Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha egy orvos viccelődik... fórum

Ha egy orvos viccelődik... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2016. dec. 11. 19:13

Abba ne menjünk bele, hogy ki, hová ér fel. Ebbe a mocskosbeszéd-alpáristíl-kültelkiközönséges versenybe meg sem kísérelnék beszállni.


Soha nem az számít, hogy mit mondanak, hanem, hogy ki mondja. Nos, jelen esetben senki.

103. 328e1b30ab (válaszként erre: 101. - 328e1b30ab)
2016. dec. 11. 19:11
kellett
2016. dec. 11. 19:10

"Valóban jobban kedvelem a hűdejópofa bratyizós embereket, mint a magadfajta kőporos fapinákat. Ráadásul félelmetes vagy, s mindeközben röhejes."


Igen, azt látom, hogy milyen közegben érzed jól magad. De hát összenő, ami összetartozik. Hála istennek.

101. 328e1b30ab (válaszként erre: 60. - Massalhangzo)
2016. dec. 11. 19:09

"de megis ki hatarozza meg azt ugy altalaban, hogy kinek hol van az erzekenysegi kuszobe? merjuk a fapinakhoz vagy a lazakhoz? te mindenkivel halal komoly es kimert hangnemet utsz meg, es csak akkor viccelodsz valakivel, eresztesz meg egy poent, vagy beszelsz karot kihuzva a seggbol, ha mar lebratyiztatok es puszipajtasok vagytok?"



Először újra kellet olvasnom a hozzászólásod, hogy egyáltalán értsem, mit akarsz kifejezni. Ám kedves, érdeklődő kérdésedre azt tudom neked válaszolni, hogy kultúrlény nem bratyizik vadidegenekkel, félismerősökkel vagy hivatali viszonyban. Éppen azért, amit itt kérdezni próbálsz a magad nyelvén. Mert addig tart a szabadságod, amíg azzal a máséba nem gázolsz bele.


Te pl. ezzel a cizellált megszólalásoddal az enyémbe másztál bele. "Lebratyizni" mindazonáltal senkivel nem szoktam. Btw, egyéb szavakat sem, ami számodra társalgási hangnem.

2016. dec. 11. 19:04
disputandum
99. 328e1b30ab (válaszként erre: 85. - Massalhangzo)
2016. dec. 11. 19:04

A humor mindenkinek mást jelent.


A bratyizás vagy az altesti "poénok" nem mindenkinek viccesek, attól még nem veszítette el a humorérzékét és nem depressziós. Tekintettel arra, hogy a túlzott személyeskedésen, egy oda nem illő helyzetben, normálisan nincs humor, s nem ő a hülye, mert eltér valami normától.


De gustibus non est disutandum. Humorban sem.

98. katus3 (válaszként erre: 25. - C73db520ef)
2016. dec. 11. 18:53
Nekem a bal bokám és a jobb térdem fordult ki egyszerre, a munkahelyen èn is mondtam hogy félreléptem. Erre jött a kérdès: "És kiderült?"
97. MZsanett (válaszként erre: 96. - Pengő Gyöngyi)
2016. dec. 10. 14:14
Hát ez az, itt a hiba. Meg kellett volna vele beszélnie, nem magában puffogni. Akkor egy kicsit előrébb lenne.
96. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 94. - MZsanett)
2016. dec. 10. 14:02

Okés, de ha a kacsa nem tud úszni, azért nem a víz a hibás...:)

Gyanítom, hogyha Irénke fogja, és kikéri magának, akkor az orvos elnézést kért volna tőle. De ezt már sosem tudjuk meg.

Gondolnád, hogy mondasz valakinek egy ártatlan semmiséget, nem is sejtvén, hogy a másik nem veszi a lapot, és az illető ezért vérig sértődik? Ha nem jelzi, honnan tudnád (vagy honnan tudná a doki) ?

2016. dec. 10. 13:55
A fórum ezért van.
94. MZsanett (válaszként erre: 92. - Massalhangzo)
2016. dec. 10. 13:54

Szerintem is csak bók volt. Nem megalázni akarta, hanem pont, hogy bókolt neki, csak rosszul sült el.


Mondani könnyű, hogy felnőtt emberek vagyunk, de nem mindenki jutott el odáig, hogy ki merje nyitni a száját.

93. ina87
2016. dec. 10. 13:28
lehet vicces egy orvos csak az attól függ h kivel meg h milyen szakon orvos,tehát ha a betegét jól ismeri valamint az is lényeges h ki milyen kapcsolatban van az orvosával...
92. massalhangzo (válaszként erre: 91. - MZsanett)
2016. dec. 10. 13:08

ki mondta, hogy nincs joga rosszul ereznie magat, sem az orvos viccelodeset zokon venni?


azt megkerdojeleznem, hogy ot megbantottak, mikor o is vette, hogy ez vicc, es azon haborog inkabb, hogy egy orvos ne viccelodjon, hanem tartsa magat kimert orvos-beteg kapcsolathoz. joga van masik orvost valasztani


hogy lecsessze az orvost, mit kepzelt, hogy mert vele viccelodni, azt feleslegesnek tartom. de itt nem az orvos alkalmatlan a szakmara, mert nem lehet vele megbeszelni - nem is beszelte meg ugye.


tudod, felnott emberek, ha nem tetszik valami, ki lehet nyitni a szajat, vagy keresni valakit, aki irant nagyobb a bizalom :D

91. MZsanett (válaszként erre: 89. - Massalhangzo)
2016. dec. 10. 13:01
De ha neki ez rosszul esett, akkor joga van ahhoz, hogy rosszul érezze magát. Nehogy már ő legyen a hülye, amiért megbántották és nem röhög az orovossal együtt. Azért orvos, hogy meg lehessen vele beszélni. Ha ezt nem lehet, akkor alkalmatlan a szakmára.
90. massalhangzo (válaszként erre: 86. - Csikil4ny)
2016. dec. 10. 12:51

erdekes az emberi termeszet, a legtobb nagy humoristarol is azt rebesgetik, civilben visszahuzodo, depresszios volt-van


de szerintem a depressziorol nem sok fogalmuk van az embereknek, mert ugye a koznyelvben akkor mondjuk, hogy depis vagyok, ha rossz a kedvem. mint betegseg, nem ez az ismerve


raadaskent valoszinuleg a pszichodokik altal kezelt, gyogyszerrel tomott betege fele egyaltalan nem beteg. rengetegen szednek gyogyszert, konnyebb ut, na meg persze javareszt mar fuggoseg alakul ki

89. massalhangzo (válaszként erre: 88. - MZsanett)
2016. dec. 10. 12:47

ennek nem sok ertelme lett volna. a forumindito is tudta, hogy vicc, a doki is azt felelte volna, hogy vicc


egy ilyen szituban vagy almosollyal lelep az ember, vagy ha annyira kiakad egy orvosra, keres masikat


azon hoborogni, hogy mereszelt velem viccelodni az orvos, raadasul masok elott, amikor en beteg vagyok, depis es kikerem magamnak, nem sok ertelme van

88. MZsanett (válaszként erre: 57. - Massalhangzo)
2016. dec. 10. 12:42
Én a fórumindító helyében megkérdeztem volna, hogy ez most mi volt? És ha nem magyarázza el, akkor lehet keresni másik dokit, van elég belőlük.
87. 3532273647 (válaszként erre: 77. - 525242e01f)
2016. dec. 10. 11:07

Pár ilyen történetem nekem is van,folyosón,vizsgálóban és több orvossal.Nem sértődtem meg,nem éreztem magam rosszul.sőt..

pl amikor megkérdeztem,szülhetek-e gyereket,az volt a válasz,hogy itt azonnal és határozottan nemet mondok,ha megvárom és négyszemközt beszélhetünk róla

Másik.

Ildikém,húzza le a nadrágját térdig.Ennyi a kötelező,utána szabadon választott,meddig és mit húz le,minden érdekel.

Más orvos a folyosón:nem értem,miért nem,nekem csak a térdére van szükségem fél órára (elmarad a műtét)

Ilyenekből könyvet tudnék írni

86. csikil4ny (válaszként erre: 82. - Unom)
2016. dec. 10. 02:05

Volt egy fonokom, dolt belole a vicc, mindig mosolygott. Csak akkor tudtam meg, hogy evekig depresszioval kezeltek amikor felkototte magat...


A humorerzek az alaptermeszettol fugg, ettol fuggetlenul lehet valaki beteg. Meg erzekeny a betegsegevel kapcsolatosan.


Egy biztos: a pszichiatriara nem erzelmileg stabil egyenek jarnak, a paciensekkel viccelodni ott nem ajanlott.

85. massalhangzo (válaszként erre: 82. - Unom)
2016. dec. 9. 20:25

a depressziora sem az jellemzo, hogy egy ember elveszti az alap humorerzeket


elore is bocs a foruminditotol, de ez van. olvasd el a hozzaszolasait, erdeklodeset, vannak ilyen karot nyelt emberek totalis humormentesen, akik mindent magukra vesznek. foleg ha mindenki mas erti a humort korulottuk, ok meg nem. azt sem tudjak, mi a humorerzek


persze lehetne mondani, hogy mert az orvos-beteg kapcsolat, en meg ebben sem lennek biztos nala. mikor olyan forumot nyit, hogy tesoja elviselhetetlen manias depresszios, hogyan tudja a parja elviselni, nem is erti senki. nyilvan ha depresszios lennek, gyogyszerezes alatt, kezeles alatt, nem igy allnek hozza a tesomhoz, aki szinten. ha meg megis, veszettfejsze nyele

84. massalhangzo (válaszként erre: 81. - 525242e01f)
2016. dec. 9. 20:19

szerintem meg egy haziorvost is erdemes lecserelni, ha valamiert nem szimpatikus, egy pszichiatert plane.


hiaba mondja valaki, hogy nem szamit, es vicces a doki, ha szamodra ez kellemetlen. megvan az a lehetoseged, hogy masik orvost valasszal

83. 525242e01f (válaszként erre: 82. - Unom)
2016. dec. 9. 19:54
Tudok ettől függetlenül humoros lenni,de nem bárkivel és ott főleg nem.
82. unom
2016. dec. 9. 19:51

Mint írta depresszióra szed gyógyszert. Egy depressziós embernek nem igazán van topon a humorérzéke.

Szerintem felületes orvos-beteg kapcsolatba nem nagyon fér bele az ilyen humor, ami sértő is lehet.

81. 525242e01f (válaszként erre: 80. - Massalhangzo)
2016. dec. 9. 19:45

Én nem említettem,hogy az orvosoknak tilos mosolyogni...de nem gondolom,hogy ettől kezel emberként,hogy így poénkodik.2-3 havonta iratok fel gyógyszert (depresszióra és szorongásra).


Nem ez a legnagyobb problémám,de felmerült ez bennem és miért is ne tehettem fel egy ilyen kérdést.

80. massalhangzo (válaszként erre: 77. - 525242e01f)
2016. dec. 9. 19:37

ha azt mondanad, te ne ertetted viccnek, hanem gunyolodasnak, es bant, hogy masok elott gunyolt, megertenem. de irtad, hogy tudod, nem gunyolodott, az zavar, hogy miert ereszt meg egy orvos viccet es miert masok elott


erre meg az a valasz, amit korabban irtak, az orvos is ember, es sokaknak nagyon is konnyit az orvos-beteg viszonyon, hogy emberkent kezelik, kedvesen es/vagy viccesen, nem betegkent.


nalad ez mashogy van, de ezt a doki nem tudhatta. komolyan, ez legyen a legnagyobb problemad az eletben, hogy a doki hogy mereszelt elsutni egy viccet. ha annyira zavar, valtsal dokit

2016. dec. 9. 19:34
Irénkeke-nek nem jött be, szóval nem volt helyénvaló.
78. insecure (válaszként erre: 75. - Pengő Gyöngyi)
2016. dec. 9. 19:33
Az, ahol mondta.
2016. dec. 9. 19:27

Viccelődni lehet és kell is az élet több helyzetben is,viszont egy orvos ne kezelje már a betegét haverként.A vicc pedig még mindig tahóság a részemről,főleg feltűnően mások előtt szándékosan.Én nem azért megyek az orvoshoz vagy orvosokhoz,hogy "húú de mekkorát tudok nevetni ezzel az orvossal,hú de jó".

Az ember nem befásult ha nem tréfál a dokikkal.

76. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 74. - 65a50256f6)
2016. dec. 9. 18:06

Nekem is mobillal világít a torkomba :) Imádom, végtelenül segítőkész EMBER, és jó orvos.

Nagy szerencsém van az orvosaimmal, csuda jó fejekkel hozott össze a sors.

2016. dec. 9. 18:02

"Milyen fajta" humort? Fejtsd már ki, légy olyan bájos, hogy mi volt ebben sértő? Csupán az, hogy egy orvos mondta egy betegnek?

Ha egy pszichopatának mondta, akkor valóban nem vicces. Feltételezem Irénkéről, hogy nem az.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook