban szintén.


És ajánlom ezt az oldalt:

[link]


simán pótolható a tejtermékekből származó kalciumtartalom

2016. dec. 11. 13:17
Azért szeretnék valami komolyabb vizsgálatot, mert elképzelhető szerintem, hogy nem általában a tejfehérje a gond, hanem bizonyos formában a tejfehérje, és lehet, hogy másképpen meg ehetné. Csak én nem akarom házi körülmények között kikísérletezni, mert eddig kis mennyiség fogyasztása is komoly hányással járt.
2016. dec. 11. 13:16
Nem a receptekkel van a gond. Már egy ideje így főzök neki, csak ebben nem elég a kálcium. Hiába kerestem rá a neten a különböző tápanyagok kálciumtartalmára, abból én megközelítőleg sem tudok összeállítani kellő mennyiséget, ami a kétéves gyereknek kell. Viszont szerintem a szakember ismer ilyeneket, csak valamiért nem osztotta meg velem.
2016. dec. 11. 12:49

Ha van már diagnózisotok, akkor nem gasztroenterológus kell, hanem esetleg egy dietetikus, aki segít egy kiegyensúlyozott étrendet összeállítani.

A család egészsége is jobb lesz tej nélkül.


De számos olyan oldalt találsz a neten, ahol tejallergiásoknak szánt receptek vannak.

Szerintem nem egy nagy dolog tejtermékmentesen főzni.

Pár hónap és rutinná válik az egész, csak nyitni kell új dolgok felé.


Jó egészséget!

3. levarosbukta (válaszként erre: 2. - Jucika33)
2016. dec. 11. 11:43
Ha meg van a diagnózis akkor felesleges további köröket futni, rengeteg ezzel foglalkozó oldal van a neten és számtalan diéta, tanács a kálciumpótlásra. Nem kell feltétlen rögtön gyógyszerhez nyúlni. Ennél szélesebb körű tájékoztatást sehol nem fogsz kapni.
2016. dec. 11. 06:45
Már megjártuk a Bethesdát és azon kívül, hogy megkaptuk a papírokat a tejfehérjeallergiáról, nem vizsgálták meg, nem adtak diétás tanácsot, pedig kértem. Elhajtottak, hogy ők erre nem érnek rá. Elküldtek a háziorvoshoz, ő meg csak felírt egy kanalas kálciumpótlást, amit a gyerek nem hajlandó bevenni. Szóval elvinném valami normális helyre, akár fizetősre, ahol rendes ellátást kapunk. Köszönöm előre is, ha valakinek van tapasztalata a témában!
2016. dec. 11. 06:42
Gyermekgasztroenteorológust keresek Pécel, Budapest környékén, aki hajlandó rendes kivizsgálásra.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook